Ile szpital chce zapłacić pielęgniarce za godzinę pracy na kontrakcie? Od 28 do 34 zł. Ale to pielęgniarka wpisuje do oferty stawkę za swoją pracę... Im wyższą stawkę poda, tym mniejsza szansa na wygranie konkursu.

Umowy cywilnoprawne pielęgniarek.

      

 

Szpital ogłasza konkurs na świadczenia pielęgniarskie w ramach kontraktów. Oferty składane przez pielęgniarki podlegają ocenie. Poniżej jedno z kryteriów oceny - oferowana stawka godzinowa. 

Cdn... Jutro kolejne kryteria 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Szpital ogłasza konkurs na świadczenia pielęgniarskie w ramach kontraktów. Oferty składane przez pielęgniarki podlegają ocenie. Zobacz jak punktowane są kwalifikacje zawodowe: doktorat, magister, licencjat, specjalizacja, kurs kwalifikacyjny i specjalistyczny.

Zobacz ile punktów zostanie przyznane pielęgniarce za "dotychczasowe nienaganne świadczenie pracy", w kontekście posiadanego stażu pracy.

Im większą liczbę godzin pracy zadeklaruje pielęgniarka w miesiącu, tym uzyska większą punktację. Można zdobyć od 1 do 5 punktów.

Zobacz także:

Aktualności według działów: Pielęgniarka kontraktowa

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.01 22:02:19 ~44

Ta oferta kpina 40- 50 to jest oferta dla polskich pielegniarek

#2  2017.03.02 14:42:22 ~buba

W tym przypadku jedyne rozsądne rozwiązanie polegałoby na konsolidacji sił wszystkich pań pielęgniarek zatrudnianych na kontrakcie i ustalenie jednej wspólnej godziwej stawki za godzinę. Jednak wymaga to solidarności,zaufania i wiedzy z zakresu strategii negocjacji. Tak naprawdę pracodawcy bardzo obawiają się zorganizowanych grup pracowniczych i mogę zapewnić że spędza im to sen z powiek. Pracodawcy wykorzystują swoją pozycję silniejszego , a ponieważ z każdym rozmawiają indywidualnie najczęściej dają do zrozumienia że "koleżanka złożyła tańszą ofertę i to ona ma większe szanse na umowę". Dlatego właśnie pielęgniarki powinny wziąć sprawy w swoje ręce a nie wciąż być marionetkami. Jednak wiem że nie jest to łatwe gdyż w moim środowisku pracują pielęgniarki które zadowala stawka 15 zł/h i nikt nie jest w stanie ich przekonać że powinny żądać więcej bo ich postawa wpływa na degradację naszego zawodu

#3  2017.03.02 15:10:03 ~cyt.lek. a

"Dyżury jako gotowość do pracy nie są pracą w rozumieniu kodeksu pracy i dlatego lekarze mogą pracować kilkadziesiąt godzin bez przerwy gdyż gdy pełnią dyżury to wg Kodeksu nie pracują i formalnie w tym czasie odpoczywają. Dlatego w czasie dyżuru można odpoczywać czy spać, co dziwi niektórych, ale musi się być gotowym do natychmiastowego podjęcia pracy na wezwanie. Jeżeli Pani pracowała 24 fgodz. to jest to niezgodne z Kodeksem i może Pani odmówić jej wykonania, oczywiście wiadomo jak to zostałoby odebrane, ale każdy oddział powinien mieć zorganizowany system zastępstw by nie doszło do takiej sytuacji. Niestety ta sprawa "dyżurów" to przejaw bardzo złego podejścia pielęgniarek i próby zrównania się z lekarzami, gdyż jak oni mają dyżury to my też, a jest to bardzo Zła postawa. Pielęgniarki nie mają się z nikim równać,tylko powiedzieć, wykonujemy ważną i odpowiedzialna pracę i należy się nam tyle i tyle, jak dla mnie co najmniej 5000zł, a nie z łaski jakiś ochłap, a jak wam zarządzającym szpitalami się to nie podoba to poszukajcie sobie kogoś w urzędach pracy.Niech wszystkie w szpitalu powiedzą, że się zwolnią i zobaczymy jak dyrekcja będzie mądra. Jednak przez całe lata pielęgniarki są rozgrywane, bo nigdy nie są solidarne, albo dumnie podkreślają, my protestujemy, ale pacjenci są zabezpieczeni, co powoduje śmiech w dyrekcji, która już wie, że nic z tego nie będzie. "Jak się ma do wym.wypowiedzi latanie z dyżuru na dyżur/pracę w rozumieniu kodeksu pracy/praca po 48 godz.

#4  2017.03.02 15:22:00 ~piel

DO 2 : ważne info tylko gdzie tą debatę oglądać ? tylko pewnie dla naszych władz a może P.Mielcarek tam będzie ?

#5  2017.03.02 15:24:02 ~piel

Czytałem artykuł bardzo dobrze napisany oby tylko było więcej zaangażowania z naszej strony !

#6  2017.03.02 15:25:41 ~rec

4,5,6 bardzo dobre wypowiedzi

#7  2017.03.02 19:06:26 ~alfa

Za jakieś 2-3 lata w d.ę wsadzą sobie wszelkie punktacje przy kontraktowaniu i zatrudnianiu tych pielęgniarek, które zejdą ze stawką,bo nie będzie komu stawać do konkursu. No i dobrze! Nareszcie otworzą sobie gały! Chyba dożyję tego, żeby zobaczyć i usłyszeć na własne oczy i uszy. Nie mogę tylko uwierzyć w głupotę managerów. Wytłumaczeniem może być tylko chyba fakt, że zmieniają się za często.

#8  2017.03.02 19:15:54 ~alfa

Kontraktowanie to jest pic na wodę. Z góry jest wskazana przez pracodawcę kwota za godz.

#9  2017.03.02 19:43:44 ~Elloza

Za max.34 zł. za godzinę? Niech to sobie w buty wsadzą,będą wyżsi.Przy takim braku pielęgniarek,to żeby zatrzymać kogokolwiek w kraju w tej grupie zawodowej to 100zł.jest za mało!

#10  2018.01.22 17:42:57 ~Dre

Lepiej do UK jechać, pracuje jako pielęgniarka mam 10 funtów na godzinę czyli 47 zł brutto!