Minister zdrowia zrównał uprawnienia pielęgniarki systemu do uprawnień, które posiada grupa zawodowa ratowników medycznych. Zobacz co może pielęgniarka systemu samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - medyczne czynności ratunkowe, leki.

Co może pielęgniarka i położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego?

      

 

Zobacz także:

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może pielęgniarka samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Zdecydowano co może bez zlecenia lekarskiego magister pielęgniarstwaTak postanowił minister Radziwiłł i wiceminister zdrowia pielęgniarka.

Co może magister położnictwa samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego? Zdecydował o tym minister Radziwiłł w rozporządzeniu.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.07 23:07:29 ~77

ładnie, pieknie ponownie w roli kozła wystąpi pielęgniarka ,uprawnienia zwiekszone a wynagrodzenie gdzie zapomniano wydrukować lub napisać

#2  2017.03.08 08:25:54 ~Ratmed

Mieliśmy wyższe uprawnienia zarabialismy mniej, mamy równe uprawnienia nadal zarabiamy mniej, czy ktoś bierze pod uwagę nierówne traktowanie pracownika podczas wykonywania tej samej pracy? Czy już taki zapis nie istnieje w naszym prawie?

#3  2017.03.08 10:28:38 ~do 77

Przecież dostajecie podwyżki 4x400 zł więc o co kwik? A zpytam jeszcze co z kształceniem podyplowomym - obowiązkowy kurs doskonalący i punkty edukacyjne?

#4  2017.03.08 10:32:39 ~Ewka

Dlaczego mam wrażenie ,że wśród tych żalów ginie istota zawodu fatownika?

#5  2017.03.08 13:53:12 ~gg do 3

Ja oraz spora część pielegniarek nie ma grosza od ministra podwykonawstwo wiesz co oznacza? duże g.

#6  2017.03.08 13:56:54 ~oszukani p

Do 3 a co to znaczy 4x400 kto to ma ? bzdury ! dlaczego nie mamy godnych podwyżek pensji tylko dodatki które wkrótce zabiorą ? jaki prawem jesteśmy kolejny raz oszukani ? a gdzie normy zatrudnienia wkrótce nasza cierpliwość się wyczerpie !

#7  2017.03.08 14:00:41 ~ze Szwecji

W Szwecji po 15 pielęgniarek na 1000 mieszkańców - w Szwecji pielęgniarka wspólnie ustala plan leczenia a my nadal służące - chyba kawek już nie parzycie konowałom ? nie pozwólcie na to. te mądrzejsze !

#8  2017.03.08 14:10:18 ~gg

No cóż że ze szwecji

#9  2017.03.08 16:44:23 ~Piel

Mlode pilegniarki sa asertywne iznaja wartosc pielegniarki a pokolenie co parzy kawe odchodzi powoli i co boedne doktorki zrobja

#10  2017.03.08 18:29:44 ~alfa

Nie biedne doktorki, tylko biedni pacjenci.

#11  2017.03.08 23:14:08 ~Konował

Ja do tej idiotki co pisze o kawach. Owe konowały kawę parzą w ekspresie, nie potrzebują do tego piguł. Doktorki sobie poradzą, proszę się nie martwić. Żeby wyjechać droga pani, trzeba znać język obcy a z tym krucho. Poza tym bez obaw, większość pielęgniarek i tak nie dorównuje ratownikom w umiejętnościach ratujących życie i potrafi tylko wykonać telefon do lekarza więc i tak ów przepis prawny pozostanie tylko na papierze.

#12  2017.03.08 23:48:32 ~MOTYL

NIE DORÓWNUJĄ RATOWNIKOM BO , NIE SĄ 2 W 1 " JAK INNI BY CHCIELI . I PROSZĘ WIĘCEJ NIE OBRAŻAĆ TYCH PAŃ .

#13  2017.03.09 04:54:18 ~Konował

Do MOTYL. To nie obrażanie tylko stwierdzenie faktu, z autopsji. To po pierwsze. Po drugie, proszę przeczytać, co jedna z drugą napisały o lekarzach powyżej a dopiero później wykrzykiwać bzdury. Jak można zrównywać uprawnienia ratownika z uprawnieniami pielęgniarki, płacąc za tę samą pracę mniej tym pierwszym? Czy to jest fair?

#14  2017.03.09 20:26:50 ~55

Z życia jak ratownik przyjechał do chorej i nie umiał założyć wenflonu to zabrał ja do szpitala jak zobaczył ze w cywilu obok stoi pielegniarka , po powrocie do domu powiadomiłam że gdyby coś mi się stało o proszę nie wzywać ratowników tylko jechać do szpitala ,

#15  2017.03.09 20:29:25 ~77

Godna płaca dla pielęgniarek a nie ratownikow bez doświadczenia

#16  2017.03.09 21:26:38 ~do 55

Jak jakimś cudem przyjadę do pani to od razu założę doszpikówkę. taki makabryczny żart rzecz jasna. Ale dobrze pani myśli, z tym wzywaniem karetki jako taksóweczki. pochwalam zdolna dziewucha, 5 gwiazdek dla tej pani.

#17  2017.03.10 02:46:03 ~plg

Koleżanki po fachu o czym piszecie? Jakie kawy? Mam wrażenie,że jesteśmy zakompleksioną grupą zawodową.Pielęgniarka z 30 letnim stażem.Pozdrawiam.

#18  2017.03.10 02:51:48 ~plg

Pielęgniarkom i ratownikom należą się godne pieniążki.Koleżanki nie krytykujmy kolegów z jednej branży.Pielęgniarka z 30 letnim stażem,która ma szacunek dla innych zawodów medycznych .Pozdrawiam.

#19  2017.03.23 13:07:54 ~PIELĘGNIAR

KOCHANI SZANUJMY SIĘ ,A CO CHODZI O PŁACE 40 LAT PRACY NAWET NIE MAM ŚREDNIEJ KRAJOWEJ I CO MAM ZROBIĆ .MUSIMY MYŚLEĆ O PACJENTACH I WSPÓLNYM UZUPEŁNIANIU SIĘ .UWAŻAM ŻE WSZYSCY POWINNI PRACOWAĆ NA ETATACH NA GODZIWYCH PENSJACH .POZDRAWIAM WSZYSTKIE SŁUŻBY MEDYCZNE ZDRÓWKA KOLEŻANKI I KOLEDZY RATOWNICY

#20  2017.03.28 21:00:42 ~220263

W UNI to ludzie pracy mając 40-ci lat pracy w tym zawodzie są już na spokojnej emeryturze.W tym zawodzie po 55-piątym nie biegają z pełnym oprzyrządowaniu na:piąte lub ósme piętro.Dlaczego nie wciągną do służb mundurowych, tam ludzie idą na emeryturę po 15-stu lub 20- latach.Czy wyobrażacie sobie sześćdziesięcioletniego ratownika i pielęgniarkę w akcji w waszych rodzinach,Dalej są przywileje a miały zniknąć tak obiecały poprzednie ekipy rządzące.

#21  2017.04.09 20:13:57 ~Piel

E panie, konowal,oddaj się sam pan w ręce ratownika med.Postawi diagnozę, założy odp.koloru kartę na izbie przyjęć,będzie Pan odp.do kolorowe czekał na kolegę aby zbadał i po ok 12 h dostanie pan info ze z braku miejsc będzie Pan poinformowany kiedy wrócić ewentualnie do przyjęcia w oddział.Panowie i panie ratownicy iście wyspecjalizowane tylko padać na ich widoku i jeszcze sprzęt żeby mieli.

#22  2017.04.09 20:16:30 ~Piel cd

Trochę literki pomieszało.Za grube paluszki?

#23  2017.04.16 21:59:43 ~Star.Piel

Ja nigdy lekarzom ( nie konowałom i nie doktorom ) kawy nie parzyłam.Jestem ciekawa ilu ratowników nosi za nich torby.Co do umiejętności piel. rat. lek.med. różnie to bywa Zdarza się że lekarz z przychodni daleko za pielegniarką w umiejętnościach ratunkowych.Złośliwości na temat telefonu nie na miejscu.Ciężko pracujemy na dyżurach a wzywamy lek.do jego obowiązków bo często zdarza się że chcą zrzucić je na nas.Nawiasem mówiąc zaparzenie kawy to pikuś w porównaniu z tym wysługiwaniem się w pracy.

#24  2017.04.24 09:58:46 ~Piel

Zamiast skakać sobie do gardeł zbierzmy siły, nie dajmy sie oszukiwać i walczmy o lepsze warunki pracy i płacy!