Zdecydowano co może bez zlecenia lekarskiego magister pielęgniarstwa. Tak postanowił minister Radziwiłł i wiceminister zdrowia pielęgniarka.

Co może pielęgniarka i położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego?

      

 

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może pielęgniarka samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Minister zdrowia zrównał uprawnienia pielęgniarki systemu do uprawnień, które posiada grupa zawodowa ratowników medycznych. Zobacz co może pielęgniarka systemu samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - medyczne czynności ratunkowe, leki.

Co może magister położnictwa samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego? Zdecydował o tym minister Radziwiłł w rozporządzeniu.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.08 21:07:36 ~piel

To fajnie,wywiesić to jeszcze na tablicy ogłoszeń w każdym oddziale i pielęgniarki po LM będą siedzieć i nogami machać. Jest wymówka ja nie po kursie, nie po specjalizacji nie magister.

#2  2017.03.08 21:54:29 ~P

Reasumując jako magister jestem uprawniona do udzielania wielu świadczeń podobnie jak specjalistka ale według projektów wynagrodzenie mam mieć najniższe jak pielęgniarka ze sredni wyksztalceniem

#3  2017.03.08 23:34:31 ~MOTYL

DZIĘKI PANIE MARIUSZU ZA NAGŁAŚNIANIE NA TYM PORTALU , ŁAJDACTW I CAŁEJ HAŃBY TYCH KONFIDENTÓW W CZEPKACH . MACIE PANIE JAD NA DŁONI - KTO WAS SPRZEDAJE -( SZCZUREK ale i haniebne nawet nazwisko ) . JA POCZEKAM KIEDY , TA SZCZUREK BĘDZIE WIAŁA Z TONĄCEGO OKRĘTU " HAŃBA CI ! SZCZUREK - ŻELAZKO , HAŃBA . NIE JESTEŚ GODNA ZAJMOWANIA TAKIEGO STANOWISKA ( MIOTŁĘ I SZMATĘ W RĘCE A NIE DO TAKIEGO STANOWISKA - HAŃBA ! ) SPIEPRZAJ Z TEGO , STOŁKA " SMIERDZĄCY KONFIDENCIE !

#4  2017.03.08 23:51:24 ~20 lat pra

A jeżeli chodzi o mnie to może sobie tą listę w buty wsadzić. Ja tam mogę robić wszystko na zlecenie lekarza.Aby tylko w zlecenia wpisał.

#5  2017.03.09 00:54:40 ~Katarzyna

Szanowny Panie Mariuszu, jeżeli dobrze zrozumiałam powyższą informację, to obecnie - posiadając tytuł magistra - nie potrzebuję kursu specjalistycznego z zakresu Leczenia Ran dla Pielęgniarek, aby dobrać sposób leczenia ran i prowadzić ich leczenie, tak? Pozdrawiam.

#6  2017.03.09 08:08:41 ~Gość

Czyli 1000 w jednym

#7  2017.03.09 11:33:51 ~piel

I znowu kłótnie o wykształcenie ! kiedy my się w końcu zjednoczymy ?

#8  2017.03.09 13:23:04 ~I29

Jako mgr nie będę tych czynności wykonywała chyba że dadzą godne wynagrodzenia mgr w tej chwili przez panie z izb i rząd nie jest uznany co do wynagrodzeń więc niech same przyjdą i robią z Panem ministrem.

#9  2017.03.09 16:26:53 ~Maja

.

#10  2017.03.09 16:30:55 ~Maja

.czyli jak ma 5 kursów ( m.in EKG , RKO, Leczenia Ran ) to nie musze robić " mgr".

#11  2017.03.09 20:38:18 ~99

A gdzie wynagrodzeni znowu uprawnienia, obowiązki ,podkładanie się a gdzie wynagrodzenie znowu zapomniano dopisać

#12  2017.03.10 07:51:21 ~kkrystyna

Jak na moje to w końcu ktoś pomyślał, studentka pielęgniarstwa tyle zdobywa wiedzy że nie powinno być żadnych późniejszych kursów na każdą pierdołe. - czyli nabijanie kasy ośrodkom kształcącym - tj znajomym oipip,

#13  2017.03.10 14:38:01 ~mela

Do MOTYL, hej motyl już wiosna więc fruń na klomb gdzie uczą kultury i nie psuj wizerunku pielęgniarek i położnych na poziomie.

#14  2017.03.13 21:30:11 ~rgs

Mniej uprawnień dla pielęgniarki niż w poprzednim rozporządzeniu. Teraz tylko w MON i systemie wolno sałożyć wenflon bez zlecenia.

#15  2017.03.26 13:03:28 ~mądra

Szczurek-ŻELAZKO KIEDY SPEŁNISZ SWOJE OCZKO W GŁOWIE - NORMY ZATRUDNIENIA ?

#16  2017.03.27 09:19:37 ~prawie eme

Już niedługo,może przeżyję to upodlenie.