Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja pielęgniarka, rocznik 1988 r, magister po 5 latach pracy szpitalu zarabiałam ok. 2 400 zł na rękę już z dodatkami. Od roku jestem w Niemczech, zarabiam...

Komentarze pielęgniarek i położnych

      

 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Ja - rocznik 1988, magister, po 5 latach pracy w szpitalu zarabiałam ok. 2 400 zł na rękę (już z dodatkami). Potem praca w przychodni 2 100 na rękę, ale byłam szczęśliwa i zadowolona. Z kilkoma koleżankami ze szpitala przyjaźnie się i teraz wygląda to tak, mgr pielęgniarstwa na cały etat co miesiąc nie mniej niż 3 000 netto, druga koleżanka też magisterka, na kontrakcie 18 dyżurów w miesiącu - 6 000 zł netto. Od roku jestem w Niemczech, po uznaniu dyplomu pielęgniarki pracuje w centrum kardiologicznym od poniedziałku do piątku, zarabiam 1 700€ netto. Pozdrawiam

 

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.17 17:09:03 ~JP

Popieram Tak TRZYMAĆ po 55 latach pracy mam w prywatnej firmie Państwa Doktorów 2400 brutto! 1 Gdybym miała inny pesel Natychmiast Wyjechałabym !

#2  2017.03.17 17:29:32 ~pielegniar

Zależy co kto woli tam też są opłaty i żyć trzeba napewno jest łatwiej ale w Polsce zawsze jestem u siebie a pana Małeckiego pozdrawiam dużo pan krytykuje bierz pan sprawy w swoje ręce bo krytykować to każdy umie ale do roboty chętnych brak ja z dodatkiem mam 3100 i tyle

#3  2017.03.17 17:30:08 ~Plg

Gdzie dają 3000 zł netto? Największy szpital w Białymstoku po 6 latach pracy płaci 1900 zł brutto, mniej niż najniższa krajowa. A 350 h pracy w miesiącu to około 4,5- 5 tys zł, plus zusy i inne cuda.

#4  2017.03.17 17:57:22 ~##

Gdzie za 18 dyżurów na kontrakcie płacą 6000 tys ? Ja pracuje po 21 i mam dużo dużo mniej A na umowie koleżanki mają 1700 zł.

#5  2017.03.17 18:25:10 ~44

Proszę walczyc o wynagrodzenia to my negocjujemy stawki

#6  2017.03.17 19:37:02 ~marzena po

Szukam pracy jak położna proszę o pomoc

#7  2017.03.17 19:58:51 ~Nick

Proszę koleżanki o pozbycie się 2,3 etatów. Wtedy nasze postulaty będą miały sens .Co Wam z pieniędzy jak tracicie zdrowie i utrudnianie walkę o godnosc reszscie kolezanek.Pozdrawiam i życzę Mocy!

#8  2017.03.17 20:53:59 ~Soffi

Chcialabym zarabiac 3000 zl duzo mi do tego gdzie tak dobrze placa

#9  2017.03.17 21:04:23 ~anka

Jesteście młodzi - korzystajcie . my starsze roczniki niestety nie mamy szans , a szkoda :(

#10  2017.03.17 21:16:46 ~Iwo

Zrezygnujcie z dodatkowej pracy to wszystkie będziemy godnie zarabiać. Ja mam 3000 zł. jeden etat , ale wcale mnie to nie satysfakcjonuje. Za 2000 zł netto nie pracowałabym w tym zawodzie !

#11  2017.03.17 21:26:30 ~piel

Dlatego dziwie się młodym, wykształconym magisterką. Języki znają więc czemu godzą się na takie warunki pracy i płacy w upadającym systemie co się niby służbą zdrowia nazywa. Póki nie jest za późno bierzcie sprawy w swoje ręce i jedzcie stąd. Spójrzcie na 50-cio letnie koleżanki z pracy, wysłużone, wypalone i bez żadnych chęci. Nigdy takiego losu!

#12  2017.03.17 21:51:05 ~alfa

Do 11- to my 50+ jesteśmy styrane chociaż pracowałyśmy około 25-30 lat na jednym etacie i umowie. A jak będą wyglądać i czuć się w naszym wieku te, które maja dziś z 10 lat pracy i pracują po kilka etatów? Strach pomyśleć. Polak Polakowi zgotował taki los. Winię za to też nasze związki i izby, które nie potrafią nas poprowadzić i czekają aż po prostu wyginiemy ciągnąc z nas kasę do końca.

#13  2017.03.18 01:24:30 ~pieleg

Człowiek najpierw traci zdrowie bo pracuje na 2 uch etatach zdobywając pieniądze a później wydaje aby je odzyskać.

#14  2017.03.18 07:27:57 ~Lekarz Rez

Ja lekarz rezydent rocznik 1986 po 6 latach studiów i 4 specjalizacji zarabiam 2400 netto na rękę z dodatkiem. Gdybym nie dyzurowal nie utrzymalbym trzyosobowej rodziny bo Żona nie pracuje. Chcę też wyjechać. Pozdrawiam

#15  2017.03.18 09:09:15 ~Bo

Popieram wszystkie koleżanki wskazujące nasz najmocniejszy atut ,tj. zbyt małą liczbę pielęgniarek w systemie.Zostawmy Izby i związki zawodowe w spokoju - zróbmy sobie miesięczną przerwę w pracy na drugi,trzeci etat/zlecenie.Przygotujmy się wcześniej finansowo tak,by nie mieć co do garnka włożyć ( damy radę) i UMÓWMY SIĘ SOLIDARNIE W CAŁYM KRAJU ZE NP. PAŹDZIERNIK 2017 upłynie nam wszystkim solidarnie w jednym miejscu pracy.To będzie tylko jeden miesiąc,ale uzyskamy więcej niż latami wyjazdów na protesty do stolicy.A przy okazji zrobimy świetną robotę dla Ministerstwa Zdrowia,ponieważ przy okazji uzyskają twarde dane na temat niedoboru kadry pielęgniarskiej w Polsce. Do Koleżanek i lekarza rezydenta - wyjeżdżajcie - w cywilizowanych krajach za ciężką pracę dobrze płacą i można się wiele nauczyć.Pozdrawiam!

#16  2017.03.18 11:10:10 ~Ja

Po trzech latach nauki i zrobieniu kilku kursów i specjalizacji wyjechałam do Niemiec. Tu tez nie jest lekko i pieniądze tez nie są super jak się tu mieszka ( w dużej mierze zależy w jakim landzie i gdzie się mieszka). Ale za mieszkanie 3 pokojowe ze wszystkimi opłatami to koszt ok 1000€ a gdzie reszta? W Polsce wszyscy prawie maja kredyty na mieszkania domy, ale płacimy za swoje i kiedyś będzie to. A tu tyle pieniędzy idzie bo mam gzie mieszkać. A po 30 latach dalej się nic nie ma. Czy to takie super? Żyje się tu inaczej niż w Pl ale czy lepiej? Język obyczaje itd. Wszystko obce. Idźcie się przyzwyczaić ale to nie to samo ci życie w pl Czasami zastanawiam się gdzie ja jestem w pracy czy w obozach pracy. i ta rozłąka. rodzina znajomi przyjaciele. tęsknota niesamowita. zawsze ten kto wyjedzie nie będzie traktowany jako swój tylko jako obcy. Daje się to odczuć w codziennym życiu. Muszę tu zostać jeszcze dwa lata ale wrócę do Pl. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. to jest prawda. Ale w domu najlepiej.

#17  2017.03.18 12:13:57 ~Bo

Do 16- praca i życie na obczyźnie jest zawsze wyzwaniem.Niemcy to b.specyficzny kraj-wiem to doskonale (protestowałam).Ale każdy świadomie decydujący się na taki krok doskonale o tym wie.Osobiście uważam,że lepiej znosi się wyjazd zarobkowy w mlodym wieku,ale pewnie są wyjątki.Dlatego trzeba robic wszystko,by móc zarabiać w swoim kraju.Teraz szukam tutaj zatrudnienia0,ale dzięki pracującym w kilku miejscach koleżanom po fachu nie mogę znaleźć uczciwej oferty pracy-z normalną stawką ,w pełnym wymiarze na etat.Zniszczylysmy sobie same rynek pracy i tyle.

#18  2017.03.18 12:50:34 ~do 16

Jak ci jest tak źle w tych Niemczech to przyjedź do mnie na ZOL.2 tys brutto, jedna pielęgniarka +opiekunka na 40 leżących,po prostu obóz pracy.Wyjechać nie mogę,bo mam chore dziecko.Myślę,że tobie będzie wszędzie źle i zawsze będziesz narzekała.

#19  2017.03.18 13:14:18 ~DO #16 itp

Wreszcie jakaś mądra wypowiedź. Wracaj kobieto czym prędzej i nie daj się wykorzystywać tym foltdojczom;tutaj Twoje miejsce i tu trzeba zawalczyć o swoje ale najpierw z tymi pazernymi paniusiami-stewardesami latającymi z wywieszonymi jęzorami po kilku placówkach.To one robią złą robotę i czas żeby je wukukać na cacy;wtedy wyjdzie jakie są rzeczywiste braki w tym zawodzie;to one jątrzą najbardziej na tym portalu-nienajedzone siksy. To tego wyuczono je żeby jedna z drugą walczyła i zabierała pracę! Wstyd paniusie! jeśli w ogóle wiecie o co chodzi bo mam wrażenie,że nie do końca do Was dociera o czym tu mowa:)

#20  2017.03.18 14:10:25 ~wiolka

Pazerne "stewardesy" to kocmołuchy niedomyte,a nie paniusie

#21  2017.03.18 15:20:30 ~pielegniar

Witam to ja pisałam komentarz z głównej strony, te 3000 zł netto to już ze wszystkimi dodatkami i ok 6-7 latach pracy. Do Niemiec wyjechałam ponirwaz poznałam faceta ,nie do pracy, te 1700 € netto to nie są jakieś tam kokosy oczywiście ale są to już dobre pieniądze - to jest moja pierwsza praca, język jeszcze nie jest najlepszy no i oczywiście nie dostaje dodatków za nocki czy weekendy bo pracuje tylko od poniedziałku do piątku, ale to był mój wybór.Wykonuje próby wysiłkowe. Tez nie sądzę abym została tu na stałe, zobaczymy. Jak popracuje jeszcze tutaj 3 lata to dostane potem dodatek do emerytury w wysokości 400&euro, wiec chyba warto wytrzymać. Do napisania komentarza skłoniły mnie inne wpisy o zarobkach - nie mogę uwierzyć że naprawdę tak mało zarabiacie dziewczyny. Ja na początku swojej pracy dostałam 1700 zł brutto to wychodziło ok 2000 zł netto z dodatkami, to było w 2010 roku a byłam młoda prosto po studiach bez doświadczenia

#22  2017.03.18 16:56:12 ~do 16

Trafiłaś nie najlepiej wiem co mówię. Tęsknota zawsze będzie na obczyźnie. Co do obozów pracy to w Polsce są obozy pracy o zaostrzonym rygorze za mniejszą kasę. Fakt jest taki że jesteś obcą więc trudno oczekiwać że będą cię traktować jak swoją w Polsce też tak jest w stosunku do obcokrajowców.Wolę być źle potraktowana przez Niemca niż Polaka- zdecydowanie mniejsze przykrość i żal. W Polsce doznawałam znacznie większych upokorzeń ze strony pracodawców i przełożonych.

#23  2017.03.18 18:56:30 ~andrea

Ta wyliczanka jest tragiczna i żenująca. Ale . nic nie daje. Różnice w płacach są, jednak jest wiele osób "uwiązanych" sytuacją rodzinną i nie mają one wyboru co do miasta czy placówki, o wyjeździe z kraju nie wspomnę. I tak zarabiamy na egzystencję jak chłop pańszczyźniany - na strawę i dach nad głową /często nie swój, bo nas nie stać/. Jestem za tym aby - jak jedna z koleżanek zasugerowała - ustalić jakiś jeden miesiąc w 2017 r. miesiącem jednego etatu. Choćby wspomniany październik. Nie damy rady? My nie damy rady? Polskie pielęgniarki nie poradzą sobie? Kochane, przecież nawet jak się jakaś ilość osób wyłamie, to trudno. Normą jest ogół. Spróbujmy. Rozpowszechniajmy ten apel. Uwierzmy w siebie w końcu!

#24  2017.03.18 20:32:10 ~gosc

Gdybyście na miesiąc zrezygnowały z drugiej pracy to byście przeżyły ale pracodawcy nie i wtedy dopiero zyskalybyscie prawdziwy szacunek prestiż i godne płace. Ale was nie stać na taką odwagę dlatego jesteście i pozostaniecie chłopcem do bicia , ofiarą z własnej winy i na własne życzenie .Kozlem ofiarnym nie budzącym współczucia, co najwyżej politowanie.

#25  2017.03.19 10:46:39 ~do24

Ja nie muszę rezygnować z drugiej pracy,bo nigdy jej nie podejmowałam.Współczuję głupoty i bezmyślności koleżankom,które nabrały kredytów na domy,a teraz nie mają czasu raz na tydzień w tych domach przewietrzyć,bo dzieci poszły w świat,a "rezydencje"stoją puste i tylko drogie kredyty pozostały.

#26  2017.03.19 11:35:06 ~do25

Nic dodać nic ująć a może tylko"gdyby głupota miała skrzydła to:)

#27  2017.03.19 18:22:17 ~mela

Do 24 Odeszlam na emeryture po 40 latach pracy w jednym zakładzie. Mam teraz po marcowej extra podwyzce 1800zł. Pracowalam uczciwie bez urlopów wychowawczych , okresów nie składkowych 20 dni. Skonczylam studia różne kursy . szkolenia. Na moje miejsce przyszła młoda pani magister , która cieszy się ze ma prace bo pochodzi ze wsi i bardzo chce zostac w tzw. wielkim miescie. Juz myśli o drugim etacie bo w perspektywie mieszkanie za kredyt.Pielegniarek nie zabraknie bo nawet 2 zapewnia opieke na oddziale najwyzej znajda sie chetne zeby dorobic do nędznej pensji bo emerytura bedzie mniejsza od mojej.

#28  2017.03.20 15:34:10 ~motyl

Ja do 14 - szybko zrobione specjalizacje i to aż 4 ( szałowe tempo specjalizacji ) .Gdzie tak szybko można je zrobić ? ale kłamstwo ale całkiem niezdarne . Do roboty !

#29  2017.03.20 15:39:38 ~Motyl

Skrzykujcie się w WASZYCH PRACACH NA STRAJK OGÓLNOPOLSKI . A JAK ? tak że TE PANIE Z CZDz WAM PODPOWIEDZĄ JAK ! DO BOJU I WALCZCIE O SWOJE PRAWA . Nie pozwólcie aby odbierano Wam prawo do kontraktowania świadczeń ( bo to gwarantuje ustawa o zawodzie pielęg i poł )

#30  2017.03.20 16:51:30 ~do 28

Niemoto,człowiek pisze o 4{czterech} latach specjalizacji,a nie o czterech specjalizacjach