Pielęgniarko i Położno! Ty tego nie podpisuj! Pod projektem ustawy, który przyznaje zdecydowanie lepsze warunki płacowe innym zawodom medycznym niż pielęgniarki i położne, zebrano ponad 30 tysięcy podpisów. Autorzy projektu muszą zebrać 100 tysięcy podpisów do dnia 15 maja. Planowali zebrać ponad milion podpisów. Teraz zamierzają zebrać pół miliona. Pielęgniarko i Położno! Ty tego nie podpisuj!

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

     

 

Porozumienie Zawodów Medycznych zbiera podpisy pod pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie warunków zatrudnienia w ochronie zdrowia. Ustawa ta "określa sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, uwzględniający rodzaj wykonywanej pracy oraz kwalifikacje wymagane przy jej wykonywaniu oraz tryb przyznania wynagrodzenia". 

Warto podkreślić, zasadniczy fakt, że obywatelski projekt ustawy o wynagradzaniu w ochronie zdrowia nie pisała strona rządowa, lecz 9 związków zawodowych. Czyli także "panie w czepkach". 

Zobacz także:

Działalność pań w czepkach powala z nóg! Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych agituje za rozwiązaniem deprecjonującym tytuły magistra oraz licencjata, które posiadają pielęgniarki i położne! Artykuł z wydania styczniowego branżowego pisma o nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy.

Zbierają podpisy w takiej tabeli:

Obecnie związkowcy zbierają podpisy w zakładach pracy, także wśród pielęgniarek i położnych. Muszą ich zebrać co najmniej 100 tysięcy, żeby złożyć je w sejmie jako inicjatywa ustawodwacza. Związkowcy planują zebrać podpisów... milion. Teraz (w marcu 2017 roku) mówią o pół milonie. 

Niestety nie powinno być przyzwolenia pielęgniarek i położnych na zapisy zawarte w projekcie ustawy. Dlaczego. Podaję tylko trzy argumenty. Teraz trzy. Będą kolejne.

Warto podkreślić, że dotychczas (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych nie odniosło się w żadnej formie do poniższej argumentacji.

Natomist w dniu 13 marca 2017 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych wchodzących w skład (NIE)porozumienia Zawodów Medycznych. Niestety przedstawiciela pielegniarki.info.pl na spotkanie nie zaproszono. Chociasz zgłaszałem gotowość do takiego spotkania.

Mariusz Mielcarek 

Pierwszy argument:

Drugi argument:

Trzeci argument:

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów - (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.19 11:39:42 ~!@1

CIEMNOGRÓD

#2  2017.03.19 12:58:44 ~mar

To są jaja ! cały czas myślę ze to żart !

#3  2017.03.19 15:45:26 ~piel

#22 2017.03.19 15:04:40 ~piel Popieram,dlaczego nie ma wyszczególnienia pielęgniarka z licencjatem ,lub z licencjatem i specjalizacją, tak jakby licencjat nie był wykształceniem wyższym, poza tym ktoś kto ma magistra i specjalizację nie może zarabiać 2000 więcej od licencjata ze specjalizacją ponieważ na oddziale nie wykonuje innych, ważniejszych zadań,robi to co wszyscy. JESTEM PRZERAŻONA JAK BARDZO KTOŚ CHCE NAS SKŁÓCIĆ, PROTESTUJMY PRZECIWKO USTAWIE W TAKIEJ FORMIE, BO NIE ZACHĘCA ONA DO STOPNIOWEGO KSZTAŁCENIA, TYLKO JEST JAK RZUCONA KOŚĆ MIĘDZY PSY , ŻEBY SIĘ GRYZŁY. NIEKTÓRZY SĄ JUŻ ZA STARZY ,ŻEBY OSIĄGAĆ KOLEJNE STOPNIE, DLACZEGO NIE MOGĄ CIESZYĆ SIĘ Z TEGO CO JUŻ ZDOBYLI ? #23 2017.03.19 15:19:43 ~piel Dobrze, że udało mi się dokształcać z różnych refundacji, bo teraz plułabym sobie w brodę, a wiadomo co wymyślą jak już porobimy specjalizacje i magisterki ? Skandal ,żeby człowiek nie mógł spokojnie pracować, nie mógł się spokojnie uczyć, żeby mu pracodawca nie brużdził, nie miał określonej ścieżki zawodowej i stopniowo podnoszonych zarobków i na koniec przed samą emeryturą dowiedział się , że jest nikim.

#4  2017.03.19 15:56:35 ~full

Pani z Oipip powiedziała do pielęgniarki, że już raczej w szpitalach nie będą zatrudniali na umowę o pracę tylko na kontakt -czy to żart

#5  2017.03.19 22:48:16 ~piele

Ktos pytal kto zostal przewodniczaca w swietokrzyskiem OZZPiP. Agata Semik ponownie Przewodniczaca Regionu Świetokrzyskiego OZZPiP

#6  2017.03.20 11:59:25 ~do 5

A czego się spodziewałaś? zmian? Żenada :(

#7  2017.03.20 17:18:16 ~piele

Wlasnie sie dziwie ze ta sama pani znowu pcha sie na stolek. Ale coz, ciepla posadka, pieniazki z naszych skladek, i z kolezankami z zarzadu tworza zamkniety krag.

#8  2017.03.20 17:46:53 ~piele

Ciekawe czy znowu bedzie sie dzielila pensja z zarzadem tworzac kolko wzajemnej adoracji.

#9  2017.03.21 11:09:06 ~piel

Niech się wypałują

#10  2017.03.22 09:27:41 ~ela

A ja mam troszeczkę inne pytanie bo wszyscy skupiają się na procentach od średniej krajowej .Ja jestem ciekawa dlaczego wysokość średniej od której ma być liczona podstawa dla pielęgniarek to 3900 jak przed chwilą na Onecie czytałam o podwyżkach dla nauczycieli i tam też rząd planuje podwyżki w oparciu o średnią krajową tylko że tam średnia krajowa to ponad 4600 .Więc wychodzi na to że żyjemy w innych krajach czy parę lat za murzynami, a może uważa się pielęgniarki za kompletne idiotki rzuca się głupią propozycję a one niech się kłócą między sobą parę lat w końcu im damy to o co tak zaciekle walczyły tylko efekt będzie taki że pensja pracowników opieki zdrowia będzie najniższa ze wszystkich innych .Takie jest moje zdanie po tym co obserwuję od dłuższego czasu,

#11  2017.03.23 12:37:24 ~piel

Panie w czepkach są po LM - WIĘKSZOŚĆ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ MOŻNA I INNYM M.IN. NAUCZYCIELOM POODBIERAĆ LICENCJATY I MGR ! JAKŻE JESTEŚMY PODZIELONE NIE KŁÓCICIE SIĘ TYLKO O WYKSZTAŁCENIE TERAZ BO SPOTKA NAS CAŁKOWITA NĘDZA !

#12  2017.03.23 12:39:06 ~Pielęgniar

DO 10 zgadza się pielęgniarki w Polsce traktowane jak sprzątaczki ! Skandaliczne !

#13  2017.03.28 18:39:11 ~Pielegnair

Zapraszam do Uk pieniadze 10000 zl na etacie 7 tyg. Urlopu w stosunku rocznym zapotrzebowanie ogromne a umowa na dzien dobry na czas nieokreslony. POZDRAWIAM Z UK jak sie denerwowac to przynajmniej za dobre pieniadze.