Komentarz na pielegniarki.info.pl - Do Lucyny Dargiewicz naszej przewodniczącej, to przez panią te dodatki, proszę zrezygnować ze stanowiska droga pani!

Komentarze pielęgniarek i położnych

       

Zapraszamy do lektury....


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

No niezła pokazówka się wczoraj odbyła na czele z księciem i pielęgniarską wiceminister, no i nie do zdarcia panie w czepkach - towarzystwo od trzymania stanowiska i stołka. Teraz czas na nas - na całe środowisko pielęgniarskie, za oknem wiosna, coraz cieplej - zbierajmy się teraz na naszą debatę, która potrwa o wiele dłużej. Kończcie pracę na dodatkowych etatach i do działania ruszyć - NATYCHMIAST! W Staszowie to skandal, żeby pielęgniarka zarabiała 1500 netto jak sprzątaczki, a nawet gorzej, bo woźna w szkole też ma tyle plus 13-tą pensję, a my nic nie mamy, zawsze zero przywilejów za tak ciężką pracę! Większość pielęgniarek zarabia ok. 2000 netto co to za pieniądze - za tak odpowiedzialną pracę! Dlaczego w innych zawodach nie daje się dodatków tylko podwyżkę do pensji? Do Lucyny Dargiewicz naszej przewodniczącej to przez panią te dodatki, proszę zrezygnować ze stanowiska droga pani!

 

Zobacz więcej informacji debata o problemach polskiego pielęgniarstwa...

Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.28 19:02:57 ~Pielęgniar

Tak to jest wielka prawda - czekamy na pani odejście.dajemy pani krótki czas !

#2  2017.03.28 19:16:28 ~piel

Tu potrzebny kilkudniowy,generalny,ogólnopolski strajk,a nie mielenie w kółko o doopie maryni

#3  2017.03.28 19:34:19 ~pielegniar

No to organizujcie generalny strajk nic nie stoi na przeszkodzie szczekc pyskiem to każdy moze gdzie były te tłumy 10 września 2015 na kilka godzin nie możemy się zorganizować a co dopiero na strajk generalny a z dodatków jestem bardzo zadowolona a komu za mało niech zrezygnuje wkurza mnie to panie Małecki pana nagonka na zarząd może tak pan weźmie się do roboty a nie tylko szczuc i krzyczeć bo jak narazie nie słyszałam żeby pan coś zrobił dla środowiska

#4  2017.03.28 19:48:08 ~fabian

Tylko strajk może doprowadzić do godnych zarobkow teraz jest najlepszy moment ponieważ zauważyli nagle ze jest brak pielęgniarek w pierwszej chwili należy wypowiedzieć posluszenstwo izbom pielęgniarskim zniszczyć ten twor z korzeniami siedza tam zdegradowane naczelne oddziałowe których celem jest branie wielkich pieniędzy wydzierając je biednym pielęgniarkom nigdy nie stajac po stronie pracujących pielęgniarek wto miejsce powolac mloda dobrze wyksztalcona pielegniarke jako ppielegniarke wojewodzka a izby rozpieprzyc skonczyc z dorabianiem na kilka etatow i stanac dos trajku odchodząc wszystkie od lozka pacjenta dotad dokad nie dostaniemy podwyżek ta wiosna może być nasza

#5  2017.03.28 20:17:31 ~FUNIA

Popieram Fabiana,tylko solidarny strajk może polepszyć naszą beznadziejną sytuację.

#6  2017.03.28 20:38:38 ~ela

Co do izb to zgadzam się w 100 procentach ale jak narazie nie ma mocnych na ten niepotrzebny twór

#7  2017.03.28 20:52:55 ~pigularz

Drogie Panie i Panowie. Wiem,że nasze zarobki nie sa wysokie i już tymbardziej nieadekwatne do zarobków, sam jestem za tym aby wyjść na ulicę. Jednak co chcę powiedzieć po rozmowach ze znajomymi, nie spodziewajmy się wielkiego poparcia ze strony społeczeństwa. Wkoło słysze,że dostaliśmy podwyżki przez 4 kolejne lata i ciągle mało. Pracuję razem z ratownikami i oni na tym samym stanowisku są już 500 pln w plecy i z ich strony także są tylko słowa krytyki badź zazdrości. Powoli zostajemy osamotnieni w walce o godne pensje:(

#8  2017.03.28 21:20:06 ~JP PIELĘGN

Strajk nic nie pomoże, trzeba ze względu na małą liczbę pielęgniarek oddzielić pomoc przy łóżkową od tej specjalistycznej. My nie dajemy już rady! Może szkoły dla sanitariuszek bo pielęgniarce nie potrzebna jest pomoc tak jak i nie potrzebna jest pomoc lekarzowi! Wtedy inaczej będzie się postrzegało Pielęgniarkę, To będzie partner dla lekarza! WTEDY POROZMAWIAMY O WYNAGRODZENIU!

#9  2017.03.28 21:20:18 ~fabian

Do pigularz ty nie ubolewaj nad innymi ty walcz o siebie jest nas tak dużo ze nie potrzebujemy niczyjej pomocy i nie ubolewaj nad tym ze spoleczenstwo nas nie popiera wystarczy ze nie będzie nas w pracy to spoleczdnstwo potrzebujące naszej pomocy nas doceni nie jesteśmy sluzacymi a dobrze wyksztalcona kadra bez nas żaden szpital nie będzie istniał uwierz w siebi glowa do góry szykuj się na strajk a nie siedzisz i ubolewasz co inni powiedzą co tak dostalas w podwyżkach ochlap rzucony jak psu kosc

#10  2017.03.28 21:28:51 ~fabian

Do 8 ty to chyba izbianka do cholery dokad mamy czekac jesze ze 3 pokolenia zmiany maja nastapic tu i teraz a ie pieprzysz ojakis pomocach pielęgniarskich mamy dostać wynagrodzenie abyśmy mogly godnie zyc jesteśmy w ue i mamy mieć wynagrodznie jak w ue wiec nie pieprz o czekaniu to jest już ostatni dzwonek

#11  2017.03.28 21:50:18 ~nitka

Fabian - masz 100% racji ! Izbom i pani Dargiewicz już dziękujemy.

#12  2017.03.28 23:02:11 ~Ja

Do pigularz - ratownicy w ogóle nie powinni pracować na oddziałach - to jest nielegalne ! Co mnie oni obchodzą ! Nic! Też jestem ratwnikiem. Ale również skończyłem pielęgniarstwo. Nikt się nade mną nie użalał. Chcą zarabiać jak pielęgniarki i pielęgniarze, to droga wolna i na studia, a nie porównywać się do nas. Za specjalizacje i mnóstwo kursów większa pensja nam się należy. Poza tym JESTEM ZA STRAJKIEM GENERALNYM ! I WSZYSCY U MNIE NA AiIT - nawet nasi lekarze nas popierają !

#13  2017.03.28 23:14:58 ~do 4

Fabian ma rację.Trzeba zniszczyć ten twór z korzeniami-izby- pasożytujący na nas który miał w założeniach być reprezentantem naszych interesów a ryje przeciwko nam ! To są zdrajcy. To oni mieli być dla nas a nie my dla nich.Ale każda władza deprawuje również ta ! . Wywalić to z korzeniami !

#14  2017.03.28 23:20:05 ~piel

4,9,10 dobrze mówi

#15  2017.03.29 06:34:52 ~do8

Spadaj stąd reprezentantko sprzedawczyków.Popieram strajk generalny!

#16  2017.03.29 07:11:04 ~piel

Najbardziej skutecznym protestem byłaby rezygnacja z dodatkowej pracy,w ten sposób zyskałybyśmy szybko godziwe podwyżki, a pasożyty izbowo-związkowe nie miałyby w końcu nad nami władzy absolutnej.

#17  2017.03.29 07:40:12 ~pigularz

Fabian i Ja sprecyzuję, razem z nimi pracuję w zespole ZRM i jestem byłym ratownikiem. Parę lat temu zmieni£em zawód.

#18  2017.03.29 08:51:50 ~Ania

Ze strony OZZPIP . Debatę poprzedziła konferencja prasowa w której udział wzięli: dr Konstanty Radziwiłł – Minister Zdrowia, Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Lucyna Dargiewicz – Przewodnicząca OZZPiP i Zofia Małas- Prezes NRPiP. Podczas konferencji Minister Zdrowia potwierdził utrzymanie programu wzrostu wynagrodzeń w naszej grupie zawodowej tzw. 4×400. Lucyna Dargiewicz wyraziła obawę dotyczącą braków kadrowych: według prognoz, w ciągu najbliższych czterech lat, 80 tysięcy pielęgniarek odejdzie na emeryturę. Ponadto zarobki pielęgniarek i położnych w innych krajach Unii Europejskiej są wyższe, duża liczba pielęgniarek i położnych wyjeżdża do pracy za granicę.

#19  2017.03.29 09:10:41 ~Dorota

Zdecydujemy się w końcu na odpowiedni ruch. Cała Polska powinna wziąć s nim udział. Zapowiedzią jest strajk generalny. Nalezyctyljo juz w tym momencie ogłosić odejście od łóżka pacjenta. Tylko 2 godziny. Na początek wystarczy. Tylko tyle i aż tyle. Zdecydujmy się na konkretną datę i godzinę. Ogłosimy to całej Polsce. Tylko czy do ezystkich to trafi?

#20  2017.03.29 09:30:56 ~piel

Do18.Wystarczy już robienia sobie jaj ,wyrażania obaw i pieprzenia o prognozach.Wsadźcie sobie prognozy w buty,my już za chwilę idziemy na biedne,głodowe emerytury i w związku z tym co ma nam do powiedzenia OZZPiP za lata płaconych składek?

#21  2017.03.29 10:05:23 ~do#20

No jak to co? proponuję dodatek specjalny za 25 lat składkowych do każdej emerytury!

#22  2017.03.29 10:27:35 ~do21

Dzięki łaskawco,proponuj dalej

#23  2017.03.29 10:41:25 ~Pieleg

Co z tego że pielegniarka będzie wykonywala iniekcje iv im ,wenflony , założenie sondy ,cewnika urol i wiele innych a takze posiadala specjalistyczna wieloletnia wiedzę jeśli przez schorzenia kręgosłupa i barków przez dzwiganie będzie niezdolna do pracy.i ciągły stres jest wrogiem zdrowia.

#24  2017.03.29 10:52:38 ~my

Do 3 masz dodatek a póżniej opieka społeczna bo emeryturka minimalna - kim jesteś stołkową a może trollem takie wypowiedzi nas nie interesują zmień portal -nie podszywaj się ! Wszystkim podwyższają pensje - żadnych tam dodatków innym nie dają tylko do pensji ! Za co nas mają - za głupie, niedorozwinięte, pokorne? ! Skończyć z pazerstwem na oddziałach, bojkot zleceniowych to pierwszy krok !

#25  2017.03.29 11:33:22 ~piel.

Do 18 kim ty tutaj ? piszesz o czym doskonale wiemy, nie odwracaj nam uwagi !

#26  2017.03.29 14:19:12 ~Piel

Pielegniarki i polozne ze Saszowa, nie poddajcie sie. Trzymam kciuki. Jestem z Wami.

#27  2017.03.29 15:07:55 ~Lekarz

Ale tu jesteście mistrzami w gębach ! Strajkować chcecie a jednocześnie związki likwidować. Przepisów nie znacie . Bez ZZ oraz Izb już byście sami zdegradowali się do sanitariuszek. Czytam i oczom nie wierzę co za poziom i "odwaga"! Masakra i autodestrukcja! Nie szanujecie się w ogóle a szacunku wymagacie. Śmiech na sali! Pozdrawiam panią Dargiewicz i gratuluję,że coś od PO udało się wyrwać dla grupy zawodowej !

#28  2017.03.29 15:12:53 ~KOPiP

Też bardzo pozdrawiamy cały Zarząd i Związkowców oraz prężne Izby! Grunt to działać a nie jak tu większość u Mielcarka tylko ozorem mleć.Mielcarek-mistrz strajku generalnego w gębie.I zero działań. Nie wygrał na przewodniczącego ani na oddzoałowego niech więc spróbuje stanąć na czele Związków! Do dzieła Mariuszu!

#29  2017.03.29 15:21:36 ~do lekarza

Od PO udało się wyrwać niepewny dodatek, ale za to wam PO dogodziło.

#30  2017.03.29 15:30:14 ~do #28

No już zadziałały i to nie jedne; pomocnej ręki i chociażby otuchy w postaci odpowiedzi na list nie potrafią wysłać a co dopiero więc proszę nie mów jeden z drugim jak nie masz bladego pojęcia o czym tu mowa. Zawsze masz człowiecze dwa wyjścia a jakie to się domyśl i nie wkurzaj spokojnych ludzi:(

#31  2017.03.29 16:29:53 ~do lekarza

Sami zdegradowalibyśmy się do sanitariuszek,a dzięki związkom jesteśmy salowymi i sprzątaczkami z najniższą krajową,a dodatku 4x400 wiele z nas nie ogląda.Gdzie tu sens mądry lekarzyku?

#32  2017.03.29 17:09:57 ~zenobia

A ja sie naraze, ale nie jestem za strajków. Jestem za stworzeniem silnego konsorcjum z minimalną stawką. Zejście poniżej stawki lamaloby postanowienia zbiorowe i skutkowało z ograniczeniem wykonania zawodu na sam terenie. Obecne postspcjalistyczne izby przeorganizowac wg obecnego podziału administracyjnego.

#33  2017.03.29 17:57:11 ~Do zenobi

Masz rację i popieram! a do tego praca przez miesiąc na 1 etacie i już po miesiącu nasze stawki podskoczą! Takie jest prawo rynku a nie zatykanie każdego etatu/wakatu pracą ponad siły ludzkie na 3 etatach!

#34  2017.03.29 20:11:34 ~mgr piel.

Szkoda tylko że w naszej grupie zawodowej najwięcej odwagi przejawiają koleżanki na forach i w dyżurce lub szatni, ale jak trzeba się publicznie wypowiedzieć lub się przeciwstawić to głosy milkną. Gdyby nie praca na 2-3 etatach to już dawno by nas doceniono, ale mówi się co innego a robi odwrotnie. Niestety dopóki nie wymienia się kadry na inne pokolenie, dopóty będzie narzekanie i tkwienie w przekonaniu że stanie się cud i nagle wszyscy zaczną nas cenić, choć same się nie cenimy, nie wspomnę już o braku wzajemnego szacunku, obgadywaniu się i knuciu intryg.

#35  2017.03.30 00:03:25 ~do 27

Ty stołkowa się nie odzywaj ! . Jesteś przywarta do koryta i stołka to gęby nie strzęp nadaremnie w obronie swojego tyłka. Myślisz ze jak napiszesz "lekarz"to dla pielęgniarek jest to autorytet z definicji i automatu ? . Mylisz się procent głupich lekarzy w ich grupie zawodowej jest dokładnie taki sam jak w grupie pielęgniarek i wszystkich innych zawodów. Spadaj stąd. Pojęcia nie masz jak obecnie wygląda praca pielęgniarek w większości oddziałow szpitalnych w Polsce. Izby w założeniach miały działać w naszym interesie ale działają przeciw naszym interesom. Wszystko.

#36  2017.03.30 00:56:59 ~piel

Do 27. Po stylu wypowiedzi poznaję autora tym razem z nickiem lekarz. To specjalistka od moralizatorstwa, ekspert od szacunku. Znany tutaj piewca izbowych zasług : ochrona pielęgniarek przed obowiązkiem sprzątania podłóg,prasowania spodni ,robienia kawy i kanapek lekarzom.Obronić przed zdegradowaniem pielęgniarek do sanitariuszek niestety nie udało się pani izbianko bo w praktyce coraz bardziej nimi też jesteśmy.

#37  2017.03.30 11:20:01 ~pielegniar

Do Fabian masz racje i nie możemy się oglądać na nikogo .Pacjentom tez się wydaje że tylko kawkę popijamy więc o co nam chodzi dopiero jak odejdziemy od łóżek to zauważą ile tak naprawdę robimy .Myślę że tylko wielki wstrząs obudzi społeczeństwo bo bez tego nikt nas nie doceni .

#38  2017.03.30 11:30:05 ~do#37

Też jestem tego zdania a utwierdziły mnie w tym czytane wypowiedzi na forum odnośnie strajkujących pielęgniarek. To czas najwyższy pokazać OBYWATELOM jaki to jest ważny zawód w przywracaniu ich do zdrowia;zawsze jak większość byłam przeciwna odejściom od łóżek ale w tej sytuacji to jedyne wyjście;pokazać pacjentom jak to będzie wyglądało a przecież zostaną pod opieką tych najważniejszych a mianowicie LEKARZY.Trzymam kciuki i życzę wytrwałości w dążeniu do obranego celu :)

#39  2017.03.31 11:29:55 ~do38

My obywatelom nic nie musimy pokazywać,tylko raz a dobrze postawić się władzom

#40  2017.03.31 18:59:39 ~ja

Żadne strajki , protesty tylko rezygnacja z 2 roboty na miesiąc rozwaliłaby system. Ale wy jesteście grzeczne dziewczynki i nie postawicie nikogo pod ścianą. To same tam stójcie i czekajcie na egzekucję bo wyrok już zapadł.

#41  2017.04.04 06:21:02 ~my

Do grzeczne i pazerne !