Dyrektor szpitala Staszowie złożył doniesienie do prokuratury ws. strajku prowadzonego przez tamtejsze pielęgniarki, położne: "Nie da się jedną pielęgniarką w godzinach popołudniowych czy nocnych...". Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie?

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.05 18:01:29 ~Pielęgniar

A to dobre bo ja sama jestem na nocy na 30 chorych w tym 18 neurolgicznych.

#2  2017.04.05 18:03:29 ~Kk

No to teraz prokurator będzie miał pełne ręce roboty a co na to radziwill

#3  2017.04.05 18:11:32 ~piel

I tak się kończy walka w pojedynkę. Daliśmy się sprowadzić do najniższego szczebla i każda strona zadowolona. Nie rozumiem tylko po co te pesymistyczne komentarze.

#4  2017.04.05 18:18:36 ~Pielęgniar

Nareszcie ktoś tym się zajmie Ja pracuje na nocy sama mam 32 chorych w tym 18 neurologicznych po udarach Wołanie o pomoc to grochem o ścianę. Jeden mądry dyrektor który zawiadomił prokuraturę.

#5  2017.04.05 18:39:17 ~xxx

W całej Polsce pielęgniarki tak pracują i dyrektorom to nie przeszkadza. Teraz nagle jeden dyrektor podniósł alarm niby w trosce o pacjentów. Jestem pielęgniarką i w nocy jestem sama na 35 pacjentów. Pracodawca twierdzi,że nfz narzuca takie normy.

#6  2017.04.05 20:22:25 ~pielęgniar

Prawda

#7  2017.04.05 20:47:19 ~piel

Skoro nie dają strajkować,nic, tylko złożyć wypowiedzenia. Wszystkie, jak jedna. Takie pieniądze, jakie widnieją na kwitkach? Nie ma nic do stracenia.

#8  2017.04.05 23:28:28 ~A jak

A jak zielonogórscy zamknęli ludziom gabinety przed nosem w całym kraju to było ok ? No właśnie. Nie wiem czy było ok, ale na pewno było warto. 90% podwyżki drogą nie chodzi. A swoją drogą to mam nadzieję że dziewczyny nie dadzą się zastraszyć i że za nimi pójdą następne szpitale.

#9  2017.04.06 05:32:38 ~my

No proszę ale sobie z nami pogrywają, tydzień temu nauczyciele zostawili dzieci, nie uczyli i było dobrze ? I jeszcze się mówi o podwyżce dla nich ! My nie mam Broniarza jak oni ! Pielęgniarki w Staszowie nie poddajcie się szybko,zastraszają was ! POZDRAWIAMY !

#10  2017.04.06 07:09:49 ~do9

Wsadźcie sobie w nos pozdrowienia.W pozostałych szpitalikach jest tak dobrze,że nie musicie protestować,tylko Staszów pozdrawiać?

#11  2017.04.06 08:03:10 ~AniaCz.

Cudowne doniesienie! Wszystkie pojedyncze dyżury do prokuratury! Czas zmienić to w chorym systemie! A co do strajku to mają prawo i niech lekarze w tym czasie aktywnie przy Pacjentach popracują!

#12  2017.04.06 08:05:53 ~Ja

Mam ogromną odpowiedzialność i nigdy nigdy nigdy bym się nie zgodziła na pojedynczy dyżur! Wielka i w nas wina, że narzekamy a jednocześnie to czynimy.Absurd jakiś! Paranoja! I jak nas poważnie traktować?

#13  2017.04.06 11:11:41 ~ja

Tak właściwie to po co pozdrawiać pielęgniarską hołotę ? - taka prawda - nie umiemy się ze sobą porozumiewać, opluwamy siebie, brak solidarności całkowitej- bo żeby na pozdrowienia tak reagować ? zero kultury ! wszędzie jest żle tylko pazerne wolą iść do 5 pracy by było na szpile i tipsy, rodzina na bok, wcześnie włoży się takie do pudełka i za bramę cmentarną, niestety ale się same o to proszą i o jakim tu strajku generalnym mowa ? ! NADAL BRAK INFORMACJI OGÓLNOPOLSKICH O STASZOWSKIM STRAJKU - SKANDAL ? JUTRO SIĘ PODDADZĄ BO ZOSTAŁY POSTRASZONE PROKURATURĄ A ZOBACZYCIE - DO.JUTRA ! BOJKOTUJMY DYŻURY ZLECONE WYRZUCAJMY ZA DRZWI TE NIEWYSPANE I PAZERNE BO NIGDY PODWYŻKI NIE BĘDZIE !

#14  2017.04.06 11:13:08 ~monia

Do 10 nieładnie tylko tyle możesz napisać ?

#15  2017.04.06 11:37:54 ~gość

Kto się nie szanuje tego nikt nie szanuje

#16  2017.04.06 12:08:29 ~MY

PODOBNO JUŻ DZIŚ SIĘ MAJĄ DOGADYWAĆ W STASZOWIE I POZAMIATANE POD DYWAN, POZOSTAŁE FIGA Z MAKIEM - DZISIAJ SOBIE KAŻDY RZEPKĘ SKROBIE ! TAKIE JESTESMY SOLIDARNE I PO CO SIĘ EMOCJONOWAĆ ? A TE CO CZEKAJĄ NA MANNĘ Z NIEBA TO NIE DOCZEKAJĄ STRACIŁYŚCIE KOLEJNĄ OKAZJĘ !

#17  2017.04.06 12:40:05 ~My

Do 16 to było do przewidzenia dlatego Uba nie podała info do mediów ogólnopolskich !

#18  2017.04.06 12:52:22 ~st. konowa

Do 15 idealnie pasuje do wychowanek Florencji czyli pielęgniarecek polskich - śmiechu warte te wasze protesty, żenua ! Najpierw wywalcie tą waszą przewodniczącą grubą Lucynkę Dargiewicz co z Zembalą o 3 w nocy podpisała dodatki 4x400 w 2015 roku ale was przerobiła ale stanowicho dzierży nadal, nie darujcie jej za to ośmieszenie !

#19  2017.04.06 12:57:26 ~st. konowa

Do 15 idealnie pasuje do wychowanek Florencji czyli pielęgniarecek polskich - śmiechu warte te wasze protesty, żenua ! Najpierw wywalcie tą waszą przewodniczącą grubą Lucynkę Dargiewicz co z Zembalą o 3 w nocy podpisała dodatki 4x400 w 2015 roku ale was przerobiła ale stanowicho dzierży nadal, nie darujcie jej za to ośmieszenie !

#20  2017.04.06 13:29:21 ~ja

Działania pisowskie ! typowe !

#21  2017.04.06 23:48:12 ~ppp

Ciekawe jaką ugodę zaproponowała dyrekcja? Mam nadzieję ze nie będzie to 200 zł do podstawy? Szanujcie sie koleżanki i koledzy! Przecież na poczatku mówiliście że walczycie o włączenie dwóch transz dodatku Zembali. czyli 2x400 zl brutto brutto. A tu czytam później ze chcecie zeby Wam włączono 400 zł brutto brutto (330 zł brutto) tej pierwszej transzy a nastepne transze sukcesywnie od wrzesnia 2017r. Zdecydujcie sie. Chyba ze gazeta cos przekłamuje? W Kielcach w Szpitalu Wojewódzkim dwie transze dodatku Zembali zostały włączone do wynagrodzenia zasadniczego. Dla czego Przewodniczaca Agata Semik kłamie? a może udaje że jest nie w temacie? Twierdzi w wywiadzie w Radio Kielce 06.04.2017 że zaden szpital w województwie Świętokrzyskim jak do tej pory nie właczył dodatku do podstawy wynagrodzenia?

#22  2017.04.06 23:51:45 ~ppp

Trzeba walczyc aby ten dodatek został właczony do podstawy wynagrodzenia. Beata nie daj sie oszukac. Może inne szpitale w Świetokrzyskim tez powalcza o właczenie dodatku do pensji? Czas dzialac Panie Przewodniczace, a nie tylko grzac ciepłe posadki w zakladach pracy i w zarzadzie Regionu.

#23  2017.04.07 21:20:05 ~Beata Uba

Należą się Państwu wyjaśnienia: 1. Nie boimy się prokuratury, bo wszystko mamy dopięte na ostatni guzik 2. Dziewczyny są silne, nie dają się zmanipulować i to dodaje mnie i moim koleżankom z zarządu dużo siły . A teraz deklaracja: Nie cofniemy się! Walczymy do końca. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki i położne