Półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata - to wyrok dla pielęgniarki z Ostrowa Wielkopolskiego, która przetoczyła złą krew pacjentowi.

Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

       

Zapraszamy do lektury....


 

Półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata - to wyrok dla pielęgniarki z Ostrowa Wielkopolskiego, która przetoczyła złą krew pacjentowi.

Zobacz także:

Aktualności według działów: Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.06 18:35:30 ~piel

A lekarz pod tym przetoczeniem się nie podpisał? Niech to będzie przestrogą dla Nas. Wszystko w tym temacie.

#2  2017.04.06 20:18:40 ~maria

Krew mnie zalewa,jak czytam artykuły i orzeczenia o winie,jak to jest, może mi ktoś wyjaśni bo już przestaję to wszystko rozumieć ,a pracuje w zawodzie 37 lat,że zawsze winna jest pielęgniarką,gdzie jest odpowiedzialność lekarza, oddziałowej ,dyrektora być może była za mała obsada. ,mam tego dość,

#3  2017.04.06 20:32:19 ~alfa

Tragedia, współczuję rodzinie i tej pielęgniarce. Odpowiedzialność wszystkich pracowników medycznych jest ogromna. Jak się pomylą to właśnie może dojść do takich tragedii. Mechanik jak źle wykona swoją robotą to najwyżej zepsuje maszynę a tutaj może umrzeć człowiek. Płaca powinna być adekwatna do odpowiedzialności. Widać, jakie w tym szpitalu panują zwyczaje skoro przetaczała krew pielęgniarka a nie lekarz. Niech takie zdarzenia będą dla nas przestrogą.

#4  2017.04.06 20:45:02 ~pielęgniar

Płaca sprzątaczki a odpowiedzialność życie ludzkie. Gdzie tu sens?

#5  2017.04.06 21:22:21 ~sorella

Tragedia,współczuję naszej koleżance, ale zapewne nie byłoby tej i innych tragedii, które wydarzą się wkrótce, gdyby wszystkie jak jedna zaczęły pracować wg procedur i standardów. Wiadomo że ich nie ma( ale jakby to ułatwiło pracę), bo nasze oddziałowe nie kwapią się do ich napisania, zapewne nie bardzo wiedzą jak to zrobić. Odpowiedzialność też zawsze mniejsza a konsekwencje ponosi przemęczona pracą na kilku etatach pielęgniarka a nie cały zespół terapeutyczny z oddziałową na czele. Zacznijcie koleżanki czytać ustawę o zawodzie pielęgniarki i położnej, pracujcie zgodnie z procedurami, nie wyręczajcie lekarzy, bo oni za nas nie zmienią pampersa pacjentowi i wykonają lewatywy byśmy mogły w pośpiechu zjeść śniadanie, bo za chwilę będzie obiad i trzeba nakarmić pacjentów.

#6  2017.04.06 22:27:52 ~piel

Koleżanki wniosek z tego taki,że należy dbać przede wszystkim o swoją dupę,nie lekarza,nie pacjenta ale swoją ! Czytać i pisać , czytać i pisać, czytać i pisać. ! . I jeśli starczy czasu to trochę popielęgnować.

#7  2017.04.06 22:41:46 ~PIELEGNIAR

A może by tak zacząć wolniej , uważniej, jedną rzecz a nie kilka jednocześnie i sie nie wyrabiać coraz częściej ? Ależ nie ,przecież wyrobić się na dyżurze to powód do dumy. A jeszcze wyrobić się szybciej od koleżanki to już ekstraklasa pielęgniarska.

#8  2017.04.06 23:43:27 ~pppp

Ciekawe jaką ugodę zaproponowała dyrekcja? Mam nadzieję ze nie będzie to 200 zł do podstawy? Szanujcie sie koleżanki i koledzy! Przecież na poczatku mówiliście że walczycie o włączenie dwóch transz dodatku Zembali. czyli 2x400 zl brutto brutto. A tu czytam później ze chcecie zeby Wam włączono 400 zł brutto brutto (330 zł brutto) tej pierwszej transzy a nastepne transze sukcesywnie od wrzesnia 2017r. Zdecydujcie sie. Chyba ze gazeta cos przekłamuje? W Kielcach w Szpitalu Wojewódzkim dwie transze dodatku Zembali zostały włączone do wynagrodzenia zasadniczego. Dla czego Przewodniczaca Agata Semik kłamie? a może udaje że jest nie w temacie? Twierdzi w wywiadzie w Radio Kielce 06.04.2017 że zaden szpital w województwie Świętokrzyskim jak do tej pory nie właczył dodatku do podstawy wynagrodzenia?

#9  2017.04.06 23:53:15 ~qqq

Trzeba walczyc aby ten dodatek został właczony do podstawy wynagrodzenia. Beata nie daj sie oszukac. Może inne szpitale w Świetokrzyskim tez powalcza o właczenie dodatku do pensji? Czas dzialac Panie Przewodniczace, a nie tylko grzac ciepłe posadki w zakladach pracy i w zarzadzie Regionu.

#10  2017.04.07 07:14:50 ~KasiaM

Zgadzam się z piel.czytać i pisać, czytać i pisać,jeszcze za lekarza trochę porobić bo im ciężej a jak starczy czasu to trochę popielęgnować. Smutne do czego dojechało polskie pielęgniarstwo

#11  2017.04.07 08:50:46 ~gosc

Macie racje kolezanki i koledzy,juz nic tu nie mozna dodac,wiem tylko jedno,ze nastepnym razem jak bedziemy strajkowac to musimy odejsc od lozek,niech oddzualowa,naczelna,lekarze i dyrektor wezma sie wreszcie do roboty ,bo wlasnie dzieki nam oni maja wysokie pensje i ukryte premie a my -szare gaski-jestesmy juz zmeczone ciaglym pospiechem i tego skutki sa widiczne.Tym wszystkim "od gory"zycze aby zaznali troche glodu i duzo biedy,idzcie do d.

#12  2017.04.07 09:05:22 ~piel,warsz

Do 9 nie rozumiem dlaczego tylko w świętokrzyskim jak to jest problem ogólnopolski ?

#13  2017.04.07 09:09:49 ~Piel.

Do 10 bardzo smutne i żenujące, rosną wymagania i złe opinie o pielęgniarkach a pochylają się nad paniami z biedronki ! czyli jakie to my jesteśmy w tym naszym, polskim, ubogim pielęgniarstwie to zasadnicze pytanie ! praca na 3-5 etatach - błędy już są i będą liczne !

#14  2017.04.07 10:09:28 ~aga

Oddziałowa też jest pielęgniarką, dlaczego ma ponosić odpowiedzialność za inną pielęgniarkę. Niech każda myśli za siebie i za siebie odpowiada.

#15  2017.04.07 12:11:14 ~do 4

No właśnie, szmatą nie zabije chorego. Nota bene, my pielęgniarki też często "jeździmy" na szmacie.

#16  2017.04.07 12:29:51 ~ja

Związki zamiast nas bronić i walczyć o zlikwidowanie kontraktów to nie robią nic. Wiem, że niektóre chcą kontraktów, ale większość jest zmuszona do nich. Niech naprawdę dadzą możliwość wyboru a nie szantaż, że albo kontrakt albo wcale.

#17  2017.04.07 20:20:20 ~motyl

Przed przetoczeniem obowiązują pewne zasady ( zanim tą krew się przetoczy z tego co wiem ) Jest wykonywana tzw : próba krzyżowa i tuż przed przetoczeniem wszystko powinno być jeszcze raz sprawdzone .A też powinien być obecny lekarz . Ja proszę PANIE PRZESTRZEGAJCIE BEZWZGLĘDNIE WSZYSTKICH ZASAD , które WAS OBOWIĄZUJĄ . Jeżeli nie ma lekarza , nie przetaczajcie , jeżeli brak pieczątki też nie wykonujcie tego przetoczenia . Bo ZA WAMI NIKT NIE STANIE W WASZEJ OBRONIE . MIEJCIE TO NA UWADZE .Bo w sądach skrupułów i litości nie ma . WARTO TEŻ ABYŚCIE ZNAŁY POWIEDZENIE - , cygan zawinił , kowala powieszono " .

#18  2017.04.09 09:45:49 ~Yxuz9

Zgadzam się z 6 .Powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo.