Strajk pielęgniarek i położnych w Staszowie. Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 - Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.06 21:26:06 ~Piel

Ciekawe jaką ugodę zaproponowała dyrekcja? Mam nadzieję ze nie będzie to 200 zł do podstawy? Szanujcie sie koleżanki i koledzy! Przecież na poczatku mówiliście że walczycie o włączenie dwóch transz dodatku Zembali. czyli 2x400 zl brutto brutto. A tu czytam później ze chcecie zeby Wam włączono 400 zł brutto brutto (330 zł brutto) tej pierwszej transzy a nastepne transze sukcesywnie od wrzesnia 2017r. Zdecydujcie sie. Chyba ze gazeta cos przekłamuje?

#2  2017.04.06 23:40:06 ~Piel

W Kielcach w Szpitalu dwie transze dodatku Zembali zostały włączone do wynagrodzenia zasadniczego. Dla czego Przewodniczaca Agata Semik kłamie? lub jest nie w temacie? Bo twierdzi w wywiadzie w Radio Kielce że zaden szpital w Świętokrzyskim jak do tej pory nie właczył dodatku do podstawy wynagrodzenia?

#3  2017.04.06 23:52:58 ~qqq

Trzeba walczyc aby ten dodatek został właczony do podstawy wynagrodzenia. Beata nie daj sie oszukac. Może inne szpitale w Świetokrzyskim tez powalcza o właczenie dodatku do pensji? Czas dzialac Panie Przewodniczace, a nie tylko grzac ciepłe posadki w zakladach pracy i w zarzadzie Regionu.

#4  2017.04.07 08:55:00 ~Pielęgniar

A jak opinia publiczna się o tym do tej pory dowiedziała ? Bzdura po co tak pisać, jak od prawie 3 tygodni protestu nie było absolutnie żadnych info w telewizji czy w innych portalach społecznościowych ! Jak tak można ? Najlepiej śmieci pod dywan ? Na 200-300 zł się zgodzicie na pewno i co pozamiatane ? Dostaną 200 a powiedzą że 300 albo więcej - taka ta nasza solidarność pielęgniarska ? Żadna - niestety. Takie zachowania celowo kreuje negocjator, żeby przypadkiem nie doszło do licznych protestów w całym kraju ! A tak każdy sobie rzepkę skrobie i jeszcze jest przy tym większy podział środowiska ! Brak mądrego, odważnego przywódcy no i my - jakie jesteśmy ? Pazerstwo na 2-5 etatach jest i nadal będzie i nic się nie zmieni. Ale to potrwa tylko tak do czasu.Kiedy będziecie po 50-tce padniecie, a może i wcześniej ? W takim tempie to jak długo można ? Będą błędy i skargi pacjentów, bo praca pielęgniarki wymaga świeżości umysłu i odpowiedniej kondycji ! Gazeta nie przekłamuje - pielęgniarki lubią jałmużnę ! Pani Szczurek-Żelazko wiceministerko pielęgniarek, kiedy będzie pani gościem wiadomości tvp lub innego programu ? Nawet pani nie znamy a minęło już sporo czasu od pani urzędowania. A co i kiedy zamierza pani uczynić z pielęgniarskimi normami zatrudnienia ?

#5  2017.04.07 08:57:32 ~Piel.

Do 3 a dlaczego tylko w świętokrzyskim ? co to za mania dzielenia środowiska zawodowego ? a rząd tylko korzysta z tych podziałów ! Zmieńmy tok myślenia ! Czas najwyższy ! do 4 : bardzo dobrze napisane

#6  2017.04.07 08:58:18 ~6

Do 4 prawda

#7  2017.04.07 08:59:55 ~ja

Jak wy mało komentujecie w tym portalu przerażające ! co dogorywacie po 5 dyżurze ? głupota i brak szacunku dla samych siebie !

#8  2017.04.07 09:32:49 ~motylek

Do 7 prawda ! uprawiają pazerstwo no kolejne szpilki będą i to się liczy !

#9  2017.04.07 10:26:17 ~piel.

Proszę w portalu interia dodawać łapki na tak dot. pielęgniarek w temacie o pani Mazurek, po prawej stronie w zakładce u góry ! jesteśmy naprawdę mało aktywne !

#10  2017.04.07 10:26:55 ~ja

Do 5 prawda !

#11  2017.04.07 10:26:56 ~ja

Do 5 prawda !

#12  2017.04.07 12:07:27 ~do 9

Szukam i nie mogę znaleźć gdzie to jest

#13  2017.04.07 12:26:36 ~prokurator

No i bedzie po ptakach w poniedziałek pielęgniarki pojedzą jajeczka z dyrektorem w Staszowie 2-- lub 3 stówki na otarcie łez no i pojadą babecki piec.śmiech na sali z tej waszej tajemnicy dzisiejszej - ale was rozbito na grupki na szpitale - co za środowisko jak sprzątaczki bo z sieciówek mądrzejsze -nie wstyd wam ? wina pazernych z 5 etatów - gdzie prokurator ?

#14  2017.04.07 12:52:28 ~do 5

Do 5# Pisze o strajku w wojewodztwie swietokrzyskim bo jestem ze swietokrzyskiego, pracuje w Kielcach gdzie w szpitalu wojewodzkim wlaczono 2 transze do podstawy wynagrodzenia, Chodzilo mi o to zeby inne szpitale w regionie wziely przyklad ze szpitala wojewodzkiego, ze jednak mozna wynegocjowac z dyrekcja podwyzke wynagrodenia. Jestem za podwyzkami dla wszystkich pielegniarek i poloznych w calym kraju. Trzymam kciuki za Staszow, nie dajcie sie satraszyc i ponizyc niska podwyzka ktora zaproponiue dyrektor.

#15  2017.04.07 12:53:54 ~SŁUŻBA ZDR

No i dalej cicho sza to znaczy, że w Staszowie będzie jak dyrektor zechce - takie to my jesteśmy ! Dziś 7 kwietnia - kiedyś święto służby zdrowia a teraz nie ma nic - pielęgniarki 12 maja też nie ważne. Natomiast inne święta tak jak np. dzień nauczyciela, strażaka, policji, wojska i in. jak najbardziej bardzo ważne po kilka dni się o nich mówi. My bezpośrednio zaangażowani w ratowanie życia ludzkiego - WIELKIE NIC, ŻADNEGO ŚWIĘTA - NON COMENT ! Skandaliczne i masakryczne ! Medyczny zawód bez szacunku( jedynie dla lekarza) - tak to jest w zacofanym i nie demokratycznym kraju. Ostrzegamy młodych i naiwnych !

#16  2017.04.07 13:15:22 ~Piel

Szpital w Kielcach dwie transze wlaczone do podstawy, warto walczyc o swoje. Negocjujcie z dyrekrorem, chodzcie do starosty, marszalka, wojewody zalezy pod kogo podlega szpital lub inna placowka. Nie bojcie sie, nic nie tracicie.

#17  2017.04.07 13:19:07 ~FUNIA

Proponuję obejrzeć wystapienie pielęgniarki Bernadety,posła na sejm RP z dn.06.04 br.-komu się nie podoba ,może wynosić się z kraju! Bezcenne,wstyd!

#18  2017.04.09 16:31:26 ~piel

Do 15 prawda