Ile powinna zarabiać ponad 30-letnia pielęgniarka? Na to pytanie odpowiada wiceminister zdrowia (z wykształcenia pielęgniarką) Józefa Szczurek-Żelazko.

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

       

Zapraszamy do lektury....


 
Przeczytaj: Ile powinna zarabiać ponad 30-letnia pielęgniarka? Pielęgniarka w ministerstwie. Rozmowa z Józefą Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.09 09:20:37 ~piel

Wiem jedno, że napewno nie powinna wykonywać to co wykonuje za 1600zł.

#2  2017.04.09 09:51:11 ~Hania

A co do zarobków ma wiek? Chyba powstał błąd w pytaniu, chyba chodzi o staż? No i na pytanie odpowiada "wiceminister, z wykształcenia - pielęgniarka".

#3  2017.04.09 10:57:27 ~gość

Powinna zarabiać 10 000 zł netto i urlop zdrowotny jak u nauczycieli.

#4  2017.04.09 11:28:58 ~piel

Skandalem jest brak urlopów zdrowotnych dla pielęgniarek pracujących w polskich szpitalach w systemie zmianowym zwlaszcza (noce)przy zachowanych płatnych urlopach zdrowotnych dla nauczycieli.

#5  2017.04.09 11:45:58 ~alfa

Odpowiedzi p. Szczurek wymijające, żadnych konkretów. Oczywiście wszelkie normy obowiązują w podmiotach leczniczych nie będącymi przedsiębiorstwami, czyli w SPZOZach. A wszelkie spółki prawa handlowego to przedsiębiorstwa, w których rządzi prawo wolnej amerykanki. Nikogo nie obchodzi ile tam pracuje pielęgniarek i na ile pacjentów i przede wszystkim na jakich umowach. A odnośnie tych podwyżek w 2021 r to czekają aż licealistki i te po 2-letnim studium odejdą na emerytury. My, dinozaury się nie liczymy. 40 lat nas gnębili i będą dalej to robić na emeryturze, bo ileż ona będzie wynosić z tak nędznych dochodów nie z naszej winy tak źle opłacanych.

#6  2017.04.09 16:25:14 ~Piel

Moze w koncu wezmiemy sie za ten dodatek i zmusimy zeby byl wlaczany do podstawy? Warto walczyc jak Staszow. Jestescie dzielni. Trzymam za was kciuki. Inne szpitale tez niech walcza, nic nie tracicie. A mozecie tylko zyskac.

#7  2017.04.10 08:44:41 ~inka

Proponuję zostawić wyłącznie lekarzy na dyżurach - ich w sumie przybywa natomiast kadra pielęgniarska odpływa, niech pracują sami, słyszałam wypowiedz jednego z nich odnośnie dyżurów w jednym z powiatowych szpitali - należy się domyśleć co było dla nich najważniejsze w wypowiedzi na temat oferty. Oni nie muszą o nic walczyć, nie muszą protestować, im się daje wszystko łącznie z ofertą. No jestem bardzo ciekawa jak p. Szczurek- Żelazko poradzi sobie w sprawie pielęgniarek, bo sytuacja jest beznadziejna, każda Wasza wypowiedz to tylko utarte hasła- ,pracujemy nad tym albo tamtym'', nic oczywistego , a tymczasem pensje mechaników, salowych, personelu pomocniczego - to taka sama jak pielęgniarska! krzyczeć się chce , gdzie tutaj uznanie naszego wykształcenia, już sporo pielęgniarek ma tyt. mgr. Specjalizacja to dodatek - proszę o tym pamiętać , nie jest to wykształcenie Uniwersyteckie, bo w tej chwili magistrów się ,grzebie'', żeby tylko nie musieć im dać więcej i nie docenić że to osoby z wykształceniem wyższym. Nie da się prowadzić szpitali bez pielęgniarek - proszę o tym pamiętać p. Szczurek - Żelazko!

#8  2017.04.10 08:46:16 ~Wypalona

10000 zł Plus urlop zdrowotny.

#9  2017.04.11 17:24:56 ~Mj wypalon

Ja chce urop zdrowotny i 10 tys netto

#10  2017.09.04 09:44:20 ~urlopy zdr

Dla pielęgniarek,jak może tak być ,że nauczyciele mają a pielęgniarki,kto daje nauczycielom takie przywileje!