Łódzkie szpitale walczą między sobą o pielęgniarki, bo nie ma kto pracować. Proponują pielęgniarkom nawet 45 złotych za godzinę...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

       

Zapraszamy do lektury...


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Łódzkie szpitale walczą między sobą o pielęgniarki, bo nie ma kto pracować.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.10 18:37:49 ~Pielęgniar

No i się zaczyna.

#2  2017.04.10 19:09:12 ~mm

Nic się nie zaczyna przyjdą koleżanki na piąty etat albo jedna będzie pracować na dwóch oddziałach jednocześnie

#3  2017.04.10 19:09:53 ~Julita

Oby tak dalej .

#4  2017.04.10 19:19:14 ~Ela

No i się zaczyna nareszcie

#5  2017.04.10 19:36:29 ~ala

Jedna jaskółka wiosny nie czyni,u mnie straszą zwolnieniami

#6  2017.04.10 20:00:25 ~ja

I tak was postawią dwie na 30 chorych! wy pokorne !

#7  2017.04.10 20:06:41 ~Piel

Nie dać się dziewczyny tak szybko, niech podwyższają.

#8  2017.04.10 20:07:48 ~alfa

Na pewno są jakieś szpitale w których jeszcze nie brakuje pielęgniarek. Być może wpływ na to miało to, że w tych miastach były licea pielęgniarskie i jeszcze jako tako ciągną bez braków. Ale to naprawdę ostatnie 2-3 lata tego luksusu. Przekonają się niedowiarki. Przezorny już teraz zawalczy o personel.

#9  2017.04.10 20:58:45 ~Pielęgniar

Powoli się zaczyna

#10  2017.04.10 20:59:51 ~gg

Lekarz bierze 80 zł za godz ja też nie pogardę

#11  2017.04.10 23:47:03 ~Xyz

Lekarz nic nowego, ale warto też zwrócić uwagę na: Wizytę u dietetyka 100 zł Wizytę u fizjoterapeuty 100 zł Zabiegi u kosmetologa też są w tej granicy cenowej. Ćwiczenia z trenerem personalnym również są w tej samej cenie. Kochane ceńmy się! Przecież bez nas szpital nie byłby w stanie funkcjonować, jesteśmy jego fundamentem.

#12  2017.04.11 05:52:00 ~do11

Pazerna,tania siła robocza rozumem tego nie ogarnie i dalej w pocie czoła dumnie podąży na kolejny dyżur za parę groszy

#13  2017.04.11 12:41:10 ~mirka

U nas było i liceum i studium a pielęgniarek już braknie.z tego się cieszę bo moim następczyniom będzie łatwiej i może w końcu zaczną byc doceniane.chociaż są takie szuje" co i za 5 zł pójdą-to do pielęgniarek z Giżycka-pozdrawiam

#14  2017.04.11 13:36:38 ~Do12

Aj nie obrazajmy się, po prostu jest to konflikt pokoleniowy. Starsze pielęgniarki nauczone są pracować do resztek sił, mimo iż wogole im się to nie opłaca,sądząc że będą szanowane. Nauczone są też tego, że nie potrafią z dnia na dzień podjąć decyzji i iść do pracy gdzie zarobią porównywalne pieniądze i gdzie odpowiedzialność jest mniejsza, mimo iż to im się opłaca, bo zwyczajnie nie mają na tyle odwagi, charakteru, asertywności. Nie mam im tego za złe, bo ciężko na stare lata podejmować takie decyzje skoro całe życie się pracowało w jednym zawodzie. Szkoda tylko, że nie zdają sobie sprawy z tego, że ich postępowanie działa nie tylko krzywdząco na całe środowisko, ale również odbija się na ich samych. Niestety, kolejny etat, kolejne godziny braku obecności przy najbliższych z rodziny, brak możliwości wypoczynku, wyjścia na spacer z mężem -to niewłaściwa droga do uzyskania szacunku i godnej zapłaty. Pielęgniarki pracujące na emeryturze? Czegoś tutaj niezrozumiem, ciężko pracować całe życie po to żeby w czasie kiedy powinno się zająć sobą - dalej ciężko pracować? Wydaje mi się, że to jest brak szacunku do samego siebie. Skoro pielęgniarki nie szanują siebie samych, to nie będą też szanowaly siebie nawzajem, a jeżali nie szanują siebie nawzajem. To niech nie wymagają szacunku od innych. Na szacunek trzeba sobie zapracować, zaczynając od siebie samego. W pielegniarstwie będzie dobrze, ale tylko wtedy kiedy myślenie będzie opierało się na szacunku do samego siebie. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki

#15  2017.04.11 13:59:19 ~prawda

Do 14 i znowu podziały na stare i młode ! długi post a merytorycznie jaki ? ile to ja widzę młodszych pielęgniarek, które tyrają na 5 etatach a jak staro wyglądają jak robotnice- dzieci na bok i mąż ale tyrają - młode i nie potrafią zawalczyć tylko harować ?

#16  2017.04.11 14:16:18 ~Piel.

Do 15 prawda bo kolejne szpile kupią a gdzie rozum ? i co za bełkot - jaki konflikt pokoleniowy (do 14 ) ? Wszystkie nie potrafimy i młode (a to one powinny zacząć) i stare walczyć z godnością o swoje a społeczeństwo się z nas już śmieje że, ciągle nam mało - no ale jak się nie wywalczyło przywilejów czy tzw. normalnych podwyżek a tylko jałmużnę co 5 lat to społeczeństwo na to : " co one chcą ? ciągle podwyżek ? a 14 też będzie stara no i po co te podziały i tak już ich mamy dużo !

#17  2017.04.11 14:17:08 ~Piel.

Do 15 prawda bo kolejne szpile kupią a gdzie rozum ? i co za bełkot - jaki konflikt pokoleniowy (do 14 ) ? Wszystkie nie potrafimy i młode (a to one powinny zacząć) i stare walczyć z godnością o swoje a społeczeństwo się z nas już śmieje że, ciągle nam mało - no ale jak się nie wywalczyło przywilejów czy tzw. normalnych podwyżek a tylko jałmużnę co 5 lat to społeczeństwo na to : " co one chcą ? ciągle podwyżek ? a 14 też będzie stara no i po co te podziały i tak już ich mamy dużo !

#18  2017.04.11 15:25:32 ~.

Ja tylko wyraziłam swoje zdanie. Nie musi być ono zgodne z Pani zdaniem. Tak,podziały były są i będą. To jest nieuniknione. W naszym zawodzie są i młodsze niedoswiadczone, które potrzebują pomocy starszych koleżanek z bezcennym doświadczeniem. Są po liceum medycznym, studium, studiach. I ta różnorodność pokazuje jak bardzo jesteśmy piękna, różnorodna grupa zawodowa. Krzyczenie żeby nie dzielić pielęgniarki jest kuriozalne. Wszytskie niezależnie od wieku, wykształcenia-są wspaniałe! O niesamowitym sercu, które codziennie pomaga drugiemu człowiekowi. Myślę, że warto zaakceptować te podziały, nie są one przecież czymś złym. Nie sztuką jest się kłócić, sztuką jest dojść do porozumienia pomimo różnic. :) pozdrawiam Panie serdecznie

#19  2017.04.11 15:33:30 ~piel

Do 18-Brawo!

#20  2017.04.11 15:37:04 ~Ania

Starsze piełegniarki, po liceach medycznych ,na których opierało się funkcjonowanie służby zdrowia .dostaną teraz taką podstawe . Ze lepiej juz nie wspominać. Brak słów

#21  2017.04.11 16:59:54 ~do 14

Nie obrażaj starszych pielęgniarek, bo w moim szpitalu to te młodsze jeżdżą po różnych miejscowościach i dorabiają. Stare mądre nie dały się wpuścić w kontrakty, ale młodsze tak.

#22  2017.04.11 18:10:25 ~gość

Baby jazgoczecie jak przekupki na targu,a kto inny na tym korzysta

#23  2017.04.11 18:17:34 ~Jj

Który szpital tyle płaci chętnie tam pójdę

#24  2017.04.11 22:36:35 ~4

Negocjujcie płace to wam się opłaca nie bierzcie drobnych lictacja zaczyna się od odpowiedniej stawki

#25  2017.04.12 08:38:20 ~piel

Każda pielęgniarka bez względu na wykształcenie minimum na rękę powinna otrzymać 4 tys. Natomiast za wyższe wykształcenie, specjalizacje stosunkowo więcej.Wszyscy razem powinniśmy się zgrać , zacząć o godne minimum a nie 1900 na rękę bo takie są realia.

#26  2017.04.12 09:52:08 ~Iw

I spełnia sie moje marzenie .

#27  2017.04.12 11:18:34 ~Piotr

Pewnie brutto.

#28  2017.04.12 14:55:22 ~piel

Ludzie róbmy coś, aby zarabiać godnie, a nie tylko narzekamy. Żyjemy w państwie cwaniaków i złodziei. Jak nie wyszarpiemy czegoś GODNEGO to nikt na nic nie da. Zmieniają się ministrowie zdrowia i ich cudowni doradcy- w tym pielęgniarki( Gardias, Szczypińska, Dargiewicz, Szczurek) i nie wiadomo jaki jeszcze iwan. Która z nich coś robi dla naszej społeczności poza tym ,że dba o własny interes. Z kuluarów, ław sejmowych i ciepłych posadek w izbach piel. nie widać niedoli pielęgniarskiej, więc po co się jej przyglądać. Nieprawdaż?

#29  2017.04.12 20:31:32 ~piel

Szanowne Panie. Pracodawcy zaczną doceniać pielęgniarki tylko wtedy , kiedy skończą się dyżury na zlecenie. Kiedy w końcu zrozumiecie, że zatykacie wszystkie dziury i nie widać braków. Ciężka i odpowiedzialna praca za takie pieniądze. A czy ubezpieczacie się wysoko w OC, jak popełnicie błąd to nie wypłacicie się do końca życia i wtedy nawet trzy etaty nie wystarczą na odszkodowanie.

#30  2017.04.13 09:09:59 ~KK

Pielęgniarki po liceum medycznym traktowane są jak? Jak niedouczone matołki, ktorym nagle nic nie wolno. Stawke tez dostaną najniższą Szkoda zdrowia na to wszystko!

#31  2017.04.13 16:41:17 ~nie -nurse

Dlatego zmieniłam zawód. teraz zarabiam godne pieniądze - i każdemu tego życzę.

#32  2017.04.14 11:00:01 ~Piel.

Do 18 ble, ble, ble - stołkowa pisała ?

#33  2017.04.14 11:00:34 ~ja

Do 32 prawda !

#34  2017.04.14 16:34:44 ~ja

Do 30 nie uogólniaj - to zależy gdzie i jakie są układy !

#35  2017.04.16 20:38:40 ~Yxuz9

Do 14 niby czemu ktoś kto chce na emeryturze dorobic na godne życie nie zasługuje na szacunek.Starać się pracować uczciwie nie wykorzystywac współpracowników. Zachowac równowagę w zapewnieniu opieki nad pacjentem i zadbaniu o swje bezpieczeństwo(nie wygodę).Nie kopać dołków pod kimś nie robić z siebie meczennicy i pózniej j tego nie wypominać.Kto tak postepuje jest godny szacunku.

#36  2017.04.16 23:20:12 ~Yxuz9

Dodam godny szacunku niezależnie od wieku , stazu pracy,wykształcenia ,stanowiska , zawodu .

#37  2017.04.17 00:02:37 ~Piel

Dorabjajcie ale 1600 do podsyawy dla wszystkich pielegniatek nie ochlap to tak mialo byc panie minisyrze ktos spal obufzi sie z reka w nocniku

#38  2017.04.18 17:55:55 ~Gość

Z moich obserwacji wynika , że więcej pracują młode pielęgniarki , bo trzeba spłacać kredyt mieszkaniowy , zapłacić za przedszkole itp. Starsze są schorowane i zmęczone, mają domy bez kredytów, dorosle dzieci , zajmują się wnukami itp. Obarczanie winą starszych pielęgniarek za całe zło,to niski argument.Kiedyś nasze pielęgniarki były cenionymi pracownikami w świecie , były dumą narodową , zapytajcie ludzi , którzy pamiętają lata 80,90 jaką opinię miały polskie pielęgniarki za granicą . Dzisiejsze pielęgniarki, począwszy od roku2000 , tej pozycji nie potrafią już utrzymać.Znana i ceniona pielęlęgniarka z kraju nadWisłą to legenda

#39  2017.04.19 08:31:52 ~Yxuz9

Masz rację 38 U nas to młode pracują na na kilku etatach.Koleżanka .Często zdarzają się takie dyżury noce.Starsza pielęgniarka 50+ (na 1 etacie) i ta mlodsza ktora pracuje czesto na więcej niz 2 etaty.Dodam że obydwie mają rodziny.Młoda 1/2 dyżuru śpi bo zmęczona (przyjechała skądś a później jedzie dokądś Rano udaje głupią i mówi że ni słyszała żadnych dzwonków ) W tym czasie cała praca na oddziale na barkach starszej.Później ta bez skrupułów odbiera po taką samą pensje

#40  2017.04.20 22:28:04 ~Ala

I znowu się spieramy między sobą. Jak zwykle, nic nowego. Szkoda. Pamiętajmy, że siła tkwi w jedności!

#41  2017.04.23 08:18:40 ~#41-cekink

Gratulacje za wypowiedz -#21- właśnie tak wygląda troska o nasza grupę zawodową . karmione obietnicami o poprawę warunków pracy i płacy, same sobie szkodzimy. pokazujemy że można zdobywać kwalifikacje dodatkowe za własne pieniądze kosztem zdrowia , rodziny i odpoczynku. w efekcie nie dostajemy absolutnie NIC. nieliczne osoby które wchodzą tzw. układ-[MIEJSCA PRACY]nie narzekają.

#42  2017.04.24 01:48:26 ~piel m

Każda jedna by poszła dorabiać na jeszcze jeden etat, tylko was tam nie potrzebują albo miejsc wolnych brak Co ja robię w wolnym czasie to już moja sprawa . Każda z was robiłaby mgr gdyby była zdolna więc takie tytuły należą do najlepszych i wytrwałych więc nie biadolcie nad wszystkim , a młodymi też byłyście i wasze dyżury też nie były idealne jestem tego pewna bo pracuję jako zmianowa piel 32 lata .Po prostu jesteście zazdrosne o młodość .Szpital kojarzy się z młodymi pielęgniarkami , wie nie plujcie do własnego gniazda

#43  2017.04.24 07:31:20 ~do42

Pleciesz bzdury jak mało który

#44  2017.04.25 15:00:04 ~infirmaria

Skąd ta pewność to Ty jedną z tych ? ŻENADA!

#45  2017.04.26 21:01:25 ~? Do 42

Taka super zdolna nie musisz być żeby miec magistra wytrwałości owszem potrzeba .Wolnego czasu i kasy potrzeba.Są dyplomy i. DYPLOMY. Nie wypowiadaj się za wszystkie nie każda pójdzie na jeszcze 1 etat .Nie każdy ma tyle zdrowia.a jest na tyle uczciwy by nie obciązac swoim zmęczeniem wspolpracowników.Nie każdy myśli tak jak Ty.

#46  2017.04.26 21:01:27 ~? Do 42

Taka super zdolna nie musisz być żeby miec magistra wytrwałości owszem potrzeba .Wolnego czasu i kasy potrzeba.Są dyplomy i. DYPLOMY. Nie wypowiadaj się za wszystkie nie każda pójdzie na jeszcze 1 etat .Nie każdy ma tyle zdrowia.a jest na tyle uczciwy by nie obciązac swoim zmęczeniem wspolpracowników.Nie każdy myśli tak jak Ty.

#47  2017.05.03 22:53:44 ~przyszła

Witam, Tak czytam Wasze wypowiedzi i zastanawiam się co bedzie dalej.wiecie że ministerstwo wymyslilo juz tanią siłę roboczą " pomoc medyczna" ! Jest to sposób na załatanie dziur w braku obstawy pielegniarskiej po to tylko żeby zaoszczedzic kasę! Żeby pielegniarka miala do wyboru; pracowac za minimalne wynagrodzenie czy byc bezrobotną!

#48  2017.05.03 22:57:35 ~przyszła

Dodam, że jestem za tym, żeby walczyć o wyższe płace i szacunek dla pielęgniarki o położnych! To się po prostu należy. Za duza odpowiedzialnosc pracy!

#49  2017.05.11 10:04:24 ~uli

Do gosc -Młode też będą starsze i schorowane .wszystko do czasu.

#50  2017.05.12 14:36:43 ~Dariusz

Jest takie miasto w Polsce gdzie nigdy nie zabraknie pielęgniarek to Nysa tam król pielęgniarek zawsze ma 150 podań i wymagania, a daje za to 2150brutto.

#51  2017.05.13 04:46:14 ~Do go

Przyjada panie z Ukrainy

#52  2017.05.13 19:18:28 ~Ela

Panie z Ukrainy szybciutko znajdą pracę za naszą zachodnią granicą.

#53  2017.05.19 07:41:44 ~#ada 2017.

Zgadzam się w 100 % z #49