Strajk pielęgniarek w szpitalu w Staszowie. Dyrekcja zaproponował protestującym pielęgniarkom i położnym włączenie do podstawy wynagrodzenia obu transz ministerialnego dodatku. Zobacz szczegóły...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

Dalsze informacje w ciągu dnia...

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.11 21:27:33 ~El

Witam wszystkich, w moim szpitalu dyrektor zaproponował włączenie do pensji zasadniczej jednej transzy dodatku do podstawy w wysokości 333 zł brutto - pracodawca zapłaci pochodne . proszę o Wasze opinie na temat tej propozycji .

#2  2017.04.11 21:32:23 ~Piel

Myślę ze jest to dobry pomysł i trzeba sie zgodzic na wlaczenie tej pierwszej transzy do podstawy. O nastepna transze trzeba bedzie negocjowac troche pozniej.

#3  2017.04.11 21:33:29 ~piel

A Ty pracujesz w Staszowie?

#4  2017.04.11 21:41:55 ~piel.

No to dziewczyny osiągnęły co chciały włączenie obydwu transz to jest jakiś sukces, bo w podstawie to w podstawie nikt już nie zabierze.

#5  2017.04.12 00:07:47 ~liz

Teraz czekamy na regulację zapisu prawnego dla całego kraju.Dodatki włączone do podstawy zarobków pielęgniarek w całym kraju. BRUTTO ,a nie brutto brutto.

#6  2017.04.12 08:27:28 ~piel

Jakby cały kraj do tego dołączył to zapewne byłby sukces. Jednak cała reszta woli biadolić na forach i zasuwać na trzech dodatkowych etatach bez zusu. I wiecie co to się nigdy nie skończy bo potem będziecie biadolić że głodowa emerytura was czeka. Wszystko co robicie i nie robicie było bez sensu.

#7  2017.04.12 09:15:54 ~ja

Do 6 prawda i dlatego nikt się z nami nie liczy i nieprawdą jest , że strajk w Staszowie był nagłaśniany w mediach ogólnopolskich miały zakaz bo inaczej bez 2 transz ! taka prawda a dla reszty nic taka to nasza solidarność pielęgniarska !

#8  2017.04.12 10:23:38 ~ja

Do 7 prawda

#9  2017.04.12 10:53:20 ~piel

Ciekawe czy podpiszą porozumienie . ? No tak nie naglasnialy bo nie dali by im drugiej transzy do grupy . Przecież walczą o swoje pensje nie o cały kraj. Pokazały ze da się walczyć. Tylko brać przykład .

#10  2017.04.12 10:56:14 ~piel

Utorowaly droge. Teraz inne szpitale niech biorą przykład.

#11  2017.04.12 11:36:45 ~11

Walczcie nie dajcie się dalej upadlać.

#12  2017.04.12 13:42:10 ~Piel

Do 9 jaki przykład ? czego przykład ? nagłośnić i to natychmiast bo to nie tylko o pieniądze chodzi ale myślenie ! jaka to solidarność - jak każdy sobie rzepkę skrobie ! to widać w Kielcach tak wszyscy mają inne szpitale też w ciszy załatwiły a dowiadujemy się dopiero teraz !

#13  2017.04.12 13:45:17 ~specj.

Do 10 co za utorowanie przed nimi były inne szpitale (Kielce) to nie Staszów utorował i tak będziecie skamleć szpitalami ? chore, zero szacunku i godności zawodowej !

#14  2017.04.12 13:58:45 ~do specj.:

A pan ministra w wywiadzie w kieleckim radio powiedział"pielęgniarki ze Staszowa złamały ustalenia ustawowe".To gdzie jest prawda? Skoro inne placówki mają już od dawna to teraz wyrównać wszystkim i wszystkim dać po co strajkować i narażać się na dodatkowy stres . A swoją drogą to Was wydutkał WASZ ministra:)

#15  2017.04.12 14:24:25 ~piel

W szpitalu wojewódzkim włączono dodatek bez strajku. Wszystkie przewodniczące ze szpitali osciennych powinny o tym wiedzieć. To nie była tajemnica. Juz w tamtym roku dyrektor włączył pierwszą transze .

#16  2017.04.12 14:25:22 ~piel

Jakby cała polska reszta nieporadnych pielęgniarek ruszyła to i w mediach by pokazali. To odpowiedz skoro tylko na medialnym szumie wam zależało. To prawda w pisaniu idealne jesteście, w działaniu żałosne.

#17  2017.04.12 14:35:14 ~piel

Tylko ze jak cała Polska ruszy to mogą zabrać dodatek. Takie było porozumienie. Ale jeżeli mieliby włączyć te 2 transze w całym k raju to warto ryzykować .

#18  2017.04.12 15:35:38 ~piel.

Nie rozumiecie. Boją się włączyć dodatek do podstawy, bo obawiają się strajków innych zawodów medycznych. Tak dostają tylko pielęgniarki, a tak będą musieli dać wszystkim.

#19  2017.04.12 15:43:50 ~Róż

Wielkie gratulacje Koleżanki. Ja pracuję w szpitalu gdzie niestety ani jedna z nas nie ma odwagi aby w jakikolwiek sposób zawalczyć o swoje. Umiemy tylko przy zamkniętych drzwiach narzekać. A związki zawodowe to tylko fikcja. Życzę Wam zwycięstwa. Zasluzylyscie na to.

#20  2017.04.12 19:01:19 ~Obserwator

Ale tu odzew żeby tak mało postów ! tak poważny problem w pielęgniarstwie i nie tylko o finanse tu chodzi ale co tam robotnice-niewolnice polskie z 5 etatów - jak wam nie szkoda rodzin, zdrowia, życia na przebywanie w fekaliach szpitalnych non-stop ? Bojkotujmy takie zachowania ! do 7 nie przekręcaj w drugą stronę bo nie o szum medialny tu chodzi tylko o ujawnienie prawdy o polskim pielęgniarstwie ! no tak dyrektorzy kieleckich szpitali sobie poradzą bo zawsze się znajdą tanie zleceniówki-pielęgniarki od pampersów które przyjdą na gwizdnięcie z takimi nie współpracujcie ! Proszę jaka cisza medialna, celowo ukartowane a co na to radziwiłł i szczurek wiceministrowa pielęgniarka ? CZEGO WY SIĘ BOICIE JEST WAS MAŁO ! PROKURATOR CZYCHA NA WASZE BŁĘDY ! Pani Uba nie kontaktowała się pani z ogólnopolskimi mediami po co kłamć, wprowadza pani do środowiska niesmak i brak szacunku ! Prosimy o aktualne info na temat strajku generalnego , który miał się rozpocząć dzisiaj - co znowu straszą was prokuraturą ?

#21  2017.04.12 19:05:05 ~piel-ki

Do 16 opisz swoje działania konkretnie czekamy ! do 20 prawda ! co tu rozumieć podwyżka miała być dla pielęgniarek w 2015 r. nie jakieś marne dodatki ! Lucyno Dargiewicz podpisałaś te dodatki ustąp ze stanowiska albo teraz napraw ten błąd !

#22  2017.04.12 19:56:26 ~piel 1 eta

Do 20 prawda niewolnice harują lub śpią ! po co będą tam pisać nie ma jak harówa na okrągło nie współpracować z takimi na oddziałach !

#23  2017.04.12 19:57:29 ~piel.

Do 21 brawo i to szybko bo cię dorwiemy bezwstydna kobieto !

#24  2017.04.14 10:49:27 ~MY

Do 23 PRAWDA I MY TEŻ !

#25  2017.04.14 10:51:49 ~piel.

Do 20 prawda - prawdziwa ! w moim oddziale nie obchodzi nas że koleżanka zombi ledwo funkcjonuje, prosimy takie o opuszczenie oddziału !

#26  2017.04.14 10:54:28 ~Piel.

Do 17 co za bzdury piszesz zero logiki ! nas nie interesują kłamliwe porozumienia - nie strasz i tak już zastraszonych i pokornych !

#27  2017.04.14 10:55:40 ~Piel.

Do 17 co za bzdury piszesz zero logiki ! nas nie interesują kłamliwe porozumienia - nie strasz i tak już zastraszonych i pokornych !

#28  2017.04.14 10:55:48 ~piel.

Do 20 prawda - prawdziwa ! w moim oddziale nie obchodzi nas że koleżanka zombi ledwo funkcjonuje, prosimy takie o opuszczenie oddziału !