12 kwietnia 2017 - Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego. Zobacz dlaczego...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

Dalsze informacje w ciągu dnia...

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.12 12:02:07 ~piel

Brawo Staszów!

#2  2017.04.12 12:02:18 ~PIELĘGNIAR

BRAWO, BRAWO I TAK TRZYMAĆ ! NATYCHMIAST NAGŁOŚNIJCIE PROTEST PIELĘGNIAREK W CAŁYM KRAJU ! DOTYCHCZASOWE PROTESTY I STRAJKI BYŁY NAGŁAŚNIANE W MEDIACH OGÓLNOPOSKICH A STASZOWSKI NIE MOŻE ? ! SPOŁECZEŃSTWO MA PRAWO WIEDZIEĆ CO ICH CZEKA W SYTUACJI BARDZO DUŻEGO BRAKU PIELĘGNIAREK !

#3  2017.04.12 12:03:04 ~my piel

Do 2 prawda - do strajku generalnego !

#4  2017.04.12 12:08:44 ~piel

Beata twardo trzymajcie się tych 450 zł do podstawy. Może teraz warto powiadomić media ogólnopolskie . ?

#5  2017.04.12 12:12:55 ~Pielęgniar

Robią sobie jaja z nas

#6  2017.04.12 12:13:26 ~Anna

Czyli chcecie 800 zl brutto żeby było włączone? Czy 450 brutto?

#7  2017.04.12 12:50:10 ~Beata Uba

800zl to kwota dwukrotnie ubruttowiona. 660 to kwota brutto. My już zeszliśmy do minimum jakiego mogłyśmy zejść. Czyli do kwoty którą obecnie otrzymujemy z dwóch transzy netto. Jest to 450zł. Niżej zejść nie możemy. Co do wiadomości w mediach. My powiadamiamy wszystkie media, ale nie mamy wpływu na media które nie chcą zająć się naszym strajkiem.

#8  2017.04.12 13:12:49 ~Pielęgniar

Do 4 : to do tej pory nie były powiadamiane media ? jak wam nie wstyd - co wy ukrywacie - co tylko dla siebie chcecie ugrać ? do tej pory wszystkie protesty i strajki były nagłaśniane w mediach ogólnopolskich ! jak możecie się aż tak poniżać ?

#9  2017.04.12 13:20:08 ~Anna

Czyli chcecie 660 brutto i gwarancji, ze kolejne transze również zostaną włączone?

#10  2017.04.12 13:21:13 ~piel

Oczywiście walczycie o 660 zł brutto czyli 450 zł netto do podstawy?

#11  2017.04.12 13:21:32 ~jad

Walczcie ,może pokażecie koleżankom ,ze jesteście solidarne. Zazdroszczę Wam solidarności ,może inne szpitale zaczną walczyć. Wiemy już ,że bez walki nic nam nikt nie da. Powodzenia.

#12  2017.04.12 13:24:38 ~piel

Walczycie o 660 zł brutto czyli 450 zł netto do podstawy?

#13  2017.04.12 13:25:45 ~Zaintereso

Do 7 nieprawda pisałam wczoraj do TVN 24 kontakt są zainteresowani, zadawali pytania szczegółowe. Dlaczego P.Beato Uba tylko wasz protest ma być tajemnicą - w poście 8 napisano prawdę proszę się zapoznać. Dzwoniłyśmy też do super stacji zainteresowani są emisją reportażu ale potrzebują pielęgniarek z protestu, ze Staszowa - dlaczego w codziennych Faktach w tvp zero info na powyższy temat ? Dlaczego inne protesty były zawsze na bieżąco prezentowane w ogólnopolskich mediach ? Prosimy o szczerą odpowiedź !

#14  2017.04.12 13:26:54 ~piel

Czyli zeszlyscie do 450 zł brutto do podstawy . ?

#15  2017.04.12 13:27:42 ~Zaintereso

Do 7 nieprawda pisałam wczoraj do TVN 24 kontakt są zainteresowani, zadawali pytania szczegółowe. Dlaczego P.Beato Uba tylko wasz protest ma być tajemnicą - w poście 8 napisano prawdę proszę się zapoznać. Dzwoniłyśmy też do super stacji zainteresowani są emisją reportażu ale potrzebują pielęgniarek z protestu, ze Staszowa - dlaczego w codziennych Faktach w tvp zero info na powyższy temat ? Dlaczego inne protesty były zawsze na bieżąco prezentowane w ogólnopolskich mediach ? Prosimy o szczerą odpowiedź !

#16  2017.04.12 13:28:40 ~piel

Ktoś pisał wcześniej ze miały zabronione . Bo nie dostaną tej drugiej transzy do grupy .

#17  2017.04.12 13:37:05 ~MY

CZYLI SZYKUJECIE OCHŁAP PO BRUTTO ZOSTANIE 200-300 NO I JAJECZKO NA OTARCIE ŁEZ NO BO NIE WYPADA TAK PRZED ŚWIĘTAMI A ŻE PIELĘGNIARKI MOCNO RELIGIJNE I PŁOCHLIWE NO TO WIADOMO JAŁMUŻNA WYSTARCZY !

#18  2017.04.12 13:38:40 ~motylek

Pani Beato nieprawda nie powiadomiła Pani ważnych mediów !

#19  2017.04.12 13:44:19 ~Piel

450 zł brutto do podstawy i do tego pochodne to.nie jesteś tak źle . Tylko ze jak będzie trzecia transza to cała żebym włączył te 330 zł brutto .

#20  2017.04.12 14:12:24 ~Piel

Brawo Staszów, tak trzymać! Minimum 450 do podstawy Netto i gwarancje, ze następne 2 transze będą włączone do pensji! Mam nadzieję, że dziewczyny z innych szpitali wezmą z Was przykład i pójdą za ciosem, w tym pielęgniarki w Mielcu. Pokażmy dyrektorowi i staroście, że w przeciwieństwie do nich mamy jaja! Wtedy dadzą nam nie tylko te 100 zł, które wywalczyłyśmy w sądzie, ale i obecny dodatek do podstawy. Ciekawe, czy wtedy też będą żądać przeprosin i zaproponują nam referendum, a w nim kolejne durne pytania z gatunku, czy chcesz podwyżkę, czy wolisz, aby szpital padł!

#21  2017.04.12 14:15:23 ~piel

Takie pytania dali? Szok! Jakoś jak dają kasę lekarzom to szpital nie upada .

#22  2017.04.12 14:58:17 ~piel

Ludzie róbmy coś, aby zarabiać godnie, a nie tylko narzekamy. Żyjemy w państwie cwaniaków i złodziei. Jak nie wyszarpiemy czegoś GODNEGO to nikt na nic nie da. Zmieniają się ministrowie zdrowia i ich cudowni doradcy- w tym pielęgniarki( Gardias, Szczypińska, Dargiewicz, Szczurek) i nie wiadomo jaki jeszcze iwan. Która z nich coś robi dla naszej społeczności poza tym ,że dba o własny interes. Z kuluarów, ław sejmowych i ciepłych posadek w izbach piel. nie widać niedoli pielęgniarskiej, więc po co się jej przyglądać. Nieprawdaż?

#23  2017.04.12 15:10:13 ~nurse

Brawo 20 -w Mielcu dziadostwo do potęgi. Starosta irytuje, nie dotrzymuje słowa. My i nasze rodziny podziękujemy mu niedługo.

#24  2017.04.12 15:24:23 ~alfa

To żadna łaska, Tak powinno być. To Pielęgniarki robią dyrekcji łaskę godząc się na włączenie obu transz pomniejszonych. Na drugi raz nie ustępować i walczyć o włączenie całości do podstawy. Kolejny raz widać, że nigdy nic się nie zmieni.

#25  2017.04.12 15:27:25 ~alfa

Ja myślę, że dyrektor próbuje na was ugrać na podwyżki dla techników Rtg i laborantów. Nie dajcie się.

#26  2017.04.12 15:29:14 ~piel

Właśnie ta kasa dla lekarzy rozkłada szpitale na łopatki. Ale to nie nasza sprawa.

#27  2017.04.12 16:17:58 ~Anna

Do alfa- ale pozostali pracownicy szpitali też zasługują na podwyżki! Wykonują również ciężka i odpowiedzialna pracę! A Wy widzicie tylko siebie.

#28  2017.04.12 16:46:45 ~wiola

Brawo Staszów, brawo Beato. Trzymajcie się i nie popuszczajcie może w końcu dzięki Wam ruszą kolejne szpitale. Niech biorą z WAS przykład, prawdziwe związki zawodowe a nie pseudo związki, które siedzą cicho i lizą du. dyrektorom szpitali, żeby mieć CIEPŁE POSADKI.

#29  2017.04.12 17:48:12 ~piel

A gdzie się podziały te nasze magisterki? Może by tak zorganizowały coś generalnie na całą Polskę. Gdzie ta solidarność w działaniu? Na razie widzę tylko wypociny w komentowaniu. To raczej rola reporterów a nie biednych pielęgniarek.

#30  2017.04.12 17:57:18 ~piel

Wszystkie Nas oszukano z tym dodatkiem. Niestety wszystkie się zgodziły a z łamistrajkami i zadzierającymi nosa magisterkami NIC się nie wywalczy. Doszliśmy już do stanu 0. Wiecznie oszukiwane na wypłatach, okrajane, narzucony ogrom dodatkowych obowiązków i zabrano wszelkie przywileje. Ale się dałyśmy, że bardziej się nie da.

#31  2017.04.12 19:31:36 ~do Anny

Nikt Wam nie broni walczyć, strajkować, zrobić w Warszawie białe miasteczko. Życie nas nauczyło, że możemy liczyć tylko na siebie. Nikt z Was nie przyłączył się do nas , a w Warszawie byłyśmy strajkować kilka razy. Walczcie i nie liczcie na ugranie przy innych.

#32  2017.04.12 19:43:49 ~piel

Do 27 tylko jakoś nie jedziecie na protesty do Warszawy a nawet u siebie tego nie robicie ! tylko czekacie zawsze na pielęgniarki to pielęgniarki wykonują gro ciężkiej, odpowiedzialnej i niewdzięcznej pracy technik tylko czeka żeby pielęgniarka układała pacjenta ważącego 100 kg podczas zdjęcia !

#33  2017.04.12 19:47:43 ~ja

Do 30 zostaw te magisterki w żadnym innym zawodzie tak się nie opluwają tytułami ! jak ci nie wstyd ? - żenada ! portal publiczny ! niech każda z nas zacznie opisywać co zrobił-a by poinformować ogólnopolskie media - ja kontaktowałam się z redakcjami tvp ! ew. opisac inne ważne działania !

#34  2017.04.12 19:52:03 ~my piel.

Do 29 jesteś trollem albo zazdrościsz brak ci kultury -żenada to się nazywa .a co ty zrobiłaś opisz szczegółowo - bo twój post nawet na wypociny nie zasługuje.jedynie złośliwość i zazdrość -czekamy !

#35  2017.04.12 19:53:20 ~My piel.

Pani Beato Uba kiedy będą informacje w ogólnopolskich mediach ?

#36  2017.04.13 09:54:15 ~do #35

Myślę że to pytanie równie dobrze można zadać redaktorkowi;ma wejścia wszędzie jak nikt!