Zobacz pełną treść przyjętego przez dyrektorów wszystkich świętokrzyskich szpitali oraz starostów stanowiska w sprawie strajku pielęgniarek w Staszowie.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

Dalsze informacje w ciągu dnia...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.12 18:56:45 ~Emigrantka

Jasne . Bo się boją że jak włącza w jednym szpitalu to zaraz pozostałe się upomna o to samo. Mam tylko nadzieję że dziewczynom nie brak wytrwałości i determinacji . Całym sercem jestem z wami !

#2  2017.04.12 19:11:19 ~basia

To dlaczego niektóre szpitale w kraju już włączyły te transze do podstawy i nie było to wbrew zarządzeniu ministra?

#3  2017.04.12 19:13:45 ~basia

Wszystko zależy od woli dyrekcji. Sama lepiej zarabiam ale jestem z Wami całym sercem. Powodzenia.

#4  2017.04.12 19:15:16 ~basia

Poza tym nie takie zarządzenia ministra zostały obalone.

#5  2017.04.12 19:18:45 ~basia

Wszyscy, którzy podpisali ten świstek powinni spaść w trybie natychmiastowym ze stołka.

#6  2017.04.12 19:22:50 ~MY

I jak zwykle pielęgniarki obciążają szpital - to po co je do pracy przyjmujecie - co uważacie że jest to praca sprzątaczki ? jeśli pielęgniarki be i robią problem to bogów zapędzić do roboty ! SKANDAL - KOLEŻANKI I KOLEDZY Z CAŁEJ POLSKI A ZE STASZOWA TERAZ SZCZEGÓLNIE WSPIERAMY A DO WSZYSTKICH NATYCHMIAST STRAJK GENERALNY W CAŁEJ POLSCE NADAL ZERO INFO W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH O STASZOWSKIM PROTEŚCIE - SKANDAL !

#7  2017.04.12 19:28:14 ~motyl

Do 4 wola dyrekcji .nie rozśmieszaj mnie - jaka pokora ! a od nas, od was to już nic nie zależy ? piszcie mądrzej, pokażcie swoją inteligencję a nie bzdety - konkrety - terminy- gdzie się spotykamy- organizujcie autokary po świętach - natychmiast strajk generalny w całej Polsce - PIS nas całkowicie rozłoży mają pielęgniarki za nic już jedna pielęgniarka Maria Machera w tym portalu opis sprawy zaprowadziła Lecha Kaczyńskiego do sądu i przegrał sprawę i co mściwy braciszek ma teraz okazję do zemsty ?

#8  2017.04.12 19:32:43 ~my

Do 1 z sercem i fizycznie powinniśmy ! teraz działajmy mamy narzędzie - dlaczego poprzez ten portal nie możemy się zorganizować ?

#9  2017.04.12 19:34:19 ~PIEL

Do 5 pierwsza Lucyna Dargiewicz nasza przewodnicząca wybierzemy się do niej kiedy ?

#10  2017.04.12 19:35:29 ~Ja

Dyrektorów z dużej a pielęgniarek z małej. żałosne

#11  2017.04.12 19:35:48 ~mgr

Wiceministrowa szczurek też udaje że nic się nie dzieje ? nie wstyd pani żeby chociaż raz pani pokazała się w mediach !

#12  2017.04.12 20:05:07 ~i ja

Do 10 słusznie i od tego trzeba zacząć !

#13  2017.04.12 20:06:17 ~MY

DLACZEGO NADAL NIE JEST NAGŁOŚNIONY STRAJK PIELĘGNIAREK ZE STASZOWA ?

#14  2017.04.12 20:27:57 ~do 6

Podoba mi się ten komentarz - jeśli nie mają pieniędzy na szpital (pielęgniarki) to niech się w to nie bawią! Może niech nie kupują też leków bo są za drogie!

#15  2017.04.12 20:32:25 ~Wspieram

Chyba panowie coś pomylili. "P"ielęgniarki. Nie odpuszczajcie dziewczyny! Trzymam kciuki mocno za was!

#16  2017.04.12 20:42:36 ~alfa

żałosny nagłówek

#17  2017.04.12 20:47:01 ~piel.

Mówiłam, złóżmy wypowiedzenia w całej Polsce. Jeśli zmądrzeją to warunek powrotu do pracy dla wszystkich i na umowy dla tych które chcą, a kontrakty tylko dla tych które są za kontraktem.

#18  2017.04.12 21:09:13 ~Julita

Trzymajcie się dziewczyny .Może Ci co to podpisali powinni tracić do szpitala jako przeciętny Kowalski .

#19  2017.04.12 21:12:20 ~Proszowice

" z dalszego kontynuowania ". co to za głąb pisał. W SPZOZ PROSZOWICE dodatek nie jest wlączony do podstawy. Na pasku 1800 zł. Pozdrawiam i życzę powodzenia

#20  2017.04.12 21:40:05 ~Piel

Protest naszych koleżanek nie jest nagłośniony w mediach, bo boją rozlewu buntu na inne szpitale. Wszystko na bieżąco możemy przeczytać wpisując w wyszukiwarkę ,echo dnia Staszów". Kobiety zorganizujmy się w końcu i zróbmy coś, bo jak długo jeszcze można dawać się tak gnoić i upokarzać? Czy wiecie, że 2 maja związki zawodowe organizują strajk włoski w polskich sklepach przeciwko niskim płacom i zbyt niskiemu zatrudnieniu? A my? Dokąd będziemy zapieprzać za 3-4 osoby na kilku etetach za przysłowiową miskę ryżu? Jak długo jeszcze będziemy słuchać o misji,powołaniu, etyce i groźbie upadku szpitala, kiedy tylko ośmielimy się o coś upomnieć?

#21  2017.04.12 21:46:33 ~maria

Zobaczcie jak szybko szyscy dyrektorzy i starostowie podjęli stanowisko oczywiście w imię dobra pacjenta ,a my pielęgniarki nie potrafimy zorganizować solidarnie ogólnopolskiego strajku z odejście m od łóżek.no cóż znowu nic się nie stanie,zdepczą nas jak robactwo a my powiemy dziekujemy

#22  2017.04.12 23:43:04 ~PIELEGNIAR

DOKOPCIE IM iiiiiiiiiiiiiii Jeśli Wam sie uda to zostaniecie bohaterkami, będą o Was pisać w podręcznikach pielęgniarskich. GORĄCO WAM KIBICUJĘ I WSPIERAM !

#23  2017.04.13 00:00:12 ~do 22

Żartujesz. W podręcznikach pielegniarskich ,współczesnych ,nadal piszą o pielegniarstwie jako o powołaniu .Na wydziałach piel. wciąż produkuja bezsensowne prace mgr w rodzaju-Pielegniarstwo zawód czy powołanie ? .0

#24  2017.04.13 00:28:04 ~Ewa Talik

A dlaczego nie pomagaj Wam Izby ? Przecież to są chyba instytucje powolane po to, bronić Waszych interesow. Placicie skladki, przeciez Izby zatrudniaja prawnikow, dlaczego Wam nie pomagaja, nie negocjuja w Waszym imieniu. Tego nie moge zrozumiec, Jestescie same jak zawsze. Dlaczego na to sie godzicie? Ale nie poddawajcie sie, walczcie, sila w grupie, nie bierzcie ochlapow, nie pozwolcie sie upokazac. Trzymam kciuki !

#25  2017.04.13 08:34:08 ~S

Czy możecie wymienić 3 placówki, gdzie dodatek został włączony do podstawy ? Bo chyba nigdzie.

#26  2017.04.13 09:01:55 ~Asdas

To niech teraz starostowie i szpitale do pracy za pielęgniarki jak deklarują pelna pomoc :D

#27  2017.04.13 09:52:19 ~do #24

Odpowiadam: mają to w dalekim poszanowaniu! a ponadto to inna opcja:)

#28  2017.04.13 09:53:05 ~basia

Szpital "Kopernik" Łódź na włączony brutto, brutto

#29  2017.04.13 12:04:36 ~do 24

W sytuacji gdy pielęgniarki walczą o godne płace, izby podnoszą pielęgniarkom obowiązkową składkę a tym samym podnoszą sobie pensję.Obecny rząd zaraz po strajku w CZD rozdzielił między swoimi kasę.Tak samo zachowują się izby. Parszywe postawy.

#30  2017.04.13 12:25:17 ~#30

Szpital Babińskiego Kraków również ma włączony

#31  2017.04.13 13:31:43 ~pielęg

DZIEWCZYNY brawo, wspieram was całym sercem, nie pozwólcie sobie odebrać tego co wam się należy, myślę że w niedługim czasie za waszym przykładem pójdą inne placówki DOŚĆ WYZYSKU!

#32  2017.04.13 16:42:48 ~Piel

Starostowie i dyrektorzy umowili sie żeby zastraszyc pielegniarki i położne pracujace w szpitalach powiatowych w wojewodztwie Świetokrzyskim. Mysle ze jak macie w innych szpitalach zawieszony spor zbiorowy to warto dolaczyc do staszowa, moze wtedy wlacza wam ten dodatek.

#33  2017.04.13 16:55:15 ~Piel

Pamietam ze w Świetokrzyskim były chyba trzy szpitale ktore miały 2 godziny strajk ostrzegawczy w 2015 roku. Staszów, Skarżysko, Czerwona Góra? Może watro teraz zaryzykowac i zawalczyc jak szpital w Staszowie?

#34  2017.04.13 18:06:54 ~Piel

No i co teraz porabiacie w Staszowie - prosimy o aktualne info i nagłośnienie protestu w mediach ogólnopolskich ! PILNE !

#35  2017.04.13 18:07:42 ~ja

Do 33 i po co ta wątpliwość ? wiadomo że tylko walka !

#36  2017.04.14 06:52:07 ~my

Dlaczego brak aktualnych info nt protestu w Staszowie - co wycofujecie się ?