Wielka(n)moc pielęgniarek i położnych w Staszowie. Protestujący okupują gabinet dyrektora szpitala. Zobacz zdjęcia...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


 

Wielka(n)moc pielęgniarek i położnych w Staszowie...

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości przewodniczacej komtetu strajkowego pani Beacie Uba, przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu.

Dziękuję w imieniu użytkowników pielegniarki.info.pl 

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Bieżące informacje w sprawie strajku pielęgniarek i położnych w Staszowie

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.16 12:52:58 ~Zajączek W

Trzymajcie się Dziewczyny ☺️ Będzie dobrze.

#2  2017.04.16 12:57:17 ~alfa

Łzy same napływają do oczu. Niech pan się przyjrzy panie ministrze Radziwiłł, lekko się panu patrzy na zdeterminowane polskie pielęgniarki? Po twarzach pań widać, że jak w każdym polskim szpitalu wszystkie w tym samym jesteśmy wieku. Zmęczone życiem, ciągłą harówką i wypaleniem zawodowym. Dopóty dzban wodę nosi dopóki ucho mu się nie urwie. W waszym dzbanie panie ministrze ucho się urwało. Życzę wszystkim pielęgniarkom sukcesu w tej walce.

#3  2017.04.16 13:08:44 ~piel

Rządzący martwią się o wolne święta dla ekspedientek,a pielęgniarki to nie ludzie? Teraz wiele z pielęgniarek ma niższe pensje po wielu latach pracy niż ekspedientki hipermarketów i wszystkie święta pracujące.

#4  2017.04.16 13:49:06 ~Ewa

Drogie Panie! Jesteście piękne swoją mądrością ,siłą i dobrocią .Społeczeństwo nie jest świadome co wszystkim grozi gdy Was zabraknie. Nie poprzestajcie w swojej walce o godność. Życzę Wam zdrowia i dużo siły , żeby osiągnąć cel .Społeczeństwo oczekuje zadowolonych i wypoczętych Pań Pielęgniarek. Wstyd tylko za waszych przedstawicieli: samorząd i związki .

#5  2017.04.16 13:53:58 ~Piguła

Jestem z Wami dziewczyny źyczę wytrwałości i pomyślnego rozwiązania konfliktu.

#6  2017.04.16 15:46:26 ~gość

Jesteście wspaniałe,mądre i niezastąpione,życzymy zdrowia,siły i wytrwałości.Pozdrawiamy Was serdecznie.

#7  2017.04.16 16:43:57 ~Stasz&oacu

Jedynie WY z pielęgniarek zaslugujecie na szacunek.

#8  2017.04.16 16:44:42 ~Piel

Kochane kolezanki wytrwalosci jeste zwami Panie ministrze tak wyglada cala brac pielegniarka brak wynagrodzenia doprowaza do tego te kobiety świeta spedzaja jak na zeslani podoba sie to wam panowie i panie

#9  2017.04.16 18:45:59 ~pacjentka

Drogie Panie, wszystkiego najlepszego, wytrwałości i nie dajcie się złamać, jak Wasze koleżanki ilekroć też próbowały walki. POWODZENIA

#10  2017.04.16 21:22:33 ~Gosia

Nie dajcie się! Chętnie dołączylabym do Was . Szacun za waszą postawę. W 1980 roku wszystkie miałyśmy przypiete biało-czerwone kokardki na znak solidarnosci ze strajkiem. I była jedność. I radość ze zwycięstwa. I nadzieja. A teraz dobra zmiana i harowka za 2000. Moja córka zaczęła pierwszą pracę i ma ten sam zarobek co ja ( 39 rok pracy ). Hańba.

#11  2017.04.16 21:41:16 ~Pielęgnacj

Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości.To jak jesteśmy na co dzień traktowane jest nie do przyjęcia i jaką odpowiedzialność dzwigamy codziennie.Jestem z Wami.

#12  2017.04.16 22:13:55 ~Pigula

Wielki szacunek dla Was drogie koleżanki jestem sercem z Wami nie poddajcie się Zwyciezycie.

#13  2017.04.16 22:45:10 ~alfa

NIE SĄ TO MOJE SŁOWA ALE PEWNEJ PIELĘGNIARKI JAKIE PRZECZYTAŁAM DZIŚ W ONET POD ARTYKÓŁEM " SIWIEJĄCE PIELĘGNIARKI ZACHWIEJĄ SYSTEMEM. NIECH CZYTAJĄ NASI DECYDENCI. Pielęgnirka : Muszę napisać.Mam 63 lata i byłam pielęgniarką na oddziale rehabilitacji-wszelkiej od amputacji po niedowłady.Zaczynałam gdzie marnie płacono ale był dodatek za uciążliwość,mleko i inne sprawy,zabrano jednym cięciem wszystko i pensyjka była lichwiarska.Jak przeżyłam proste pracowałam dodatkowo,pomagali rodzice,siostra-byłam sama z dwójką dzieci.Było ciężko bo każde święta albo szłam na dyżur albo wracałam z nocy,Wigilie,śniadania dzieci czasem miały na oddziale ze mną .Wiele,wiele lat i powiem coś może dziwnego ale wielu właśnie krzykaczy na święta umieszczali bliskich u nas i to ja byłam z nimi i moje koleżanki w ten okres,to ja tłumaczyłam że własna rodzina nie może,to ja stałam obok kiedy potrzebowali Was-bliskich i kosztem moich dzieci i koleżanek mieliście tzw.spokój w święta,wakacje.Dziś wrzask że chcemy być doceniane,zarabiać godnie aby z jednej pensji móc utrzymać siebie i dzieci-dziecko,to tak straszne.Dziś mam za sobą śmiertelną chorobę,chemioterapię,żyję bo tak chciał los,leczenie,Bóg i opiekujące się mną koleżanki.Zawdzięczam ich wiedzy i opiece wiele.Owszem rodzina była zawsze ale nigdy córki nie stały tylko pomagały,same robiły i nie wrzeszczały,nie mądrzyły się lecz były przy mnie matce tak chorej.Popieram wszelkie formy protestu bo inaczej nie osiągną nic.Czekałam 30 na poprawę i nic a dziś nas po prostu nie ma,Mam emeryturę i jak mi braknie to dzieci pomogą,nie jestem głodna,mam na leki i żyję,mam się dobrze,dano mi drugą szansę ale ile z nas jej nie doczekało,nie mają nic,pracują pomimo emerytury,są samotne i na starość nędza z tak poważnego zawodu.Zawiodło mnie moje własne państwo,lata takich byle jakich rządów.Nim ktoś rzucić negatywnym słowem,obelgą to niech pomyśli za co chce tego dokonać.Wszystkim tym pozytywnie mówiącym o nas dziękuję a przeciwnikom życzę zdrowia bo w czasie choroby mogą nie mieć opieki. zwiń

#14  2017.04.16 22:53:34 ~alfa

Walnęłam ortografa w wyrazie artykuł-przepraszam. Strasznie to wygląda :) sory

#15  2017.04.16 23:42:19 ~piel

Ty nie przepraszaj.Pielegniarki za często przepraszają za nic.Ciebie i nas niech przeprosza za błędy.

#16  2017.04.16 23:51:15 ~Piel

Choroba i cierpienie to matka i corka ktora spotuka na swej drodze ministra lekarza ksiedza biedala a pielegniarka jest przy nich ta biedna kobieya zmeczona,zapomniana przez ws,yskich Panie minisyrze pobudka

#17  2017.04.16 23:56:37 ~Piel

Soldaryzujemy sie z wami pielgniarki polskir czas nadchodzi wezmy sprawy w swoje rece strajk generalny 1600 do podstawy

#18  2017.04.17 08:09:17 ~basia

Staszów jak stocznia- kolebka zmian, SYMBOL zmian w siatkach płac.

#19  2017.04.17 08:41:56 ~Gość

Obecnym 20 latkom na starość zabraknie opieki pielegniarskiej, tej fachowej -wiedzy i doświadczenia .Bo pampersa to może i każdy zmieni.

#20  2017.04.17 09:11:49 ~basia

Ta droga komunikacji jest super. Cała Polska huczy każdą wiadomością od Was. Nie potrzebne nam są media. One i tak podporządkowane zostały rządzącym.

#21  2017.04.17 09:47:29 ~PiromaN

Media i naglosnienie problemów pielegniarstwa są nam bardzo potrzebne

#22  2017.04.17 09:55:54 ~22

Dziękuje Wam że macie tyk dużo determinacji i potraficie walczyć razem o przyszłość pielęgniarstwa . Wielki szacun !

#23  2017.04.17 10:04:47 ~basia do 2

Nie ma szans, że media oddadzą prawdę. Ustawią społeczeństwo przeciwko nam.

#24  2017.04.17 10:06:08 ~basia

To było do 21

#25  2017.04.17 11:50:39 ~Ana

Jakie to smutne patrzeć w te smutne zmęczone życiem, pracą na zmiany i w kilku miejscach szarpaniną z codziennością,i odpowiedzialnością za cudze życie.Nikogo nie obchodzi nasz stres wypalenie zawodowe, komu możemy się pożalić że przez całyj dyżur niejedna walczyła o życie by na koniec zadzwonić po kapsułę i nie nie ma czasu na odreagowanie szybko trzeba szykować stanowisko dla następnych.Przez 26 lat pracy nigdy nie było mnie stać na prawdziwy urlop, kupno butów dla mnie i dzieci to wyzwanie początek roku szkolnego podręczniki i te wszystkie sprawy odbijają się czkawką do Bożego Narodzenia. Nie nie czekam z założonymi rękami ciężko pracuję na IT od 10 lat nie było podwyżki od 10 lat nikt nie przyszedł do pracy a ciągle ktoś się zwalnia. Przybyło tyle nowych obowiązków. Jestem zmęczona tym wszystkim.I co bardzo smutne i realne nami na starość nikt się nie zajmie bo pielęgniarek już nie będzie. Smutne kolejne święta kolejnych pielęgniarek upodlonych do granic możliwości.Człowiek pracy powinien mieć możliwość korzystania z owoców swojej pracy .

#26  2017.04.17 11:52:30 ~PiromaN

Nie. W mediach coraz więcej jest informacji o dramatycznej sytuacji w polskim pielegniarstwie. Dyrektorzy też o tym wiedzą. Jednak brak zdecydowania i alternatywy trzyma Pielęgniarki w szachu. Nie zmieniamy przecież pracodawcy, bo zarobki n nie odpowiadają. Ten brak wyboru powoduje, że idziemy na strajk, zamiast zmienić pracodawcę na tego, który lepiej płaci. I dyrektorzy wiedzą o tym.

#27  2017.04.17 12:30:23 ~Pielegniar

Jestem z Wami drogie koleżanki. Pracuje jako pielegniarka 36 lat. Za dwa lata emerytura? NIE! głodowa jalmuzna za 36 lat pracy w święta, na nocnych dyzur ach, w sylwestra, Boże Ciało, itd. Zawsze uważałam że PIELEGNIARKA to ktoś z najwyższej półki człowieczeństwa. Byłam i jestem dumna z zawodu i pracy którą wykonuje. Ale dziś jestem na " wylocie " , Gdy spojrzę za siebie to jestem zła za swoją naiwna wiarę w poprawę systemu , w słodkie słowa pchajacych się do żłobu a szukających elektoratu. Jestem zła bo wierzyłam rządowi od powstania Solidarności od chwili gdy na Wybrzeżu stanęły Krzyże. Ja nie doczekam się sprawiedliwości , ale modlę się za moje koleżanki które zaczynają pracę w moim oddziale ( są dużo młodsze od mojego 30 letniego syna), aby ich praca była zauważona i doceniona finansowo. Satysfakcja z wykonywanego zawodu to osobista zasługa. Pozdrawiam.

#28  2017.04.17 19:34:35 ~Piel.

Skandaliczne żeby do tej pory poważny strajk nie został nagłośniony - wiadomo że nie dla szumu medialnego ale p.w. UJAWNIENIA PRAWDY ! W sobotę przedświąteczną w wiadomościach tvp 1 o godz.19,30 mówiono że w Polsce brakuje kierowców i dlatego ich pensje są od 3000 do 8000 zł i bedą wszystko robić by zachęcać do tego zawodu ! O pielęgniarkach absolutnie nic, o długo trwającym strajku w Staszowie też nic ! skandal ! żeby pielęgniarka nie miała średniej krajowej ? tak trudna i odpowiedzialna pracy,czasami aż zmusza do wymiotów, udział w ratowaniu życia, wiedza,dokumentacje, specjalistyczny sprzęt, środowisko szkodliwe brudne, dżwiganie ręczne - panie z sieciówek mają sprzęt do towaru, nadmiar obowiązków bo pielęgniarek coraz mniej, brak nagród, premii i 13 -nastek (wożna w szkole ma ! ) i brak jakichkolwiek przywilejów i teraz jeszcze UKRYWAJĄ SŁUSZNY STRAJK PIELĘGNIAREK - SKANDAL - NATYCHMIAST STRAJK GENERALNY ! WICEMINISTROWO PIELĘGNIARKO JÓZEFO SZCZUREK A GDZIE TY SIĘ PODZIEWASZ ? !

#29  2017.04.17 19:36:20 ~My piel.

Pozdrawiamy Staszów - nie dajcie się złamać - cała Polska natychmiast przystąpić do strajku generalnego ! samo się nie zrobi !

#30  2017.04.17 19:39:40 ~ja

Najlepiej mają lekarze, nauczyciele i prawnicy bo są w sejmie a dlaczego nas tam tak mało ? bo co jesteśmy głupie? bo co bo kobiety ? bo co zwolnią nas ? tak mówią niektóre pielęgniarki - żałosne !

#31  2017.04.17 19:42:21 ~Warszawa

Do 20 nie tak huczy u mnie w POZ nie wiedzieli o strajku nic ! - natychmiast do mediów ogólnopolskich ! pierwszy taki protest zamieciony pod dywan !

#32  2017.04.17 21:06:46 ~alfa

Do 28-Tak będzie, dopóki nie zrezygnują z kilku etatów i nie obnażą całej prawdy o zapaści w polskim pielęgniarstwie. Ten czas i tak już się zbliża, nie ukryją już tych braków. Zachód też przez to przechodził, ale kraje te przyciągnęły pielęgniarki wysokimi zarobkami a nasi decydenci jeszcze z nas wysysają ile się da. Nie zreanimują POLSKIEGO PIELĘGNIARSTWA.

#33  2017.04.17 21:12:17 ~do 30

Bo nam w sejmie potrzeba takiej Beaty Uba. Mamy tam swoje przedstawicielki, i co? I gówno!

#34  2017.04.17 22:02:15 ~FUNIA

A w sejmie RP na PODWYŻKI DLA PRACOWNIKÓW BIUR 4MLN ZŁ,a dla pielegniarek ?

#35  2017.04.17 22:08:03 ~do 28

Pani Szczurek siedzi pod miotłą. Chyba boi się kota.

#36  2017.04.18 08:06:50 ~do35

Starego, brzydkiego i wylenialego kota

#37  2017.04.18 11:20:49 ~gość

Popieramy pielęgniarki ze Staszowa,brawo!

#38  2017.04.18 12:14:16 ~Pielęgniar

O Beacie Uba powiemy dobrze a nawet bardzo jak uda się jej nagłośnić strajk w Staszowie w mediach ogólnopolskich bo inne organizatorki to robiły skutecznie i udawało się ?

#39  2017.04.18 12:14:48 ~ja

Co tam dziś w Staszowie ?

#40  2017.04.18 12:16:42 ~piel.

Do 28 bardzo dobrze piszesz tak mówili o kierowcach zgadza się

#41  2017.04.18 12:19:33 ~obserwator

Do ; 28, 35-36 super napisane !

#42  2017.04.18 12:19:33 ~obserwator

Do ; 28, 35-36 super napisane !

#43  2017.04.18 12:19:52 ~piel.

Do 28 bardzo dobrze piszesz tak mówili o kierowcach zgadza się

#44  2017.04.18 14:14:06 ~INFO

Z portalu Interia (dziś) - pracownicy poczty polskiej otrzymają podwyżkę - nie organizowali strajku - proszę 2-3 dni krzyku i po sprawie !

#45  2017.04.18 15:00:28 ~infirmaria

Koniec strajku ! HURA!

#46  2017.04.19 10:36:58 ~Piel.

Do 33 jakie to przedstawicielki jak są w sejmie tylko w liczbie 2 lub 3 tam ma być dużo większa grupa mądrych, z wyglądem (oby nie pani w futrze), z charyzmą !

#47  2017.04.19 10:37:44 ~47

Do 45 - troll ?