Komentarz na pielegniarki.info.pl: Zawsze profity dla lekarzy, a ciężka praca dla pielęgniarek. Już dość oszukańczej polityki i głodowych pensji dla pielęgniarek! Jak można w imię "dobra" pacjentów napychać kabzy innym grupom ochrony zdrowia, a w sposób perfidny oszczędzać na grupie zawodowej pielęgniarek.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Komentarz na pielegniarki.info.pl

Zawsze profity dla lekarzy, a ciężka praca dla pielęgniarek. Już dość oszukańczej polityki i głodowych pensji dla pielęgniarek! Jak można w imię "dobra" pacjentów napychać kabzy innym grupom ochrony zdrowia, a w sposób perfidny oszczędzać na grupie zawodowej pielęgniarek. Czy ludzka przyzwoitość pozwala na takie działania od wielu lat! Oczywiście nie jesteśmy medialne, nie umiemy lobbować na rzecz naszego zawodu, nie potrafimy w bezwzględny sposób walczyć, ale wina leży również po naszej stronie. W imię dobra, poświecenia, etyki, wszyscy wmawiają nam, łącznie z przedstawicielkami NIPiP do powściągliwości, lojalności, mówią co wypada, a co jest źle widziane. Wszystkim, którzy krytykują naszą walkę o zwykły ludzki byt polecam - pracę w charakterze pielęgniarki, przy łóżku pacjenta. Malkontentom, krytykantom, teoretykom proponuję 30-to dniową pracę na oddziale za wynagrodzenie pielęgniarskie. Łysy nigdy nie zrozumie tego z bujną czupryną. Panią pielęgniarkom ze Staszowa przesyłam słowa uznania i pozdrowienia, jesteście wielkie, bo potraficie walczyć o normalność, a nawet naszym przedstawicielom w izbach brakuje odwagi i wsparcia - bo nie wypada politycznie, bo nie warto się wychylać, przecież zagarniają niezłe pensje i chcą tworzyć pozory wsparcia. Powodzenia.

Zobacz także:

Bieżące informacje z protestu pielęgniarek i połoznych w Staszowie 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.17 15:03:43 ~121

Tak właśnie i tego się trzymajmy OCHRONY ZDROWIA ! a nie służby ! bo przez tą służbę mamy co mamy !

#2  2017.04.17 15:41:43 ~piel

Służba to ma przywileje. Nam zabrano wszystko a w zamian otrzymaliśmy zawód. Nic od was, nic od nas. Dobra praca, dobra płaca.

#3  2017.04.17 19:03:48 ~położna

Marzę, aby ktoś wreszcie docenił położne! Na razie zarobki mamy takie jak pielęgniarki, tylko pracy więcej! Oprócz tego co robią pielęgniarki, prowadzimy i przyjmujemy porody, zasuwamy non stop i. mamy spotkania w prokuraturze, na policji, w sądach! Nigdzie nie ma tak pretensjonalnych pacjentów jak wśród młodych rodziców, którzy są na dorobku i słyszą od "fachowców", że mogą dostać kasę za nic (np. że pani straciła radość z seksu! ). Nikt nie pamięta o położnych, ciągle tylko pielęgniarki i pielęgniarki!

#4  2017.04.17 19:46:42 ~Pielęgniar

Do 3 to walczcie na protestach was nie widać co czekacie na podane na talerzu. na gotowe ? wstydz się położno !

#5  2017.04.17 20:04:19 ~Yxuz9

Na jakiej podstawie twierdzisz że masz wiecej pracy od pielegniarki.Nie robicie tego wszystkiego co robią pielegniarki.Twoje pacjentki to w większości sprawe osoby a nie leżący obłożnie.Nasza praca trochę się różni .Kto pracuje wiecej to wszystko zależy od dnia.Ja pracuje w szpitalu i wiem jak to wygląda Bywa że i położone i pielęgniarki mają takie dyżury że caly dzień na nogach ani chwili wytchnienia ,ale bywa że raz jedne a raz drugie mają trochę lżej.Nam też się zdarzają pretensjonalni pacjenci i takie same rodziny.To bardzo nieładnie jezeli ktoś chcąc wypromować siebie dyskredytuje pracę innych .Mało Ci kobieto podziałów w OCHRONIE ZDROWIA.i

#6  2017.04.17 20:57:54 ~do położne

A co Ty byś chciała mieć pensję większą od pielęgniarki, tylko mniejsze kompetencje, niestety.

#7  2017.04.17 22:49:55 ~piel

Zostań pielęgniarką .Najlepiej na oddziale zachowawczym.Pozmieniasz pampersy ,pozmieniasz pozycje,podzwigasz,popodnosisz,potransportujesz na badania,pokarmisz,popielegnujesz odleżyny, pobiegasz za pacjentami z demencja,posluchasz jak krzyczą po nocach.Posluchasz skarg pacjentów,ich rodzin, przełożonych ze jesteś powolna i niezorganizowana .Poskarzysz sie ze się nie wyrabiacie bo jest was za mało .Posluchsz ze to oddział niezabiegowy i więcej być nie może.

#8  2017.04.18 05:37:04 ~basia do 6

Jestem położną ze specjalizacją

#9  2017.04.18 05:38:19 ~do 6

Chciałabyś poroz.o moich kompetencjach?

#10  2017.04.18 05:40:02 ~basia do 6

Oczywiście jest to pyt.retoryczne bo nie zniżę się do twojego wpisu.

#11  2017.04.18 07:04:32 ~PiromaN

Nic nie osiągniemy, jak będziemy się kłócić między sobą. A położna #3 niech nie sieje FUDU.

#12  2017.04.18 07:58:19 ~do8

Tak tak wiemy.Wszystkie położne to specjalistki od kroku.

#13  2017.04.18 08:19:48 ~basia do 1

Żal p.l

#14  2017.04.18 08:21:34 ~basia

Tzn.do 12 to było.

#15  2017.04.18 08:47:59 ~15

Jestem pielęgniarka pracująca na oddziale noworodkowym obok pań położnych i niestety mogę powiedzieć że współpraca nie układa się dobrze. Od kiedy okazało się ze jest za dużo położnych starają się różnymi sposobami pozbyć pielęgniarek z oddziału. Wskutek ich działania odeszło pięć pielęgniarek. Pozdrawiam zapracowana panią położną!

#16  2017.04.18 10:18:36 ~POŁOŻNA Ba

WSTYD. Wcześniej nagonka na ratowników medycznych teraz wojna między położnymi i pielęgniarkami. Pracuję 30 lat z pielęgniarkami i jest ok. Dziewczyny dajcie spokój , nie atakujcie się wzajemnie. Czytając forum na którym widać tak wielką zawiść między naszymi zawodami medycznymi wnioskuję i tak jest w rzeczywistości: zawiść, zazdrość, brak jedności, poróżnienie. Nie ma o czym pisać i szkoda czasu na wypowiedzi. Ogólny "BAŁAGAN" w naszych zawodach i nic się nie zmieni dopóki my się nie zmienimy. Wystarczy tylko poczytać forum i już można się wiele dowiedzieć co prezentujemy sobą. Niektóre wypowiedzi są godne czytania. Spodziewam się ataku ! Pozdrawiam położne i pielęgniarki. NAUCZMY SIĘ RAZEM WSPÓŁPRACOWAĆ

#17  2017.04.18 11:11:44 ~irena

Zarówno położne jak i pielęgniarki a także ratownicy , laboranci, rehabilitanci - są bardzo w szpitalu ważni i powinni być docenieni, każdy na swoim stanowisku z uwzględnieniem tzw. ,ładu'' w siatce płac , doceniając stopień wykształcenia i doświadczenie zawodowe. Dyrektorzy NIE ROZUMIEJĄ ,iż podstawową siłą każdego szpitala są jego pracownicy - nie tylko z jednej grupy zawodowej - lecz na wszystkich szczeblach pracy, bo tylko to, podkreśla sprawną i niczym nie zaburzoną działalność zakładu. świetny artykuł, gratulacje - brawo!

#18  2017.04.18 12:10:04 ~piel.

Dlaczego strajk w Staszowie nie został do tej pory nagłośniony ?

#19  2017.04.18 12:54:21 ~my

A co dziś w Staszowie ?

#20  2017.04.18 14:11:31 ~Piel.

Za interią dziś : pracownicy Poczty Polskiej otrzymają podwyżki nie było strajku tylko trochę pokrzyczeli no i proszę - a jak się traktuje pielęgniarki w tak odpowiedzialnym i trudnym zawodzie ?

#21  2017.04.19 10:07:03 ~21

Brawo za wypowiedż nr 17 ,każda z nas wybrała zawód jaki uważała i chciała wykonywać ,każdy wymaga pracy i odpowiedzialności a ,że guwniane mamy zarobki to tylko możemy zawdzięczaj naszym władzom ,że naszym kosztem sobie napełniaja kieszenie i najwyższy czas zlikwidować nasze wszystkie izby ,bo też nic nie robią tylko kase łupią

#22  2017.04.19 18:02:15 ~Ola

Do 21 gadka -szmatka - Staszów już ma a co reszta zrobi ? niestety każdy sam - zawód bez przywódcy, bez solidarności DARGIEWICZ GDZIE JESTEŚ ?

#23  2017.04.19 19:18:15 ~Położna 36

Położna wykona każdą pracę pielęgniarki ale pielęgniarka nie wykona pracy położnej . Wy jesteście ważne i my również . A tak na marginesie na oddz . noworodkowym powinny pracować tylko położne . Pozdrawiam i życzę miłej współpracy