Zobacz zdjęcia pielęgniarek i położnych okupujących gabinet dyrektora szpitala w Staszowie.

Strajk pielęgniarek i położnych.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości przewodniczacej komtetu strajkowego pani Beacie Uba, przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu.

Dziękuję w imieniu użytkowników pielegniarki.info.pl 

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Bieżące informacje z protestu pielęgniarek i połoznych w Staszowie 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.17 19:02:38 ~MY

Stare spracowane kobiciny a młodsze też bez klasy zeszmacony zawód NIE DAJCIE SIĘ !

#2  2017.04.17 19:15:24 ~ja

Do 1 prawda

#3  2017.04.17 19:16:50 ~Piel.

Dlaczego nie opublikują tych zdjęć w mediach ogólnopolskich ?

#4  2017.04.17 20:49:27 ~alfa

Media ogólnopolskie są ocenzurowane. 1,2 i TPV info tego nie będą nagłaśniać, bo zaszkodzą wiadomo komu. Lokalne TV tak samo. Pozostaje TVN i Polsat ale i one coś dziwnie się zachowują. Myślę, że nie wiedzą, ale to się robi coraz goręcej. To nic,kobiety. Myślę, że teraz to zabrnęło u was za daleko i coś musi pierdyknąć. Nie macie dużo do stracenia. Te 1700 zł? Tylko się nie złamcie, tego Wam życzę. Nie ma co im wierzyć. Ciągle karzą nam czekać. Ile można czekać. Wstydu nie mają. Podwyżkę nędznych ochłapów przesuwają o kolejne pół roku? To jakiś teatr! Trwonią pieniądze podatników jak swoje prywatne. Nowe limuzyny,nie limuzyny, sraty pierdaty, potworzone jakieś stołki dla Misiewiczów i innych, o których jeszcze może nikt nie słyszał a być może usłyszy. Co to jest grane? Jak wierzyć i czekać?

#5  2017.04.17 21:57:46 ~alfa

Do 1-Ja uważam, że wszystkie mają klasę, chylę przed nimi czoło. Widać po prostu po nich kilkuletnie i kilkudziesięcioletnie zmęczenie i wypalenie. My, pielęgniarki z całej Polski tak wyglądamy. Na moim oddziale średnia wieki jest 55 lat. Tyle lat pracy zmianowej, zarwanych nocy. Jaki zegar biologiczny to wytrzyma.

#6  2017.04.17 22:17:03 ~piel

To są obecnie jedyne pielegniarki w tym kraju które mają klasę. Wszystkie pielegniarki pracujące w polskich warunkach szpitalnych są zmęczone i są lub będą wypalone.Prędzej czy później -wszystkie.

#7  2017.04.17 23:19:13 ~Życzliwa

Kolejne miliony publicznych pieniędzy przekazywane na nagrody dla pracowników sejmu - to skandal! Dla Was Drogie Panie , ciężko pracujące ciągle brakuje . Nie zaprzestajcie walki, bo walczycie o GODNOŚĆ. Życzę dużo siły i w końcu sukcesu.

#8  2017.04.18 00:25:59 ~nobody

Brawo jesteście dziewczyny z ;jajami" i to nie tylko w Wielkanoc- pozdrawiam Was z nocnego dyżuru , oczywiście jestem sama

#9  2017.04.18 07:16:10 ~popierajac

Nie sądziłam, że ciężki, wyczerpujący fizycznie i psychicznie, zawód pełen pasji, empatii,wysiłku może zostać tak zeszmacony. Górnolotne słowa wypowiadane przez wielu decydentów, przy okazji uroczystości, strajków, konferencji, dotyczący postaw i pracy pielęgniarek, obrazuje jedno-pozorną teoretyczną wiedzę,szacunek, ale tak naprawdę brak zielonego pojęcia o problematyce, zamiatania pod dywan wszystkiego co dotyczy rozwiązywania problemów tej grupy zawodowej. Od wieków "karmi" się i mami społeczeństwo wizją pokornej, wyrozumiałej, ochoczo pracującej, uśmiechniętej pielęgniarki, gotowej do niesienia pomocy i wsparcia chorym. Oczywiście jest to wpisane w nasz zawód, profesję, ale czy oszukiwanie społeczeństwa może trwać bezterminowo? Zmęczone, wypalone i wiekowo stare grono pielęgniarskie nie "ugotuje zupy" z okolicznościowych miłych słów i pozorów dobrych zmian. Starcza wszystkim i na wszystko, ale nie pielęgniarkom. Mocniejszym w polityce, mediach, dobrze zorganizowanym grupom zawodowym, pod presją lub dobrowolnie spełnia się wiele postulatów i życzeń. Niestety dla grupy pielęgniarek nigdy nie ma , nie starcza, bo przecież po co- i tak w końcu się przełamią, poddadzą, zmęczą. Po 35-ciu latach pracy w zawodzie mogę zbilansować : odpowiedzialna, ciężka, praca, którą wykonują tylko pasjonatki, ale beznadziejne, bezprawnie, bez szacunku traktowanie osób, które je wykonują. Paniom ze Staszowa gratuluję odwagi i szczerości, której brakuje wielu decydentom, możnym tego świata.

#10  2017.04.18 09:22:26 ~piel

Do 1,2 Popatrzcie na siebie gwiazdy zanim zaczniecie krytykować inne.Dziewczyny ze Staszowa wyglądacie super,jesteście mądre,piękne i wspaniałe i szacun wielki za odwagę,a cała Polska niech biadoli i lamentuje dalej.

#11  2017.04.18 09:32:01 ~do1

Idź lamentować zacofana babino na bazarek,tam jest twoje miejsce

#12  2017.04.18 11:34:07 ~MOTYL

DO 10 NIE ZAJMUJCIE SIĘ BZDETAMI A MERYTORYKĄ - 1 I 2 MA NA MYŚLI JAK ICH CIĘŻKA PRACA WYRYTA JEST NA TWARZY I TYLE -PIELĘGNIARKI WSZĘDZIE W CAŁEJ POLSCE WYGLĄDAJĄ NA ZMĘCZONE I PODSTARZAŁE NO ALE 3 ETATY WYKAŃCZAJĄ, NOCE I NAWET NIE MACIE ZADNYCH PRZYWILEJÓW JAK NAUCZYCIELE NP. ! I PO CO TE BLA, BLA, BLA ? MERYTORYKA P.W. ! KIEDY STRAJK GENERALNY ? MAŁO POSTÓW ! DLACZEGO O PROTEŚCIE NADAL NIE MÓWIĄ MEDIA ? - TAKIE TEMATY TRZEBA DRĄŻYĆ I TO MOCNO A NIE BLA I BLA, BLA ! DO 11 AKURAT TO NIE BABINA ŚMIECHU WARTE TYLKO TO UMIESZ NAPISAĆ ? MERYTORYCZNIE PISAĆ I MYŚLEĆ !

#13  2017.04.18 11:39:41 ~brat

Dlaczego protestu nie widać w żadnych mediach ogólnopolskich ? dziś się w Staszowie pewnie dogadają za jałmużnę bo siostry wystraszą się że szpital zamkną albo jutro odłożą strajk generalny bo dziś zapowie swój przyjazd do Staszowa pewnie wiceministrowa -pielęgniarka Szczurek ! zobaczycie, że tak będzie - a tak swoją drogą jak mogły się godzić przez tyle lat na tak niskie pensje - pokorne, nie odważne, nie szanujące się ! wstyd !

#14  2017.04.18 11:58:59 ~my piel.

Co za szacun za jaką odwagę ? Jak nikt o tym proteście nie wie ! Skandal i wstyd że przez tyle lat zarabiały tak mało - nie miały szacunku dla siebie ! Szacun to będzie jak stanie cała Polska ! Jutro albo dziś podpiszą porozumienie i Polska się nie dowie nawet ! Taki to szacun będzie. :( ! o wcześniejszych protestach było mówione w tvp a teraz kompletnie nic !

#15  2017.04.18 12:00:39 ~ja

Do: 12- 13-14 prawda !

#16  2017.04.18 12:03:17 ~my piel.

Co za szacun za jaką odwagę ? Jak nikt o tym proteście nie wie ! Skandal i wstyd że przez tyle lat zarabiały tak mało - nie miały szacunku dla siebie ! Szacun to będzie jak stanie cała Polska ! Jutro albo dziś podpiszą porozumienie i Polska się nie dowie nawet ! Taki to szacun będzie. :( ! o wcześniejszych protestach było mówione w tvp a teraz kompletnie nic !

#17  2017.04.18 13:26:55 ~do motylki

Uczył Morcin - Morcina.

#18  2017.04.18 13:44:21 ~MOTYL

DO 17 MOTYL NIE MOTYLKA ! PO CO ODWRACASZ UWAGĘ BZDETEM ? Morcin ?

#19  2017.04.18 13:45:41 ~ja

12 ma rację ( do tych co chłop żywemu nie przepuści )

#20  2017.04.18 13:52:45 ~17

Szpitala nie zamkna to tuylko jak zwykle pierdu ,pierdu,a co bedzie z innymi co sepia niezla kase ,niech sie martwia co z nimi sie stanie ,a nie strasza pielegniarki im dopiero koryto by zmalalo

#21  2017.04.18 14:08:50 ~piel.

Dziś info z interii : pracownicy Poczty Polskiej otrzymają podwyżki - prosili się o nie niecały tydzień bez strajków !

#22  2017.04.18 14:59:18 ~@!21

No i koniec strajku! można - można! a Wy typu motyla albo tyla patrzcie i bierzcie przykład:)DO MIŁEGO!

#23  2017.04.18 17:56:45 ~od motyli

Do 22 a jaki to strajk ? zabawa, urlopik w jednym miejscu pracy - strajk to jest medialny a tu rozgrywki - pielęgniarki jedyna nie solidarna grupa zawodowa - wstyd zagrywki poziom przedszkola nawet do mediów ogólnopolskich nie podały i to ma być strajk ? nie ośmieszajcie cię to do Staszowa !

#24  2017.04.18 18:13:38 ~do motylki

Ot i wyszła mentalność pielęgniarek! a Ty zabłyśnj wreszcie ale nie tu tylko na ulicy; daj przykład nie z przedszkola a studiów:no i w tych niby mediach:)

#25  2017.04.19 12:13:53 ~od motyli

Robimy dużo więcej od Ciebie - rozmowa była z redaktorem stacji komercyjnej w sprawie nagłośnienia protestu ze Staszowa. Miał to zrobić Staszów ale zamilkł . Ty nie wprowadzaj przedszkola i podejrzliwości a pisz po tych studiach co zrobiłaś do tej pory - czekamy na konkrety !

#26  2017.04.19 14:51:20 ~do motyli

OJ ! to byś się zdziwiła?