W staszowskim szpitalu pracuje około 280 pielęgniarek i położnych. Zasługują one na nasze uznanie i wsparcie. Na 280 z nich czynny udział w strajku bierze...

Strajk pielęgniarek i położnych.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

W staszowskim szpitalu pracuje około 280 pielęgniarek i położnych. Ile z nich bierze czynny udział w proteście? Wszystkie z wyjątkiem pielęgniarek koordynujących, które ze względu na zadania i pełnione funkcje nie mogą opuścić swoich stanowisk pracy. Natomiast w proteście w kontekście opuszczania stanowiska pracy nie uczestniczą pielęgniarki instrumentariuszki oraz pielęgniarki anestezjologiczne. One uczestniczą w proteście w ten sposób, że w czasie wolnym od pracy biorą udział w okupacji gabinetu dyrektora staszowskiego szpitala. 

Panie pielęgniarki i położne ze staszowskiego szpitala,

wielki szacunek i podziw. Jesteście przykładem dla całej polskiej społeczności pielęgniarskiej.

Powiem krótko, parafrazujęc znane słowa:

Pielęgniarki i położne są w prawdzie, oni tam gdzie obłuda!

Obłuda? Sprawdź dlaczego...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.18 12:17:13 ~Kokoska

Chyba nie jesteście uswiadomione przez Panią Ube ile "Waszych" koleżanek dziś odstapilo od jutrzejszego strajku co nie oznacza że Nasz szpital już "nieistnieje"

#2  2017.04.18 12:20:01 ~Kokoska

Sprostowanie- jeszcze "istnieje" miało być

#3  2017.04.18 12:47:11 ~3

Dziewczyny kochane nie odpuszczjcie. A dyrekcji zaproponujcie SIOSTRY ZAKONNE.

#4  2017.04.18 12:52:33 ~Piel.

Nagłośnijmy ten protest jak najszybciej na ogólnopolskie media - wykorzystajcie wszystkie możliwości żeby Polska dowiedziała się w końcu o proteście ! Pani Beato Uba proszę też tego dokonać i to jak najszybciej ! BO NIE TYLKO O STASZÓW TU CHODZI !

#5  2017.04.18 13:21:12 ~piel

Łamistrajki na zapierd.dożywotnio na wolontariacie za darmo!

#6  2017.04.18 13:22:01 ~infirmaria

Sprawdź jak media są zainteresowane niby likwidacją szpitala? nawet te miejscowe więcej uwagi poświęcają jakimś bzdurnym plebiscytom niż sytuacją w tym szpitalu .Żenada!

#7  2017.04.18 13:25:42 ~#5

Niby wszyscy popierają karierowiczkę B Uba ( po trupach do celu) ale żaden szpital się nie przyłącza do strajku, czemu? Pani Uba ma też pracę w innym szpitalu, dlaczego tamte koleżanki nie wspierają jej? Jej tak naprawdę nie zależy na nikim innym poza nia samą.

#8  2017.04.18 13:28:50 ~piel

Jesteście Wielkie, nie zgadzacie się na jałmużnę. Bo tylko zwodzą nas i oszukują a większość godzi się na to białe niewolnictwo. Zdrowie i życie to najwyższe wartości więc i praca powinna być właściwie doceniona.

#9  2017.04.18 13:35:41 ~Obsewator

Bardzo dziwne dlaczego ten protest do obecnej chwili nie został nagłośniony w mediach - nawet w kieleckich mediach nieaktualne info ! KTO ZA TYM STOI ? Przed chwilą sprawdzałem wszystkie portale internetowe - w ogóle nie ma info na ten temat ! Skandaliczne ! Kilka dni temu zaczęli protest pracownicy poczty polskiej i wiecie że podwyżki dostaną ? Tylko, że dla nas zdrożeją usługi ! A CO NA TO WŁADZE KRAJOWE ? ŚPIĄ CZY UDAJĄ ŻE NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU ?

#10  2017.04.18 13:37:53 ~ja

Do 1 i takie to my jesteśmy służebnice - łamistrajki bojkotować natychmiast !

#11  2017.04.18 13:40:22 ~11

Pazerne pielęgniarki z 5 etatów bojkotować ! A GDZIE PROKURATOR ? GDZIE PRZERWY MIĘDZY DYŻURAMI ? DO DZIECI DO MĘŻÓW PAZERNE BO PATOLOGIĘ TWORZYCIE W RODZINIE !

#12  2017.04.18 13:41:45 ~1 ETAT

DO 11 PRAWDA TAKIE UMORDOWANE ZE NAWET NIE PISZĄ W TYM PORTALU !

#13  2017.04.18 13:57:15 ~do 9

"Dobra zmiana" już się o to postarała. Ważniejsze będzie środowe przesłuchanie Tuska i to będzie "news". Kto się przejmuje naszymi problemami? Lepiej wymyślmy, co z tą ciszą medialną zrobić. Czy macie jakieś propozycje?

#14  2017.04.18 14:04:59 ~ja

Do 13 mądrze piszesz i konkretnie dzięki ! ja piszę od dziś maile do biur poselskich, próbujmy do Gazety Wyborczej i inn. mediów - opiszmy nasze związki krajowe skandal żeby do tej pory nie zareagowały !

#15  2017.04.18 14:05:21 ~do kokoski

Nie ma żadnych łamistrajków! Hejter kokoska : walnij łbem w ścianę to może w mózgu się trochę poukłada.

#16  2017.04.18 14:06:58 ~Piel.

Pracownicy Poczty Polskiej dostaną podwyżki - prosili niecały tydzień, bez strajków - mają nas za śmieci ! Informacja w portalu interia !

#17  2017.04.18 14:20:04 ~My

DO 13-14 dobrze napisane - koniec z narzekaniami - przystępujmy do działań w całym kroju poprzez ten portal - jedyna droga ! piszmy tu jak najwięcej - konkretne propozycje, terminy, piszcie w innych nawet na fejsbuku mało informacji o Staszowie, bądzcie mocno aktywni od tego trzeba zacząć ! aktywni we wszystkich portalach społecznościowych i mediach ogólnopolskich !

#18  2017.04.18 14:31:14 ~Kokoska

Dostalyscie co żeście chciały a teraz idzcie wziąść się za prawdziwą robotę ,a nie zastraszac cały personel !

#19  2017.04.18 14:40:56 ~Janko

Do 18. Swoje 'mądrości' zostaw dla siebie i nie wychodź poza obręb forum echa Staszów, bo tam widzę przelewasz swoje gorzkie żale. PS. Zainwestuj w słownik ortograficzny.

#20  2017.04.18 15:35:38 ~Gość

Teraz do roboty panienki -dyrektor i tak wyciągnie konsekwencje z Waszego zachowania pomimo POROZUMIENIA - ŻYCIA w tej instytucji już nie będziecie miały ,rozbilyscie cały system

#21  2017.04.18 15:59:18 ~do 20

Nie strasz bo się zesrasz

#22  2017.04.18 16:07:02 ~maria

I już zaczęła się pyskówka ,zamiast dołączyć następne szpitale do strajku jest ocena i szczucie na panią Ubezpieczenia widzę że nic z tego nie będzie ,będzie tak jak zawsze bez żadnych osiągnięć

#23  2017.04.18 16:35:51 ~Gosia

Nasz największy problem to kontraktowe. Są tak pazerne że nawet mogłoby obskoczyć ( bo nie PRZEPRACOWAĆ)- ze 3 dyżury JEDNOCZASOWO ! Nie wiem gdzie jest Kodeks Pracy, normy czasu pracy.itd. Dyrekcja niczego się nie boi ,skoro u mnie na oddziale, na grafiku w kwietniu-kontraktowa ma 24 dyżury po 12 godzin. Zombi na dyżurze !

#24  2017.04.18 17:52:11 ~Piel.

Do 23 poprosić o natychmiastowa kontrolę PROKURATURĘ, PIP, ITP i bojkotować kontrakty, zleceniowe !

#25  2017.04.18 18:09:18 ~do #24

To trzeba by zacząć od p-ących:)

#26  2017.04.18 21:31:38 ~proste

Do 25 zacząć od tych co nie schodzą z pracy do domu po 12 godzinach ! proste i wykonalne ! co tzn. p-ących ? kto to pisał ?

#27  2017.04.18 21:41:49 ~obserwator

Dziś w telewizji w superstacji wieczorem w pasku napisano,że 2 maja pracownicy sieciówek będą protestować, strajkować w celu poprawy warunków pracy ! Staszów niech uczy się od nich jak przekazywać info do mediów ! Niech się uczą wszystkie pielęgniarki odwagi i prawdy by powiedzieć ją głośno, by umieć wytrwale walczyć o godne warunki pracy a nie harować na 5 etatów ! Po co ten portal, w pielęgniarstwie coraz gorzej - przestaję tu pisać -szkoda energii !

#28  2017.04.19 09:36:57 ~28

Może warto się zastanowić nad zlikwidowaniem kontraktów bo nie dość ,że zawyżają średnią krajową wchodzą z dyżuru na dyżur nie walczą o wspólne dobro bo zarobki mają dużo wyższe ,więc z pozostałymi piel. nie będą strajkować bo i po co.Kontraktowe w NZOZ nie dość ,że mają dużo wyższe pensje to na izby płacą tą samą składkę a w imię czego ,nikt je nie kontroluje z wykonanej pracy a papier wszystko przyjmie Może ktoś zainteresowałby się wkońcu ich pracą?

#29  2017.04.19 11:06:18 ~29

Do 28 Co ty za głupoty wypisujesz,nie masz bladego pojęcia o czym mówisz.Mogłaś założyć NZOZ i przejść przez gąszcz przepisów i ciągłych zmian w NFZ.

#30  2017.04.19 11:26:22 ~brak szacu

Do 28 bardzo dobrze napisane pracują bez przerwy złe, niemiłe, jakość opieki żadna już po 17 godz. pracy to jakby ok.0,5 promila alkoholu w organizmie było, zwiększone ryzyko nowotworów, przyspieszone starzenie, krótsze życie, rodzina na bok, dzieci ulica chowa taką to zapłatę dostaniecie, przyjdzie czas ! A gdzie prokuratura, kto pozwala pracować pielęgniarce non-stop ?

#31  2017.04.19 11:27:21 ~ja

Do 30 popieram

#32  2017.04.19 11:30:01 ~piel.

Do 27 pracownicy tzw. "sieciówek" potrafią się zorganizować a pazerne pielęgniarki nawet protestu nie nagłośniły ! i każda sobie rzepkę skrobie !

#33  2017.04.19 11:31:30 ~nurse

Do 32 pocztowcy też górą !

#34  2017.04.21 13:24:28 ~piel.

Do 30 prawda