Kilka słów w sprawie zakończonego strajku pielęgniarek i położnych w Staszowie.

Strajk pielęgniarek i położnych w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

Jak już wiadomo pielęgniarki i położne w dniu dzisiejszym podpisały porozumienie, które kończy akcję strajkową. Dzisiaj należy, tak to jest obowiązkiem każdej pielęgniarki i położnej, pogratulować jedności staszowskim pielęgniarkom i położnym.

Spójrzcie wokół siebie. Czy jesteście w stanie przeprowadzić podobną akcję w swoim szpitalu? Wątpię. Nawet pielęgniarki i położne w obrębie jednego oddziału, a co dopiero całego szpitala, nie byłby wstanie przeprowadzić tak dobrze zorganizowanej akcji protestacyjnej. 

Słyszę głosy krytyki. Już dziś. Osób, które nie znają pełnego tekstu porozumienia.

Nie strajkowały w Staszowie. Nie prowadziły strajku w swoich szpitalach. 

Proszę! Dziś pielęgniarkom i położnym ze Staszowa należą się słowa uznania.

W dniu jutrzejszym przedstawię informację w zakresie treści podpisanego porozumienia.

Mariusz Mielcarek 

P.S. Poniżej prezentuję projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.19 19:27:05 ~infirmaria

I tak trzymać panie Mielcarek!

#2  2017.04.19 20:37:46 ~ania

Dziewczyny jesteście wielkie!

#3  2017.04.19 20:48:54 ~alfa

Piękny poświąteczny prezent. Cieszę się z Wami i życzę wszystkim pielęgniarkom, by w swoich szpitalach również odważyły się zawalczyć o swoje, bo bez nas, pielęgniarek, żaden szpital nie będzie istniał. To jest fakt. Staszów to pokazał. Jeszcze raz gratuluję.

#4  2017.04.19 21:37:49 ~Jan Walczy

Panie Mariuszu. Bez wyjątkowych liderek w Związku Zawodowym nie było by dzisiejszego sukcesu. A i bez jednomyślności wszystkich pań Pielęgniarek-nawet tych nie zrzeszonych liderki niewiele mogłyby osiągnąć. To był wspaniały przykład, że kiedy Pielęgniarki naprawdę zaczynają się same szanować, to i dyrektor musiał także zacząć się z nimi liczyć. Nareszcie. To wspaniałe kobiety i wielki szacunek dla nich.

#5  2017.04.19 21:44:52 Redakcja Portalu

Tak, zdaję sobie sprawę, że do podpisania porozumienia przyczyniło się wielu anonimowych działaczy związkowych. Cieszę się, że środowisko pielęgniarek pokazało, że można działać wspólnie. To dobro samo w sobie. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#6  2017.04.19 21:46:07 ~Pielęgniar

I znowu dupa kamieni kupa lepiej było święta spędzić z rodziną.Porażka znowu.

#7  2017.04.19 21:49:17 ~alfa

Dyrektor niech się cieszy z ugody, bo tak naprawdę, jeśli na kwitku miały 1700 zł przelewu, to teraz po włączeniu części dodatku i tak podstawa będzie dalej niska. Nie trudno to wyliczyć. Uważam panie dyrektorze, że pielęgniarki i tak okazały się bardzo wyrozumiałe. Niech to wszystko da do myślenia pozostałym decydentom.

#8  2017.04.19 22:16:52 ~Piel.

Najpierw pokażcie co dostałyście ! Tylko prawdę ! A co to za wielkie zwycięstwo w swoim grajdole ? Z automatu wszystkiego pielęgniarki powinny stanąć, cały kraj - a co to tylko Staszów zorganizował taki mały strajk ? wiele szpitali zrobiło to wcześniej. Nie interesuje już teraz nas Jędrzejów i inne małe strajki - nie walczycie wspólnie solidarnie m.in. o warunki pracy jak to mają zrobić 2 maja pracownicy sieciówek - skandal żeby pielęgniarki w naszym kraju zarabiały mniej od tych z sieciówek ! Jak były protesty w Warszawie to były w mediach a w Staszowie jak myszy pod miotłą !

#9  2017.04.19 22:19:46 ~Szajba

Gratuluję wytrwałości i jedności, rzadkie to w naszym środowisku, cudny przykład.

#10  2017.04.19 22:21:04 ~piel.

Tak dla siebie dużo zrobiły chociaż nie znamy warunków tej ugody ! " jutro napiszemy "a to dlaczego nie od razu - co nie wiecie jak skłamać ? Pozostałe pielęgniarki w kraju nawet nie wiedzą, że taki protest w Staszowie miał miejsce - śmiechu warte !

#11  2017.04.19 22:24:34 ~my piel.

Do 8 mówiłam że będzie to jałmużna i się na to zgodzą bo dyrektor nastraszył je zamknięciem szpitala - jak zwykle głupie, pokorne i płochliwe ! no i dalej będą pazerne na 5 etatach ! tak się bały że nawet cała Polska o proteście nie wiedziała - np. warszawskie protesty czy inne były nagłaśniane !

#12  2017.04.19 22:25:57 ~mono

Do 3 ble, ble, ble - kto tam wie w Polsce o tym waszym zastraszanym proteście ! śmiech na sali !

#13  2017.04.19 22:26:30 ~13

Do 1 kogo trzymać za co ?

#14  2017.04.19 22:29:35 ~obserw

Do 5 ale się uśmiałam bo o tym proteście mało kto wie ! każdy sobie .kiedy wy dojrzejecie do masowej solidarności, ? ciągle strach i pokora !

#15  2017.04.19 22:32:26 ~ten

Do 9 tych cudnych i cichych protestów to już było kilkanaście przed Staszowem - nic nowego - tyle że były nagłaśniane w mediach !

#16  2017.04.19 22:34:41 ~15

Uzup. do 15 tyle, że lepiej były nagłaśniane w mediach ogólnopolskich !

#17  2017.04.19 23:04:49 ~pigułka St

To zróbcie u siebie taki ze cała Polska o was usłyszy i przestańcie mówić że nie naglasnialysmy sprawy do mediów bo niektóre media nawet nie chciały słyszeć o naszym strajku a dlaczego to odpowiedzcie sobie same. Zamiast krytykować to pokażcie jakie wy jesteście zorganizowane i solidarne wobec siebie. Jestem dumna z moich koleżanek ze pomimo tylu ataków w naszą stronę i straszenie nas nie dalysmy się złamać i byłyśmy gotowe na najgorsze.

#18  2017.04.19 23:32:35 ~monia

Co za pigułka jak wy się nazywacie - zero godności !

#19  2017.04.19 23:35:08 ~z dyżuru

Do 17 w wielu miastach o wszystkich strajkach było wiadomo za pośrednictwem mediów ogólnopolskich o waszym w Staszowie Polska nie słyszała może teraz naprawicie ten błąd ?

#20  2017.04.19 23:36:29 ~my

Do 17 kłamstwo !

#21  2017.04.19 23:38:14 ~dyżur

Słaby protest bo punktowy ! i na pewno ze strachu jałmużna tylko czy się dowiemy prawdy ?

#22  2017.04.19 23:39:09 ~piel

Do 11 prawda

#23  2017.04.19 23:41:07 ~pielęgniar

A gdzie wy macie godność żeby tak na nas najezdzac wykonujecie inny zawód niż my jesteście lepsze od nas nie sądzę ale tu macie odpowiedz dlaczego pielęgniarki są tak traktowane w naszym kraju dlaczego nikt nas nie szanuje. Jak nas mają szanować skoro koleżanka koleżanki nie szanuje. Zamiast być jedną za drugą to ciągle zawiść, wstyd tak to my nigdy nic nie wywalczymy

#24  2017.04.19 23:44:47 ~pielęgniar

Jakoś z mediów słyszałam tylko o strajku dziewczyn z CDZ a z Facebooka o dziewczynach z Krakowa o reszcie było cicho

#25  2017.04.20 05:44:10 ~Golka - Ol

GRATULACJE DLA KOLEŻANEK ze Staszowa. Jeśli nawet zdarzyło się tak, iż sukces nie ma wielkich rozmiarów to Szacun ogromny za jedność, zdecydowanie i chęć do poniesienia trudu, aby cokolwiek zmienić, zamiast narzekać i czekać, aż Ktoś inny za Nas to zrobi. BRAWO. A tak za nawiasem jedno pytanie: czy ktoś z Okręgowej Izby lub z Naczelnej był łaskaw zaszczycić koleżanki w Staszowie? Jestem przekonana, iż jest to wręcz ich obowiązek służbowy (w ramach pełnionych funkcji w naszym samorządzie) uczestniczyć , służyć pomocą także finansową, wsparciem prawniczym w takich akcjach. Pozdrawiam serdecznie koleżanki.

#26  2017.04.20 07:15:34 ~Kawka

Wsparcie? Pomoc finansowa? One to raczej z tych co by kłody pod nogi podkładały.

#27  2017.04.20 07:49:25 ~Piel

Tak była przewodniczaca i wiceprzewodniczaca z Izby Świetokrzyskiej oraz przewodniczaca Zwiazków Regionu Świetokrzyskiego.

#28  2017.04.20 11:26:47 ~28

Brawo Nr 17 i 25 ,wielki szacun dziewczyny od pielegniarki z pomorskiego wasza sprawa była nagłaśniana w telewizj regi Gdańsk czyli była w mediach. Krytykują te ,które trzymają palec prosto w d. niektórym lub są na kontraktach i zarabiają po 5 lub 6 tyś zł to i się nabijają ale to tylko świadczy o ich głupocie i pustocie.

#29  2017.04.20 13:09:47 ~piel

Jak to się dzieje, że za każdym razem gdy zostanie coś ubrane dla naszej grupy zawodnej to trzeba jeszcze wręcz to .wydzierać'' W naszym środowisku brak jedności. Dlaczego godziny się aby ten dodatek ,brutto'' był obok wynagrodzenia? Za chwilę zapewne go zabiorą i tyle będziemy miały. BRAWO dla odważnych.

#30  2017.04.20 14:46:36 ~alfa

Na każdym forum znajdują są jakieś trole. Na tym też są. Nie zwracajcie na nich uwagi.

#31  2017.04.20 17:21:18 ~Dumna

WSTYD! nie mam pojęcia co przemawia przez "koleżanki" tak tu hejtujące zazdrość? Tak Staszów to może i "grajdoł" lecz potrafił zawalczyć o swoje. Beti,dziewczyny mój SZACUN i GRATULACJE. P.S kto chciał to słyszał, a ja byłam widziałam uczestniczyłam choć nie jestem z tego "grajdoła"

#32  2017.04.20 18:19:34 ~Warszawa

25,28 i 31 bronią akurat te co zarabiały mniej od wożnych w szkole ( one już od 2017 stycznia miały 2000 brutto z ustawy ) a wy z kieleckiego to dopiero teraz się obudziłyście ? - jaki szacun - nie bądżcie śmieszne ! Dlaczego wszystkiego protesty pielęgniarskie miały swoje miejsce w mediach ogólnopolskich a wy teraz tylko sobie i lokalna gazetka ? nawet portal pielęgniarek i położnych nie jest dobrze znany przez środowisko . Skandal i to właśnie przemawia - prawda przemawia !

#33  2017.04.20 18:20:47 ~Zyta

Do 30 to nie trole to prawda pielęgniarki nie są solidarne ! do 32 popieram

#34  2017.04.20 22:29:48 ~do warszaw

Tak właśnie myśli warszawka; ciągle wydaje się Wam,że jesteście ponad wszystkimi i wszystkim;rzeczywiście w mediach ciągle o Was słychać bo macie parcie na szkło a szczególnie TVN:) Poprawiaj grzywkę i szczerz zęby do kamery jak to Twój priorytet a od innych skromnych wara!

#35  2017.04.21 09:28:52 ~alfa

Do Warszawy- Minimalna krajowa, jaka obowiązuje od stycznia 2017 to nie jest minimalna zasadnicza. Ta minimalna ,2000 zł to brutto ze wszystkimi pochodnymi. To znaczy, że pracownik nie może mieć dochodu całego brutto mniej niż 2000 zł. A na to składa się zasadnicza+ wysługa+ dodatek za nocki i święta i +premie, jeśli takowe są.

#36  2017.04.21 12:04:30 ~do alfki

Coś TY ! premie- nagrody kto to widział z personelu pielęgniarskiego? są tylko dla wybranych; no i dyrektor dostaje co roku niby od starosty ale z budżetu szpitala i nie jest to bynajmniej kwota 400 zeta a np.14 tysiaków:( robi wrażenie co?

#37  2017.04.21 13:23:36 ~on

Do 35 i tak na nędzę wyszło a nawet gorzej !