Zobacz reakcję pielęgniarek i położnych po podpisaniu porozumienia w Staszowie. Zobacz materiał telewizyjny z momentu podpisania porozumienia...

Strajk pielęgniarek i położnych w Staszowie.

       

Poniżej prezentuję projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 

Strajk pielęgniarek w Staszowie

19 kwietnia 2017 

Jak już wiadomo pielęgniarki i położne w dniu dzisiejszym podpisały porozumienie, które kończy akcję strajkową. Dzisiaj należy, tak to jest obowiązkiem każdej pielęgniarki i położnej, pogratulować jedności staszowskim pielęgniarkom i położnym.

Spójrzcie wokół siebie. Czy jesteście w stanie przeprowadzić podobną akcję w swoim szpitalu? Wątpię. Nawet pielęgniarki i położne w obrębie jednego oddziału, a co dopiero całego szpitala, nie byłby wstanie przeprowadzić tak dobrze zorganizowanej akcji protestacyjnej. 

Słyszę głosy krytyki. Już dziś. Osób, które nie znają pełnego tekstu porozumienia.

Nie strajkowały w Staszowie. Nie prowadziły strajku w swoich szpitalach. 

Proszę! Dziś pielęgniarkom i położnym ze Staszowa należą się słowa uznania.

W dniu jutrzejszym przedstawię informację w zakresie treści podpisanego porozumienia.

20 kwietnia 2017 - godz. 13.30 

Dziś przedstawiamy informację w zakresie zapisów podpisanego porozumienia w dniu 19 kwietnia 2017, które zakończyło strajk pielęgniarek i położnych w staszowskim szpitalu. 

W sprawie głównego postulatu strajkujących pielęgniarek i położnych, czyli włączenia dodatku brutto brutto do wynagrodzenia zasadniczego w porozumieniu zapisano, że do wynagrodzenia zasadniczego zostaje wpisana kwota 400 zł. Czyli wynagrodzenie wszystkich pielęgniarek i położnych zostaje podwyższone o 400 zł, z dniem 1 maja 2017 roku. 

Oczywiste jest, że w przypadku dopisania kwoty 400 zł do wynagrodzenia zasadniczego, kwota ta zostanie zwiększona w przypadku poszczególnej pielęgniarki i położnej o pochodne od zwiększonego wynagrodzenia np. wysługę lat, dodatki za pracę w porze nocnej czy niedziele i święta. 

Zasadne staje się pytanie: co z pozostałą kwotą, którą do szpitala przekazuje NFZ. Bowiem obecnie dodatek brutto brutto wynosi 800 zł.

W tym zakresie strony dokonały następujących uzgodnień:

Środki finansowe, które pozostaną po włączeniu kwoty 400 zł do wynagrodzenia zasadniczego wraz z pochodnymi, wypłacane będą pielęgniarkom i położnym w formie dodatku, w równej wysokości dla wszyskich pielęgniarek i położnych w podziale na dwie grupy: pracujące w systemie jednozmianowym i na te, które pracują w systemie zmianowym. 

20 kwietnia 2017 - godz. 18.00

Zobacz reakcję pielęgniarek i położnych po podpisaniu porozumienia w Staszowie. Zobacz wideo z momentu podpisania porozumienia... Zobacz wideo

                                              *Kliknij powyżej, aby zobaczyć materiał telewizyjny....

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.20 23:16:31 ~Fox

Kolejna próba polepszenia warunków pracy i płacy i kolejna plama. Panie biją sobie brawo, a mi po prostu wstyd .

#2  2017.04.20 23:33:36 ~piel

Żałosne są te komentarze, może nie jest to spektakularne osiągnięcie ale 400 zł do do podstawy to jednak jednak jest jakiś sukces do tego dojdzie wyższa wysługa, wyższa stawka za noce i święta i na rękę będzie pewne 400 których nikt im nie odbierze a nie 230 które mogą zniknąć w każdej chwili.

#3  2017.04.21 00:35:33 ~Fox

Czyli ok 150 zł więcej. Dobrze wiecie, że pacjentów nikt by nie ewakuował ani szpitala nikt by nie zamknął. Napiszę jeszcze raz. Pielegniarki są za słabe mentalnie żeby coś konkretnego wywalczyć. Zadowolą się ochlapem i są zadowolone. A szkoda, bo do pełnego sukcesu było już bliżej niż dalej.

#4  2017.04.21 06:08:15 ~Lisek

A psy na forum ujadają i będą dalej umniejszać staszowskiemu sukcesowi pielęgniarek. To jest celowe działanie.

#5  2017.04.21 07:21:21 ~Fox

No cóż. Psy mają widocznie inne poczucie własnej wartości.

#6  2017.04.21 08:47:12 ~do Fox

A może psy pracują w innej części Polski i zarabiają nie najgorzej a chciałyby jeszcze więcej a to co wywalczyły ze Staszowa to po prostu dla nich ochłap. Ale ten ochłap to sukces. Nam wszystkim się poprawi. Ja w to wierzę. Już niedługo odbędzie się "wyścig szczurów". Jesteśmy górą, bo nas po prostu coraz mniej. Będą nas wabić, ale od nas będzie zależało za ile.

#7  2017.04.21 11:58:24 ~do #6

Chciałabym dożyć tych czasów ! więcej samozaparcia i solidarności a skutek murowany:)

#8  2017.04.21 12:47:34 ~Pielęgniar

No nareszcie minimum, które powinno być w styczniu w 2017 - uśmiać się można - no a gdzie 13- tka - dlaczego służbie zdrowia zabrano ? jesteśmy specjalistami to dlaczego nie mamy średniej krajowej ? kiedy normy zatrudnienia ? roczny płatny urlop zdrowotny czemu nie ? - jak mają nauczyciele po chrypce a my dźwigamy w smrodach ! o to walczcie to będzie szacunek !

#9  2017.04.21 12:53:58 ~Piel.

Do 5 ależ ciemnota - tyko kłótnie, brak solidarności i przez tracicie a rząd zaciera rączki ! A może byś pomyślała też o innych ? Ten dodatek obligatoryjnie ,wszędzie powinien być jak najszybciej w podstawach ! A o protestach pielęgniarek mówić w telewizji - nie ukrywać ! Brak info nt zawodu pielęgniarki w tvp i w ogólnopolskich mediach - zero promocji zawodu ! Pewnie dobrze bo będzie nas szybko jeszcze mniej !

#10  2017.04.21 12:55:19 ~Obserwator

Do 3 bardzo dobrze napisane - gdyby to byli nauczyciele !

#11  2017.04.21 22:47:20 ~do #9

A co chcesz w tej tv pokazać? jak nadajesz na swoją koleżankę ? tylko do tego się nadajecie niestety:ogarnij się jedna z drugą bo siara jedzie jak nic.Tj. Twoja promocja:)

#12  2017.04.22 00:52:51 ~iza

Gratuluję i zazdroszczę. Zazdroszczę solidarności. Nasz szpital chociaż jest od dawna w sporze zbiorowym z prezesem,nie robi nic by coś się zmieniło.

#13  2017.04.22 08:28:12 ~Maria

Jakie pochodne większość pielęgniarek jest po 50 czyli już otrzymuje max .Wysługę czyli 20procent.no cóż znowu nie wyszło ,ale było do przewidzenia ,że panie zadowolą się niczym.pozdrawiamwyszło jak zwykle

#14  2017.04.22 17:10:03 ~monia

Do 11 nie logiczna odp a do 9 bardzo dobrze piszesz prawdę !

#15  2017.04.22 17:11:42 ~piel.

Do 12 bojkotujcie zleceniowe i kontraktowe wszelkiej maści te pazerne to też sposób !

#16  2017.04.24 15:45:14 ~motyl

Skladam gratulacje Paniom ze Staszowa i MOZNA < MOZNA ! IDZCIE TA DROGA WSZYSTKIE tzn : na GENERALNY te z wyzszym .