Protest pielęgniarek w Jędrzejowie: Jeśli protest nie przyniesie rezultatu - ponad 90 pielęgniarek ze 147 zatrudnionych w szpitalu odejdzie z pracy...

Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

       

Poniżej prezentujemy projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 

Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

19.04.2017 r.
"To jest  krzyk naszej rozpaczy, ponieważ 9 lat bezskutecznie żebrzemy o jakikolwiek grosz" - mówią pielęgniarki.

 

20.04.2017 r.
Najpierw pikieta. Jeśli to nie pomoże grożą odejściem od łóżek pacjentów, aż do złożenia wypowiedzeń umów o pracę. 

21.04.2017 r.
Jeśli protest nie przyniesie rezultatu - ponad 90 pielęgniarek ze 147 zatrudnionych w szpitalu odejdzie z pracy...

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.21 10:29:09 ~piel

Spójrzcie tylko na jaką obłudę każe Nam zgadzać się Rząd. Z jednej strony walczą z szarą strefą aby pieniądze nie szły pod stołem a Nam karzą się zgadzać na dodatki które są na boku. I to wszystko w majestacie prawa.

#2  2017.04.21 10:55:34 ~piel

Dodatki nasze niech sobie wezmą, a nam dadzą swoje pobory. Zabrano 13-nastki, dodatki na boku,( jak ochłapy dla zgłodniałych). Obłuda!

#3  2017.04.21 11:15:55 ~piel

Nic ten "nierząd " dla nas nie zrobi nawet jak zaczną się jeszcze większe braki pielęgniarek będziemy mieć pod opieką całe oddziały w jedną lub we dwie, prawo zawsze można zmienić tak jak to chcą zrobić ze żłobkami do tej pory na jednego opiekuna było ośmioro dzieci a że są braki miejsc to planują aby na jednego opiekuna przypadało od dziesięciu do dwunastu maluchów .Wiec wszystko się da zrobić aby nie uszczuplić swojego koryta oni przypomną sobie o nas przed wyborami.

#4  2017.04.21 11:53:45 ~do #3

Jaki problem? bierz się w garść i startuj a My Cię poprzemy albo i NIE bo taka w Nas jedność jak.najlepiej to bić pianę bez potrzeby jak nie na rząd to na oddziałowe itp.itd. ŻENADA!

#5  2017.04.21 11:58:41 ~ja

1-3 bo to tylko nasza wina lubimy ochłapy i pazerstwo a przywileje np. dla ciężko spracowanych nauczycieli !

#6  2017.04.21 12:04:53 ~Piel.

Skandaliczna sprawa -np. wożne, dozorcy w szkole (pracownicy inn.branż też)) mają pensję minimalną, ustawową od stycznia 2017 a pielęgniarki nie ? Jak można na to pozwolić ? dlaczego nie ma 13-tek, premii ? Protesty są nie nagłaśniane na media a ten portal to za mało !

#7  2017.04.21 12:05:12 ~ja

Do 5-6 prawda

#8  2017.04.21 12:06:42 ~my piel.

Do 3 trzeba się na to nie godzić stanąć solidarnie murem !

#9  2017.04.21 13:03:56 ~basia

Ja z zapytaniem do pań z Jędrzejowa-jest Was 147 pielęgniarek 90 protestuje,a gdzie 57 One nie biorą udziału w strajku?

#10  2017.04.21 14:25:42 ~PIEL.

I JĘDRZEJÓW ZNOWU BEZ MEDIÓW ? WSTYD CZY STRACH ?

#11  2017.04.21 14:26:33 ~alfa

Do 10 : dobre, dobre !

#12  2017.04.21 15:04:36 ~Piel

Media lokalne, czyli Radio Kielce i Tvp3 Kielce mówia o proptescie w Jedrzejowie.

#13  2017.04.22 13:15:27 ~poł.

Dołączymy do Was z Kielc pielęgniarki i położne!

#14  2017.04.22 23:35:39 ~piel

Nie mogę w to uwierzyć, we Wrocławiu podstawy to minimum 2500, po szkole ,a ze specjalizacją studiami to ponad 3000 ,co wy tam jeszcze robicie koleżanki z Jędrzejowa ?

#15  2017.04.22 23:48:35 ~gość

Smutne jest to,że społeczeństwo nas nie popiera,przypomnijcie sobie strajk pielęgniarek w CZD w Warszawie,rodzice chorych dzieci byli wsciekli na pielęgniarki za strajk. Nikogo nie interesowało,ile pielęgniarka zarabia,miała wracać do pracy'' bo od tego jest'' .Z tego co wiem ,wielu specjalistów w akcie protestu odeszło z pracy, i szpital pozwolił sobie na stratę wartościowych pracowników,rodzice robili nagonki na pielęgniarki , nie mogłam na to patrzeć,na tę bezradność walczących ludzi o godne pensję, na to całe zaszczucie.Ci rodzice dla swoich dzieci następne takie leczenie jak w CZD mogli dostać dopiero w Niemczech,Anglii,Francji-bo jest to szczególny ośrodek i nikt nie stanął w obronie pielęgniarek.Pozdrawiam tych,którzy odeszli po strajku do innych ośrodków typu przychodnie,siedzą w rejestracjach,pobierają krew.Mało kto potrafi wyspecjalizować się w pracy z kilku gramowym dzieciątkiem i właściwie poprowadzić opiekę pooperacyjną-to ludzie wirtuozi,my pielęgniarki o tym wiemy,szkoda,że rodzice tej całej świadomości nie mają.Szkoda,że pan minister tej świadomosci też nie ma.Gdyby miał stanąc na stanowisku pracy pielęgniarki w CZD i ją zastąpić na 5 min-to by się chyba.

#16  2017.04.27 18:29:04 ~gosc

Moze macie racje co do pensji ale tez macie podejcie do pacjentów pod psem i wy sie nazywacie pielegniarkami moze idzcie do kielc i zobaczcie jakie tam są pielegniarki z powołania jaka praca taka płaca