Dyrektor dużego szpitala - Jesienią na emeryturę przejdzie co piąta pracująca u nas pielęgniarka. Stoimy na krawędzi dramatu, widma zamykania oddziałów i poradni. Ze szpitala odejdzie 80 pielęgniarek... No i fajnie!

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

       

Poniżej prezentujemy projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.


 

Zobacz materiał telewizyjny w przedmiotowej sprawie: Jestem przerażony. Nagle się okaże, że nie ma pielęgniarek i będziemy musieli zamykać oddziały i kompletnie reorganizować pracę placówki

Zobacz także:

Aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.21 20:41:28 ~tez piel

Ależ to było do przewidzenia.Cóż to? Nagle się niektórzy budzą? Nagle takie zdziwienie? Niech decydenci dalej nie widzą,nie słyszą,nie mówią.jak te 3 małpki,o !

#2  2017.04.21 21:13:49 ~Pieleg

No popatrzcie tylko, budzą się z letargu! Odzyskali słuch czy co, bo przez 20 lat byli głusi i ślepi. A najlepsza jest wypowiedź tego dyrektorka, kiedy mówi, że przez obniżenie wieku emerytalnego nagle odejdzie mu 80 pielęgniarek! I dobrze, że obniżyli ten wiek! A co myśleliście, że pielęgniarka będzie zapierdalać do usranej śmierci za niespełna 2 tys, a może dzień dłużej! Jak to się ma do młodych byczków z policji czy straży, którzy w wieku 40 lat są emerytami! Sama jestem po 40 stce i mam serdecznie dość tego gównianego zawodu za gówniane pieniądze! Tej charówy na nocach i świąt z dala od rodziny! I bardzo się cieszę, że zaczyna nas brakować, że nasi włodarze zaczynają robić w pory ze strachu! Powodzenia! Ja na pewno nie dołączę do moich nielicznych już koleżanek, które wyglądają jak zombi po kilku latach pracy w kilku miejscach!

#3  2017.04.21 21:17:53 ~mOnia

I jeszcze was to dziwi? Która młoda dziewczyna o zdrowych zmysłach pójdzie na 6 lat ciężkich studiów po to żeby po nich ciężko harować (fizycznie, psychicznie i umysłowo), odpowiadać za czyjeś zdrowie i życie, non stop się szkolić żeby być na bieżąco, bo dziś w medycynie inaczej się nie da, i to wszystko za najniższą krajową! Albo przy odrobinie szczęścia 500 zł więcej niż najniższa krajowa (ale to już trzeba dobrze trafić). Śmiech i wariactwo! U nas w ZOZ w niedalekiej przyszłości też masa pielęgniarek ma osiągnąć wie emerytalny, problem - brak nowych, chętnych do pracy. Mniejsze placówki mają być zamykane i scalane z większymi. Brawo, nic tylko stać z założonymi rękoma i patrzeć na ten cały cyrk. a wystarczyłoby dać zarobić dziewczynom na start min. 2x najniższą krajową i zobaczylibyście jak problem z roku na rok by znikał. Ale nie. bo po co. przecież szkoda! Grunt, że na wypłaty 500 plus dla niepracujących z lenistwa rodziców jest, ale dla ciężko pracującej pielęgniarki której dzieci nie widzą całymi dniami nie ma nic!

#4  2017.04.21 21:31:40 ~piel

A cały czas nam wmawiano, że szpitale to tylko lekarze, jak ich braknie to wszystko leży i kwiczy. Może w końcu okaże się, że pielęgniarki to też ważne ogniwo i ich brak też ktoś odczuje. Prawdą jest, że jak nas szanują tak nam płacą i jak nam płacą tak nas szanują. Pielęgniarki walczą o 100, 200 zł- lekarze o 1000, 1500 i z nimi wtedy poważnie się rozmawia.

#5  2017.04.21 21:49:10 ~piel1

Nie cieszcie się,że nas braknie,bo te które zostaną zrobią same wszystko i jeszcze zapchają dziury w innych szpitalikach za parę drobnych grosików

#6  2017.04.21 22:07:21 ~kasia

W 1999r. zwolniono mnie z pracy po urlopie wychowawczym,przez 5 lat chodziłam i szukałam pracy,traktowano mnie jak intruza.Marzyłam,żeby dożyć chwili kiedy pielęgniarki będą na wagę złota i to je będzie się prosić ,żeby podjęły pracę.Moje marzenie się spełnia!

#7  2017.04.21 22:14:37 ~do 3

A gdzie Ty chodziłaś 6 lat na studia , bo ja we Wrocławiu zrobiłam w 5 lat?

#8  2017.04.21 22:19:43 ~Majo

U mnie w szpitalu za trzy cztery lata odejdzie pewnie z 60procent pielęgniarek. Bo przez około 15 lat do naszego szpitala nie przyjmowano żadnych młodych. Bylo kilka przeniesień z innych szpitali ale " starych" więc teraz jest" dziura" pokoleniowa. Na moim oddziale są 2 mlode pielegniarki ,reszta to dziewczyny w wieku 45-59lat. Aż strach myśleć co bedzie za pare lat. Kto bedzie przy nas chodzil jak trafimy do szpitala. A że trafimy to wiecej jak pewne . A pan minister i jemu podobni i panie "izbianki" udają że nic złego się nie dzieje. Jeszcze trochę i się zadzieje.

#9  2017.04.21 22:34:37 ~55

Droga władzo to nadeszła chwila prawdy a za chwile grozy ludzie was sami zlinczują do tego doprowadziliscie nie 50 ale 70 ODEJDZIE WEZMĄ SWOJE WYPRACOWANE 40 LAT PRACY I CZARNA DZIURA ZA ROK

#10  2017.04.21 22:35:59 ~44

SOS W CAŁYM KRAJU BRAK PIELĘGNIAREK

#11  2017.04.21 23:04:52 ~infirmaria

I chce się zacytować z kultowego filmu: nadejszła wiekopomna chwila!

#12  2017.04.22 00:32:06 ~mysz-frytk

Będzie dobrze bo pielęgniarki emerytki wrócą do pracy jak zabraknie emerytury na opłaty,o jedzeniu nie wspomnę, Radziwiłł dobrze to planuje razem z Żelazko i Szczurek

#13  2017.04.22 07:41:07 ~zeus

Dyrektorzy się nie martwią,że mają mało i coraz mniej pielęgniarek,bo nie słychać żeby dawali przekonujące argumenty do zwiększenia personelu.Wy się tylko ekscytujecie tym tematem,ale miną lata i dalej babcie będą orać za biedne pensje na 3 etatach,a jedna będzie "obsługiwać" 100 chorych.Ku temu to zmierza i jest to tylko i wyłącznie wasza wina

#14  2017.04.22 09:24:58 ~ja

Ja pierdziele, obniżyli wiek emerytalny i dlatego nie będzie pielęgniarek. Co za debile! Co oni chcieliby jeszcze nam zgotować! Pracę na zmiany do 67 lat?

#15  2017.04.22 09:53:12 ~do 12

Zgadzam się z tobą w 200 %.Jaką pielęgniarkę będzie stać na utrzymanie się z emerytury? No chyba że pomogą jej dzieci lub mąż. Dlatego pozostałym forumowiczom radzę trochę więcej powściągliwości. Dla władzy rachunek jest prosty -im mniejsze zarobki tym więcej godzin do przepracowania aby godnie żyć. I tym sposobem emerytki -pielęgniarki zostaną zagonione do pracy.Dlatego rozsadnym rozwiązaniem byłoby pokazać FUCK! decydentom i zdobyć alternatywny zawód żeby nie bawić się w szambo zwane pielęgniarstwem, przynajmniej na emeryturze.

#16  2017.04.22 10:33:49 ~mm

Postanowilam ze kiedy skończę 60 lat odejdę na emeryturę i ani godziny dluzej nie przepracuje w szpitalu. Nie wiem ile tej emerytury dostane nie wiem czy dorobie do niej na czarno czy legalnie.Nie będę pracować w szpitalu ani dnia dluzej.

#17  2017.04.22 10:34:14 ~piel

Nie mądre jest podejmowanie dodatkowej pracy na umowy zlecenie, gdyż oficjalnie to na waszą niekorzyść jest to płaca bez odprowadzonych składek na Zus. Liczcie się z tym że emerytury w świetle prawa będziecie miały głodowe. Zamiast razem walczyć o lepszą płace to szarpiecie się na swoją niekorzyść. A na emeryturze co? Dodatkowa praca bo za co żyć!

#18  2017.04.22 14:00:31 ~alfa

Do 5- Nie ironizuj, bo to już niemożliwe. Te niedobory w kadrze pielęgniarskiej wylały się na całą Polskę. To, że któreś jeszcze pociągną kilka etatów, nie uratuje sytuacji. Jedne szpitale pociągną trochę dłużej inne już mają kłopot. Ale tak jak napisałam gdzieś wcześniej, od października 2017 będzie się sypać na potęgę. Jestem zdruzgotana wypowiedzią tego dyrektora, który wini problem braku pielęgniarek z odejściem na emeryturę. Gdyby utrzymali dłuższy staż pracy to też nic by nie zmieniło, bo znając opieszałość decydentów czekali by do ostatniej chwili a my od razu na cmentarz. ZUS bardzo by się cieszył. Pielęgniarka 67 lat mała by odejść na emeryturę? Kretynizm!

#19  2017.04.22 14:52:37 ~alfa

Będzie pewnie tak, że te pielęgniarki, które dorabiają w innych szpitalach przestaną to robić, bo jak zwolnią się etaty po emerytkach to raczej zostaną w swoich szpitalach. Dotyczy to kontraktowych, bo na umowach u siebie nie mogą pracować. Chyba, że u podwykonawcy. Tak czy owak, mają to co chcieli. Za głuchotę, ślepotę i głupotę trzeba płacić. Widzicie kobiety, pisałyśmy, że 2-3 lata i będzie źle, a tu już.

#20  2017.04.22 15:34:08 ~gość

Zastanawia mnie jedno-czy wy jesteście tak głupie,czy tak naiwne pisząc,że władza ma problem z brakiem pielęgniarek.Władza ma to w dupie.Brak pielęgniarek to jest wasz problem,bo macie coraz więcej obowiązków na jedne ręce, nogi i głowy,ale z waszym niewolniczym poświęceniem to dacie radę jeszcze wiele lat i rządzący mają tego świadomość.

#21  2017.04.22 16:51:48 ~do 20 kome

Idealnie napisane. Władza ma Nas głęboko gdzieś. My mamy Siebie gdzieś. O co dalsze żale?

#22  2017.04.22 17:54:07 ~infirmaria

Po to właśnie stworzono sławną sieć szpitali- część się zlikwiduje bo nie będą odpowiadać postawionym kryteriom i personel się znajdzie takim sposobem ale czy to uzdrowi i tak już zła sytuację? na to trzeba będzie poczekać na wdrożenie tej ustawy;rok 2018 pokaże na szczęście Ja będę na zasłużonej głodowej emeryturze ale nic to jakoś sobie poradzę zważywszy na staż biedowania :)Jak to wszem i wobec wiadomo pielęgniarka poradzi sobie w każdej patowej sytuacji i tego się trzymam!

#23  2017.04.22 18:23:34 ~do 22

Pewnie sobie myślą, że przy likwidacji części szpitali,pielęgniarki zatrudnią się w innych szpitalach. I owszem, te, które muszą jeszcze popracować to gdzieś muszą do emerytury dopracować. Ale te, którym brakuje do emerytury rok, dwa, przy wypowiedzeniu,nabywają prawo to pomostówki i myślę, że sporo skorzysta z tego. I znowu się zdziwią!

#24  2017.04.22 18:26:24 ~cd

Jak by nie patrzeć, to z każdej strony im nie na rękę. A dobrze im tak! :):):)

#25  2017.04.23 05:00:36 ~do23,24

Nie martw się o rządzących tylko o siebie,rządzący sobie poradzą bez twojego zamartwiania,spoko

#26  2017.04.23 10:17:28 ~do 25

:) zobaczymy:) Oni już mają rękę w nocniku :):):)

#27  2017.04.23 10:18:45 ~do 25

Nie takie szpitale zamykano na zachodzie z powodu braku fachowego białego personelu med.

#28  2017.04.23 10:19:21 ~Do 25

Polak mądry po szkodzie.

#29  2017.04.24 07:27:03 ~jes

Szpitali jest za dużo,więc część zlikwidują i pielęgniarek bez problemu wystarczy.

#30  2017.04.24 14:15:53 ~motyl

Co Wy Panie martwicie sie tak ze nie bedzie Was . Bedzie za to rodzina pacjentow co to lapowkami karmi konowalstwo . I to oni beda zajmowac sie swoimi chorymi , najwyzszy czas a nie pielegniarka . Albo bedzie 3 w 1 , i tanio i zdrowo i OK . TZN: konowal, pielegniarka , ratownik . A pacjent i tak jest TAM gdzie kura znosi jaja . LICZY SIE SZMAL ! - bo takie standardy w tym kraju a niektorzy tesknia za komuna .

#31  2017.04.24 19:40:55 ~do26

Na razie ręce w nocniku i pampersach to mają pielęgniarki.

#32  2017.04.25 17:16:18 ~graza

Drogie pielegniarki co was obchodzi jak poradzi sobie dyrektor gdy nie bedzie pielegniarek. Beda pracowac te co pozostana. Jak zaczynałam swoja 'kariere' w tym zawodzie w 1977 roku na 60 łóżkowy oddział było nas 7. Oddziału nie zlikwidowano a ja mialam 15 nocy w 28 dniowym grafiku. Wrócą pielęgniarki emerytki bo nie przezyja na bieda-emeryturze . O zapewnienie opieki społeczeństwu niech sie martwi rzad bo po to został wybrany.