Wiceminister zdrowia (pielęgniarka): "Zamierzamy przekonać młode dziewczęta do zawodu, dlatego chcemy zaoferować większą liczbę miejsc na uczelniach. Zachętą jest to, że po tych studiach praca jest pewna. A zarobki i warunki pracy będą się poprawiały." No i fajnie.

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

       

Poniżej prezentuję projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 
Przeczytaj:  Zamierzamy przekonać młode dziewczęta do zawodu, dlatego chcemy zaoferować większą liczbę miejsc na uczelniach. Zachętą jest to, że po tych studiach praca jest pewna. A zarobki i warunki pracy będą się poprawiały. Zobacz całą wypowiedź wiceminista zdrowia...
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.22 16:45:46 ~Umbrelaela

, będą się poprawiały , .przez kolejne 30 lat. Młodzież nie jest głupia I naiwna i potrafi kalkulować ;) nie nabiorą się na obiecanki.

#2  2017.04.22 16:59:52 ~Ubawiona

Tak, wyjadą za granicę, i tam godnie zarobią.

#3  2017.04.22 17:12:08 ~3

Pracuje w tym zawodzie prawie 25 lat , zrobiłam w tym czasie studia , kilka kursów , obecnie jestem w trakcie specjalizacji i moja podstawa brutto to ok. 2400. Jeśli to jest dobra zmiana to zapraszam wszystkich zainteresowanych do tego zawodu.

#4  2017.04.22 17:39:41 ~piel

Pani szczurek-żelasko też jestem wykształcona pielęgniarka. Chcę tylko 1 rok posiedzieć w izbach- to co zarobię wystarczy pewno na 10 lat. Pomoże mi pani -proszę!

#5  2017.04.22 17:51:54 ~emerytka

BĘDĄ się poprawiały tylko kiedy? W zawodzie przepracowałam 40 lat. Zaczynając pracę ciagle słyszałam będzie lepiej i co upłynęło tyle lat i mimo dobrej zmiany dalej nic. DROGIE koleżanki mówią ze nasz zawód to powołanie z czym się nie zgadzam z powołania nie zapłacimy rachunków nie zapełnimy lodowki my wykonujemy wolny zawód za który należy nam się odpowiednie wynagrodzenie.

#6  2017.04.22 17:59:02 ~piel

Z tego gadania Oni wyżyją i to jak. Ja niestety dalej już nie. Szykuje się do odejścia z tego marnego zawodu i każdej młodej to doradzę. Wy macie kasę, profity, przywileje. My tylko coraz więcej pracy

#7  2017.04.22 17:59:27 ~piel

Co z tymi na górze- szaleju pojedli czy popili prymuchy. Skąd ono wydzierają takie pomysły. szczurek-żelasko who are you dla polskiej pielęgniarki?

#8  2017.04.22 18:13:48 ~funia

Pani Josefine,chyba się coś pomyliło.Do takiej roboty jak wykonuja pielęgniarki to potrzebne są traktory!

#9  2017.04.22 18:36:17 ~Piel

A na końcu tego wywiadu znowu stara śpiewka typu" najważniejszy jest pacjent liczący na troskliwą opiekę, której jakość wynika z etosu zawodu pielęgniarki i położnej". Jaki etos, jaka misja, jakie powołanie! Kobieto mamy XXI wiek, a ty ciągle gadasz jak potłuczona Florka, dzięki której wpojono nam uniżoną służalczość! Pielęgniarstwo to ciężki zawód, za który należy się odpowiednia zapłata, a skoro pani jest już przy tym korycie, to powinna pani tego dopilnować, a nie powtarzać się po poprzednikach! Co za hipokryzja! Szanowna pani ministro! Jakość pani życia już się poprawiła, a co z jakością życia polskich pielęgniarek i ich rodzin?

#10  2017.04.22 18:40:27 ~mOnia

Pewna praca jest też w handlu,w ciepłe w czystości bez stresu,bez odpowiedzialności i bez studiów, bez ciągłych szkoleń i wymagań i uwaga. za taka sama pensję! Plus premie i talony na święta. Pielęgniarki tego nie mają

#11  2017.04.22 18:49:24 ~zuza

Do 5- prawda, ja przepracowałam 40 na internie, po każdej reformie jest gorzej, tylko obiecanki coraz ładniejsze, czekaj tatka latka.

#12  2017.04.22 18:53:52 ~Iwa

Super zachęta do wyboru zawodu pielęgniarki. Tylko gdzie i kiedy zarobki będą lepsze skoro minister zdegradował pielęgniarki z tytułem magistra do poziomu wykształcenia średniego. Wstyd że ta pani (też pielęgniarka) ma jeszcze odwagę opowiadać takie brednie.

#13  2017.04.22 18:58:14 ~Go

No to zróbmy wreszcie solidarnie ten myk i pracujmy WSZYSTKIE jeden czy dwa miesiące na jednym etacie- np.w listopadzie i grudniu 2017r. Zorganizujmy się wcześniej, bo biadolenie nic nie da. W tym wywiadzie pada wiele słów,a treści nie ma wcale. Jak w niektórych polskich podręcznikach o pielęgniarstwie.

#14  2017.04.22 19:03:24 ~Luksja

Powołanie. ciągle to słyszę - czy tylko nasz zawód ma POWOŁANIE? Chociażby lekarz nie musi mieć tego tzw powołania? Pielęgniarka to nie siostra miłosierdzia z Kalkuty - TO ZAWÓD! jak lekarz, farmaceuta, fizjoterapeuta, ratownik, kierowca, hutnik, prawnik etc . to zawód!

#15  2017.04.22 19:26:21 ~ja

Dziewczęta -śmiechu warte były kiedyś na Nowolipkach !

#16  2017.04.22 19:31:56 ~Piel.

Przed chwilą obejrzałam w Fakty TVN reportaż nt. solidarnego zwolnienia się wszystkich anestezjologów w szpitalu Piotrkowie Trybunalskim za kolegę- no żeby to pielęgniarki już widzę tą solidarność ! A ponadto jak szybko i bez problemu materiał w wieczornych Faktach został zaprezentowany ! A Staszów ukrywany ! Na początku protestu Uba podała do mediów a póżniej wycofały się, bo były zastraszane a nam tu bzdury pisała !

#17  2017.04.22 19:34:47 ~magda

Do 12 jaka super zachęta ? do czego do pampersów po studiach ? gdzie asystentka pielęgniarska ? jak w cywilizowanych krajach a nie jedna robi i g. i powidło a zakażenia szpitalne mnoża się w szybkim tempie !

#18  2017.04.22 19:37:06 ~Piel.

13- 17 i inne posty powyżej dobry tok rozumowania i pisania i tak trzymać !

#19  2017.04.22 20:04:17 ~graza

Panie wiceministrze z takim apelem to do Koziej Wólki moze znajda sie naiwne które za 1500 zł beda harowac jak woły za zdobycie zaszczytnego tytułu pielegniarki dyplomowanej.

#20  2017.04.22 20:04:56 ~jolka

Studia,specjalizacja,gówniana pensja,gówniana robota łącznie z noszeniem basenów i zmianą śmierdzących pampersów.Młode czytajcie uważnie to co napisałam o sobie i omijajcie zawód pielęgniarki z daleka.

#21  2017.04.22 20:48:28 ~pielegniar

Marne szanse na poprawę warunków płacowych a tylko to może zachęcić młode osoby do podjęcia tak ciężkich studiów dajcie zarobić a uczelnie będą pekaly w szwach proponuje 5 tys na rękę i będzie git

#22  2017.04.22 20:56:24 ~justyna

Ha,ha, ha. ja tak czekałam.i za 2 lata idę na emeryturę.ha,ha trzymać się od tego zawodu z daleka ! radzę .

#23  2017.04.22 21:59:24 ~piel

Wszystkim się poprawiło w służbie zdrowia, tylko nie pielęgniarką. Nawet salowa dostaje teraz stawkę 2 tys. Lekarze, cóż bez komentarza. Prezesi kwitną, a panie z Izb milczą z dobrobytu jakby w ogóle ich nie było.

#24  2017.04.23 04:47:58 ~piel1

Wszystkim się poprawia,a pielęgniarkom systematycznie pogarsza i końca pogarszania nie widać

#25  2017.04.23 05:47:24 ~gość

Wszystkie znacie chorobę trawiącą wasz zawód,więc jaki jest według was lek aby ją uleczyć?

#26  2017.04.23 10:08:11 ~Ala

Korzystając z własnego doświadczenia zdecydowanie nie polecam tego zawodu. Mam córkę w LO i na pewno dopilnuję, aby nie wybrał tego zawodu.

#27  2017.04.23 17:15:29 ~IDA

Czytam i oczom nie wierzę propozycjom ze strony Ministra Zdrowia i wpadłam na pomysł jak uzupełnić braki kadrowe pielęgniarek i położnych.O naszym zawodzie mówi się i podkreśla ,że jest to POWOŁANIE,więc zarobić powołanie ,rekrutację,dziewczynek,do pracy w Ochronie Zdrowia jak do wojska .Podobno praca jest lekką,łatwą ,przyjemną i nie wymaga wiedzy ,a także w przyszłości obiecują bardzo duże wynagrodzenie.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

#28  2017.04.23 17:44:42 ~do IDY

Nie podsuwaj takich pomysłów, bo gotowi jeszcze je wprowadzić:)

#29  2017.04.23 18:09:31 ~feministka

A chłopaków nie - tylko dziewczęta zachęcać do zawodu ? widać Szczurek pacjenta nie dżwigała nigdy ! no i jest z PIS dzendzer musi być !

#30  2017.04.23 18:16:53 ~mgr

A dlaczego to pani wiceminister pielęgniarka Szczurek-Żelazko nie pokaże się w mediach ogólnopolskich i nie przekaże prawdy o pielęgniarkach ? Nikt jej jeszcze w mediach nie widział - ciągle jako ta uboga krewna za plecami Radziwiłła !

#31  2017.04.23 18:19:30 ~Piel.

Do 23 gubi was pazerstwo na 5 etatach ! bojkotujcie kontraktowe i zleceniowe ! nie współpracować z takimi ! w moim szpitalu tak właśnie się zachowujemy ! - Działa w 100% !

#32  2017.04.23 18:20:37 ~piel.

Do 31 zgadzam się a gdzie prokurator ?

#33  2017.04.24 08:28:17 ~plllll

BLA, BLA, BLA, najlepiej jakby był to zawód za który dostaje się bóg zapłać, na wolontariacie.

#34  2017.04.24 08:48:06 ~do 33

Wyjątkowo denerwuje te Twoje bla bla bla.

#35  2017.04.24 11:24:27 ~do34

BLA,BLA,BLA

#36  2017.04.24 14:02:45 ~motyl

Czyzby szczurek chciala sie zamienic z jedna z Pan ? to by bylo super . Ja czekam kiedy to nastapi ? obiecuje prace a za ile ? tego juz nie ujawnia .Bo ile mozna zyc na ryzu .

#37  2017.04.24 14:02:47 ~motyl

Czyzby szczurek chciala sie zamienic z jedna z Pan ? to by bylo super . Ja czekam kiedy to nastapi ? obiecuje prace a za ile ? tego juz nie ujawnia .Bo ile mozna zyc na ryzu .

#38  2017.04.25 14:29:04 ~piel

Młode dziewczęta jak nie macie rozumu i szacunku do siebie to idźcie na pielęgniarstwo.Wykonując ten zawód w Polsce przekonacie się co to znaczy praca ponad siły za symboliczne pensje w ciągłym zagrożeniu życia,zdrowia i wolności.

#39  2017.05.01 12:37:26 ~pielęgniar

Mam nadzieję,że dziś żadna szanująca swoje zdrowie i życie młoda osoba nie zrobi takiego głupstwa i nie wybierze tego zawodu. nigdy w swoim życiu nie spotkałam pielęgniarki, której rodzice mieliby np. wyższe wykształcenie , byli lekarzami ,prawnikami, biznesmenami itp. żaden zawód nie powoduje takiego spadku poczucia własnej wartości jak ten , wycofania się. kiedy sobie przypomnę czas, kiedy wchodziłam do zawodu z jakimiś ideałami, poczuciem ,że pomoc drugiemu , to zaszczyt.mój Boże.Poziom kultury w naszym kraju jest pszenno- buraczany, więc.cieszę się, że już za 3 lata odejdę z tego zawodu i jeśli mnie ktoś spyta , co robiłam zawodowo , to powiem ,że w tym kraju byłam . Nikim.