"Obecnie coraz więcej pielęgniarek ma wyższe studia, ukończone specjalizacje. Pielęgniarki ze średnim wykształceniem i dodatkowymi kwalifikacjami stanowią połowę aktywnej zawodowo kadry pielęgniarskiej w systemie ochrony zdrowia."

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

       

Poniżej prezentuję projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 
Przeczytaj:   Obecnie coraz więcej pielęgniarek ma wyższe studia, ukończone specjalizacje. Pielęgniarki ze średnim wykształceniem i dodatkowymi kwalifikacjami stanowią połowę aktywnej zawodowo kadry pielęgniarskiej w systemie ochrony zdrowia.  Zobacz całą wypowiedź wiceminista zdrowia...
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.23 12:00:35 ~piel

Może i macie wykształcenie ale Nic poza. Płaca najniższa, praca za trzech i żadnych przywilejów w związku z tym. Nie papierek świadczy o człowieku ale jego statut społeczny. Weźcie przykład z mądrzejszych z którymi pracujecie.

#2  2017.04.23 12:45:23 ~ja

"Może i macie wykształcenie ale Nic poza"-podpisałaś się-piel. Dlaczego piszesz"macie"? Ciebie to nie dotyczy?

#3  2017.04.23 15:17:00 ~do #2

ALE O CO CHODZI? :) :) :)

#4  2017.04.23 16:45:03 ~do 3

Szkoda na Ciebie dyskusji jeśli nie rozumiesz:) Jeśli jesteś pielęgniarką, to dlaczego piszesz "macie"? A może tak powinno być" mamy" :). Teraz wiesz o co chodzi?

#5  2017.04.23 18:06:31 ~ja 2

Do 4 ble, ble ble - jak zwykle pierdoły wczytaj się w sens wypowiedzi 1 do 1 prawda !

#6  2017.04.23 18:09:40 ~ada

Ukończyłam specyjalizację i co z tego ? Problem tkwi w tym że tylko ze sobą rywalizujemy kto ma większe wykształcenie , poniżamy się nawzajem . Każda pielęgniarka w tym kraju wykonuje ciężką pracę i zasługuje na godne wynagrodzenie.

#7  2017.04.23 18:18:46 ~do#4

Uczył morcin morcina a sam .

#8  2017.04.23 18:22:52 ~mgr pielęg

Gdy skończyłam studia pielęgniarskie wręczono mi basen, bo zlikwidowano salowe . Gdy skończyłam studia menadżerskie nakazano liczyć brudną pościel po chorym , bo zrobili oszczędności przy sortowaniu pościeli. Gdy zachorowałam po 26 latach zwolnili mnie na świadczeniu rehabilitacyjnym jak śmiecia przed Świętami Bożego Narodzenia. Codziennie słyszę reklamę w radiu " Siostro basen wyżej, niżej , nie z tej strony" Takie jest spojrzenie społeczeństwa na pielęgniarkę - "podstarzałe służące" I czego one chcą wiecznie podwyżki? Radzę : najlepiej zmienić zawód. Po 26 latach zostałam grafikiem komputerowym i udzielam się fundacjach.

#9  2017.04.23 21:49:03 ~graza

Do8 Młode maturzystki . Omijac z daleka studia pielęgniarskie. Starsze pielegniarki odejda na bieda-emeryture i dyrektorzy w szpitalach niech główkuja skad wziasc wykwalifikowana tania siłę roboc zą ,czy zaproponowac rodzinom zajmowanie sie chorym w ramach samoopieki.A może rzad wyczekuje na tłumy pan z Ukrainy chetne pracowac za miskę ryżu? Otrzyma gest Kozakiewicza w czasie przejazdu do krajów gdzie można spokojnie zyc za cieżką prace.

#10  2017.04.24 08:07:05 ~pieleg

Każda pielęgniarka wykonuje ta sama ciężka prace .do obsługi komputera monitora czy strzykawki automatycznej nie potrzebuje magistra.chyba że ktoś jest ambitny na kierownicze stanowiska to tak ,bo nie każda się w tym czuje.

#11  2017.04.24 08:42:27 ~do 10

Też mam takie zdanie

#12  2017.04.24 09:52:13 ~Też pieleg

Do 10 zgadzam się z Tobą.

#13  2017.04.24 12:06:26 ~Kami

Większość te studia zrobiła za unijne pieniadze. Ja też chętnie na nie pójdę, tylko niech ktoś mi je opłaci :)

#14  2017.04.24 19:25:22 ~do13

Po co ci ta unijna pomostówka?

#15  2017.04.25 19:35:31 ~Nurse

Czemu nie patrzycie na wizerunek naszego zawodu? Konczac studia mgr, stajemy sie partnerami lekarza, mamy takie samo wyksztalcenie. To zwieksza nasz prestiz w oczach spoleczenstwa, jest podstawa do ubiegania sie o wyzsze wynagrodzenie (jasne, nie od razu, ale mamy ku temu przeslanki). "Do obslugi strzykawki nie potrzeba mgr", ok, ale aby ocenic stan chorego, edukowac pacjenta, rozpoznawac niepokojace objawy i na nie reagowac- konieczna jest obszerna i aktualna wiedza Z jednej strony chcecie byc szanowane, z drugiej zas- same degradujecie range naszego zawodu.

#16  2017.04.26 06:41:08 ~do 15

Póki co zejdź na ziemię i rozejrzyj się dookoła

#17  2017.04.27 13:00:26 ~piel.

I znowu tematy zastępcze i rozwalające naszą grupę zawodową - czemu to służy ?

#18  2017.04.27 13:17:45 ~Piel.

Do 15 zgadza się a do 16 łatwizna czyli ble, ble, ble !

#19  2017.04.27 13:18:49 ~mgr

Do 10 dziewczyno po co ty to piszesz nie ośmieszaj naszej grupy zawodowej !

#20  2017.04.27 13:19:13 ~piel

Do 19 prawda

#21  2017.04.27 13:23:51 ~piel.

Do 8 prawda proste i zazdrosne oddziałowe po LM (z tymi cechami) nie wszystkie mobbingują magisterki i tyle w temacie a długie zwolnienie to pułapka - nie róbcie tego żeby mobberom nie dać satysfakcji a może dziś powinnam im podziękować za lżejszą pracę ?