Media: "Udział w demonstracji zapowiedziało około 100 sióstr..."

Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

       


Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

19.04.2017 r.
"To jest  krzyk naszej rozpaczy, ponieważ 9 lat bezskutecznie żebrzemy o jakikolwiek grosz" - mówią pielęgniarki.

 

20.04.2017 r.
Najpierw pikieta. Jeśli to nie pomoże grożą odejściem od łóżek pacjentów, aż do złożenia wypowiedzeń umów o pracę.

21.04.2017 r.
Jeśli protest nie przyniesie rezultatu - ponad 90 pielęgniarek ze 147 zatrudnionych w szpitalu odejdzie z pracy...

 

25.04.2017 r.
Media: "Udział w demonstracji zapowiedziało około 100 sióstr..."
 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.25 13:51:20 ~piel

Koleżanką bardziej przeszkadza słowo typu "siostra" niż niskie zarobki :)

#2  2017.04.25 14:22:43 ~do1

Koleżankom,nie koleżanką analfabetko

#3  2017.04.25 14:24:16 ~p.

Wstyd, siostry! (Seksmisja? Zakonnice? )

#4  2017.04.25 14:56:42 ~do #2

Byłyby to zakonnice gdyby nie to co mają po spódnicą-znacie to? :)myślę,że taki komentarz wystarczy!

#5  2017.04.25 15:18:58 ~piel

Czepliwość godna magisterki i nauczycielskiego poziomu, a płaca niemal salowej. A co tam najważniejsze aby komuś dołożyć pielęgniarko.

#6  2017.04.25 15:35:04 ~sara

2.000 i tyle szumu? za tyle z domu nie wyjdę

#7  2017.04.25 15:45:17 ~super!

Można? Można! Jest do podstawy!

#8  2017.04.25 16:09:39 ~do #6

Masz rację! siedź a hemoroidy same Ci urosną! tylko wtedy trzeba do szpitalika a to dopiero będzie zderzenie :)

#9  2017.04.25 18:42:17 ~piel

Najlepiej straszyć i obarczyć pielęgniarki za likwidacją oddziałów. Palant nie rozumie, że to i tak realne zagrożenie. Zamiast ratować byt szpitala poprzez zachęcenie pielęgniarek do pozostania w zawodzie i zachęcić młodzież do kształcenia w tym zawodzie to jeszcze zastrasza. Brawo panie z Jędrzejowa.

#10  2017.04.25 20:24:37 ~Piel

Jak walczyc to o 3000 a nie 2000

#11  2017.04.26 05:44:47 ~piel

Siostrą to ewentualnie możecie mnie redaktorzyny nazywać jak będę zarabiała 5tys

#12  2017.04.26 10:57:31 ~Kora

Szanowni redaktorzy powinniście wiedzieć .że pielęgniarka nie jest żadna siostra .mamy 21 wiek.wstyd .że tego nie wiecie

#13  2017.04.26 12:32:28 ~do Kora

Nie ma co nazywać niedouczonego pismaka "szanownym",bo kogo tu szanować gdy pisze " siostry"

#14  2017.04.26 12:53:18 ~motyl

Panie ! Te bajki które opowiada wasz prezes o obniżaniu wyceny procedur - to szmatławstwo . Bowiem , to właśnie im , konowałom ' co roku dają rządzący za pomocą NFZ i ministra zdrowia większą KASĘ bo jak nie - TO BYŁY SZOPKI Z ZAMYKANIEM POZ-ÓW i nie było na nich wtedy PROKURATORA , CICHO SZA . Po prostu to są zwykłe brednie , wyświechtane nader kłamstwo . A jak dojdzie do zamknięcia tego szpitala w Jędrzejowie to nie WASZ PROBLEM - TYLKO PREZESA . JEŻELI MIAŁ KASĘ NA TO ABY PRYWATNA POWSTAŁA - to niech szuka do pracy - może na UKRAINIE ALBO Z BANGLADESZU sobie przywiezie personel , za miskę ryżu " POZDRAWIAM I DO BOJU < BĄDZCIE DZIELNE BO GODNOSCI NIE KUPICIE NA TARGU .

#15  2017.04.26 13:13:16 ~mazowiecki

Do z kieleckiego i podobnych : wstydźcie się o co wy walczycie. co wy do tej pory robiłyście ? 2000 zł brutto to z automatu z ustawy od stycznia 2017 każdy ma ! personel obsługi np. w szkole wożna, portier WSTYD ! No ale to wynik pazerności sióstr tak pazerne to siostry !

#16  2017.04.26 13:17:16 ~do #15

Wszyscy nie mogą być i żyć w mazowieckim bo jak by tak było to mieli by miliony na kontach jak Hanka:)

#17  2017.04.26 13:40:44 ~nurse

Do 12 redaktorzy- gryzipiórki dobrze wiedza tylko są wobec nas złośliwi !

#18  2017.04.26 13:41:14 ~ja

Do 15 prawda

#19  2017.04.26 14:23:02 ~Obserwator

Do 15 zgadzam się słuszna uwaga - do 16 nie bądź złośliwa(-y) - jakie miliony co ty dzieckiem jesteś? O proszę PIS zabrał głos. PIS prowadzi i doprowadzi zawód pielęgniarki do degradacji. Służba więzienna została doceniana wprowadza się wymóg wyższego wykształcenia a pielęgniarstwo chcą zdegradować! (patrz wczoraj tj. 25 kwietnia wiadomości tvp 1- oglądacie? ) Poza tym pielęgniarki w Polsce same dokonują codziennie owej degradacji zawodowej. Zgadzają się pracować bez pomocy pielęgniarskich! A w ogóle to jak można pracować w 1-2 osobowych zespołach np. na 30 chorych - to skandal ! Jaki brak odpowiedzialności zawodowej! Ponadto o każdym strajku w mazowieckim, w Warszawie czy w łódzkim czy in. zawsze było głośno nie dla rozgłosu - ale dla ukazania problemu. Informowano na bieżąco do telewizji, prasy! A w woj. kieleckim środowisko nie było i nadal nie jest zainteresowane taką formą przekazu! Gdzie solidarność? Ciągle tylko obmowy, kłótnie, brak odwagi i pazerstwo pielęgniarskie - praca na kilku etatach. Prokurator będzie miał co robić .Nie dostrzeganie tego co ważne, co jest istotą ! Pewnie trolle w tym portalu swoje robią robią.Niestety to częste cechy środowiska pielęgniarskiego. Dlaczego nie walczycie o normy zatrudnienia ? O warunki pracy ? O jakość opieki pielęgniarskiej - pacjenci na pewno będą was w tym wspierać! I wtedy znajdą się pieniądze, o które nie trzeba walczyć, bo to urąga bardzo temu odpowiedzialnemu zawodowi pielęgniarskiemu. Społeczeństwo was oceni jak będziecie walczyć często i w rozdrobnieniu o pieniądze jako pazerne pielęgniarki, nie profesjonalne, nie miłe, przemęczone a to jest skutek chorej sytuacji w polskim pielęgniarstwie (w Europie najmniej ! ) I jeszcze jedno dlaczego zgodziłyście się na dodatki ? Tym razem pytanie do wszystkich. Pytań jest całe mnóstwo tylko brak działań !

#20  2017.04.26 14:31:07 ~piel.

Do 10, 14,15, 17, 20 prawda ! a 4 żenada po co taki post w tym portalu prostactwa ?

#21  2017.04.26 14:34:50 ~chory

Do 16 i wy macie miliony z pazernych 5 etatów i z wyścigu , która więcej wytrzyma - nie opiekujecie się pacjentami jak należy z powodu zmęczenia - jesteście żałosne

#22  2017.04.26 14:34:53 ~chory

Do 16 i wy macie miliony z pazernych 5 etatów i z wyścigu , która więcej wytrzyma - nie opiekujecie się pacjentami jak należy z powodu zmęczenia - jesteście żałosne

#23  2017.04.26 14:36:41 ~nurse

A szczurek-żelazko wiceministrowa pielęgniarka zawija w te sreberka jak świstak - kobieto pokaż się publicznie chociaż jeden raz !

#24  2017.04.26 14:38:15 ~24

Do 20 poprawka miało być prostactwo a nie prostactwa

#25  2017.04.26 15:13:40 ~do #19

A nie przyszło Ci do głowy nie pisowiaku jak Cię wyposażyła kopaczka? Cóż mentalność polaczka- obwiniać innych o wszystko. Solidarność zrobiła i robi nadal i nie potrzebuje rozgłosu tak charakterystycznego dla warszawki:)liczą się czyny obserwatorze a nie mielenie ozorem:)

#26  2017.04.26 15:16:27 ~ja

Zgadzam się z motylem

#27  2017.04.26 16:48:50 ~Meadow Dew

Do Mazowiecki Z , automatu od stycznia to każdy 2000 ma, , I tu się mylisz gdyż 2000 brutto to najniższe wynagrodzenie krajowe. W wielu szpitalach w Polsce pielegniarka zarabia Brutto poniżej 2000 zł - pracodawca nazywa to WYNAGRODZENIEM ZASADNICZYM. a to nijak ma do najniższego krajowego.

#28  2017.04.26 22:44:08 ~pielęgniar

: 100 sióstr zapowiedziało udział w demonstracji ; pytanie do autora tekstu - z jakiego zakonu te SIOSTRY

#29  2017.04.26 23:30:07 ~do#20

Kobieto wyluzuj trochę humoru też trzeba wnieść do życia codziennego a nie tylko pesymizm !

#30  2017.04.26 23:35:52 ~księgowa

Jakie to ma znaczenie siostra nie siostra - duma urażona, żale wylewa jedna z drugą. latają za marne grosze do dziesięciu prac. Zagryziecie się wzajemnie w tym bagienku.

#31  2017.04.27 12:35:14 ~beny h.

Do 29 luz ? na siostrach ? a innego brak ? beny hilla oglądaj !

#32  2017.04.27 12:37:36 ~szkoła

Do 27 ale najniższa krajowa to właśnie 2000 zł to dlaczego piel. nie mają ? w szkole wożne mają ! od stycznia 2017 !

#33  2017.04.27 12:38:55 ~prawda

A w szkołach długa majówka się zapowiada a pielęgniarki do roboty ! w szkołach są też 13-tki a pielęgniarki - figa z makiem !

#34  2017.04.27 14:06:33 ~Meadow Dew

Przecież napisałam wyraźnie że najnizsza krajowa 2000 brutto to nie to samo co wynagrodzenie zasadnicze. Pielegniarka może mieć np wynagrodzenie zasadnicze 1600zł brutto I mieć np.20 lat stażu. 20 lat to20% z 1600 czyli 320zl . Wynagrodzenie wyniesie wówczas 1920 . Rzucą jakis ochłap np. Premie 100zł zeby wyrównać do najniższej krajowej.

#35  2017.04.27 14:08:52 ~Meadow Dew

Noce I święta liczą od zasadniczego .tak jak napisałam powyżej robią w szpitalu w Bialej Podlaskiej .