Wideo - Pielęgniarki wyszły na ulicę... "Przez 8 lat nie dostałyśmy żadnego mundurka, butów. Korzystamy z własnych rzeczy".

Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

       


Protest pielęgniarek w Jędrzejowie

19.04.2017 r.
"To jest  krzyk naszej rozpaczy, ponieważ 9 lat bezskutecznie żebrzemy o jakikolwiek grosz" - mówią pielęgniarki.

 

20.04.2017 r.
Najpierw pikieta. Jeśli to nie pomoże grożą odejściem od łóżek pacjentów, aż do złożenia wypowiedzeń umów o pracę. 

21.04.2017 r.
Jeśli protest nie przyniesie rezultatu - ponad 90 pielęgniarek ze 147 zatrudnionych w szpitalu odejdzie z pracy...

 

25.04.2017 r.
Media: "Udział w demonstracji zapowiedziało około 100 sióstr..."

27.04.2017 r.

W Jędrzejowie protestowały pielęgniarki. Chodzi o wzrost pensji i poprawę warunków pracy

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.27 21:28:45 ~ja

Skandal i tylko narzekania przez 8 lat tak jest w całej Polsce ale cicho siedzicie robotnice pielęgniarskie bo nie chcecie oddać tych 5 pazernych etatów ! CZY WY MACIE GODNOŚĆ DLA SAMYCH SIEBIE ? ŻEBYŚCIE NAWET MUNDURKÓW NIE WYWALCZYŁY ? 2 maja protest sieciówek już teraz mówią o tym w mediach a wy w ukryciu Jędrzejów jak i Staszów to już lepiej nie narzekać bo to wielki wstyd !

#2  2017.04.27 21:40:02 ~obserwator

Podajcie to jutro do mediów ogólnopolskich jak pracownicy sieciówek !

#3  2017.04.27 21:40:26 ~my

Do 1-2 prawda

#4  2017.04.27 21:53:43 ~5

I co panie pielegniarki majowka pobiegna z pracy do pracy zero godnosci jak wyrobnice

#5  2017.04.27 21:54:00 ~piel

Pazerne i nadzwyczaj zawistne względem Siebie. Stąd całe źródło niepowodzeń. Dobrze napisane, macie to na co zasłużyliście. Jest takie powiedzenie "czemuś biedny ."

#6  2017.04.27 22:05:57 ~ona

Narzekacie na wszystko dookoła, tymczasem wszyscy mają więcej na odcinku wypłaty niż Wy. Pracujecie z innymi to uczcie się jak inteligentnie walczyć. Już nigdy nie będzie lepszej okazji na polepszenie płacy i pracy.

#7  2017.04.27 22:16:20 ~MOA

Ja nie biegnę z pracy do pracy. Nie zostaję po godzinach i nie biorę nadgodzin. Przykro mi też nie jest, że spadają zabiegi operacyjne , na które ludzie czekają w kolejce przez kilka lat. W końcu.pracownicy marketów mogą mnie zastąpić:)----ot, chichot losu.Nie działa już na mnie słowo etyka, odpowiedzialność itd. A teraz poproszę o stertę komentarzy jaka to nieludzka jestem.

#8  2017.04.27 23:04:49 ~wskaz&oacu

Do 7 utrudniaj pracę pazernym z 5 etatów to pierwszy krok by zacząć mądrze walczyć no i bez zbędnej poezji - wielka etyka do kieszeni. bez czynienia oczywiście krzywdy bliżniemu.

#9  2017.04.28 00:24:48 ~Inka

Do MOA. W gruncie rzeczy działa, i etyka i odpowiedzialność. Tak odczytałam twój post i myślę ,że słusznie, prawda ? Pozdrawiam serdecznie.

#10  2017.04.28 04:57:11 ~Jos76

Pielegniarki to niezwykle wredne, pazerne babska, bez kultury i godnosci. Jestescie najwiekszym ciezarem dla polskiej sluzby zdrowia. Nic nie robicie tylko siedzicie na dupskach, plotkujecie i sie opierdalacie.Pacjenta macie gleboko w dupie i traktujecie jak smiecia.Chcecie zarabiac jak na zachodzie? To zacznijcie moze na poczatek pracowac jak na zachodzie? Bo tylko o zarobkach wiecie i tylko to macie przed oczami, zas o tym jak pracuja pielegniarki na zachodzie nie wiecie nic.Na zachodzie pielegniarstwo jest na bardzo wysokim poziomie, pielegniarki tam to profesjonalistki w kazdym calu, a nie takie niedouczione prostaczki jak wy. Na zachodzie pielegniarka z jest na kazde zawolanie pacjeta, zawsze mile, pomocne, uczynne.A w Polsce ? Bezczelne, nieusluzne, chamskie, leniwe i wiecznie robiace ze wszystkiego laske. Za taki poziom wiedzy i pracy jaki reprezentujecie nie dalabym wam nawet 200 zl miesiecznie.Zarabiacie bardzo dobrze i wiele za duzo jak na bardzo niski poziom swiadczonych uslug. Na zachodzie za takie traktowanie pacjentow i takie podejscie do pracy, wywalili by was na zbity pysk po paru dniach, plus skargi napisane na was przez pacjentow polecialy by jak grad do dyrekcji szpitala. Nigdy nie dorownacie pielegniarkom z zachodu, bo jestescie za glupie i za leniwe. Jak sie nie podoba pracowac jako pielegniarka, zawsze mozecie zmiecic zawod.Dlaczego tego nie robicie? A odpowiedz jest prosta: Dlatego, ze dobrze wiecie ze nigdy i nigdzie nie znajdziecie pracy w ktorej bedziecie mogly nic nie robic i tyle zarabiac co w panstwowym szpitalu. Gardze wami .przebrzydle hipokrytki i pazerne klamczuchy.Za grosz wstydu, honoru i godnosci nie macie .

#11  2017.04.28 05:47:38 ~do10

Masz prawo do własnego zdania,ale wobec powyższego nigdy ,przenigdy i w żadnych okolicznościach do takich "bezczelnych,chamskich,leniwych,niedouczonych prostaczek"o nic się nie zwracaj,o każdą pomoc w potrzebie poproś sympatycznego pana doktora,albo wyjedź na zachód-tam będziesz miał opiekę na bogato.

#12  2017.04.28 06:19:00 ~Piel

Wczoraj protestował Szpital w Jędrzejowie, pielegniarki wyszly na uilce organizując pikiete. A czy inne szpitale w Polsce protestują? Napiszcie jak coś wiecie.

#13  2017.04.28 07:05:35 ~Pielęg. 38

Do 10 Jos76 Jesteś nie sprawiedliwa Nie uogólniaj ! Pracuję w zawodzie pielęgniarki 38 lat, przez wszystkie lata na oddziałach zabiegowych. Jest bardzo ciężko ale kocham to co robię i robię to z wielkim sercem ale czytając takie komentarze jak Twój to ręce mi opadają. Zadaję sobie pytanie ? po co się starać, być na każde zawołanie chorego, wczuwać się w rolę chorego, który niejednokrotnie ma nie uzasadnione pretensje- tłumaczę sobie to człowiek chory, jest w stresie, trzeba zrozumieć. Nigdy w życiu nie odmówiłam choremu pomocy, nigdy w życiu nie podniosłam głosu na chorego, zawsze stawiam się w chorego sytuacji. Czytając takie komentarze jak Twój jest mi bardzo przykro. Jeżeli na zachodzie jest tak dobrze to proszę nie narzekaj na opiekę w Polsce, tylko jedź na zachód. Na szczęście mój oddział ma bardzo dobra opinię w Polsce i pacjenci są bardzo zadowoleni z naszej opieki. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia .

#14  2017.04.28 07:35:59 ~ja

Do 13-Powinnaś przeprosić jeszcze siostro miłosierdzia,że żyjesz i ośmieliłaś się przez 38 lat posługi brać za nią symboliczną jałmużnę,a nie usługiwałaś za darmo

#15  2017.04.28 07:52:18 ~Gość

Na zachodzie mają jeszcze sprzęt ułatwiający pielegniarkom prace np łóżka ,przepływy automat kroplowek ,podnośniki elektryczne i pewnie wiele innych rzeczy o których nam się pewnie wszystkim nie śniło.

#16  2017.04.28 07:55:14 ~do15

Następna siostra przepraszająca i tłumacząca się.Z czego ty się tłumaczysz i po co?

#17  2017.04.28 08:38:02 ~`~~do 10

Szkoda słów. Widać, że tylko ktoś głęboko niedouczony mógł coś takiego napisać

#18  2017.04.28 08:40:16 ~~do jos76

.a Ty masz pojęcie kto to jest pielęgniarka?

#19  2017.04.28 08:42:03 ~do piel 38

Po co i komu Ty się tłumaczysz.i tak nie zrozumie. Za tępy umysł.

#20  2017.04.28 08:50:33 ~do jos 76

Teraz tak mówisz, ale jak Cię choroba dopadnie, to będziesz taka malutka.zmienisz ton

#21  2017.04.28 09:05:48 ~re

Pielegniarki na zachodzie nie sa takie swiete jak pisze pan jos powyzej sa ludzie i ludziska nie uogolniajmy

#22  2017.04.28 09:32:23 ~piel

PRZESTAŃCIE SIĘ TŁUMACZYĆ,BO RZYGAĆ SIĘ CHCE OD TEGO TŁUMACZENIA,PROSZĘ WAS BARDZO! PO CO SIĘ TŁUMACZYCIE I Z CZEGO?

#23  2017.04.28 09:56:22 ~do jos 76

Rozumiem że znasz prace pielęgniarek na zachodzie np w Anglii? Znasz ich zakres obowiązków, sprzęt do dyspozycji, stanowiska pomocnicze i ludzi do pomocy np w transporcie pacjenta? Nie masz o tym bladego pojęcia. Spadaj leczyć sie na zachód żałosny trollu!

#24  2017.04.28 10:03:00 ~mOnia

Robcie na jeszcze więcej etatów może jeszcze jeden etacik jeszcze więcej godzin a co pobije koleżankę jaka to ja jestem obrotna a jaka wyplate dostałam ho ho w koncu lepiej niż w markecie! Dramat! Osoby które pracują na kilka etatów znizaja nasz zawód i godność! Myślą ze mają lepsza kasę, a g*no prawda, prawie Was w domach nie ma! To wasza zasługa ze w Polskim Pielegniarstwie nadal jest jak jest. Teraz kiedy nas brakuje kiedy możemy być docenione bo jest nas tak mało Wy skutecznie odbieracie nam szansę na wygraną. Gratulujemy i dziękujemy, kilkuetatowym pielegniarkom!

#25  2017.04.28 11:21:02 ~mm

Zgadzam się gdyby nie koleżanki siłaczki biegnące z pracy do pracy dawno zarabialybysmy dużo więcej

#26  2017.04.28 12:27:23 ~26

Do 10 wyobraź sobie ze na zachodzie pracują polskie pielęgniarki wiec zgadzam się z Tobą ze jesteśmy profesjonalistkami w każdym calu.

#27  2017.04.28 12:58:44 ~infirmaria

A w tej Waszej instytucji istnieje coś takiego jak inspektor BHP czy też w ramach oszczędności się go pozbyto?

#28  2017.04.28 13:00:21 ~Pie

Do 10 co ty możesz wiedzieć o pracy na zachodzie .tam pielęgniarki nawet RR nie mierzą cewnikowac nie potrafią a po 2 letniej pracy można lekko kupić sobie mieszkanie Także jedz10 i zobacz a potem pisz a życzę Ci abyś trafił do zachodniego szpitala i jak szybko trafisz tak szybko będziesz prosił o leczenie w Polskim szpitalu

#29  2017.04.28 13:13:30 ~gość

Do 10-Masz rację,te pracujące na kilka etatów są przemęczone,wredne,pyskate i ze zmęczenia niekoniecznie wiedzą co i u kogo wykonują.Lepszy brak pielęgniarek,niż te niebezpieczne i zagrażające zdrowiu i życiu pacjenta.

#30  2017.04.28 13:15:39 ~XXX

I znowu tematy zastępcze ! KIEDY WALKA MĄDRA I WYTRWAŁA ?

#31  2017.04.28 13:17:28 ~ja

Jędrzejów poinformować media ogólnopolskie tak jak to sieci handlowe zrobiły co wy bez rozumu ?

#32  2017.04.28 13:18:25 ~funia-do 1

Przestań obrażać polskie pielegniarki,znajdz sobie portal dla siebie!

#33  2017.04.28 13:19:27 ~ja też

Do 31 zgadza się a nie kłócić się kto tu lepszy ! paranoja ! sieci handlowe poinformowały ze strajki u nich 02 maja w mediach ogólnopolskich a wy na co czekacie ?

#34  2017.04.28 13:20:00 ~funia -do

Sorry ma być do post nr 10.

#35  2017.04.28 13:22:34 ~obserwator

Do 32 nr 1 nie obraża pisze prawdę ! trzeba się umieć wczytać w tekst ! a co nie robotnice z 5 etatów wyglądają jak zombi 40 -tka to jak 60-tka a gdzie walka godna walka ? praca na 1 etacie ! bojkot zleceniowych i kontraktowych !

#36  2017.04.28 13:25:27 ~pielęgniar

Jesteśmy niedouczone chamskie itd to czemu na zachodzie czekają na nas z otwartymi rękami i coraz więcej nas tam wyjeżdża a w niedługim czasie będziecie się sami sobą opiekować albo nie lekarz będzie się wami lepiej zajmował niż te pazerne pielęgniarki juz niedługo

#37  2017.04.28 13:50:48 ~ja

Do 36-Jak się nudzisz to ugotuj obiad,a nie pisz tutaj od rzeczy wkoło macieju o tym samym

#38  2017.04.28 13:54:30 ~pielęg

Dziewczyny 10 to hejter, znowu komuś zależy żeby nas skłócać!

#39  2017.04.28 14:07:20 ~naiwna

Wolę być naiwną pielęgniarką niż tępym bucem, patrz #10

#40  2017.04.28 14:51:24 ~piel

Dlaczego znowu przez idiotyczny wpis #10 jest tyle jadu.Lepiej zdeklarujmy się konkretnie co do protestu i zaprosimy media bo będą nadal z nami pogrywać

#41  2017.04.28 14:57:27 ~gość

Poziom magla i bazaru

#42  2017.04.28 20:14:55 ~Piel

Kolezanki i koledzy z Jedrzejowa, nagłasniajcie protest i niskie zarobki gdzie sie da, w telewizji , prasie, radiu.

#43  2017.04.28 20:31:53 ~Piel

Kolezanki i koledzy z Jedrzejowa nie bojcie sie walczyc w swoje, jak usłyszalem ze walczycie o 2000 zl brutto to mnie szlak trafia. Przeciez prezes wam łaski nie robi, teraz jest minimum 2000 zł brutto. To on popełnia przestępstwo jak nie płaci minimum. Szanujcie sie . Walczcie o lepsze pieniadze, premie, wysługe nie wlaczona do najnizszej brutto. Jestesmy z Wami. Mam nadzieję ze Wasza Przewodniczaca i cały zarzad nie ulegnie Stasroście i włascicielowi szpitala. Pamietajcie że musicie pomagać Związkom. Sama Przewodnicząca nie zdziała cudów. Musicie ja popierać w wspierać w walce. Życzę wytrwałości i pozytywnego dla Was zakończenia. Jesteśmy z Wami, będziemy przyjeżdzać do Jedrzejowa w razie potrzeby tak jak ostatnio.

#44  2017.04.28 21:07:52 ~:)

Pani przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek w Jędrzejowie jest przedstawicielką polskich pielęgniarek? Już nic nie dziwi. Szok.

#45  2017.04.28 21:11:50 ~motyl

Ja do 10 .To TY GŁUPCZE I CHAMIE BEZ KULTURY ( te słowa co napisałeś o tym świadczą aż nadto ) nic nie potrafisz zrozumieć . Ten zawód to nie powołanie za , friko " a praca jest szczególna .Jeżeli Panie tylko siedzą i nic nie robią to CZYŻBY KONOWAŁY MYŁY PACJENTÓW , SŁAŁY ŁÓŻKA , POBIERAŁY MATERIAŁ DO BADAŃ , PODAWAŁY LEKI , WYKONYWAŁY INIEKCJE , ROBIŁY ZA STRÓŻA W NOCY ? i wiele innych czynnosci NIE , OCZYWIŚCIE ŻE NIE . A miodek spija kto ? może mi odpowiesz? na to pytanie . Obyś nie potrzebował usług ze strony TYCH PAŃ , bo jak zajdzie taka potrzeba TO SPIEPRZAJ DZIADU NA ZACHÓD .Tam gdzie tobą się zajmą a TY IM ZA TO DOBRZE ZAPŁACISZ . Możesz już kupować walizkę bo tutaj CUCHNIESZ JAK ZBUK ! nawet przez ten szklany monitor . NIGDY NIE KOP LEŻĄCEGO ! w przeciwnym wypadku to CIEBIE KTOŚ SKOPIE .

#46  2017.04.28 21:29:35 ~do44

Większą część polskich pielęgniarek wyróżnia takowy wygląd :D

#47  2017.04.28 21:55:52 ~Piel

Wyglad jest nie ważny, liczy sie skutecznosc, chęć walki o lepsze jutro dla załogi szpitala. Pani Przewodniczaca z Jedrzejowa, prosze nie zwracać uwagi na takie komentarze jak wyzej. Proszę robić swoje aby poprawić warunki pracy i płacy w szpitalu.

#48  2017.04.28 22:02:51 ~do44

Racja. Wygląd to podstawa, jest bardzo ważny i świadczy o tym jaki jest ten dany człowiek o którym piszemy jak również o każdym innym człowieku. Wygląd to podstawa. Ciało ludzkie jest w ciągłym ruchu i powinno być w takim samym stopniu brane pod uwagę a tym samym chodzi mi o dbanie, pielęgnowanie i docenienie jak samo wnętrze człowieka.

#49  2017.04.28 22:45:37 ~do motyla

Ale poleciałeś ! :)

#50  2017.04.29 00:44:03 ~do 15

Wreszcie ktoś podniósł kwestię głębokiej różnicy w warunkach sprzętowych w pracy pielęgniarek w Polsce i Europie. Gdy idzie o sprzęt ułatwiający pracę pielęgniarkom jesteśmy w mrokach średniowiecza. Nie wydaje mi się zeby aż tak duża różnica w tej kwestii dzieliła inne zawody tutaj i tam. Płace owszem,pewnie też liczba pracowników ale pozostałe warunki porównywalne. W pielęgniarstwie w Polsce-czysta manufaktura.

#51  2017.04.29 14:39:34 ~ja

Głupie baby-Merkel była brzydka i zaniedbana,a jaką zrobiła karierę.Wam to tylko na bazarze ciuchland otworzyć,bo tam trza być pięknym i zestrojonym

#52  2017.04.30 07:53:13 ~do48

Twoje poglądy swiadczą o inteligencji porównywalnej do kalendarza ściennego,albo parapetu okiennego-poczytaj trochę książek jak jesteś w stanie i nie oglądaj ogłupiających seriali.

#53  2017.04.30 09:43:40 ~do44

POPIERAM! Nie wyobrażam sobie aby w innej grupie medycznej przewodniczący/a tak okropnie wygladała i REPREZENTOWAŁA swoją grupę zawodową, nawet na kopalni kobiety wygladaja lepiej. Wstyd. Nikt was nie szanuje i każdy Was uważa za sprzataczki. Właściwie to nawet sprzątaczki lepiej wyglądają.

#54  2017.04.30 11:22:00 ~do53

Wygląd zewnętrzny liczy się dla prostaczek,nic dziwnego,że wam nikt nie pomoże,bo nie zasługujecie na żadną pomoc.

#55  2017.04.30 11:24:22 ~mOnia

Na zachodzie pielęgniarki nie robią połowy z tego co pielęgniarki w pl. np pielęgniarka na zachodzie tylko asystuje lekarzowi przy szczepieniu, w pl sama musi zaszczepić, wiedzieć czym, kiedy, jak technicznie i bierz cała odpowiedzialność na siebie. Odpowiedzialność 200 razy wieksza, 100 razy więcej obowiązków, milion razy lepiej wykształcone a zarobki 4 razy mniejsze niż te na zachodzie. PARANOJA!

#56  2017.04.30 11:29:05 ~do53

Jesteś w błędzie poniżając sprzątaczki,nie dorównujesz im do pięt ze swoimi poglądami.

#57  2017.04.30 12:22:58 ~gość

W negocjacjach najistotniejsze są zupełnie inne cechy niż wygląd zewnętrzny.Takowy wygląd jest najważniejszy w pewnych domach,ale mam nadzieję,że #53 nie o to chodziło

#58  2017.05.04 02:34:07 ~kasia

Do 55. Dobrze sie czujesz kobieto? Na zachodzie pieleggniarki, tylko asystuja lekarzowi przy podawaniu szczepionek? Mozna wiedziec, gdzie to na zachodzie taki jest? Mieszkam,w Wiekiej Brytanii od 15 lat, urodzilam tu dwojke dzieci, oboje szczepione, i NIGDY nie widzialam zeby to lekarz robil dzieciom szczepionki. Robi to tylko i wylacznie pielegniarka ( zwykla w przychodni) to ona robi wszystko sama tj, powiadamia o szczepieniu, dzeeci, prowadzi dokumentacje. W W. Brytanii sa rowniez pielegniarki ze specjalizacja ktore np. wypisuja leki na reumatyzm lub cukrzyce. Wiec zakres obowiazkow znacznie wiekszy niz w Pl. Poza tym pielegniarki w W. Brytanii pracuja i to bardzo ciezko, nie to co pielegniarki w Polsce i nie ma to nic wspolnego z zarobkami, tylko z szacunkiem do wlasnej pracy i pacjentow, czego w Polsce ciezko sie doszukiwac wsrod pielegniarek niestety.