Stacje telewizyjne - katastrofa blisko - brak pielęgniarek - reportaże TVN, Polsat...

Pielęgniarki 2017.

       

Zobacz materiały telewizyjne o nadciągającej katastrofie "brak pielęgniarek"

1 maja 2017 - TVN24 - Szpitalom grozi zamykanie oddziałów. Przez dramatyczny brak pielęgniarek

29 kwietnia 2017 - POLSAT - "Nie będzie miał kto stanąć przy łóżku pacjenta". Ustawa może sparaliżować oddziały

25 kwietnia 2017 - TVN24 - Pielęgniarki potrzebne od zaraz. Powstaje luka pokoleniowa

21 kwietnia 2017 - TVN24 - Szpital na krawędzi katastrofy. "Odejdzie 80 pielęgniarek, będziemy zamykać oddziały"

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.02 15:41:24 ~piel.

A księciunio oraz dobra zmiana, dalej unikają tematu. BRAWO, BRAWO, BRAWO

#2  2017.05.02 15:44:25 ~piel.5l

Ooo obudzili się! !

#3  2017.05.02 15:44:27 ~piel.5l

Ooo obudzili się! !

#4  2017.05.02 16:02:15 ~Piel.

Non coment. kiedy zaczynamy odejście od łózek - tak generalnie ? płaca godna na poziomie średniej jak dla specjalistów albo nie ma nas . czy rząd to rozumie a z pazerstwem damy radę wspólnie odwalimy od niewolniczych koryt na siłę wszystkie te głupie pielęgniarki i głupich pazernych pielęgniarzy - będzie łapanka i zero współpracy z uczciwymi etatowymi na 1 etacie !

#5  2017.05.02 16:07:38 ~Piel.

Do 2-3 kto się obudził ? widać że mało się interesujecie polityką i przez to nic nie macie ! Przeczytajcie najpierw jakie to stacje podają te informacje - NIE RZĄDOWE ! SPRAWDZAM CODZIENNIE W WIADOMOŚCIACH TO TYLKO : WYKLĘCI, NIE-WYKLĘCI SMOLEŃSK, KATYŃ I RAFALSKA Z GLIŃSKIM A OSTATNIO CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO PRZEZ SZYDŁO W KOŚCIELE ! TAK WYGLĄDA REŻIMOWA TELEWIZJA I POLSKI FUNDAMENTALIZM !

#6  2017.05.02 16:09:57 ~My piel.

Do 4-5 super podziękowania dla P.Mielcarka za ważne powyżej info i ten temat niech nie schodzi ze strony zawsze w widocznym miejscu ! Dziękujemy i pozdrawiamy Redakcję Portalu.

#7  2017.05.02 16:13:55 ~Gotowe

Ruszamy 12 maja obowiązkowo pod Kancelarię Sejmu - do zobaczenia - może złożą nam życzenia ?

#8  2017.05.02 16:14:32 ~ja i in.

Do 5-6 dobrze napisane !

#9  2017.05.02 16:15:00 ~walka

Do 7 brawo !

#10  2017.05.02 16:23:36 ~Komentator

Dziś w portalu Interia w zakładce nieco poniżej - po stronie lewej zamieszczono art. "Podwyżek nie otrzymają wszyscy pracownicy". Został poruszony wątek medyczny i słusznie. Zachęcam do lektury. Pielęgniarka zarabia mniej od pracownika biedronki do czego doszło !

#11  2017.05.02 16:24:57 ~piel.

Do 10 dzięki -czytałam, prawda !

#12  2017.05.02 16:25:49 ~MY

12 MAJA STRAJK GENERALNY !

#13  2017.05.02 16:31:11 ~PIEL.

KATASTROFA NIE BLISKO A JUŻ JEST !

#14  2017.05.02 16:36:54 ~Komentator

Panie Pielęgniarki z Białej Podlaskiej jak tam żyjecie? Nasz wódz Kim Kaczyński odsłonił kolejny pomnik swojego brata, kolejne pieniądze dla was przepadły . Odezwijcie się jak tam prządniecie ? Piszcie poza tym ze wszystkich regionów ! Warto pisać do redakcji tvn 24 bo sama to też wcześniej zrobiłam, odwagi - działajmy aktywnie i dużo piszmy , publikujmy w tym portalu i w innych a p.w. w mediach ogólnopolskich - 12 MAJA WSZYSCY POD SEJM !

#15  2017.05.02 17:03:21 ~Umbrelaela

W Białej Podlaskiej stara bida I nie zapowiada się że będzie lepiej. Nowy ch - młodych pielęgniarek nie ma ( vo kto by chciał iść najpierw na roczny staż z UP a później na czasowe umowy za 1650zl? Koñczą tu PSW I uciekaja do Warszawy lub dalej na zachód Polski. I nikt im się nie dziwi a nawet gratuluje mądrych decyzji. Ostatnio w sklepie z odzieżą spotkałam absolwentke piel - powiedziała że za takie pieniadze to ona woli szmaty sprzedawać.

#16  2017.05.02 17:16:50 ~piel

Po raz pierwszy czytając ten portal popieram wszystkie powyższe komentarze,12 MAJA POD SEJM! Pozdrawiam.

#17  2017.05.02 17:20:34 ~pielegniar

Kto zorganizuje pikieta 12 maja pewnie pan Mielcarek ach nie no cóż za dużo załatwiania formalności krzyczeć potrafi ale zrobić coś konkretnie niestety chętnie przyjadę pod sejm byłam już nieraz

#18  2017.05.02 17:33:04 ~specjalist

Ja z innej beczki trzeba coś zrobić w sprawie przymusowej przynależności do izb pielegniarskich co to znaczy musicie należeć ja nie chce może do rzecznika praw obywatelskich w tej sprawie się zwrócić moje prawa do wolnego wyboru są łamane i większości pielęgniarek zróbmy petycję wygramy napewno a panie z izb do pracy przy chorym proszę

#19  2017.05.02 17:44:21 ~funia

O jakim braku kadry mówimy,dlaczego są bezrobotne ? szpitale celowo prowadzą taką politykę! w tym kraju nigdy nie doceniano pielęgniarek więc swoje piwko w końcu niech wypiją rządzący-za coś kasę biorą , to też ich problem kto obrobi im robotę! Pozdrawiam-już nie pielęgniarka.

#20  2017.05.02 17:47:40 ~mmm

Co do Izb Pielegniarskich obliczylam ze dysponują rocznie kwotą około siedem i pół miliona ciekawe gdzie są te pieniądze

#21  2017.05.02 18:34:58 ~anna

A naszym szpitalu nie brakuje pielęgniarek a nawet Dyrekcja zwalnia je bo chciały walczyć o swoje

#22  2017.05.02 18:34:59 ~anna

A naszym szpitalu nie brakuje pielęgniarek a nawet Dyrekcja zwalnia je bo chciały walczyć o swoje

#23  2017.05.02 18:56:03 ~Piel

W Staszowie byo blisko strajku, tylko nie wiem czemu pielegniarki zrezygnowaly? Podpisaly ugode z dyrekcja ktora nie daje im zadnych kozysci, nic nie wywalczyly finansowo. Ile miay przed protestem tye maja obecnie. Chyba ze chodziło im o podniesienie zasadniczej. ? iczac ze trzeciej transzy dodatku nie bedzie?

#24  2017.05.02 18:58:57 ~Piel

Jedrzejów walczy o 2000 brutto. Tez to jest chore

#25  2017.05.02 19:16:48 ~ja

Pojedynczo strajkujące placówki nic same nie wskórają.Gdzie są inni,u nich tak dobrze? Widać bohaterstwo tylko na tym portalu.

#26  2017.05.02 19:27:14 ~mery

U nas w NZOZ po wejściu nowej ustawy odejdzie w przeciągu 2 lat 80 procent pielęgniarek na emerytury mówią że będą zatrudniać emerytki po 60 ce. Wyobrażacie sobie jaka będzie wydajność pracy ale kogo to obchodzi oby w papierach sie zgadzało do NFZ a jaką pacjent będzie miał opiekę nikogo nie obchodzi. Praca z torbą na plecach po piętrach w blokowiskach i terenie wiejskim wymaga siły i dobrej sprawności nie tylko fizycznej ale i umysłowej .Pozdrawiam.

#27  2017.05.02 19:27:48 ~Piel

Od czegos trzeba zaczac? w Staszowie było blisko zwyciestwa. Ale cóż.

#28  2017.05.02 20:53:12 ~Piel.

Do 27 dlaczego teraz są takie ciche protesty to już takie pazerstwo ? Wstyd daleko wam do pracowników sieciówek o których dziś bardzo często mówiły media ogólnopolskie ! Eliminujcie pazerne pielęgniarki z 2-5 etatów ! My to robimy - działa !

#29  2017.05.02 20:56:08 ~piel.

Do 22 a macie normy zatrudnienia ? przestrzegane ? jeśli nie to strajk ! strajkować o warunki pracy uczyć się od tych z sieciówek ! LUCYNA DARGIEWICZ DO WYMIANY TO ONA PODPISAŁA DODATKI ŻEBY STANOWICHO UTRZYMAC JAK CI KOBIETO NIE WSTYD ?

#30  2017.05.02 20:57:58 ~MY

Do 21 ładnie was zastraszają żeby to inna grupa zawodowa ! LUDZIE MY NIE MAMY KRAJOWEGO PRZYWÓDCY !

#31  2017.05.02 20:59:35 ~łód

Do 17 przyjeżdzajcie będzie nas dużo ! 12 maja POD SEJM !

#32  2017.05.02 21:07:24 ~Koza z nos

Ratownicy medyczni chętnie będą pracować na oddziałach szpitalnych.

#33  2017.05.02 21:38:53 ~Piel

Pani Dargiewicz jest do czerwca, koniec jej kadencji,Pozniej wybory na nowego przewodniczacego lub przewodniczaca, ciekawe czy bedzie lepiej? Myslicie ze cos sie zmieni?

#34  2017.05.02 21:48:26 ~piel

Zrezygnujmy z drugich i trzecich etatów z szacunku do siebie. Pensje pójdą w górę i a jednocześnie ranga zawodu. Po co asystent pielęgniarki a opiekun medyczny to kto? Czynności opiekuńcze powinni przejąć opiekunowie. W jedności siła,a więc wspieramy się razem. Nie biadolmy jedna na drugą, domagamy się norm zatrudnienia. Lekarze mogą mieć a pielęgniarki nie?

#35  2017.05.03 00:39:55 ~pieleg

Przecież za parę lat nikt będzie chorować .O takich rzeczach się nie myśli póki jest dobrze.A potem będzie płacz i lament bo nie miał kto kroplowki uszykowac.

#36  2017.05.03 06:14:50 ~gość

Wieczny lament,a jak Staszów się obudził to jadą po nim jak po łysej kobyle.Zorganizujcie konkretny,ogólnopolski strajk,a nie biadolicie jak uciskane chłopki.

#37  2017.05.03 07:21:45 ~@

,Zrezygnujmy z drugich i trzecich etatów z szacunku do siebie, Ten cytat obrazuje patologię wśród , Biednych, pielęgniarek. Jak ktoś ma być odpowiedzialny za czyjeś życie w 35 lub ( a wiem co piszę jestem związany z tam środowiskiem ) nawet 48 godzinie pracy bez przerwy. Tragedia !

#38  2017.05.03 07:39:31 ~gość

Do37-Żadna szanująca się kobieta nie haruje całą dobę non stop,bo potrzebuje czasu na toaletę,spokojny posiłek i sen.Nic was nie tłumaczy,że tak dużo pracujecie,Wstręt i niechęć budzą kobiety-cyborgi,boję się opieki takich osób.

#39  2017.05.03 07:50:58 ~Piel

Do gość# Czytaj ze zrozumieniem co jest napisane o Staszowie, a pozniej konentuj.

#40  2017.05.03 08:31:24 ~NFZ

Panie pielegniarki pytacie się co to opiekun medyczny to tez zawód w tym przypadku wiele za was robi gdyz jest od najgorszej roboty żebyście wy miały czyste rączki i walczyły cały czas o swoje,a opiekun to co za lepsze pieniądze zyje!

#41  2017.05.03 08:59:19 ~GB

A ja znam DPS gdzie pielęgniarka zarabia 200zl mniej od opiekuna. Jest to normalne?

#42  2017.05.03 09:06:05 ~Ewa

Do #5, brawo ujęte w samo sedno!

#43  2017.05.03 10:10:26 ~Piel

Jak się godza za wypłate nizsza od opiekuna to ich sprawa. Pielegniarstwo to juz dno!

#44  2017.05.03 11:44:42 ~ja

Do 4 prawda !

#45  2017.05.03 11:46:47 ~my

Do 36 by zorganizować to wyrzucimy najpierw tą krajową przewodniczącą naszą Lucynę Dargiewicz co za nic bierze kasę co dodatki podpisała zamiast podwyżki !

#46  2017.05.03 11:51:28 ~Piel.

Panie Mielcarek proszę bardziej w innych mediach reklamować ten potrzebny portal - dobrze by było w telewizji szczególnie tej publicznej. Dużo Pan dla nas robi- wielki szacun i podziękowania. Wybierzmy P.Mielcarka na przewodniczącego krajowego związku pip !

#47  2017.05.03 11:54:09 ~piel.

Do 34 super P.Mielcarek proponuję wyróżniać tego rodzaju posty !

#48  2017.05.03 11:56:09 ~nurse

Do 40 skończ najpierw studia pielęgniarskie to porozmawiamy i wyjedż na zachód i zobaczysz co kto robi i dopiero zabieraj głos ! po co wybrałeś ten zawód ?

#49  2017.05.03 12:00:18 ~ja

Do 45 brawo

#50  2017.05.03 12:07:56 ~po włosku

Do 40 pielęgniarka powinna mieć rączki czyste ! a takie gó.o i powidło to tylko w Polsce - skandal - zakażenia szpitalne ! wolno pracujcie, dokładnie myjcie ręce i inne czynności było by tego! to ci z sieciówki wolno sprzedają chlebek a wy wykonujące tak ważne czynności i nie potraficie tego wykorzystać ? to ja już sobie wyobrażam jak ręce myje ta co pracuje na 2-3 etaty wiecznie zmęczona obserwujcie takie zachowania i wywalajcie z oddziałów to pazerstwo ! nawet pracują za salowe widziałam - pewnie te z łąk i pól .radość u nich" bo jestem w mieście i wszystko zrobię - nawet się upodlę, wyliżę podłogę, doniosę na koleżankę, obgadam ją" .Takie śmieci eliminujmy od zaraz !

#51  2017.05.03 12:08:34 ~epidemiolo

Do 50 Prawda !

#52  2017.05.03 12:10:03 ~sandra

Do45 brawo

#53  2017.05.03 13:35:12 ~Darka

W Białej Podl. Pan dyrektor zabrał pielęgniarki fundusz socjalne i prxymierza się do zabrania wysługi lat. O podwyżka nie rozmawia o

#54  2017.05.03 14:47:50 ~DO 53

BO NA POMNIK PARY PREZYDENCKIEJ DUŻO WYDALI I TERAZ MUSZĄ ŚCIĄGNĄĆ HARACZ Z NAJSŁABSZYCH I NAGŁUPSZYCH .

#55  2017.05.03 19:24:53 ~Coca-cola

Najlepiej pozabierać wszystko i niech pielęgnairki za darmo przychodzą do pracy. w grudniu pielęgnairki musiały rozdawać posiłki. jak się dają to tak mają. Już niedługo dyrektor sam bedzie latał i pampersy zmieniał jeżeli nie bedzie szanował personelu pielęgnairskiego.

#56  2017.05.03 19:45:47 ~aqua

20 tysięcy SIÓSTR potrzebnych od zaraz-media podchodzą do problemu z wielką estymą.

#57  2017.05.05 00:15:59 ~Piel

Do 53# nie pozwolcie dyrektorowi zabrac wam wysługi i funduszu socjalnego. gdzie sa zwiazki zawodowe?