NIE WIERZĘ! Przewodniczący izby pielęgniarek: "Byłem ostatnio na targach edukacyjnych w Kijowie, by zachęcać do kształcenia się w Polsce. Rozdałem 6 tysięcy ulotek, nikt się nie zgłosił".

Pielęgniarki z Ukrainy.

      

 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie

 

Zobacz także:

Ciekawe jak my polskie pielęgniarki, przyjmiemy w naszych szpitalach ukraińskie pielęgniarki? Urząd Marszałkowski w Poznaniu: "już wkrótce grupa 30 pielęgniarek z Obwodu Czernihowskiego rozpocznie w Wielkopolsce studia licencjackie, których ukończenie umożliwi podjęcie pracy w zawodzie na terenie naszego kraju". Czytano 9 000 razy. 28 KOMENTARZY.

26 Ukraińców podjęło w grudniu studia licencjackie w Polsce. Mają opłacone noclegi, wyżywienie, otrzymują niewielkie kieszonkowe. Po uzyskaniu tytułu licencjata pielęgniarstwa zobowiązani zostaną do pracy przez okres trzech lat w poznańskim szpitalu.

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.06 21:09:35 ~1

Rząd szuka za granica chętnych do pracy za marne pieniądze zamiast wspierać polskie pielęgniarstwo. Robią wszystko żeby tylko nie dać podwyżek . A może powrót zakonnic uzdrowi służbę zdrowia i będzie jak dawniej.

#2  2017.05.06 21:25:42 ~piel.

Wystarczy tylko godnie płacić i gro pielęgniarek by nie wyjeżdżało,tylko pracowało w Polsce bo na uczelniach nie brak chętnych w tym zawodzie ale jakim trzeba być rządzącym imbecylem żeby tego nie zrozumieć, tylko wydawać pieniądze na kształcenie Ukrainek, które zaraz pojadą dalej tylko poczekają na zielone światło. A w Polsce nadciąga nieuchronna katastrofa i nie za 10 lat tylko 2-3 lata.

#3  2017.05.06 21:36:30 ~Piel

Czesc, czy wiecie jak Pielegniarki i Połozne z Jedrzejowa? Kiedy spotkanie ze Starosta? z Prezesem szpitala?

#4  2017.05.06 22:08:59 ~piel

SZKODNIKI SĄ ZATRUDNIONE W IZBACH.OZNACZA TO ŻE SAMORZĄD PIEL. DZIAŁA WBREW NASZYM INTERESOM ZA NASZE PIENIĄDZE

#5  2017.05.06 22:15:20 ~Obserwator

I PO CO TEN TEMAT ? ukrainki do nas nie przyjadą - niezgodne przepisy (ukraina nie w unii) i inny system kształcenia - mają tytuł młodszego asystenta coś w tym stylu ! temat od 20 lat wałkowany zeby nas straszyć niepotrzebny tutaj - do zdjęcia !

#6  2017.05.06 22:26:46 ~Piel.związ

Do 3 : po prostu śmiechu warte - z zadanym pyt. "czy coś robią w Jędrzejowie? "A Polska nic na ten temat nie wie, inne pielęgniarki - no ale są zastraszone, głupie pielęgniarki bo inaczej nie można - to o pracownikach sieciówek się ostatnio mówiło 2 maja w telewizji dużo mimo że i tak nie najgorzej zarabiają - mają 13-tki. premie, nie pracują w nocy, ale też nie chcą pracować za brakujących pracowników ! A pielęgniarki ? Zawsze przeciwko sobie,nie solidarne, nie odważne, zastraszone i to Staszów i Jędrzejów dał bardzo zły wzór - bo teraz będą się bały pozostałe środowiska pielęgniarskie by nagłaśniać protesty ! A OD CZEGO MAMY ZWIĄZKI KRAJOWE ?

#7  2017.05.06 22:27:04 ~ja

Do 6 prawda !

#8  2017.05.06 22:27:47 ~piel.

Do 5 zgadza sie !

#9  2017.05.06 22:30:45 ~piel.

Do 2: już teraz brakuje a jeszcze jak pazerne z kilku etatów opuściły by miejsca dodatkowe swej pracy ! bojkotować pazerne na dyżurach !

#10  2017.05.06 23:12:45 ~piel.

I znowu odgrzewany kotlet ! Koleżanki i Koledzy 12 maja pod sejm ! 12 maja nasze święto !

#11  2017.05.06 23:16:33 ~MY

A CO PANIE MIELCAREK Z NORMAMI ZATRUDNIENIA ? NIE ODGRZEWASZ KOTLETA ? NIE PISZESZ NIC - BO ? SPYTAJ PAN JÓZEFINY SZCZUREK-ŻELAZKO WICEMINISTROWEJ PIELĘGNIAREK KIEDY TO JEJ OCZKO W GŁOWIE CZYLI NORMY ZOSTANĄ WPROWADZONE DO POLSKIEGO PIELĘGNIARSTWA NAJMNIEJ NAS W EUROPIE ! WSTYD I SKANDAL !

#12  2017.05.06 23:17:26 ~MY

12 MAJA WSZYSCY POD SEJM !

#13  2017.05.07 08:43:45 ~obserwator

Do : 6, 11-12 bardzo dobrze napisane - dobrze są takie tu osoby , które tak piszą !

#14  2017.05.07 08:46:22 ~Piel.

Do 9 właśnie to robimy już poprzez tą naszą oprac. antypazerską metodę "zwolniłyśmy" w krótkim czasie 3 koleżanki ! i na tym nie koniec !

#15  2017.05.07 08:50:37 ~Piel.

Mam propozycję - proszę o prezentowanie w sposób ciągły metod antypazerskich w stosunku do pielęgniarek którym ciągle mało ale słowem się nie odezwą i nie walczą o szacunek do zawodu ! Pewnie niektóre z nich nawet nie wiedzą o istnieniu tego portalu ! No już widzę lawinę propozycji w komentarzach ;)

#16  2017.05.07 09:18:53 ~magda piel

Do 15 bardzo dobrze napisane. Tak Szacunek jest bardzo ważny dla naszego zawodu: Godność, Uznanie. Na takie elementy pozytywnego wizerunku zawodu trzeba sobie zapracować - nie zasłużyć, bo już służbą nie jesteśmy. Tylko ochroną zdrowia, opieką - ot taki parasol ochronny. A to jest ogromna różnica jeśli chodzi o konotację znaczeniową.Służba ma, powinna mieć przywileje, godne pensje i emerytury, premie-nagrody,umundurowanie, wyróżnianie zawodów z okazji ich święta tak jak np. wczoraj strażaków. Wczoraj otrzymali oni życzenia m.in. od rządu, od premier Szydło, zwierzchnika pożarnictwa czy nawet od prezydenta Dudy. Wkrótce 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki - w Polsce praktycznie nie obchodzony. W mediach telewizyjnych, w prasie zupełna cisza. Same pielęgniarki i pielęgniarze - nie wszyscy oni o tym święcie wiedzą. Dlaczego tak trudny zawód ( m.in. tak wyraża się pani wiceministrowa - pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko o naszym zawodzie) nie jest tak szanowany, nie ma uznania przez rządowych decydentów, co przekłada się na brak szacunku ze strony społeczeństwa a nawet naszych rodzin! Pani wicemin. bardzo liczy na Ukrainki, dlatego spod ukraińskiej granicy przyjechała do Warszaw by poddać się rządom min. zdrowia Radziwiłła. Dobrze się schowała, mocno za jego plecami - do dziś jest nieznana środowisku medialnie! Pytamy więc Panią : kiedy odbędzie się OTWARTA DEBATA NA TEMAT KOŃCZĄCEGO, DOGORYWAJĄCEGO PIELĘGNIARSTWA W POLSCE? DLACZEGO BRAK W MEDIACH SYSTEMATYCZNYCH INFO NA TEMAT ZAWODU PIELĘGNIARKI, UKRYWANYCH WAKATACH, BRAKACH PIELĘGNIAREK, USTALMY PUBLICZNIE PRZYCZYNY (NP. NAUCZYCIELI NIE BRAKUJE) BRAKIEM ZAINTERESOWANIA MŁODYCH LUDZI TYM WŁAŚNIE ZAWODEM - ITD. Ciągle słyszymy, że brakuje: budowlańców, inżynierów, informatyków, ekspedientek-tów, itd. NT PIELĘGNIAREK WIELKA I CHORA CISZA.

#17  2017.05.07 09:23:53 ~nurse

Do 16 super napisane - oby więcej osób tak pisało w tym portalu a te co się kłócą o wykształcenie to niech stąd znikają i myją baseny będzie większy pożytek. A może to trolle ? Dodam jeszcze ad vocem 16 - tak kiedyś byliśmy w służbie zdrowia to chociaż 13 była - teraz nic ! od lat kupujemy mundury, obuwie czy strażak sobie kupuje sam ? P.Mielcarek nigdy nie podjął tego wątku - zachęcamy.

#18  2017.05.07 09:27:41 ~15,16,17

Popieram!

#19  2017.05.07 09:42:26 ~Obserwując

Tak zgadzam się z tym co powyżej a szczególnie z dwoma ostatnimi - brak pozytywnego wizerunku pielęgniarki w mediach, brak ich w polityce. A kogo to mamy o sejmie ? Ano : Szczypińska, Krynicka, Małas i inne tego typu. Nic nie robią marionetki - Krynicka temat oddzielny dziwię się, że w tym zawodzie była - z taką psychiką i wyglądem ? Pielęgniarka funkcjonuje w Polsce, medialnie w prześmieszny sposób, nawet w sposób prymitywny, np. w polsatowskim "Świat wg Kiepskich" , " Pielęgniarki " ( jaki to dokument ? reżyseryna nie ma absolutnie zielonego pojęcia o pielęgniarstwie! ) itp. Serial :Ratownicy" - poważny, merytoryczny, z szacunkiem i nadawany w godzinach ludzkiej oglądalności.Nawet w serialach fabularnych pielęgniarka występuje na co najmniej w setnym planie, głupio uśmiechnięta i przechadzająca się w różowym pięknym mundurku pielęgniarka. Dobrze że określenie "siostro" w tych filmach jest niesłyszalne, ale w kieleckim u dziennikarskich, lokalnych gryzipiórków nadal modne - pewnie są to tzw. scyzoryki. Pielęgniarki w "Barwach szczęścia " TVP 2 - jako obiekty do podrywania przez obleśnych, starych pacjentów - a dlaczego w przytoczonym wątku nie wystąpiła lekarka ?

#20  2017.05.07 09:43:34 ~my piel.

Do 15 dzięki za pomysł - wdrożymy i to jak najszybciej !

#21  2017.05.07 09:48:42 ~związ.

Do 16 super napisane dziękuję Magda - 12 MAJA RUSZAMY PO SEJM !

#22  2017.05.07 09:49:08 ~ja

19 brawo !

#23  2017.05.07 10:31:10 ~23

Do 19 masz racje . Nie ma głupszego serialu niż pilegniarki . Praca w serialu ogranicza się do udzielania rad i słuchaniu ludzi . Gdyby tak wyglądała nasza praca to chyba nie potrzebne byłyby szpitale a zwłaszcza pielęgniarki .

#24  2017.05.07 10:36:03 ~Piel

Jedrzejów kiedy u Was strajk? Czy moze nadal bedziecie pracowac za mniej niz 2000 zl brutto?

#25  2017.05.07 10:38:17 ~Piel

Wywalczylyscie w koncu ubrania ochronne i buty? bo nie macie ich od 8 lat.

#26  2017.05.07 10:49:34 ~26

Po co tam pojechali , czy chcą udowodnić ze nie znajda chętnych czy może ktoś im kazał rekrutować w ramach uzdrowienia ''służby" zdrowia. Żenada !

#27  2017.05.07 11:06:18 ~Małgorzata

Ale interes,studia spanie jedzenie,kieszonkowe i trzy lata do przepustki do europy zachodniej.Rozdawnictwo prezentów dla ukrainek.Żałosne.

#28  2017.05.07 11:06:25 ~Piel

Bedzie juz pokazywania Staszowa na pierwszej stronie gazety, Jaki to sukces? 400 zl do podstawy a raszta obok i z tego pochodne, wiec szpital tylko zyskal. Zadnych kosztow nie ponosi. Skandal!

#29  2017.05.07 11:11:49 ~Piguła

Tam można a w innych nie. Polska jednak dziwny kraj .

#30  2017.05.07 12:39:05 ~plln

Czyli chodzi o to,aby dać Ukrainkom,a Polki szczuć psami.Nienawiść do Polek i Polaków.Od kogo to zależy ?

#31  2017.05.07 19:44:28 ~Studentka

Na roku jest kilka dziewczyn z Ukainy i bardzo je szanuję. O wiele ciężej pracują, uczą się języka i sa bardziej ambitne niż część z Polski. Uważam, ze należy im się szacunek. One swiadomie wybrały zawód i brzydko się wyrażę teraz podmywaja polski tyłki za groszę. Bardzo proszę ich nie obrażać i zmniejszać ich rangę.

#32  2017.05.07 20:34:14 ~do 31

I myślisz, że zostaną w Polsce? Żeby nie było, że wykształcą się za nasze a później dadzą nogę na zachód.

#33  2017.05.07 23:59:45 ~do 31

Całkowita zgoda.Ukrainkom należy się szacunek. Tak jak nam,kiedy ambitnie uczyłyśmy się niemieckiego ,ciężej pracowałyśmy od Niemek,myłyśmy niemieckie tyłki i nadal myjemy ale nie żałujemy bo to była naprawdę dobra zmiana-dobra decyzja. Szacunku nie miałyśmy do rządu i nadal nie mamy, bo dla nas,polskich pielęgniarek nigdy nie było dobrej zmiany. I nie ma.

#34  2017.05.09 09:34:22 ~plln

Tu nikt nie obraża Ukrainek,czy innych,chodzi o szacunek również dla polskich pielęgniarek w Polsce ,bo są poniżane,nieszanowane,najgorzej opłacane.