Kilka słów do pielęgniarek i położnych. Kto się wypowiada? Przewodnicząca strajku w Staszowie: "Nikt nie ruszył za nami żeby rozpętać ogólnopolską akcję, a teraz czytam komentarze i chwilami niedobrze mi się robi".

Komentarze pielęgniarek i położnych

 

       

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Czytam komentarze i chwilami niedobrze mi się robi. Nasz protest był nagłaśniany. Gdyby tak nie było to skąd cała Polska o nim wie? To że nie puszczały informacji TVP info to już nie nasza wina tylko tej stacji. Informacja była w PAP więc wszystkie media miały informacje. Może to polityka, może nie. My skupiliśmy się na negocjacjach i podtrzymywaniu morale pielęgniarek. Przez trzy tygodnie przechodziliśmy piekło. Dyrekcja manipulowała innymi grupami zawodowymi. W momencie gdy miało dojść do strajku generalnego inni pracownicy( najniżej zarabiający) płakali ze stracą przez nas pracę. Atmosfera zagęszczarka się bardzo, a dyrekcja ją podsycała puszczając nieprawdziwe informację o zerwaniu kontraktów przez NFZ. Pozostałe pielęgniarki w Polsce tylko się przyglądały rozwojowi sytuacji. Myślałyście ,że przyniesiemy wam rozwiązanie na tacy? Nikt nie ruszył za nami żeby rozpętać ogólnopolską akcję. Jeśli uważacie, że to porażają a nie wygrana to proponuję rozpocząć akcję u siebie. Spróbujcie zjednoczyć 100% pielęgniarek tak aby mówiły jednym głosem. Tym którym udało się włączyć dwie transze brutto ( 660 zł ) szczerze gratuluję. Tylko napiszcie kiedy to było? Czy już po ogłoszeniu projektu ustawy o minimalnym wynagrodzeniu? Czy wiadomo już było jak ma wyglądać sieć szpitali? I w jakim stopniu referencyjnym jest lub będzie wasz szpital? Dziś wszyscy dyrektorzy boją się włączenia dodatków jak ognia. Spróbujcie dziś o nie zawalczyć. Pozdrawiam i dziękuje tym którzy gratulują nam zakończenia nierównej walki.

Zobacz komentowany artykuł i inne komentarze w sprawie...


Zobacz inne komentarze pielęgniarek i położnych na pielegniarki.info.pl

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.07 17:58:30 ~piel.

Imbecyle tego nie zrozumieją, kłapać dziobami to tylko potrafią tu na portalu a w pracy siedzą cichutko jak myszki. BRAWO, BRAWO SZTASZÓW pokazałyście przede wszystkim prawdziwą solidarność co w naszym zawodzie jest niestety nieosiągalne.

#2  2017.05.07 18:10:50 ~piel

PIELĘGNIARKI ZE STASZOWA TRZYMAJCIE SIĘ TAK DALEJ ,RAZEM .JESTEŚCIE WIELKIE, ODWAŻNE. TO CZEGO DOKONAŁYŚCIE UWAŻAM ZA SUKCES. POZDRAWIAM.

#3  2017.05.07 18:48:19 ~jad

Zazdroszczę Wam załogi i walecznych związków . w moim szpitalu związki nic nie robią ,mają układy z dyrekcją ,a pielęgniarki sukcesywnie wypisują się. Pozostałe pielęgniarki proszą Pana Boga by dostać dyżury kontraktowe ,omal że wyrywają sobie. Nic się nie zmienia .Pielęgniarki ze Staszewa jesteście wielkie ,cieszę się razem z Wami.

#4  2017.05.07 19:14:10 ~piel

Przewodniczącej strajku w Staszowie należą się słowa pochwały i uznania!

#5  2017.05.07 19:29:36 ~mm

Bo w większości koleżanki pielęgniarki tak działają: siedzą cicho potakują panom dyrektorom, oczekują ze ktos inny wszystko im załatwi. A pisanie w Internecie niczym nie grozi.Sprobuj jedna z druga dokonac tego co pielegniarki ze Staszowa. Brawo Staszów.

#6  2017.05.07 21:03:53 ~Bo

Nikt z zewnątrz nie ma prawa komentować sposobu załatwienia sprawy.Jeśli kol.ze Staszowa są zadowolone, to. znaczy że odniosły sukces.I wiem,ze przeszły b.ciężkie chwile.Pozdrawiam!

#7  2017.05.08 07:17:06 ~ona

My już dawno zachorowałyśmy.

#8  2017.05.08 14:23:43 ~pigula

Bardzo dobry komentarz. Śmiechy i chichy były ze Staszowa, że tylko tyle udało się im ugrać. Te osoby, które często wyśmiewały Staszów biernie się przyglądały, bo nie miały odwagi zaprotestować. Każdy był mądry tylko w internecie śmiejąc się i obrażając innych. Nikt nie ruszył ze strajkiem tak jak Staszów, Kraków i Centrum Zdrowia Dziecka i nie interesują mnie spory zbiorowe w szpitalach tylko akcje protestacyjne. O Staszowie mówiło się mało, gdyż to jest region Polski B i mniejsza jednostka. O CZD było głośno bo to jest duża Ogólnopolska klinika.

#9  2017.05.09 11:52:40 ~infirmaria

I po co znowu ten nic nie wnoszący jazgot :już za chwileczkę już za momencik sytuacja sama się rozwiąże i nie potrzebne będą protesty,strajki itp.Stare tak wyszydzane przejdą na głodową emeryturę zmęczone życiem w ciągłym łataniu dziur zarówno tych ekonomicznych jak i zdrowotnych a młodzież będzie miała swoje pięć minut i postawi pielęgniarstwo na nogi:)

#10  2017.05.09 13:05:20 ~MY

TO CO POWYŻEJ NAPISANE WYWOŁUJE ROZPACZ - JAKIE ZWYCIĘSTWO ? NIE NAGŁOŚNIONY PROTEST, NIE WSZYSCY W POLSCE WIEDZIELI I DOPIERO TERAZ DOSTAŁY MINIMUM, KTÓRE SIĘ NALEŻAŁO BEZ PROTESTU OD STYCZNIA 2017 !

#11  2017.05.09 13:08:23 ~CZDZ

PIEL. Z Centrum Zdrowia Dziecka poinformowały o strajku całą Polskę to gdzie staszowianki były ? na 3 dyżurze zleceniowym ? teraz się obudziły ? wstyd że miały pensję jak sprzątaczki i jakie to zwycięstwo ?

#12  2017.05.09 13:11:47 ~zw.

Do 6 : a właśnie, że mamy bo jesteśmy w tej samej grupie zawodowej, a ciche działania nie poprawiają sytuacji w danej grupie zawodowej, ujmują szacunku i godności zawodowej !

#13  2017.05.09 13:12:43 ~kieleckie

Do 4 za co ? że minimum ustawowe zadziałało - śmiech !

#14  2017.05.09 13:15:16 ~łód

Ta zgadza się w TVP nic na temat strajku nie podawano natomiast o innych protestach mówili np. 2 maja o pracownikach sieciówek.

#15  2017.05.09 13:21:59 ~my piel.

P.Mielcarek dość już tego tematu bo się niedobrze robi co tylko Staszów ważny ? Normy zatrudnienia jak się mają prace pani wiceministrowej pielęgniarki Szczurek-Żelazko ? 12 maja święto Pielęgniarek - czas na działania - duże działania !

#16  2017.05.09 13:23:10 ~ja

Do 11-12 prawda