Zobacz wykaz specjalizacji pielęgniarek i położnych (w podziale na województwa), które zamierza dofinansować w 2017 roku ministerstwo zdrowia. Będzie co najmniej 2 250 miejsc szkoleniowych!

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych 2017.

      

źródło: strona internetowa ministerstwa zdrowia 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.27 21:09:56 ~Anka

A ja się pytam GDZIE ONKOLOGICZNE DLA PODKARPACIA? Tam onkologia też się rozwija, wszyscy chcą profesjonalnej kadry, a gdzie my się mamy szkolić? Prędzej piekło zamarznie niż doczekam się specjalizacji onk bliżej jak 300km :(

#2  2017.05.27 21:24:43 ~Kasia

Szukam informacji na temat specjalizacji i w każdym województwie jest organizowanych 2. Może 3. A o dofinansowaniu nigdzie słowa nawet nie ma.

#3  2017.05.27 21:36:28 ~Marysia

Wyciąganie pieniędzy,

#4  2017.05.27 21:54:02 ~Xxx

Nie będzie już wymówki dla niektórych, że specjalizacja jest za droga. Tylko chęci. Do Marysi - wobec powyższego lepiej byłoby, gdybyś napisała, że to strata czasu, a nie wyciąganie pieniędzy.

#5  2017.05.28 07:48:37 ~5

Trzeba utrzymać nierobom koryto .zaraz będzie pęd na doktorary

#6  2017.05.28 08:46:33 ~do1

Wyluzuj,po co ci dodatkowa strata czasu na gówniany papierek.Za profesjonalną kadrę w tym zawodzie nikt nie płaci.

#7  2017.05.28 08:56:08 ~pielęgniar

Po co pielęniarce specjalizacja? Wykształcenie wyższe wystarczy. Znowu chcą zarobić - jak nie Izby pielegniarskie to teraz ministerstwo. A co będzie jak zmienię np. Oddział internistyczny na chirurgie? Spadam wtedy z grupy? Teraz to dopiero biznes na pięgniarkach się rozkręci.

#8  2017.05.28 09:02:40 ~eli

Niech ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z rezerwowymi?

#9  2017.05.28 10:16:53 ~do8

Tego nie wie nikt

#10  2017.05.28 10:32:23 Redakcja Portalu

Ministerstwo zdrowia rozpisuje przetarg na prowadzenie specjalizacji. Najpierw te te w danym województwie, które są na tle białym. Pytanie - co zrobić kiedy żaden organizator nie będzie zainteresowany prowadzeniem tych specjalizacji - pierwszych w danym województwie? Dlatego dla bezpieczeństwa określono "rezerwowe" specjalizacje. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#11  2017.05.28 19:22:46 ~Aga

Jak tak czytam wasze wpisy , to tak wrednej dla siebie grupy zawodowej to chyba brak .

#12  2017.05.28 19:56:14 ~do11

A ty to kto?

#13  2017.05.28 20:16:00 ~Sonia

A dla położnych w podlaskim nic nie ma

#14  2017.05.28 21:20:58 ~Położna

Położne ogólne są nikomu niepotrzebne -zlikwidować położnictwo szkolić pielęgniarki do pracy na ginekologii i poloznictwie

#15  2017.05.28 22:35:43 ~piel.

Nie mają chętnych kolejny wyścig szczurów najpierw był map od na mgr teraz spec a za chwilę będą modne dr pielęgniarstwa a tak naprawdę nie ma komu pracować na odcinku ludzie czy mgr czy spec czy też dr i tak będziecie zwykłymi piel.mam mgr i spec.onkologiczna wykonuje to samo przed wszystkimi tytułami za takie same pieniądze gdzie ta siatka płac najpierw dajcie kasę a potem będziemy się szkolić

#16  2017.05.28 22:47:18 ~piel.

Czy piel.ze spec.mgr.dr niedługo hab i jeszcze prof to i tak będziemy ta pielęgniarka która jest pierwsza przy p acjencie lek nigdy nie zrozumie potrzeb chorego czy te tytuły zrozumie pacjent nie dla niego jesteśmy tylko piel.dla niego nie są ważne tytuły tylko wsparcie pomoc wtedy kiedy tego potrzebuje dziewczyny my musimy walczyć o godne zarobki a nie o tytuły i tak jesteśmy mądrzejsze od lek niejednokrotnie same się wielokrotnie o tym przekonalyscie jestesmy bezcenne nikt nas nie zastąpi same wiecie co się dzieje kiedy są dwa zwolnienia chorobowe co się dzieje nie ma komu pracować lek nie stanie przy łóżku chorego a my będziemy się podpierać i tak jesteśmy wspaniałe nie zapominajcie o tym tytuł nie jest istotny wybralyscie ten zawód z powołania a nie dla tytulu

#17  2017.06.06 19:48:08 ~Mgr, specj

Ja teraz skończyłam druga specjalizację i stwierdzam, że nic z tego nie wynika. Owszem wiedzę odświeżylam, nowa zdobyłam, ale koleżanki, które się nie uczą gorzej na tym nie wychodza. Ogólnie mnie to wszystko, jakoś dołuje. Całe to pielęgniarstwo jest, jakaś, dziwna'' profesja. Za bardzo na początku kariery się angażowalam i po 20latach nastąpiło to, wypalenie''. Teraz już to zrozumiałam na czym polega.