Materiał telewizyjny - szpital w Świnoujściu - brakuje pielęgniarek na oddziale: internistycznym, neonatologicznym, ginekologicznym, pediatrycznym i bloku operacyjnym...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

       


* Kliknij powyżej, aby zobaczyć materiał telewizyjny...



Zobacz także:
Aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.10 11:04:19 ~też piel

I co z tego? Kogo to interesuje? Na pewno nie ministra zdr.Teraz się budzą? Trochę"tak jakby" późno.

#2  2017.05.10 11:32:28 ~Asia

A to ci Amerykę odkryli.

#3  2017.05.10 11:36:04 ~anka

A cały czas wmawiano nam, że szpital to lekarze,a my zupełnie nieznaczące ogniwko w całym tym medyczny bajzlu. Więc jak to jest naprawdę?

#4  2017.05.10 11:52:12 ~ona

Pacjencie lecz sie sam :)

#5  2017.05.10 12:05:36 ~infirmaria

Myślałam,że nie przyjdzie mi dożyć tej chwili a tu masz! wreszcie zaczyna się odkrywać karty bo tak na prawdę temat znany zainteresowanym od lat. Ciekawe co w tej kwestii ministry? proponuję każdego na jeden dzień do roboty za pielęgniarkę jest ich tylu, że jeden szpital na pewno obstawią a jakie będą oszczędności w ministerstwie; jak im się zapłaci pensję pielęgniarki:)

#6  2017.05.10 12:43:03 ~alfa

A pisałam, że jeszcze w tym roku nadejdzie krach. Zakładano, że za 2-3 lata będzie źle, ale emerytki przyspieszą ten fakt. Mają, co chcieli. Wkurzające jest to, że dyrekcje w swoich szpitalach nic nie robią aby zachęcić do nowych zatrudnień a tu jeszcze może się okazać, że pielęgniarki odejdą tam gdzie będą lepiej płacić. Zobaczycie, to się stanie szybko. W każdym nowym miesiącu będzie się działo. I lekarzom się pogorszy, bo jak będą zamykać oddziały to co z nimi?

#7  2017.05.10 12:54:32 ~Zwolniona

Współczuję pielęgniarką, które jeszcze pracują za dwa , trzy etaty . Braki odbiją się nie na dyrektorze czy ministrowi , ale na tych pielęgniarkach , które te oddziały ciągną. Lekarze, minister czy dyrektorzy czekają na ukraińskie pielęgniarki, dlatego nic z tego sobie nie robią.

#8  2017.05.10 12:54:53 ~p/

Może skończą się głupie komentarze ludzi " to proszę zmienić zawód" !

#9  2017.05.10 13:02:46 ~gg

Ale nasz pan książę chyba ma coś z oczetami ze nie widzi problemu śmieszy mnie juz to już nawet przestał się złości zaczynam mieć to w dupie to całe pielęgniarstwo za 2 000 chyba musze się wódki nspic

#10  2017.05.10 13:12:51 ~mm

Naprawdę wesoło zrobi sie po 1.10.2017 kiedy emerytki zaczną odchodzić .U mnie to ok 15 % pracujących pielęgniarek. Większośc zarzeka sie ,że nawet nie spojrzy na szpital.

#11  2017.05.10 13:35:34 ~ON-34 lat

Jak ja się cieszę, że nas w końcu tak bardzo brakuje. Nic nie zostało zrobione, aby zrobić by było nas więcej. Ciągle tylko stawia się pielęgniarkom bariery w postaci co raz to większej ilości kursów, które trzeba mieć, posiadać by robić coś, co wcześniej nie było wymagane posiadaniem kursów. Najlepsze jest to że płacę składki do izb, a od 2 lat nie mogę się dostać na kurs kwalifikacyjny. Dzwonię do izb, a tam mi mówi pani, że biorą od najstarszych podań. Najlepsze jest to, że jak było wcześniej więcej chętnych to wysyłali list z zaproszeniem na egzamin i choć to było sprawiedliwe. Teraz można sobie składać do izb podanie/ankietę z chęcią do kursu i wiecznie się na niego nie dostać. A dobrze wiem.jak jest. Jak ktoś ma układy w izbach to dostanie się na 2 kursy w roku, mimo że jest jeden niby na rok. A jak można się dostać na choć jeden jak na teranie izby jest 30.000 pielęgniarek a w danej dziedzinie kursu tylko 25 miejsc. I co mówią nam jak to teoretycznie przysługuje nam kurs 1 na rok. Na co ja do k.wy nędzy płacę te je.ne składki? Na to by pensje tam na górze wynosiły po 13.000zł miesięcznie? O jak dobrze, że nas brakuje. TO zawód tak splugawiony, tak upodlony i upokorzony naszą ciężką pracą, nas odcinkowych mrówek. Czy my jesteśmy poniżej drabiny potrzeb Maslowa? Poniżej tych fizjologicznych? Bo na dyżurze nawet na pójście do wc nie ma czasu? Wyrabia się w naszym zawodzie odruch psa Pawłowa. Zrobili z nas niewolników za minimalną.

#12  2017.05.10 13:49:48 ~Aqua

Może należy zebrać 100 tys podpisów naszego środowiska i wystąpić z inicjatywą ustawodawczą likwidującą "izby"-bo skoro tak nam pomagają to damy sobie radę Sami.

#13  2017.05.10 14:18:56 ~piel

Nie cieszcie się za wcześnie,bo nie macie ku temu żadnego powodu.

#14  2017.05.10 14:20:53 ~Do Aquy

To na prawdę dobry pomysł.

#15  2017.05.10 14:34:50 ~piel

"Najwięcej, najcięższej pracy maja tu, na oddziale wewnętrznym. I tu właśnie najbardziej widać,że ich brakuje". "Mądrzy" decydenci ustalili wskażnik zatrudnienia dla odziałów zachowawczych niższy niż na odziałach zabiegowych. To teraz niech idą tam zapierdalać albo zamkną oddział bo pielęgniarka za taką samą kasę pódzie pracować na lżejszy oddział z większą obsadą. Albo odejdzie i Interny.

#16  2017.05.10 14:35:52 ~Aqua

14-dzięki trzeba o tym rozmawiać .

#17  2017.05.10 14:37:11 ~do 12

Popieram pomysł

#18  2017.05.10 14:56:04 ~anka

Do 12- popieram pomysł. Koniec bujania się w izbach, zarządach i innych tworach, które łoją nas jak tylko się da. Za 10- 15 tys. maja panie na stanowiskach niezły ubaw z nas pracujących między "kupką, moczem, wymiocinką". Zebrać podpisy, rozpiórgać to towarzystwo wzajemnej adoracji.

#19  2017.05.10 17:50:27 ~Ala

A może brakuje stanowisk i przyjęć do pracy,w Ciechanowi Mławie Przasnyszu Płońsku pułtusku przyjęć brak ,są zwolnienia ,mobing.Zwalniają pielęgniarki i położne a na ich miejsce przyjmują po znajomości,moźna sprawdzić.A pacjenci zaniedbani,jeszcze do 15.00jako ,tako,ordynator i oddziałowa do domu a pacjent nawet nawet leków nie ma

#20  2017.05.10 20:23:08 ~do aqua

Jestem za czas na likwidacje izb albo przynajmniej dobrowolna przynależność. i ciekawe co wtedy zrobią Panie izbianki pójdą na zielona trawkę .i skończy się obstawianie kursów i specjalizacji .Tylko będą konkursy

#21  2017.05.10 23:52:13 ~Doktor

Juz pedza babrac sie w gownach za najnizsza krajowa

#22  2017.05.11 00:00:20 ~Obserwator

Mobing tetaz jest wszedzie cjca zeby 2 pielegniarki robily za 4 a jak sie nie podobs to won a kazdy ma rodzin

#23  2017.05.11 13:50:52 ~Aqua

Do 21-a dlaczego nie ? czyżby nie były pielęgniarkami "profesjonalistkami" ?