Nie mamy żadnego podania o pracę od pielęgniarki... Mówi dyrektor ds. medycznych szpitala.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

       


* Kliknij, aby zobaczyć materiał telewizyjny...
 


Zobacz także:
Aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.11 11:36:43 ~infirmaria

Czas zakasać rękawy derektory i do roboty wówczas docenicie co straciliście i będziecie tracić dalej z takim podejściem jak dotychczas:)

#2  2017.05.11 12:30:04 ~Pieleg

No i super! Brawo my! Z przyjemnością będziemy się temu przyglądać!

#3  2017.05.11 12:39:57 ~piel piel

"Larum grają ! ".to było do przewidzenia i to od kiedy !

#4  2017.05.11 12:43:39 ~MY

OBY BYŁO JESZCZE GORZEJ - PAZERNE Z 5 ETATÓW WRÓĆCIE NA TEN JEDEN I WALCZCIE GODNIE O NALEŻNE PŁACE A PRZY NAJMNIEJ NIE PRZESZKADZAJCIE ZAPYCHAJĄC TZW. DZIURY ETATOWE ! MA NAS JESZCZE BARDZIEJ BRAKOWAĆ A PAŻDZIERNIK TUŻ, TUŻ ! SUPER - WICEMINISTROWA ŚPI ?

#5  2017.05.11 12:44:19 ~ja

Do 4 prawda, brawo !

#6  2017.05.11 12:46:11 ~mOnia

Są dwa szpitale, w jednym wynagrodzenie podstawowe na poczatek 4tys zł brutto w drugim 2tys brutto, pierwszy nie ma problemu z brakiem pielęgniarek wręcz przeciwnie nawet ciężko się dostać, w drugim nie ma ani jednego podania i pracę. Państwo rządzący jaki z tego wniosek? Acha nie wiecie. no w sumie to się nie dziwię myślenie to bardzo skomplikowana sprawa.

#7  2017.05.11 12:53:08 ~Piel.

Jutro nasze święto rozpoczynamy walkę ! Dargiewicz co śpisz kobieto w czerwcu wylatujesz - jak ci niewsty zaten dodatek przed koleżankami i kolegami z twojego środowiska ! - obyś zaznała wielkiej biedy !

#8  2017.05.11 12:54:17 ~dot.7

Korekta : za szybko pisane brak spacji przepraszam

#9  2017.05.11 13:03:51 ~Piel

Proponuję, aby kontraktowe, o których mowa w tym reportażu, wzięły sobie jeszcze dodatkowo ze 200-300 godzin oprócz tych 300, które już mają, za 15-20 zł brutto. Przecież dadzą radę z palcem w d. cholerne himenki! A i jeszcze pani dyrektor nie będzie już wtedy zaniepokojona.

#10  2017.05.11 13:05:05 ~mmm

No dobra a kto za Dargiewiczowa jest ktoś kto tego nie spiepszy czy jak zwykle punkt widzenia będzie zależał od punktu siedzenia

#11  2017.05.11 13:07:26 ~Piel 30l p

Szczera prawda gdyby nie kontraktowi. Juz dawno pensje poszly by szybko w gore ale one mysla krotkofalowo tu iteraz lataja bez srnsu z roboty doroboty izasypiaja na stojaco

#12  2017.05.11 13:21:17 ~b.b

Przejda na emeryture,a na drugi dzien zatrudnia sie na kontrakcie.Nie bedzie takiej katastrofy z ich odejsciem jak sie spodziewaja w materiale.

#13  2017.05.11 13:39:40 ~do#7

Znasz takie powiedzenie? NIE ŻYCZ DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE! żadna obelga nie pomaga w tej i tak trudnej sytuacji- a co takiego TY zrobiłaś dla poprawy sytuacji? gęgolić to każdy potrafi już ten w beciku:)

#14  2017.05.11 13:46:43 ~piel

I tak jeszcze chyba nie dociera do decydentów, bo jak się słyszy ,że średnia wieku 48 lat to sobie myślą że do 60-tki to jeszcze jeszcze. Więcej jest tych przed 60-tką niż młodych.

#15  2017.05.11 13:48:45 ~Pielęgniar

Gdyby nadchodziła katastrofa to już by dawno zareagowali i sypneli podwyżkami a tak przedłużają w czasie. Mają plan naprawczy: ukraińskie a nawet chińskie pielęgniarki, emerytki dorabiające do emerytury, ratownicy medyczni. Podwyżki powinny w takiej sytuacji już być natychmiast a nie zrobią tak. Oszczędzają na zmiejszonej ilości personelu pielęgniarskiego. Zgadnicie dla kogo?

#16  2017.05.11 14:06:26 ~do 13

Do 13 dużo więcej od ciebie - gęgolić ale słownictwo !

#17  2017.05.11 14:08:31 ~ja

Do 13 koleżanka Dargiewiczowej ? - dobre sobie gęgolić od razu widać że z łąk i pól !

#18  2017.05.11 14:09:46 ~piel.

Do 12 prawda ale mniej będzie bo ile można 60 -tka na emeryturze i kontrakcie w szpitalu !

#19  2017.05.11 14:24:29 ~Joanna

Drogie koleżanki pracujące bez umiaru - zwolnijcie trochę. To jest nasza szansa pokazać decydentom, że nas NAPRAWDĘ brakuje i nie da się tak bez końca łatać dziur czyimś kosztem. Czy naprawdę jak weźmiecie trochę mniej dodatkowych dyżurów nie podołacie finansowo? Zbliża się lato, zróbcie coś dla siebie i swoich rodzin. Szanujcie siebie i swój wolny czas.

#20  2017.05.11 14:25:55 ~Do 15

Nie będzie ani chińskich ani ukraińskich pielęgniarek. Sprawa biegłego język A to jedno. Chiński u siebie zarabiają godnie i tu na biedę nie przyjadą. A co do Ukrainek to nikt im w Polsce nie może uznać dyplomów. Kiedyś to robiły Kuratoria oswia Ty,Teraz tego nie mogą a Izby nie chcą.

#21  2017.05.11 14:44:24 ~ja

Do 20 prawda

#22  2017.05.11 14:48:35 ~nuna

Monia brawo komentarz strzał w sedno :-)))

#23  2017.05.11 15:08:49 ~Do 15 i 20

A i ratownicy też nie pędzą tłumnie i ochoczo na nasze stanowiska i za nasze pensje.

#24  2017.05.11 15:14:53 ~Aqua

Dlaczego nie ma chętnych pielęgniarek do pracy ? Każda z NAS to wie . Nie jest to tylko kwestia pieniędzy .W innych krajach też brakuje przedstawicielek naszego zawodu . Większość pacjentów i ich rodziny , przekraczając próg szpitala , są prawie przekonani , że trafili do "Leśnej Góry" , a tu taka niespodzianka ! I się zaczyna,więc mamy tego coraz bardziej -DOŚĆ !

#25  2017.05.11 15:31:08 ~do 16 i 17

Tak-tak własnie GĘGOLADA w wykonaniu miastowych i wyuczonych tak,że mózg sie lasuje:)

#26  2017.05.11 17:26:12 ~DO 25

Skoro lucynka wlazła na stanowisko i bez skrupułów brała długi czas solidną pensję to powinna przynajmniej mądrze i na temat gadać w telewizji,a nie pieprzyć o tym,że pielęgniarki są wykształcone,bo dzisiaj wykształcone są nawet sprzątaczki.Gadanie trzy po trzy, zamiast na temat w niczym nikomu nie pomogło i nie pomoże.Dopóki nie wejdą do naszych władz mądre,elokwentne i z jajem dziewczyny dopóty nie ma szansy na pozytywne zmiany.

#27  2017.05.11 17:38:27 ~mm

Zgadzam się izby zamiast dbać o własne stołki i pilnować kasy na kursikach iszkoleniach powinny walczyć o rangę zawodu. Walczyć z dumpingowymi stawkami za godzinę, nie pozwalac na zeszmacanie zawodu praca po kilkaset godzin miesięcznie. Gdzie byly przez tyle lat nasze zssobne w kse przedstawicielki? Bujaly sie od wyborów do wyborów

#28  2017.05.11 17:40:05 ~s

Do 26 - w Polsce nie ma takich pielęgniarek

#29  2017.05.11 18:45:23 ~maria

U nas pani oddziałowa krzycząc straszyła nas panią dyrektor,kiedyś naczelną ,jak nie schowamy koców ,którymi czasem w nocy się przykrywamy to dopiero będzie ,bo pani dyrektor nas będzie kontrolować,a może my im zróbmy kontrolę co zrobiły przez tyle lat aby nam polepszyć warunki pracy i płacy,jeszcze do nich nie dociera ,że to my w tej chwili robimy łaskę pracując za marne grosze ,nie szanują nas w ogóle ,ale kij ma dwa końce ,jest przysłowie co dajesz to do ciebie wróci, szkoda że oddziałowa tego nie przeczyta zresztą do niej i tak nic nie dotrze

#30  2017.05.11 19:14:56 ~????

Ale jakiego szpitala Panie Mielcarek

#31  2017.05.11 19:56:04 ~Ewa

Z obserwacji wiem ,że te co maja wysokie pobory na emerytury nie pójdą bo wtedy co najwyzej umowę zlecenie dostaną. A te co pójdą i jak im ZUS wyliczy to szybko wrócą bo jak mozna dożyć za taką emeryturę. Czyli służba będzie jeszcze tańsza TYCH LAT NIE ODDA NIKT. Z najlepszymi życzeniami z okazji Święta.

#32  2017.05.12 08:27:08 ~Gosia

Natychmiast powinny być zlikwidowane kontrakty! Wtedy dopiero okazało by się ile nas jest naprawdę. Od października idę na emeryturę. Gdyby mi brakło pieniędzy "na zycie" - pójdę do opieki długoterminowej domowej.Nie będę nadal harować na oddziale za 2000 brutto. Pracowałam kiedyś w "domówce". Na umowę -zlecenie za 3 pacjentów zarobię 1200 na rękę. Pół etatu.Plus premia. Koleżanka tak dorabia.I w tej pracy jest się PANIĄ PIELĘGNIARKĄ a nie śmieciem - jak w szpitalu. Pogody ducha i SPOKOJNOŚCI z okazji naszego święta! !

#33  2017.05.12 09:39:55 ~do 32

Przestań, 1200 zł to tak fajnie? To następne niewolnictwo. Musisz do tego pacjenta 3x w tygodniu jechać i na każdy tel z jakimś problemem. A często trzeba jechać do innej miejscowości.

#34  2017.05.12 09:42:52 ~do 26

Ale widzisz, wszędzie rządzi mamona

#35  2017.05.12 12:56:45 ~KOC

DO 29 to o czym piszesz to jest zarządzaniem strachem, niedopuszczalne wręcz! pielęgniarka ma prawo do wymiennego odpoczynku nocnego tak jest w krajach cywilizowanych - wywalcie oddziałową - nawet żołnierze na służbie odpoczywają wymiennie!

#36  2017.05.12 14:45:39 ~Luna.

Co wy gadacie że nie ma pielęgniarek, jest ich dużo więcej niż kiedykolwiek, przecie praca po 200-300 godzin w miesiącu to pikuś. Robią kobiety kariery, piszą pracę, publikują swoje, badania w renomowanych pismach, a to że ich prawie nie ma w domu, no cóż coś za coś, przecież, za takie pobory można wszystkich domowników utrzymać. O KURCZE CHYBA COŚ POMYLIŁAM A JUZ WIEM TO DOKTORY TAK MAJĄ! Sorry In

#37  2017.05.12 14:49:46 ~Jenik

Do 6 ale prezesik tego szpitala na pewno niezarabia mniej od dyrektora tego szpitala co lepiej płaci.

#38  2017.05.12 23:23:37 ~motyl

Ja do tego dyrektora d/s spraw medycznych . MOŻE NIECH POSZUKA NA UKRAINIE, BIAŁORUSI ALBO W BANGLADESZU . A druga opcja to : NAJLEPIEJ przeszkolić lekarzy a zresztą po co przeszkalać jak oni WSZYSTKO POTRAFIĄ ZROBIĆ - WIĘC NIECH SIĘ NIMI POSIŁKUJE a może ktoś z rodziny zechce popracować na TAK SZANOWANYM STANOWISKU JAK TWIERDZI wiceminister zdrowia ( z zawodu pielęgniarka ) To może zechce pomóc szpitalowi i chorym ( bo to taka piękna MISJA ) a i pacjenci pięknie podziękują a może i w rączkę pocałuje z radości że TAKA PERSONA SIĘ NIM ZAJĘŁA . TAK TRZYMAĆ SZANOWNE PANIE ! HONOR PONAD WSZYSTKO ( bo tego się nie kupi ) . A CI co go nie mają to NIE SĄ WAS GODNI !