Zobacz aktualny projekt ustawy o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym w podmiotach leczniczych, w zakresie podziału osób wykonujących zawody medyczne na 10 grup i przypisane im współczynniki pracy.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

       


Zobacz także:

10 maja 2017 - Ustawa "o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych", która ma regulować także wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnychprzyjęta na "obiegowym" posiedzeniu rządu. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się wszystkie placówki medyczne – zarówno publiczne, jak i prywatne.

10 maja 2017 - Pielęgniarki i położne! Sposób wypłacania dodatków brutto brutto na dotychczasowych zasadach przechodzi do historii. Pieniądze obecnie przekazywane przez NFZ dla pielęgniarek i położnych, dyrektorzy szpitali będą mogli przeznaczyć na wzrost wynagrodzenia zasadniczego... do kwoty najniższego wynagrodzenia zasadniczego, określonego ustawą.

W załaczniku do projektu przedmiotowej ustawy (projekt z dnia 26 kwietnia 2017 roku) zapisano:

Wybrał: Mariusz Mielcarek

P.S. Kolejne info wkrótce... Jutro info o sposobie podziału dodatków brutto brutto pod rządami powyższej ustawy..., która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2017 roku. 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.11 19:12:17 ~???

A magister pielęgniarstwa bez specjalizacji to jaki ma przelicznik 1,05 0,73 czy 0,64

#2  2017.05.11 19:28:31 ~Go

Do 1 - wychodzi, że 0,64.

#3  2017.05.11 19:29:23 ~Fruzia

0,64

#4  2017.05.11 19:36:32 ~Jaga

Ą zakres obowiązków!

#5  2017.05.11 19:38:59 ~@@@

No właśnie ! :)

#6  2017.05.11 19:41:44 ~Jaga

Będę zap. z Panią mgr specjalistka na dyzuze za 1/2 jej stawki .

#7  2017.05.11 19:45:39 ~asdas

Kurwiszony ze stołków won !

#8  2017.05.11 19:46:42 ~asdas

Do jaga: zazdrosc ?

#9  2017.05.11 19:46:57 ~Jaga

Może dodatek za mgr i inne tytuły robione w ekspresowym tempie.

#10  2017.05.11 19:48:28 ~kom 9

Trzeba było robić

#11  2017.05.11 19:53:01 ~Jaga

Zrobiłaś i zawsz będziesz tylko siostra.

#12  2017.05.11 19:54:34 ~do jaga

Raczej brat :D

#13  2017.05.11 19:55:09 ~do jaga

I nie tylko, ale AŻ

#14  2017.05.11 20:14:00 ~Ewa

Tzn. Jak mam pensję zasadniczą 2500 to nie dostanę już , zembalowego?

#15  2017.05.11 20:17:56 ~ewa

A licencjat ze specjalizacją i 30 lat stażu to jaki współczynnik ? ;-)

#16  2017.05.11 20:19:26 ~ewa

Zębalowym podzielimy się z wszystkimi pracownikami :-(

#17  2017.05.11 21:35:40 ~basia

Do.15 współczynnik 1.05

#18  2017.05.11 21:43:00 ~Iwona

Do 15 , współczynnik 0,73 . Współczynnik 1,05 mgr pielęgniarstwa i specjalizacja.

#19  2017.05.11 21:57:34 ~basia

Do 18 prosze przeczytac stanowisko ministra odnosnie pielegniarek z licencjatem i magistra

#20  2017.05.11 22:05:36 ~pielęgniar

I tam wyraznie pisze pielęgniarka lub położna z TYTUŁEM MAGISTRA ZE SPECJALIZACJA nie pisze nic o licencjacie a w woli ścisłości to licencjat obecnie to to samo jak kiedyś LM itp czyli szkoła po której uzyskuje się prawo wykonywania zawodu i znajduje się w tej najniższej grupie. A czemu nie ma uwzględnionych magisterek bez specjalizacji bo takich jest najwięcej

#21  2017.05.11 22:28:45 ~basia

Minister zdrowia z powodu pominiecia pielegniarek z tytułem licencjata wydał stanowisko które mozna przeczytac wpis wyzej.

#22  2017.05.11 23:05:21 ~siostra

No to Wam wielki brat właśnie pokazał po co te licencjaty skoro to było tylko po to aby nabić kasę co nie którym HI HI HA:)

#23  2017.05.11 23:13:43 ~mela

Do 22 mylisz sie licencjaty minister zrównał z magistrem. Współczynnik ze specjalizacja 1.05 bez 0.73 tak jak pielegniarki z wyksztalceniem srednim ze specjalizacją. Pozostali 0.63. Minister wydał oswiadczenie odnosnie pielęgniarek z licencjatem nie uwzglednionymi w tabeli.

#24  2017.05.11 23:34:19 ~pielęgniar

Żebyście się nie obudzily z ręką w nocniku jak to oświadczenie nie pojawi się w ustawie bo moim zdaniem nic z tego dopóki nie zostanie to uwzględnione i tabeli nie uwierzę i nie dam się nabrać Panu ministrowi a wy naiwne wierzcie dalej

#25  2017.05.12 02:06:50 ~gagusia

O co chodzi z tymi współczynnikami,bo ja nie kumam?

#26  2017.05.12 05:52:11 ~piel

Pomyślcie chwilę,o czym wy piszecie,po co i kogo to obchodzi.

#27  2017.05.12 09:19:03 ~Iwona

Nie znam rozporządzenia MZ odnośnie zrównania licencjata pielęgniarstwa z magistrem , ale jeśli takie jest .to ok

#28  2017.05.12 09:30:48 ~abc

Żeby tego ministra. jak te pisowskie gnidy dzielą ludzi na każdym kroku .Ten niby minister to chyba musiał nie złego kosza dostać od jakiejś mądrej pielęgniarki że teraz tak nienawidzi pozostałych .

#29  2017.05.12 10:54:57 ~FABIAN

KOLEZANKI WYJASNIAM MGR PIELEGNIARSTWA NIE MUSI MIEC SPECJLIZACJI DO NAJWYZSZEJ STAWKI SPECJALIZACJA DOTYCZY TYCH PIELEGNIAREK KTORE MAJA MGR W INNEJ DZIEDZINIE MAJA UKONCZONE NP MGR Z ZARZADZANIA Z PRAWA PEDAGOGIKI A TAKIE SA TO ONE ZEBT ZAKWALIFIKOWAC SIE NA NAJWYZSZA STAWKE MUSZA MIEC JESZCZE SPECJALIZACJE POZDRAWIAM

#30  2017.05.12 11:13:14 ~zuzia

Do fabian .A z jakiegoś konkretnego żródła masz te wiadomości czy to twoja teza ,bo ta tabela przedstawia co innego .

#31  2017.05.12 11:17:59 ~ala

Czy ministerstwo mogłoby przetłumaczyć z polskiego na nasze- magister pielęgniarstwa bez specjalizacji należy do grupy 7,8, czy 9

#32  2017.05.12 11:29:49 ~FABIAN

TAK WIEM TO Z KONKRETNEGO ZRODLA I TO JEST PEWNE I PRAWDZIWE MGR Z PIELEGNIARSTWA I POEJ DZIEDZINIELOZNICTWA NIE MUSI MIEC SPECJALIZACJI DO NAJWYZSZEJ STAWKI ZAS DO NAJWYZSZEJ STAWKI MUSZA MIEC SPECJALZACJE WSZYSTKIE PIELEGNIARKI KTORE MAJA MGR W INNEJ DZIEDZINIE A TAKIE TEZ SA I PRACYJA MAJAC NP SKONCZONA PEDAGOGIKE PRAWO ITP POZDRAWIAM PROSZE MI WIERZYC TAKT O WYGLADA W RZECZYWISTOSCI

#33  2017.05.12 11:59:16 ~ala

Według tego co pisze Fabian,jeśli jestem magistrem pielęgniarstwa,to jestem w grupie najwyższej. Jeśli jestem magistrem pedagogiki, to jestem za przecinkiem i muszę zrobić specjalizację ,żeby mieć najwyższą stawkę.

#34  2017.05.12 13:01:52 ~jes4

Czyli wychodzi że magister pielęgniarstwa ze specjalizacją został zrównany z magister pielęgniarstwa bez specjalizacji ciekawe. Czyli robienie specjalizacji jest za friko super.

#35  2017.05.12 15:46:04 ~do #34

A dodatek tak silnie wywalczany w regulaminie wynagradzania bo właśnie p-ca związków taki zrobiła to CO? friko? inne dodatki wysiudano za kształcenie-głupota do kwadratu bo teraz miało by to rację bytu w dobie innego kształcenia kadr pielęgniarskich.Wniosek: ważne co ja w danym momencie posiadam nie ogół -taka to prawda!

#36  2017.05.12 17:15:19 ~Nurse

Fabian piszesz totalne bzdury!

#37  2017.05.12 17:21:22 ~Pielęg

Do Fabian No właśnie tak się zastanawiam, jakie jest źródło twoich rewelacji. To ma być podpucha? Gościu gdzie się tego doczytałeś?

#38  2017.05.12 18:51:41 ~fabian

To nie jest żadna podpucha to jest stuprocentowa prawda o ile się ze mna zalozysz jeżeli ja wygram a na pewno wygam stawiasz dobra kolacje zobacz ile bab oddziałowych w izbach o sa magistry po pedagogice prawie itp. to co uważasz ze dostana najniższe uposażenie to ze tak będzie wiem z wyższych sfer pozdrawiam

#39  2017.05.12 21:15:45 ~Pielęg

Nie będę się zakładać, bo i tak się nie spikniemy na tej kolacji :-) Co to znaczy, że wiesz z wyższych sfer? Nie wierzę w to co mówisz, bo projekt jest dla mnie jasny i czytelny. Nie ma tam mowy o tym, że mgr bez spec czy lic ze spec będzie miał taki sam współcz, jak mgr piel ze specj. Poza tym na tym forum wałkowano już temat dotyczący uwzględniania jedynie mgr z piel, a nie pedagogiki, socjologii itp. Zgadzam się z Tobą, że wiele świętych krów w osobach oddziałowych czy izbianek tytułuje się mgr z tych dziedzin, ale jeśli nie mają specjalizacji, to wg tego projektu mogą zapomnieć o podwyżkach. Pozdrawiam!

#40  2017.05.12 22:19:02 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#41  2017.05.12 22:19:53 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#42  2017.05.12 22:20:02 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#43  2017.05.12 22:20:08 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#44  2017.05.12 22:20:09 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#45  2017.05.12 22:20:33 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#46  2017.05.12 22:20:37 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#47  2017.05.12 22:21:01 ~Ar

Co niektóre pielęgniarki robiły specjalizacje po to żeby mieć wyższą pensję a nie dla wiedzy. Po co robiłyśmy licencjaty, żeby komuś nabić kasę. Za ten czas to bym zrobiła specjalizację.

#48  2017.05.15 11:44:58 ~do fabiana

I od tego trzeba zacząć aby wyeliminować ze stanowisk kierowniczych w pielęgniarstwie wszystkie Panie po pedagogice, rolnictwie, promocjach zdrowia i innych tańcach góralski . Począwszy od oddziałowych muszą być magistrami pielęgniarstwa inaczej nie maja prawa zajmować stanowisk kierowniczych i wtedy te wszystkie wrzeszczące ziejące nienawiścią pomieszaną z pogardą pielęgniarki dyplomowane bez matury , które ukończyły średnią szkolę zawodową- do której w tamtych czasach szli Ci którzy już nigdzie się nie dostali do LO, ani do żadnego liceum zawodowego , ani nawet techniku nabiorą szacunku do wyższego wykształcenia medycznego .

#49  2017.05.15 19:07:24 ~NIK

I to jest logiczne aby mgr pielęgniarstwa i magister położnictwa miał 1,05 , a Panie pielęgniarki z tytułami magistra np.rolnictwa aby to osiągnąć muszą mieć specjalizację inaczej będą miały 0,64. Co nie zmienia faktu ze podział powinien być jasny :pielęgniarka dyplomowana 0,64 plus 0 ,09 za specjalizację licencjat pielęgniarstwa 0,73 plus 0,09 za specjalizację , magister pielęgniarstwa 1,05 plus 0,12 za specjalizację która byłaby tylko dla magistrów z mocno rozszerzonym programem< powiedzmy byłby to II stopień specjalizacji > i prowadzona na poziomie uniwersyteckim lub studia podyplomowe

#50  2017.05.25 15:04:00 ~Bożka

Do # 48:Lm ponad dwadzieścia lat temu nie było szkołą dla imbecyli,jak to przedstawiłeś! Krzywdzisz taką oceną starsze koleżanki! Trzeba było zdać egzamin wstępny i zakasać w rękawy do nauki i do pracy!

#51  2017.05.29 16:19:13 ~dlaczego o

Nie mają wykształcenia magister pielęgniarstwa tylko magister np.promocji zdrowia

#52  2017.05.29 16:20:40 ~drogie pan

Licencjat to najniższe obecnie wykształcenie dla pielęgniarek

#53  2017.06.02 15:40:16 ~motyl

Zabranie przez ministerstwo tych brutto też nie przejdzie bo też pisałem w tej sprawie do prezydenta i na pewno tej ustawy w takim kształcie nie podpisze , jestem przekonany . Ja wiem że minister i Ci inni chcieliby Was obłupić bo jest im to na rękę a do tej pory przez bardzo , bardzo długi czas to im się udawało bo NIKT NIE REAGOWAŁ W TEJ SPRAWIE . Ale to się IM KOŃCZY i niech też spróbują jak smakuje ryż i uczciwość . Pozdrawiam Panie .