Zobacz jakie propozycje wariantów w zakresie podziału pielęgniarek na 3 grupy, w kontekście posiadanego wykształcenia, kierował samorząd pielęgniarek i położnych do ministra Radziwiłła.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

       



Wybrał: Mariusz Mielcarek 

W ostatniej wersji projektu ustawy zapisano następujący podział:

                                        [1] na kierunku: pielęgniarstwo lub położnictwo

                                                                                     źródło informacji: ministerstwo zdrowia

Zobacz także:

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.19 18:54:57 ~Ja

Czyli pielęgniarka bez specjalizacji , będzie miała o połowę mniej pracy na oddziale, ponieważ że specjalizacją są madrzejsze nawet od tych , które pracują 28 lat ,więc i niech więcej robią.

#2  2017.05.19 19:11:24 ~Lidia

Super, to ja się zwalniam. Nie mam na co liczyć po 30 latach pracy. Na specjalizację wysyłali najpierw starsze, a potem młodsze koleżanki i mnie ominęli. Może zatrudnię się jako salowa.

#3  2017.05.19 19:25:53 ~Beta

To jest chory kraj.

#4  2017.05.19 19:29:30 ~mira

Do tego powinni zrobić jeszcze nowy zakres obowiązków dla każdej z grup

#5  2017.05.19 19:41:27 ~Nowa

Praca praca .pielęgniarki z magistrem i specjalizacja z kursem specjalistycznym anestezjiologicznym na Ojok.u i r nie może pracować bo . o pieniadze sie wklucaja a zwykła pielęgniarka bez specjalizacji bez kursu anestezjologicznego moze pracowac i musi

#6  2017.05.19 20:05:13 ~do #5

A co to za kurs specjalistyczny anestezjologiczny bo nie wiem.

#7  2017.05.19 20:20:15 ~MJ do 6

Raczej kwalifikacyjny trwa ok. 5 miesiecy kończy sie egzaminem w izbach

#8  2017.05.19 20:23:45 ~MJ do 1

Ja pracuje 35 lat i zrbiłam specjalizacje z kardiolologii i kwalifikacyjny z anestezji.Da się trzeba tylko trochę chcieć.

#9  2017.05.19 21:29:29 ~Bo To

Kto chciał to uczył się często za własne pieniądze i w dniach wolnych bo urlopów nie dają WIĘC O CO AWANTURA przecież zawsze można zacząć uczyc sie a nie lamentować

#10  2017.05.19 21:43:03 ~piel

Ludzie, ja nie wytrzymam, tylko propozycje, plany a kasy jak nie widziałyśmy tak nie widzimy! Kiedy to się skończy!

#11  2017.05.19 21:54:46 ~Magda

Uważam,że jest to niesprawiedliwe.Mam tytuł mgr,specjalizację.Dodatkowo ukończyłam wiele kursów i studia podyplomowe.Moja pensja powinna być wyższa niż koleżanki co posiada mniejsze kwalifikacje Wszystko kończyłam za własne pieniądze i w wolnym czasie.

#12  2017.05.19 22:04:36 ~Irena

A no tak to jest wszystko po to by skłócić środowisko.A gdzie są w tym całym podziale pielęgniarki które ukończyły studia licencjackie.A poza tym czy specjalistki mają specjalne zadania?

#13  2017.05.19 22:11:06 ~piel

Jedno i to samo wałkowane tylko pod innymi tytułami i po co drażnić całe środowisko jak i tak nie ma na to wpływu. Ustawa wejdzie i nic nie będzie już tam zmieniane.

#14  2017.05.19 22:15:15 ~do#13

Wieje nudą !

#15  2017.05.19 22:44:00 ~JA

Dlaczego najwięcej tzw rabatu robią pielęgniarki pracujące po 30 lat, które mają pretensje ze pielęgniarka ze specjalizacjią będzie zarabiać więcej? Wszystkie te osoby zazwyczaj szkolą się we własnym zakresie, bez delegacji z pracy i wolnym czasie. Czy obowiązkiem pielęgniarek nie jest ciągle kształcenie się i podnoszenie kwalifikacji? Nauka idzie do przodu. Wiele się zmieniło.to co było aktualne 30 lat temu, teraz odchodzi do lamusa. Staż pracy nie jest najwaznisjzym kryterium poziomu wiedzy niestety.

#16  2017.05.19 22:45:47 ~Pielegniar

Kiedyś było tylko liceum i pełno pielęgniarek i pracowało się super! Teraz jakieś podziały a pacjent jak bel tak będzie . Za chwilę beda same mgr bo liceum nie ma 20 lat i jak sie wtedy podziela. Te podziały są chore. Z całym szacunkiem ale żeby coś powiedzieć o pielęgniarstwo trzeba najpierw popracować. Można mieć 100 tytułów ale pacjent to żywy człowiek.

#17  2017.05.19 22:55:40 ~pielęgniar

Możecie się na mnie obrazić albo nawet zwymyslac ale mam pytanie czy wy jesteście takie głupie i naiwne czy tylko udajecie. Jestem młodą pielęgniarka mam skończony licencjat i mgr wszystko dziennie i kosztowało mnie to wiele wyrzeczeń ale nie jestem wcale lepsza od koleżanek które są po LM czy innej szkole na oddziale pracujemy tak samo to samo robimy wiec pensja powinna być taka sama oczywiście chodzi mi o podostawę a szkoła i kursy powinny być tylko dodatkiem do pensji. Ja nie wierzę w te podwyżki to jest tylko po to żeby nas sklocic i jak narazie im się udaje. Jak podwyżka to ma być tu i teraz nie za kilka lat i to taka żeby ją było można odczuć a nie jakieś ochlapy. To będzie tak jak z naszymi dodatkami miały być nie do ruszenia do 2019 a teraz dyrektorzy będą z nich mogli pokrywać podwyżki no po prostu śmiech na sali. Do pan tam u góry może wzielybyscie się w końcu do roboty bo niedługo nie będziecie miały z kogo zaciągać składek. W woli ścisłości nie mam specj a zrobię ja dopiero wtedy kiedy będzie taka potrzeba napewno nie teraz nie będę nabijać kasy komuś kto nie walczy w mojej sprawie. WSTYDZCIE SIĘ PANI MALAS i PANI DARGIEWICZ wy też kiedyś będziecie potrzebować pomocy i opieki zajmą się wami panie ze wschodu o ile wogole przyjadą

#18  2017.05.19 23:33:01 ~pielegniar

Kolejny bubel kolezanek a co jak mam mgr i podyplomówkę bez specjalizacji ale kilka kwalifikacyjnych

#19  2017.05.20 00:58:57 ~Specj

Ja mam 35 lat pracy i doświadczenie oraz specjalizację i jak do taj pory pracuję jak każda i nikt mi pensji nie podniósł a niby dlaczego mam mieć tyle ile każda jestem za podwyżką adekwatną do wykształcenia. Bo w końcu zrobić specjalizację trzeba pieniędzy i wysiłku godząc pracę rodzinę i naukę a jak niektóre panie piszą właśnie po to się to robi żeby być mądrzejszą i nie zostawać w tyle czemu nie mam mieć więcej skoro zasługuję na to

#20  2017.05.20 07:33:29 ~Pielęgniar

A w jakim państwie wyższe wykształcenie równa się średniemu. Tylko w Polsce, bo wśród pieleģniarek wiecznie szukają OSZCZĘDNOŚCI . ŻENADA.

#21  2017.05.20 07:34:40 ~Do 17-MJ

Ciesze ze choć jedna z młodszych koleżanek nie pokrzykuje na nas weterani. To rzadko się spotyka takie osoby z kulturą. Na tych forach są tylko wiecznie klutnie i popisy wanie się tytułami. Ludzie pokażcie mi choć jeszcze jedna grupę zawodowa która tak publicznie się ośmiesza. Wstyd nic innego.A co do tych specj. i mgr. to tylko w Polsce pielęgniarki z tytułami czy bez robią wszystkie to samo .no chyba ze mgr.zakłada 5 par rękawiczek do mycia d.Opamietajcie się bo wstyd.

#22  2017.05.20 07:59:04 ~do 17

Masz rację z tym, że podstawa powinna być taka sama tylko powinny być dodatki za tytuł lub specjalizację. Jakie to proste a oni główkują i główkują a my czekamy i czekamy. Pozdrawiam :)

#23  2017.05.20 08:24:44 ~Monia

A ja proponuję 4.000 tys.podstawy dla wszystkich pielęgniarek,a dodatki do pensji za podnoszenie kwalifikacji,to będzie jakąś zachętą,żeby młodzież zainteresować tym ciężkim i odpowiedzialnym zawodem.Za chwilę będą zamykane oddziały szpitalne z powodu braku pielęgniarek i skończą się bezowocne dyskusje naszych decydentów o tym co zrobić,żeby przypadkiem nie dać za dużo pielęgniarkom zarobić.

#24  2017.05.20 09:20:59 ~piel

Już zamykają.

#25  2017.05.20 10:12:07 ~Saaaa

Podstawa równa.dodatki za specualuzacje i kursy.proste rozwiazanie.czy te do gory musza walczyc tylko o swoje dupy.zygac sie chce jak sie ba to wszystko patrzy. 2400 wynagrodzenia brutto dla puelegniarki! no faktycznie nas doceniają.mam specializace wiec ciut więcej żenada.do 2021 to pseldo podwyzka bedzie gowno warta

#26  2017.05.20 10:14:34 ~ja

Kiedy zdejmiecie to zdjęcie Beaty Uba ! co wywalczyła minimum :) sprzątaczki nie musiały od 1 stycznia 2017 zgodnie z ustawą otrzymują - żenada !

#27  2017.05.20 10:19:00 ~Z Gali

Nawet na Gali Pielęgniarek 15 maja w Warszawie (hotel Gromada) zbrakło ciasteczek do kawy. A kelnerzy na to : zbrakło bo panie brały nawet po 25 - chyba liczył - a może i tak było. Bo my pazerne a kelnerzy ? pewnie też! ŻENADA !

#28  2017.05.20 10:19:48 ~obserwator

Do 27 dobre, dobre!

#29  2017.05.20 10:23:11 ~Piel.

Prawda, że pielęgniarki z wyższym wykształceniem w Polsce mają przechlapane, przez wszystkich poniżane od dyrektora nawet po salową. Mądra to zagrożenie nawet dla lekarzy(wychwyci jego błąd i powie głośno) Tak tylko jest w Polsce - mam porównanie!

#30  2017.05.20 10:23:30 ~ja

Prawda!

#31  2017.05.20 10:25:25 ~bardo

Jesteśmy 2 na dyżurze dziennym, jedna z tytułem mgr, druga bez. Razem myjemy pacjentów po zabiegu, razem zwozimy na B.O,rozdajemy posiłki, leki, toczymy płyny, krew, wylewamy moczem i robimy wiele innych czynności razem. Żadnej z nas do głowy nie przyjdzie kłócić się o tytuły lub ich brak. Czy w związku z tym ta bez mgr ma mniej zarabiać?

#32  2017.05.20 10:27:18 ~bardo

Miało być: wylewamy mocz

#33  2017.05.20 10:30:22 ~Piel.

Do 23: a po co te twoje propozycje - oni już kontrakty podpisują na wschodzie nie tylko na Ukrainie ale i na Białorusi i inn. dlatego na Gali Pielęgniarek 15 maja w Warszawie nie było nikogo z rządu.A dla nie zorientowanych przypomnę, że 12 maja było nasze święto - w telewizji zero życzeń od przedstawicieli rządu w przeciwieństwie do innych zawodów obchodzących swoje święto w maju.

#34  2017.05.20 10:33:41 ~Piel.

Do 31 czyli g------- i powidło wszystko robią pielęgniarki w Polsce ! skandal jeszcze trochę a będziecie lizać podłogi ramię w ramię z salowymi! A opiekunów nie chcecie bo zabierze wam gównianą robotę ! SKANDAL! U mnie mocz zlewa opiekun ja zapisuję.

#35  2017.05.20 10:34:47 ~ja

Do 31 ależ odpowiedzialne pielęgniarki dwie na dyżurze !

#36  2017.05.20 10:39:44 ~specjalist

W końcu leniwe pielegniarki zabraly głos ? licencjat 3 lata pomimo liceum, magister 2 lata, specjalizacja 2 lata, kursy po pół roku, inwestycja lat, nauki , wolnego czasu a teraz krzyk ? t¥ jest dopiero parodia. oczywiście zgadzam się z ustawą . nikt nikomu nie broni się dokształcić jak chcą wyższe pobory.

#37  2017.05.20 10:58:26 ~do 36

Zgadzam się z Tobą w 100 %

#38  2017.05.20 11:13:45 ~gość

Moje Drogie Panie.cały czas powinnyście równać w górę, a Wy równacie w dół ściągając tam koleżanki, które wiele lat poświęciły na naukę. Stojąc z boku i czytając Wasze komentarze można zrozumieć, że pielęgniarka, to osoba która myje chorego, zmienia mu pampersa itp. Napiszcie, jakie inne kompetencje posiada pielęgniarka, jaką olbrzymią rolę pełni w zespole . To Ona pierwsza jest przy chorym, musi mieć wiedzę medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, wychowawczą, edukacyjną, organizacyjną i wiele można by jeszcze wymieniać.Pielęgniarki po studiach i po specjalizacji to na pewno rozumieją i taką wiedzę posiadają, ale Panie , które tej wiedzy nie mają niech nie zaniżają kompetencji pielęgniarek, niech im nie zazdroszczą. Propozycja zarobków oczywiście jest bardzo słuszna, ale pominięto magistra.

#39  2017.05.20 11:16:17 ~piel.

Do 35 prawda my się na to nie godzimy !

#40  2017.05.20 11:16:27 ~bardo

Do 34 salowych u nas nie ma, tylko panie sprzątające z firmy zewnętrznej, a opiekunów też brak, nie zatrudniają

#41  2017.05.20 11:25:03 ~do 36 i 37

A ja Ci powiem, że na miejscu prezesa zatrudniłabym te bez mgr do pracy w systemie równoważnym, bo zrobią wszystko to samo co i mgr. a są tańsze. Zapamiętaj sobie, lekarz leczy a pielęgniarka pielęgnuje. Do tego trzeba studiów? Czy w Niemczech jest wyższy system kształcenia pielęgniarek? A w USA? Nie! Co innego stanowisko, jeśli tam jest taki wymóg to niech kończą jakieś studia zarządzania . O Polsce już dawno mówiono, że jest to kraj, który ma największą ilość ludzi, korzy pokończyli studia. Jest to tak naprawdę potrzebne? Nie ma żadnej kontroli nad ilością zawodów.

#42  2017.05.20 11:25:22 ~Do 34

Po co ten jad? Bardo pisze o realiach, a do tego bez opryskliwości. Tego nie uczą na studiach? Radzę więcej życzliwości.

#43  2017.05.20 11:26:56 ~obserwator

Te niewykształcone nie mają siły już walczyć,a te wykształcone zamiast walczyć tu na forum i chwalić się swoimi papierkami niech piszą do odpowiednich instytucji,a że pisanie nie odnosi skutku to nadszedł czas spotkać się całą grupą pod sejmem, innego wyjścia nie ma .Tak to robią górnicy,nauczyciele,bo tylko tak w naszym kraju można wywalczyć coś co się ludziom należy.

#44  2017.05.20 11:31:23 ~44

Ja mam mgr i spec. Niestety dyrektor nie chce uznac moch kwalifikacji, bo podobno nie musi, jesli uczylam sie na wlasna reke.

#45  2017.05.20 11:35:25 ~piel

Proponuję,aby samorząd PiP obniżył do najniższej krajowej pensje pielęgniarek bez specjalizacji i magistra.Niewiele z tego się uzyska kasy,ale będzie w sam raz na podwyżki dla pielęgniarskiej "elity"wyspecjalizowanej w konstruowaniu powyższej i podobnych propozycji

#46  2017.05.20 11:44:21 ~Piel.

Koleżanki i Koledzy bądzie bardziej aktywne! Przejdzie zaraz do wirtualnej polski i klinijcie w zdjęcie min. wojny Macierewicza z tematem"dzieci wojskowych na wakacje pojadą za darmo" i komentujcie , dawajcie głosy Obserwatorowi (dobrze napisane) na tak, dobrze że napisano nareszcie o dzieciach pielęgniarek(pewnie ktoś z nas) Wcześniej odzywali się z innych zawodów! Szybciutko, teraz na portal! U P. Mielcarka też kiepska aktywność. I co wy chcecie, żeby było lepiej ? Tylko biegacie z pracy do pracy z podkulonym ogonem - a to jest to ogromna głupota i pazerność - krócej pożyjecie, rodzina się sypnie, dzieci słabo wykształcone(niedopilnowane)!

#47  2017.05.20 11:49:14 ~Piel.

Do 46 dzięki za info dałam głos - faktycznie rodzice czy inni w pozostałych zawodach bardzo aktywni w przeciwieństwie do nas! Pauperyzacja zawodowa polskich pielęgniarek w rozkwicie! Nasza też w tym duża zasługa!

#48  2017.05.20 11:49:48 ~ja

Do 47 zgadzam się w pełni!

#49  2017.05.20 12:00:37 ~do 46

Do 46 : no, no super mamy już 22 głosy na tak w wirtualnej polsce - dalej do roboty pozdrawiam :))) nie tak żle pewnie już jesteśmy na str. 7 bo aktywność tam duża!

#50  2017.05.20 12:03:53 ~i ja

Do 45 - bzdura a licencjat to co i kurs kwalifikacyjny plus mgr w dziedzinie znajdującej zastosowanie? do 46 ważne info!

#51  2017.05.20 12:15:49 ~piel

Ta opinia obserwatora pozostanie zawsze na trzeciej od końca

#52  2017.05.20 12:36:03 ~do50

Saraj się zrozumieć co czytasz,albo poproś tłumacza

#53  2017.05.20 12:46:46 ~piel.

Do 26 prawda

#54  2017.05.20 12:47:25 ~hi, hi

Do 52 sraj ?

#55  2017.05.20 12:49:32 ~ja

Do 51 nieprawda już jest na 13 stronie widać że zainteresowanie tematem jest no i mamy już 25 głosów na tak i tylko 2 na nie to coś! GLOSUJCIE NA TAK !

#56  2017.05.20 13:10:23 ~Do 41

W Stanach to akurat obligatoryjna wyzsza edukacja pielegniarska obowiazuje od lat 60tych.

#57  2017.05.20 13:38:33 ~do obserwa

Wiesz co, przestań już ubliżać. Co to znaczy"te niewykształcone"? Jak możesz tak pisać! Za kogo Ty się uważasz? Bo co, że masz może mgr?

#58  2017.05.20 13:40:46 ~erka

Proszę zapoznajcie się z art. Ewy Rycerz pt. " Pielęgniarki zwolnijcie się - docenią was" coś w tym stylu wygoglujcie i komentujcie.

#59  2017.05.20 13:43:20 ~PIEL.

Do 57 nie zgadzam się 47 dobrze pisze - czy tak ciężko wybrać się pod Sejm? NIE KŁÓCIĆ SIĘ O WYKSZTAŁCENIE W KAŻDYM ZAWODZIE ZA WYKSZTAŁCENIE SIĘ PŁACI KONIEC I KROPKA. BEZ ZŁOŚLIWOŚCI I ZACOFAŃSTWA!

#60  2017.05.20 14:15:53 ~Zr

Dlaczego my robimy kursy specjalizacje za swoje fundusze i że swojego czasu wolnego to chyba coś nie tak . Dlaczego szpital nie płaci za kursy i nie daje nam oddelegowania taki mamy szacunek

#61  2017.05.20 14:31:13 ~Monia

Też byłam na wirtualnej i dodałam swoje trzy grosze.już mnie trochę męczy jazgot na tym portalu, jak przekupki na targu.a ja mam magistra,a ja mam specjalizację i co jak powiedzą nasi głównodowodzący,że potrzebny doktorat z pielęgniarstwa ,żeby dostać podwyżkę,to szybciutko zapiszecie się na uczelnię. Dziewczyny opamiętajcie się -teraz i już zasługujemy na podwyżkę i oni dobrze o tym wiedzą,ale potrzeba żebyśmy były jednością i szanowały swoją wartość.

#62  2017.05.20 14:35:54 ~do 59

Zrozum, że pod sejm nie możemy iść bez przywództwa związkowego. A oni nie pójdą, bo przepadnie dodatek brutto brutto, który notabene same podpisały. Bez zarządu wszelkie zgromadzenia nielegalne rozpędzą raz dwa. Każdą manifestację zgłasza się. Nie zrobisz nic na wariackich papierach. Powinniście wiedzieć o takich rzeczach.

#63  2017.05.20 14:44:36 ~Dob45-MJ

Wiesz co Twoja beszczelność przeszła wszelkie granice Jak chcesz być taka elitą za którą się uważasz to nie w tym zawodzie.Bo tzw. przez Ciebie elita i Ty na czele tez myje tyłki.ha ha ha.Kobieto dzielą Cie lata świetlne od każdej innej pielegniarki .Nie masz za grosz szacunku dla koleżanek a co dopiero dla pacjentów. Strach się Ciebie bać .elito! Pomylilam zawody elito. .

#64  2017.05.20 14:55:29 ~do 45

Dla takich jak ty( specjalnie dla ciebie ty małą literą) nie powinno być miejsca pracy przy pacjencie i innych współpracownikach. Salową też nie powinnaś być, bo możesz zabić szmatą.

#65  2017.05.20 14:56:00 ~mgr i spec

W każdym zawodzie płaci się za kwalifikacje. Z jakiej racji ja mam dostać tyle samo co pani po liceum której uczyć się nie chciało - bo poco. bo kto mi każe - a teraz pyskuje że dostanie najmniej. Studia pomostowe były bezpłatne można było iść. Mam nadzieję ,że grupy będą zróżnicowane - i bardzo dobrze. Drogie panie sam staż to nie wszystko liczy się wykształcenie - tak jest wszędzie. i tak powinno być.

#66  2017.05.20 15:30:21 ~do 65

Panie po LM uczyły się 5 lat, tyle samo co i Ty

#67  2017.05.20 15:41:59 ~mgr i spec

DO pani #66 Tez jestem po LM i uważam, że osoby które nie podnoszą swoich kwalifikacji powinny być zaszeregowane w innej grupie płacowej. W momencie kiedy podniosą kwalifikacje 'wskakują" na wyższy poziom.

#68  2017.05.20 16:20:07 ~do 67

No to niech mają dodatek i nie byłoby żadnych problemów. Już dawno powinni rozwiązać ten problem tym sposobem. Jaka to zawiłość? Nie rozumiem tego. Ale podstawy zasadnicze powinny być jednakowe.

#69  2017.05.20 16:24:24 ~cd do 67

Nie rozumiem tylko, po co robiłaś drugi raz dyplom z pielęgniarstwa? Żeby mieć przed nazwiskiem mgr? Specjalizacja to rozumiem, mam szacunek dla specjalistek, bo idzie za tym wiedza.

#70  2017.05.20 16:43:29 ~A

Pracuje w zawodzie 28 lat, skończyłam początkowo L M a następnie zaocznie za własne pieniądze i w wolnym czasie 5 letnie studia. Obecnie mam specjalizację kardiologiczną i tytuł mgr pielęniarstwa oraz dużo innych kursów. Uważam że powinnam więcej zarabiać niż te moje koleżanki które po LM od 30 lat nic nie robią.

#71  2017.05.20 16:49:36 ~do67

Podwyżki to przyśnią się pani mgr specj dopiero na biednej emeryturze.Wcześniej ich nie zobaczy.

#72  2017.05.20 16:53:08 ~do63,64

Gorzka ironia-wiecie co to znaczy?

#73  2017.05.20 16:54:52 ~gość

Te 63,64 to chyba bez matury,bo jakoś intelektualnie cieniutko

#74  2017.05.20 17:07:36 ~Aqua

36 - popieram , do 41 - takie pojmowanie pielęgniarstwa przynosi wstyd Naszemu środowisku .

#75  2017.05.20 17:09:16 ~Pielęg

Do 70 Popieram w 100 proc. Pracuję 24 lata, więc jestem po LM. Zrobiłam licencjat, mgr i dwie specjalizacje, oprócz tego kilka kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Moje koleżanki pukały się w głowę i ciągle mi dogryzały. Większość z nich nie zrobiła nic przez lata. Nie z braku pieniędzy, ale z lenistwa i wygody. Dlaczego mam teraz więcej nie zarabiać? W imię czego? Może w imię solidarności z tymi koleżankami? Mam nadzieję, że ta ustawa wejdzie w życie.

#76  2017.05.20 17:23:39 ~do 68, 69

Nie robiłam drugi raz dyplomu bo i po co ? Jestem mgr pielęgniarstwa a Ty pogłówkuj troszkę jak to się stało.ogarniasz? Jeżeli chodzi o szacunek to nie szanuję osób które nie szanują innych. szacunek wybiórczo- warunkowy "mam szacunek dla specjalistek, bo idzie za tym wiedza".

#77  2017.05.20 17:24:25 ~Do65

Czyżby? Ja skończyłam LO-4 lata potem SM-kolejne 2 np i wreszcie magisterkę 5 letnią No toś odjechała z tym ze to to samo co LM

#78  2017.05.20 17:27:03 ~Kaja

To powyżej oczywiście do 66

#79  2017.05.20 17:56:30 ~brawo Kaja

Niektóre koleżanki to powinny wrócić do podstawówki :-)

#80  2017.05.20 17:57:20 ~Piguły

Problem polega na tym że pielęgniarstwo jest dla ludzi o niższym IQ i powinny być szkoły zawodowe albo licea profilowane i koniec. A teraz wielce wykształcone mają mgr i się w dupie przewraca a w głowie pustka.

#81  2017.05.20 18:01:07 ~do # 80

W samo sedno. :-)

#82  2017.05.20 18:05:49 ~Aga

Mam tylko licencjat a zatrudniłam się w POZ i jestem obrotna to dają mi 4.5 tys brutto plus ryczałt 300 zł na paliwo. Trzeba być troszkę bardziej pracowitym i tytuły nie są potrzebne

#83  2017.05.20 18:07:27 ~do 80

No teraz to wyskoczyłeś(aś)! Chyba sam (a) masz niskie IQ :) Nie ubliżaj pielęgniarkom trollu!

#84  2017.05.20 18:16:33 ~Do 80

Dokładnie tak. Dziewczyny które szły na pielęgniarstwo ode mnie ze szkoły to najgłupsze dziewczyny. Ledwo kończyły liceum a jak mają mgr to sobie od razu 8 tys. liczą i dup nie chce myć bo ona wielka mgr. Porażka

#85  2017.05.20 18:18:39 ~do # 82

To zależy ja jestem mgr z piel oraz mgr psychologii - pracując jako psycholog zarabiam 3-4 x więcej niż jako pielęgniarka. .

#86  2017.05.20 18:19:28 ~gość

Nawzajem się pozjadacie

#87  2017.05.20 18:28:10 ~do 77

Nie napisałam, że to to samo co LM. Ale okres nauki był też długi. Przedmiotów dużo. Praktyki ciężkie, bo praktycznie robiłyśmy wszystko w oddziale i przy pacjencie. Pielęgniarki miały duże wsparcie uczennic.Jeśli wpis nr 65 jest Twój to zastanów się co piszesz. Kilkadziesiąt lat był taki system kształcenia, co nie znaczy, że wiedza stała w miejscu. I nie wiadomo czy nie wrócą do tego kształcenia. Jeśli nie jest to Twój wpis, to czytaj powyższe.

#88  2017.05.20 19:20:36 ~Aqua

80 - POZIOM TAKIEJ WYPOWIEDZI - BRAK SKALI !

#89  2017.05.20 19:31:43 ~Piguły

Do 88 Prawda w oczy kole

#90  2017.05.20 19:37:47 ~Aqua

89 - nie oceniaj innych , jeśli zawiść to Twoja szczególna cecha .

#91  2017.05.20 19:47:26 ~Do aqua

A może czas się wziąć za robotę skoro rozumem nie grzeszysz

#92  2017.05.20 19:50:54 ~Aqua

91 zabolało , już brak argumentów , pozostało obrażanie .

#93  2017.05.20 20:01:00 ~mm

Kochane przeczytajcie sobie pismo z ministerstwa na tym portalu, na samej górze.Specjalizacja ale tylko wtedy kiedy jest wymagana na danym stanowisku pracy! Klocicie się a ministerstwo jak zwykle was zrobi w jajo

#94  2017.05.20 20:01:02 ~mm

Kochane przeczytajcie sobie pismo z ministerstwa na tym portalu, na samej górze.Specjalizacja ale tylko wtedy kiedy jest wymagana na danym stanowisku pracy! Klocicie się a ministerstwo jak zwykle was zrobi w jajo

#95  2017.05.20 20:17:53 ~Do 93

Dla piguł czytanie ze zrozumieniem to coś niemożliwe do osiągnięcia byle tylko zarabiać 8 tys.

#96  2017.05.20 20:37:42 ~piel,

Minister Zdrowia wydając rozporządzenie z dnia 28 lutego w sprawie rodzaju i zakresu świadczeń udzielanych przez pielęgniarkę samodzielnie bez zlecenia lekarskiego, uprawniając magistra pielęgniarstwa do wykonania wielu czynności. W podziale na grupy magistra pielęgniarstwa zaszeregowuje w najniższej grupie, mam nadzieję, że zostanie to wyprostowane- wycofa rozporządzenie albo dokona poprawki w grupie do której powinien zaliczyć magistra bez specjalizacji. Liczę na Pana Mariusza, że poruszy ta sprawę na portalu oraz zgłosi do OZZPiP.

#97  2017.05.20 21:43:12 ~graza

Ministerstwo dobrze wie jak skłócić pielęgniarki. Tzw. podwyzki uzależnione od tytułów przed nazwiskiem są po to żeby pozagryzac się wzajemnie. Jestem szczęśliwa ze doczekałam emerytury bo chociaz miałam tytuły ale profitów z tego powodu nie miałam i razem z kolezankami po Liceum pracowałysmy bez kłótni przy pacjencie. Pielęgniarstwo to zawód potrzebny ale nie szanowany przez nikogo. I długo nic sie w Polsce nie zmieni.

#98  2017.05.20 22:09:49 ~Anna

Jeżeli mieszka się na prowincji trudno ukończyć studia .uczę się korzystając z czasopism medycznych, książek,internetu i nie odstaję od młodych.lic.med.39lat ☺

#99  2017.05.20 22:59:04 ~do mm

Ministerstwo zrobi swoje a dyrektor jeszcze swoje i tak zostajemy nadal w czarnej dziurze!

#100  2017.05.20 23:32:26 ~pielęgniar

Ile razy czytam komentarze tyle razy łapię się za głowę.O co tu właściwie chodzi? Czy o to ,które pielęgniarki lepsze, a które gorsze.Które lepiej wykształcone, a które mniej.Czy to jest tak naprawdę najważniejsze? Cały czas trwa walka na słowa ,która pielęgniarka ważniejsza.Jestem tą mniej wykształconą, ale przepracowałam uczciwie tyle lat i w tym roku mogę odejść na zasłużoną emeryturę.Mogę odejść z satysfakcją ,że nadal kocham swój zawód, ale stan zdrowia nie pozwala mi dłużej pracować.Która ważniejsza nie ma tu znaczenia, bo i tak wszystkie traktowane są tak samo.Pacjent nie polubi nas bardziej za mgr, bo on patrzy na nasze podejście do wykonywanej pracy oraz życzliwość.Pielęgniarki, które same dokonują podziału na lepsze i gorsze nigdy nie osiągną zamierzonego celu jakim jest poprawa prestiżu zawodu.Zgadzam się ze stwierdzeniami, że panie po studiach powinny więcej zarabiać, ale to powinno pozostać w gestii dyrektorów, a nie powinno być tematem na forach dyskusyjnych.

#101  2017.05.21 06:20:07 ~do 98

Po co się męczysz jak gówno z tego masz,a jeszcze musisz do gówna dopłacać

#102  2017.05.21 08:25:46 ~Anna

Do 101 satysfakcję, że jestem dobra w tym co robię inni też to widzą.moja praca jest samodzielna

#103  2017.05.21 08:38:22 ~piel

A ja Wam powiem, że ministerstwo ma rację co do specjalizacji związanej z miejscem pracy. Robić studia i specjalizacje po to, żeby więcej zarobić a nie jest to wykorzystane ? Zastanówcie się! A zakład pracy ma bezsensownie wydawać kasę?

#104  2017.05.21 15:29:15 ~mari

Czy te panie w czepkach ,które siedza w izbach mają tylko magistra też będą mieć wskażnik najniższej grupy?

#105  2017.05.21 16:37:47 ~Aqua

104 - Kpisz czy naprawdę nie wiesz ?

#106  2017.05.21 19:51:04 ~Pacjent

Specjalizacja tylko zgodna z profilem oddziału. Lekarze nie robią specjalizacji jak leci tylko zgodną z profilem oddziału na ktorym pracują a piguły latają po kursach jak kot z pęcherzem czy jej to potrzebne czy nie. Chore środowisko .

#107  2017.05.21 20:03:46 ~Wkurzona

Jak słyszę panie w izbach to mnie trzęsie. kur.de ruszcie dupy i idźcie oddać głosy w wyborach do izb albo same kandydujcie siedzibie i tylko narzekacie nic nie robicie tylko zwalacie winę na innych.

#108  2017.05.21 20:35:52 ~Aqua

106 - pacjencie mama nadzieję , że gdy zajdzie potrzeba całkowitą opiekę nad panem będzie sprawował lekarz a nie jak to zostało pogardliwe ujęte - piguły .

#109  2017.05.21 21:08:38 ~Pacjent

Do Aqua grozisz mi piguło.

#110  2017.05.21 21:26:39 ~do 109

Idź pacjencie się lecz.

#111  2017.05.21 21:27:28 ~Aqua

109 "Pogarda wyrafinowaną sztuką strachu ". Pogarda i nienawiść odbiera rozum .

#112  2017.05.21 21:28:00 ~do 107

Po wyborach do izb, następne będą takie same pzerne

#113  2017.05.21 21:28:12 ~do 110

Wszystkie jesteście takie mściwe i wredne babska? Nie dziwię się że nikt nie darzy was szacunkiem.

#114  2017.05.21 21:39:38 ~do Aqua

Widzę że bardzo łatwo przychodzi ci ocenianie innych - to może zacznij od siebie.

#115  2017.05.21 21:52:50 ~Aqua

114 - który komentarz o tym świadczy ? I czego dotyczy ?

#116  2017.05.23 16:47:05 ~motyl

No i macie Panie czarno na białym że NRPIP też zmusza WAS do robienia specjalizacji ( bo w tabeli mgr + specjalizacja .Bo chcą czego ? MANY < MANY tanim kosztem ! Jak Wam nie wstyd ( zwracam się do tych z NRPIP ) wyciągać od PAŃ - ciężko zapracowane pieniądze . TROCHĘ WSTYDU I HONORU ! a może tak oddałybyście swoją 13 chociaż raz jednej ze swoich koleżanek ( przecież dostajecie ją ze składek tych PAŃ ) .Lekko się wam żyje ,bo koleżanki zapłacą ,haracz " a wy ten ,miodek " spijacie NIE DAJĄC PANIOM NIC W ZAMIAN A POWINNYŚCIE JE GODNIE REPREZENTOWAĆ a robicie co? hańbicie , zmuszacie do specjalizacji , poniżacie ALE KIEDYŚ WYJDZIE TO wam BOKIEM . Niegodne jesteście nawet tego ABY NAPLUĆ wam W TWARZ . To tyle i aż tyle , bo brak słów a PANIOM CZAPKI Z GŁÓW .