Lekarz i pielęgniarka na dyżurze na oddziale chirurgicznym. Sąd: lekarz "nie sprawował właściwego nadzoru nad wykonywaniem przez pielęgniarkę...; pielęgniarka została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i otrzymała roczny zakaz wykonywania zawodu.

Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki.

      

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie - Lekarz i pielęgniarka na szpitalnym oddziale chirurgicznym. Sąd: lekarz "nie sprawował właściwego nadzoru nad wykonywaniem przez pielęgniarkę...; pielęgniarka została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i otrzymała roczny zakaz wykonywania zawodu.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.28 15:18:26 ~piel

Mnie to nie dziwi. Pracujemy po trzy dyżury pod rząd, same z sobą się kłócimy. Lekarze mają swoje sądy, rady lekarskie i prawo za sobą. My doszliśmy do tego że zarabiamy najniższą krajową, mamy Izby które nic nie znaczą i koleżankę na dyżurze, która patrzy jak tu dołożyć drugiej.

#2  2017.05.28 15:36:10 ~maja

W pełni się zgadzam z nr 1 (Pewna oddziałowa jak zaczynałam pracę w zawodzie powiedziała mi że nie ma kolegów w pracy są tylko znajomi i trzeba zawsze patrzeć za siebie.)

#3  2017.05.28 16:05:51 ~piel.

Wychodzi" pazerność"? Wszystko za przyzwoleniem naszych decydentów. Ekonomia, ekonomia i jeszcze raz ekonomia! Wszystko jest do czasu. Człowiek to nie maszyna i ten po jednej stronie jak i ten po drugiej. Następne tragiczne zdarzenie. Ile ich musi się jeszcze wydarzyć zanim powiedzą dość kilku etatom.

#4  2017.05.28 18:22:40 ~pielegniar

Madre słowa wypowiedziała pani oddziałowa/dot nr 2/ ,same sobie jestesmy wrogami

#5  2017.05.29 05:27:19 ~Bik

Proszę o całe uzasadnienie. Z chęcią dowiem się co ów pielęgniarka wyczyniala na dyżurze. Jak ktoś pisze , że trzeba was pilnować to się obrażacie , a teraz macie pretensje, że skazano pielęgniarkę , chociaż nie ona zawinila tylko lekarz, bo jej nie pilnował. Szkoda na was słów.

#6  2017.05.29 14:34:17 ~ Ja

A to lekarz sprawuje nadzór nade mną? A to ciekawe. tyle lat pracuję i pierwsze słyszę. Co do krwotokow itp - może jakby lekarze informowali ze coś "zepsuli" podczas operacji to inaczej patrzyłoby się na danego pacjenta a spotkałam sie z tym ze ukrywają i zaczyna cos sie dziać to wtedy się wyda.ale żeby zauwazyc ze dane objawy są niepokojące itd to trzeba miec czas na obserwacje a my we 2 przy ok 10 zabiegowych i pooperacyjnych pacjentkach, nie wspomnę o reszcie oddzialu (25-30osob łącznie) nie jestesmy w stanie ideanie tego robić.jak nam sie przyzna lekarz do błędu to przynajmniej kierujemy większą uwage na taka osobę, inaczej organizujemy pracę i to zmniejsza możliwość niewyłapania powikłań. Współpraca to podstawa ale jak widać różnie z tym bywa i później sa kłopoty i wzajemne obwinianie. Fałszowanie dokumentacji to raczej działka lekarzy bo ich dokumentacja bardziej pacjentów intetesuje.po co proces pielęgnacyjny fałszować?

#7  2017.05.29 15:12:06 ~do #6

Czy krwotok występuje tylko wówczas jak jest źle przeprowadzona operacja? chyba się spało na wykładach? :)

#8  2017.05.31 21:12:00 ~Kuba

Czytaliście artykuł? Pacjentka leżała na oddziale 4 godziny. Przez ten czas można chyba zmierzyć ciśnienie 3 razy?