W "klasie o profilu pielęgniarskim" poznasz: strukturę szpitala, specyfikę pracy i obowiązki pracowników, sprzęt medyczny, prawa pacjenta oraz udoskonalisz umiejętność udzielania pierwszej pomocy". Co to? To klasa w liceum ogólnokształcącym!

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

      

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie - Kompleksowe wykształcenie dla pielęgniarek w Bełchatowie

Poniżej publikuję ulotkę ze strony internetowej II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.28 20:20:25 ~KASIA

AhahHAhaHAHHAHAHAHHAHAHHAA

#2  2017.05.28 20:25:42 ~Pigula.

Łał a gdzie prawa pielegniarki jako człowieka.informacje ze będzie sama na 30 pacjentów.ze z każdej strony bedzie czula ze jest ,nikim"Ciagle będzie tylko SIOSTRĄ .obojętnie jakie skonczy specjalizacje czy będzie miec szkole wyższa.zawsze bedzie TYLKO PIELĘGNIARKĄ.udowodnia jej to pacjenci ich rodziny ,przelozona ,lekarze .i to wszystko za NAJNIŻSZA KRAJOWA

#3  2017.05.28 21:08:44 ~Piel

Ludzie co Wy tacy negatywnie nastawieni. Wedlug mnie biol med ogolny jest dobry, żeby się tak nie rozdrabniac na zawody, bo to nie studia, ale kto zabroni. A komentującym radzę albo zmianę pracy albo nastawienia. Komentarzami jak mamy źle nic nie zadziałamy. Pozdrawiam serdecznie

#4  2017.05.28 21:10:59 ~MeadowDew

I dobrze że utworzyli taką klasę. Pójdą na praktyki , zobaczą jak na prawdę wygląda praca. Pielęgniarki nie omieszkają powiedzieć o swoim wykształceniu oraz zarobkach :D. i już widzę te ,dzikie tłumy, bijące się o miejsce na studiach :)

#5  2017.05.28 21:11:56 ~Piel

Do2 swieta prawda i pomiatanie czlowiekiem

#6  2017.05.28 21:11:56 ~Piel

Do2 swieta prawda i pomiatanie czlowiekiem

#7  2017.05.28 21:13:02 ~MeadowDew

Przynajmniej nie będą pluć sobie w brodę że zmarnowali 3 lata życia na studia , gdzie po ich ukończeniu czeka ciężka praca za czasami mniej niż najniższa krajowa.

#8  2017.05.28 21:16:06 ~Piel

Do3 nie masz widac pojecia o tej pracy zadamy szacunku jasno okreslonego zakresu obowiazkow orazwlasciwiej obsady minimum3 na 30 chorych czy to tak wiele

#9  2017.05.28 22:06:10 ~INFO

To jest profil klasy ogólnokształcącej przygotowujący do studiów a nie szkoła pielęgniarska - czytanie ze zrozumieniem nie boli. no może niektórych jednak boli.

#10  2017.05.28 22:38:15 ~pielęgniar

SZCZERZE ODRADZAM WYBÓR TEGO ZAWODU W NASZYM KRAJU. JEST TYLE PIĘKNYCH ZAWODÓW,GDZIE MOŻNA LICZYĆ NA SZACUNEK I GODNE ZAROBKI,GDZIE PRACUJE SIĘ NORMALNIE,A NIE PONAD SIŁY,GDZIE NIE WYMAGAJĄ OD CIEBIE RZECZY NIEMOŻLIWYCH,GDZIE NIE SPOTYKASZ NA CODZIEŃ TAK ROSZCZENIOWYCH LUDZI. BARDZO ŻAŁUJĘ,ŻE PRZED LATY NIKT MI TEGO NIE MÓWIŁ,GŁĘBOKO ZASTANOWIŁABYM SIĘ,ZANIM PRZEKROCZYŁABYM PRÓG SZPITALA.

#11  2017.05.28 23:04:49 ~piel

Dobrze, że ich przed faktem postraszą i wybiją z głowy, dopóki my stare nie odejdziemy z zawodu nic się nie zmieni, nasz brak asertywności niszczy ten zawód, to ciągłe radzenie sobie w każdej sytuacji sprawia, że pracodawca nie zatrudnia opiekunek, szlag mnie trafia jak niektórzy przeżywają, że nie wypełnili jakiejś zasranej papierologi lub nie przystawili gdzieś swojej pieczątki, najpierw powinien być pacjent, a papierów wcale nie wypełniać jak się nie zdąży, to prędko dyrekcja zareaguje. Poczekajcie młodzieży jeszcze minimum 10 lat , bo z mentalnością sprzed 40 lat nie wygracie.

#12  2017.05.28 23:10:05 ~piel

Jak one to ładnie mówią i są dumne z wyboru i z nadzieją patrzą w przyszłość, aż mi ich żal, zaprawdę powiadam wam póki to pokolenie nie przeminie biada wam.

#13  2017.05.28 23:12:33 ~pielęgniar

Miejscowość 2500 ludności. Studia licencjackie, kierunek pielęgniarstwo podjęły i ukończyły dwie osoby. Po ukończeniu studiów obie pracują w innym zawodzie. Pielęgniarstwo to zawód dla osoby ,której współmałżonek zarabia na utrzymanie domu i rodziny. Z pensji pielęgniarki nawet sama pielęgniarka utrzymać się nie jest w stanie. To jest przykra i bolesna prawda. Obawiam się, że w przyszłości mną i moimi bliskimi nie będzie miał kto się zaopiekować w szpitalu. Szkoda że społeczeństwo polskie nie zdaje sobie z tego sprawy.

#14  2017.05.29 13:24:13 ~piel.

Niemoc mnie ogarnia na bezczynność rządu. Im się wydaje, że nowa reforma, która ma wejść, naprawi braki kadry. Tu ważny jest każdy miesiąc w działaniach aby zachęcić do kształcenia. Te ich propozycje nic nie wnoszą. Dziś młodzi nie są tacy głupi. Rząd się przekona, ale to kolejna strata czasu, na który szpitali nie stać lub zaraz nie będzie stać. To jest być albo nie być dla placówek leczniczych. Te ich śmieszne podwyżki to kolejny gniot.

#15  2017.05.29 14:11:47 ~Zła

Dlaczego caly badziew tego świata wrzucany jest do wora o nazwie "pielęgniarstwo"? Kiedyś widziałam ogłoszenie kierunku technik sterylizacji z wizerunkiem pielęgniarki na plakacie.niedlugo na sanitatiuszkę i salową będą szargać wizerunkiem i zawodem i sprowadzać go do sprzątaczki a nie medyczki. Pytanie- dlaczego kierunku nie nazywali "lekarski"? Tylko pielęgniarski? Każdy myśli że zawód pielęgniarki to takie nic i można sprzątanie, sterylizację, rejestrację i jakieś pseudo przygotowanie do studiów medycznych nazwać pielęgniarstwem? -to ja już nie wiem czym to pielęgniarstwo jest! Kierunek LO jako przygotowanie do studiów medycznych jak najbardziej ok ale jakim prawem nazywa się pielęgniarskim? Ustawa mówi że pielęgniarką może zostać osoba po ukończeniu uczelni wyższej na kier pielęgniarstwo więc używanie nazewnictwa zawodowego powinno być karane!

#16  2017.05.29 14:15:03 ~Do info

To jakim prawem nazwana jest "pielęgniarska"! To oszustwo! I tyylee!

#17  2017.05.29 15:00:13 ~do #16

Nie widziała d.a słońca -pękła od gorąca :)

#18  2017.05.29 23:05:48 ~ona

Do 11 Wiesz jak nie wypełnisz papierów a rodzina cie pozwie o cos tam pomimo że nie bedzie miec racji to sie nie wybronisz

#19  2017.05.31 18:05:10 ~Komentator

Hmm. Polska jest krajem Unii Europejskiej. Ukończenie tutaj studiów pielęgniarskich spełnia unijne standardy i umożliwia podjęcie pracy za granicą. Widząc obecną sytuację zarobków w kraju można twierdzić iż powrót do uzyskania prawa do wykonania zawodu pielęgniarki po liceum medycznym jest korzystny. Absolwenci lic. med. nie tracą czasu i pieniędzy na studiowanie. W mojej ocenie jednak jest to krok w stecz bo nie będzie mowy o czymś takim jak prestiż zawodu a co dopiero o pracy jako zespół medyczny. Osobiście wolę być mgr po uniwersytecie medycznym, mieć znajomych z różnych kierunków medycznych z akademika i wiedzieć jakie obowiązują programy kształcenia.