Stanowisko ministerstwa zdrowia w sprawie pielęgniarek ukraińskich posiadających dyplom bakalawra.

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

       

Zobacz także:

Instytutu Spraw Publicznych - Ukraińskie pielęgniarki nie chcą podejmować pracy w Polsce. Do przyjazdu zniechęcają je kiepskie warunki zatrudnienia, niskie zarobki i skomplikowane wymogi formalne.

Ukrainkom i Białorusinkom sfinansujemy studia pomostowe... a polskie bezrobotne pielęgniarki do DPS - artykuły z majowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Aktualności według działów - Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.30 20:49:44 ~Piguła

Spoko! :) Polskie pielęgniarki nie mają żadnej pomocy ze strony pracodawcy czy ze strony Państwa. Harują jak woły, same płacą za swoje szkolenie. Specjalizacja kosztuje je ponad 4500 zł, a studia II stopnia ponad 10 000 zł. Ale możemy finansować studia Ukrainkom, przecież nas na to stać! PO co dawać podwyżki polskim pielęgniarkom? Lepiej się łudzić, że Ukrainki będą chciały pracować w Polsce. Żenujące jest to, że polska pielęgniarka zarabia tyle ile wydaje lekką ręką polski polityk za jedną kolację. Masakra.

#2  2017.05.30 21:26:04 ~niki

A kto widział tekst umowy z dn. 11.05.2005 r. Czy taka istnieje? Bo ja temu rządowi nie wierzę w ani jedno słowo.

#3  2017.05.30 22:34:42 ~do #2

Kochana co tam umowy;ustawy itp. tam jest taki specjalista co ma to wszystko w dalekim poszanowaniu, sam tworzy regulaminy pod siebie i najgorsze w tym wszystkim przy wsparciu pielęgniarek z izb i związków! :(

#4  2017.05.31 01:37:38 ~PIEL

DROGIE KOLEŻANKI PIELĘGNIARKI Z UKRAINY. NIE IDDŹCIE TĄ DROGĄ. WYJEŻDZAJCIE DO EUROPY ZACHODNIEJ BO W POLSKICH SZPITALACH MOŻE WAS SPOTKAĆ WSZYSTKO CO NAJGORSZE -NIEWOLNICZA PRACA ,GŁODOWA PENSJA I SZYBKA UTRATA ZDROWIA. NIE TRAĆCIE ŻYCIA HARUJĄC W POLSCE W ZAWODZIE PIELĘGNIARKI.DO ZOBACZENIA W NIEMCZECH.

#5  2017.05.31 19:17:35 ~Gosia

Do 1 Czy to PO to pomyłka w pisowni czy pytanie nie do obecnego rządu. Już nie ma Po tylko PiS. I od lipca 2017 będą b .wysokie PODWYŻKI pensji ! Dla pielęgniarek !

#6  2017.06.01 12:16:17 ~Do Gosia

Tam było Po co dawać, skup się! Mądrej głowie dość po słowie.

#7  2017.06.13 15:50:19 ~motyl

Ratuj się KTO MOŻE - taki wniosek nasuwa się po przeczytaniu decyzji powziętych przez PSEUDO - przedstawicielki zawodu PAŃ . One bardzo dobrze wiedzą że zaczyna się im WALIĆ i to dosłownie GRUNT pod nogami i robią wszystko aby JAK NAJDŁUŻEJ UTRZYMAĆ SIĘ NA STOŁKACH . ALE zobaczymy czy im się to uda ? Ta HAŃBIĄCA USTAWA NIE MOŻE PRZEJŚĆ ! a te z izb do chorych na oddział .Bo skoro twierdzą że PANIE muszą ? podnosić swoje kwalifikacje - to NIECH W ŚLAD ZA TYM IDĄ GODNE PŁACE A SKORO TAK SIĘ NIE DZIEJE A CHODZI TYLKO O WYCIĄGNIĘCIE KASY OD PAŃ - to BEZSENS ABYŚCIE SIĘ SPECJALIZOWAŁY A POTEM ABY WAMI PONIEWIERANO . NIECH ZAPEWNIĄ WAM GODNE PŁACE - TO PO PIERWSZE A PO DRUGIE ABY KOGOŚ ZMUSZAĆ DO CZEGOŚ - TO POWRÓT DO KOMUNY .One na pewno tak chcą ALE PANIOM TO NIE NA RĘKĘ . Nie róbcie ich - bo NIKT WAM NICZEGO NIE ZAPEWNIŁ A KASA PÓJDZIE Z WASZYCH CIĘŻKO ZAPRACOWANYCH PIENIĘDZY . DAJCIE IM PRZYKŁAD NA TO , ŻE NIE WOLNO IM WAMI MANIPULOWAĆ JAK SOBIE ZECHCĄ .

#8  2017.06.13 15:59:13 ~motyl

Za poparcie TAK HAŃBIĄCEJ WAS USTAWY i DEPRECJONUJĄCEJ WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE MGR PIELĘGNIARSTWA - nie warte są , aby nawet na nie splunąć " . Ale mam cały czas nadzieję na to że Pan Prezydent po mojej interwencji w sprawie tej haniebnej ustawy , z powrotem skieruje ją do poprawek , aż do momentu , kiedy w tabeli znajdzie się mgr . pielęgn. bez narzucania i zmuszania do robienia specjalizacji . Bo tylko ta grupa zawodowa jest poddana deprecjacji i dyskryminacji . A tego NIKOMU CZYNIĆ NIE WOLNO choćby na użytek kogo ? KONOWAŁOW . Bo obecnie tak to się dzieje .