Naczelny Sąd Administracyjny - bezpłatne szkolenia organizowane przez izby i związek pip, nie są dla pielęgniarek i położnych przychodem! Wniosek: takie szkolenia nie podlegają opodatkowaniu PIT.

Bezpłatne szkolenia pielęgniarek i położnych a PIT

       

Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie - Naczelny Sąd Administracyjny - bezpłatne szkolenia organizowane przez izby i związek pip, nie są dla pielęgniarek przychodem! Wniosek: takie szkolenia nie podlegają opodatkowaniu PIT.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.30 18:03:08 ~piel

Skoro płacimy składki, to tak jakby pobierać podatek podwójnie. Tak wg mnie.

#2  2017.05.30 20:19:21 ~lilka

Ja w 2014 roku zapłaciłam podatek od specjalizacji ,może mi go zwrócą

#3  2017.05.30 20:29:10 ~Ona

I ja zapłaciłam. Najpierw za specjalizację, ciężkie pieniądze, bo ponad 4000 zł. A później musiałam zapłacić zwrot Urzędowi Skarbowego. To jakiś koszmar. Nie dość, że nas rżną na kasie to jeszcze naciągają na dodatkowe koszty.

#4  2017.05.31 07:48:17 ~Piel.

Ja też w tym roku musiałam wpłacic 130zl

#5  2017.05.31 09:55:39 ~apsik

Panie Mielcarek, podrzuc Pan jakiś dokument, ktorym bede mogla sie podeprzeć, kiedy znowu bede musiała oddawać w picie za kurs sfinansowany przez izby.

#6  2017.05.31 12:52:55 ~Pytanie.

W 2014 roku zapłaciłam podatek do US po skończeniu specjalizacji. Nie była to mała kwota, bo prawie 400 zł. Czy jest szansa na odzyskanie tych pieniędzy?

#7  2017.05.31 16:42:21 ~Iza

No i nareszcie. Do interpretacji przepisów był aż potrzebny SA bo mądre panie w Izbach na przepisach się nie znają.

#8  2017.06.01 09:55:48 ~Meadow Dew

Pytanie tylko czy panie izbianki wiedzą o wyroku NSA czy dalej będą upacie wręczać pity za kursy.

#9  2017.06.01 17:55:44 ~Do #8

To trzeba im to orzeczenie sądu pokazać. niech się upierają

#10  2017.06.09 15:52:38 ~eliszka

Podatek od kursów i specjalizacji to była wykładnia przepisów wg urzędu skarbowego, a nie izby pielęgniarek, która wniosła skargę do sądu.