Jak są cenione w Polsce pielęgniarki? Tym pielęgniarkom pracodawca musi wypłacać "dodatek wyrównawczy", bowiem ich wynagrodzenie jest niższe niż ustawowe 2 000 złotych brutto.

Pielęgniarka w szpitalu "Spółka"

       

Kliknij w poniższą grafikę, aby zobacz materiał telewizyjny w przedmiotowej sprawie:

"Wszystkie pielęgniarki dostaną podwyżki, ponieważ 160 tysięcy już wypłaciliśmy z własnej kasy. Ponieważ pielęgniarki, które nie miały dodatku stażowego musiały mieć - żeby wypełnić ustawę, wyrównanie do tych 2 tysięcy złotych brutto – informuje Robert Frańczak, wiceprezes zarządu spółki Artmedik".

 

Zobacz także:

Aktualności według działów - Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.01 20:43:27 ~piel

Śmieszne. Jak w Polsce obecnie może być płaca poniżej 2tys złotych? To raczej niezgodne z prawem powinno się nazwać lub praca na niecały etat.

#2  2017.06.01 20:55:30 ~John A

Mi też brakuje do 2 tyś -pracuje 15 lat w zawodzie pielęgniarki mam wyższe wykształcenie -myślę o zmianie zawodu

#3  2017.06.01 21:23:08 ~Piel.

Wstyd, kpiny. To sprzątaczka za godzinę ma 12 zł, a pielęgniarka do opieki 7 zł. To takie ogłoszenia widnieją na portalach. A korepetycje to 40 zł. I czego to nas czepiają się?

#4  2017.06.01 21:23:53 ~Ola

W Tomaszowie Lubelskim tak zarabiają niektóre pielęgniarki.

#5  2017.06.01 22:33:54 ~B

Żenada. a w eter poszlo ze 300000 dostaly. co w przeliczeniu na jedna na miesiąc daje jakieś 170. ale przecież idbije sobie te 160000 co musiał wydac. wiec. hmm zostają grosze.brak słów :(

#6  2017.06.01 23:08:47 ~funia

Przecież to przemoc ekonomiczna!

#7  2017.06.01 23:52:22 ~do 4

U was na tym dzikim wschodzie całym w pielęgniarstwie to gorzej niż w zaborze ruskim i pruskim . Na zachodzie bez zmian.

#8  2017.06.02 08:10:17 ~MeadowDew

A później dziwią się że absolwentki nie chcą iść do pracy za mniej niż najniższa krajowa.

#9  2017.06.02 08:36:46 ~ja

Pracuje 15 lat na anestezjologii i intensywnej terapii moja podstawa to 1580 zł

#10  2017.06.02 12:33:13 ~piel

Marzę o tym że przyjdzie taki dzień że UE zainterweniuje i narzuci minimalne stawki godne człowieka i jego rodziny. Są takie kraje i My jesteśmy tego przykładem, za mało żeby przeżyć, za dużo aby umrzeć. I niech pracodawcy biadolą, zamykają swoje interesy skoro system pasożytowania ma tak się dobrze, że jest wręcz nie do wytępienia.

#11  2017.06.02 13:42:00 ~do #10

A ile dyrektory dostały nagrody w tym roku z pieniędzy szpitala ? jak zwykle po kilkanaście tysiaków?

#12  2017.06.02 21:19:28 ~do 4

W okolicach Tomaszowa lub. to w ogóle katastrofa !