Pielęgniarko i położno! Tego związkowcy z (NIE)porozumienia związków zawodowych tobie nie powiedzą. Jest rok 2018. Weszła w życie ustawa ich autorstwa. Na oddziale internistycznym pracuje pielęgniarka oraz ratownik medyczny. Jakie mają wynagrodzenie zasadnicze? CUDA. CUDA. CUDA!

(NIE)porozumienie związków zawodowych.

       

 

Moim zamiarem jest pokazanie w jaki sposób (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, sytuuje osoby wykonujące zawód pielęgniarki i położnej w stosunku do osób wykonujących inne zawody medyczne) w projekcie ustawy, którego jest autorem.

Mamy rok 2018.

Pielęgniarka absolwentka liceum medycznego. Posiada 25 letni staż pracy. Ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 5 850 zł;

Ratownik medyczny absolwent studium medycznego ma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości - 5 850 zł.

Ale to nie koniec... 

We wrześniu 2018 roku ratownik medyczny będzie posiadał staż pracy ponad pięć lat. Dlatego jego wynagrodzenie zostanie podniesione. Bo tak zdecydowno w ustawie autorstwa (NIE)porozumienia Zawodów Medycznych, a którą poparły panie w czepkach. 

Wobec powyższego wynagrodzenie tego ratownika medycznego absolwenta studium medycznego zostanie podwyższone do kwoty 6 825 złotych

UWAGA!!! (NIE)porozumienie Zawodów Medycznych nie obdarzyło grupy zawodowej pielęgniarek i położnych przywilejem w postaci wzrostu wynagrodzenia ze względu na staż pracy. 

Wobec tego wynagrodzenie pielęgniarki nie zostanie podwyższone jak w przypadku ratownika medycznego. 

Mariusz Mielcarek 

W dniu 1 czerwca 2017 roku projekt ustawy autorstwa (NIE)porozumienia zawodów medycznych, który płacowo robi pielęgniarki i położne: "w balona", "na szaro", "w konia", "w trąbę" został skierowany przez marszałka sejmu do dalszych prac sejmowych. Zobacz cały tekst projektu wraz uzasadnieniem.

Poznaj dwa projekty ustaw, które wpłynęły do sejmu. Dotyczą wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Pierwszy ministra Radziwiłła - nie daje praktycznie żadnych szans, na szybki wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Drugi (NIE) porozumienia związków zawodowych - deprecjonuje rolę pielęgniarek i położnych względem innych zawodów medycznych. Czyli wybór między cholerą a zarazą!

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.04 19:19:48 ~Do zabawne

Faktycznie straszne ze pielęgniarka dzięki PZM miałaby w końcu ponad 5 tys wynagrodzenia. Lepiej niech będzie jak jest ze ma 2 tys podstawy i dodatek w formie brutto brutto. Co z tego ze ratownik będzie miał nawet i więcej ? Zawsze można z czasem walczyć o wyrównanie tej płacy ale chyba lepiej jak będzie ona i tak dużo wyższa niż jest aktualnie. Przez takich ludzi jak ty autorze tekstu nigdy nie będziemy godnie zarabiać bo wiecznie jest źle. Przecież każda grupa mogła regulować swoje zadania co do PZM. Ratownicy ustanowili sobie takie podstawy A pielęgniarki milczaly. Dopiero teraz nagle się odzywają niektóre z pretensjami. W takim razie ten którym to nie odpowiada niech zostaną przy starej płacy z dodatkiem brutto brutto A ja chętnie przyjmę to co oferuje PZM.

#2  2017.06.04 19:57:24 Redakcja Portalu

Rozumiem. (NIE)porozumienia związków zawodowych szło pod sztandarem "solidarności zawodów medycznych". Niestety wyszło jak zawsze. Wyrolowano najliczniejsza grupę zawodową ochrony zdrowia. Argumentacja przedstawiona w komentarzu nr 1 to groteskowa i jakże nieudolna próba obrony czegoś co nie jest do obrony, w kontekście rzeczowych argumentów redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Niestety smród będzie się ciągnął za (NIE)porozumieniem bardzoooooooooooooo dłuuuuuuugo. Tak się nie robi! Pozdrawiam Mariusz Mielcarek P.S. Ciekawe kiedy usłyszymy: przepraszamy!

#3  2017.06.04 20:42:18 ~Ola

Od kedy ratownik medyczny ma kwalifikacje do pracy na OIT?

#4  2017.06.04 21:08:06 ~piel

Mam nadzieję ze kom. Nr 1 nie napisała pielegniarka bo to by oznaczało kompletny brak mózgu .

#5  2017.06.04 21:15:02 ~Edzia

Ale ratownik jest facetem, a nie kobieta, dającą się wyrolowac

#6  2017.06.04 23:43:47 ~sierioża

Tak. Bo wszystkie zawody medyczne będą zarabiały tyle samo. Samo zło.

#7  2017.06.05 06:07:59 ~AK

Po 1 ratownik medyczny jest po studiach tak jak pielęgniarka a tych po studium jest procentowo znacznie mniej niż pielęgniarek po liceum czy studium. Co nie zmienia faktu że w znacznej większośco przypadków to studium czy liceum zarówno w przypadku RM jak i pielęgniarek lepiej przygotowywało do pracy. Po 2 aktualnie RM może pracować ma każdym oddziale i w każdym zoz. Czyli OIOM-ACH, OIT, OIOK, blok op, internautów, chirura itd ale także punkt pobrań, gabinet zabiegowy itd.

#8  2017.06.05 06:22:53 ~ZohaW

Pieniacto i nienawiść autora artykułuku mnie poraża. Jak to jest że całe PZM stoi razem a pielęgniarki strzelają focha ? Bo tacy właśnie pieniacze manipulują Wami szanowne Panie i doprowadzają do rozdziału środowiska pielęgniarek i dzielenia się na "gorsze" i "lepsze". Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki szanujący swój i pokrewne zawody.

#9  2017.06.05 06:29:13 ~Michalina

Panie Mielcarek ! Przestań pan siać nienawiść i dzielić ! Jak można świadomie i celowo wywoływać negatywne emocje w środowisku którę do niczego nie prowadzą ? Przez Takich jak pan pielęgniarki nigdy nie będą jednością. Wszystkie zawody medyczne się dogadają a pielęgniarki zostaną na lodzie :(

#10  2017.06.05 06:38:07 ~AK

Dlaczego usuwać niewygodne komentarze ?

#11  2017.06.05 07:09:07 ~do 9

Ty się zastanów co pieprzysz! Pan Mariusz słusznie informuje nas o sprawach istotnych. No jak może ratownik zarabiać 2 tyś. zł więcej od pielęgniarki! . Jeśli będziemy siedzieć cicho, to puszczą nas znowu z torbami!

#12  2017.06.05 07:10:26 ~piel

Ci, co tak krytykują pana Mariusza to chyba pracują w ratownictwie.

#13  2017.06.05 07:45:45 ~AK

I tu się zdziwisz, ja jestem RM ale pracuje na oddziale ale moje koleżanki to pielęgniarki i mają dość tego co robi p. Mielcarek. Ja im się wcale nie dziwie bo przez takich jak on trzeba potem godzinami tłumaczyć koleżankom że to co Pan Mielcarek wypisuje to istne głupoty i szczucie.

#14  2017.06.05 08:27:13 ~Koza z nos

Proszę przeczytać artykuł. Pielęgniarki będą zarabiać tyle samo co ratownicy. Nie więcej.

#15  2017.06.05 08:39:23 ~meel

Jeśli ja dostanę na rękę ponad 2 razy tyle co obecnie. to ratownik niech ma i 10000. typowe polskie.patrzeć innym w kieszeń. lepsze to niż ochlap Radziwiłła 2300 na rękę ZA 4 LATA!

#16  2017.06.05 09:47:29 ~Go

Ludzie! Przecież i tak wejdzie w życie ten cudny projekt MZ i dalej większość pracowników ochrony zdrowia będzie klepac biedę, bo rozwój państwa wymaga od nas dalszych ofiar.Jednym słowem- ktoś się musi na to zrzucić, a sfeminizowane środowiska łatwiej oskubać niż np.górnikow czy służby mundurowe (przecież oni mają ciężką, stresujaca pracę, a część służb mundurowych ratuje ludziom życie - więc się należy).Jak wiadomo w ochronie zdrowia nic podobnego nie ma miejsca,więc kasa się nie należy.Co do meritum-uwazam,że ustawa PZM dlatego tak dyskryminujaco wygląda, bo jesteśmy kobietami i jest nas najwięcej w ochronie zdrowia, a na kimś tradycyjnie trzeba oszczędzić.Bo skarbiec pusty.Ja bym tu się w dyskusji powołała na dyskryminację ze względu na płeć. I nawet na drodze prawnej.A ze związku wypisuje się natychmiast i doradzam to innym kolezankom,które należą. Niestety-nie można wyrwać się z Izb.

#17  2017.06.05 09:55:42 ~do 7

Ratownik jest na dzień dzisiejszy tylko po licencjacie:)

#18  2017.06.05 10:00:30 ~do 16

Poczekam do nowych wyborów OZZPiP. Jeśli po nowych wyborach dalej nic się nie poprawi to wypisuję się. Dam im 3 m-c. A wybory tuż tuż. ( chyba czerwiec).

#19  2017.06.05 10:42:02 ~Go

Do 18-rozsądnie rozwiązanie. Jestem może bardziej radykalna w poglądach, bo b. dawno temu zakładałam i aktywnie działałam w OZZPiP-zawsze na korzyść środowiska-wtedy to była prężna organizacja.Później przekazałam pałeczke młodszym, a teraz jestem wściekła na to,co wyrabiają aktualnie nasze liderki związkowe.Pełne skundlenie.Choć mam świadomość, że na poziomie organizacji zakładowych może być calkiem nieźle,bo wszystko zależy od ludzi.O Paniach Izbowych lepiej nie mówić.

#20  2017.06.05 13:16:59 ~I29

Nie ma na co czekać tylko nas jako grupę zawodowa zrobiono w konia dlaczego nie biorą pod uwagę wykształcenia i stażu pracy tylko specjalizację która wykształceniem stricte nie jest za nią panie z izb powinny wywalczyć dodatkowe pieniądze. Ale po co to wszystko żeby robić specjalizację i nabijac kasa kieszenie Panią między innymi z izb. Po to się zabezpieczyli. Ja jestem za strajkiem generalnym. Masakra wyjdzie najgorzej na tej ustawie że wszystkich grup zawodowych. Taka prawda otwórzcie wreszcie oczy.

#21  2017.06.08 21:55:22 ~zrobione w

Magistry pielęgniarstwa bez specjalizacji

#22  2017.06.09 16:29:59 ~gosc

Ratownicy to glownie PANOWIE a my to glownie panie DYSKRYMINACJA ! do Sztrazburga o lamanie praw człowieka o DYSKRYMINACJA ! Pan minister nas nie lubi Nie lubi i to bardzo jedno stanowisko takie samo wynagrodzenie ! W czym lepszy od pielęgniarki jest ratownik ? pzrstanmy nazywać go ratownikiem nazwijmy go pielegniarka!