Radziwiłł drugi raz daje te same pieniądze pielęgniarkom i położnym. Z dodatków brutto brutto. Tylko, że na innych zasadach... Ale jako kolejną podwyżkę...

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

         


Tak! To majstersztyk!

Dodatek Zembali został przyznany w 2015 roku. Społeczeństwo otrzymało jasny przekaz: pielęgniarki i położne dostały 1 600 złotych podwyżki. To, że brutto brutto już do społeczeństwa się nie przebiło. No, po za jednym. Te chytre pielęgniarki i położne tyle dostały a jeszcze strajkują. Ale minister Radziwiłł zapowiedział regulacje płacowe dla pracowników ochrony zdrowia. Co tu zrobić, żeby dotrzymać słowa z kampanii wyborczej, a jednocześnie zniwelować kłujący w oczy inne grupy zawodowe, dodatek brutto brutto dla pielęgniarek i położnych? Chyba sam diabeł podpowiedział ministrowi zdrowia: obiecane w kampanii wyborczej podwyżki dla ochrony zdrowia (w przypadku grupy zawodowej pielęgniarek i położnych), sfinansuj z... dodatków brutto brutto. I tak zapisano w ustawie "o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych".

Myślę, że wiele środowisk zawodowych z obszaru ochrony zdrowia, takim obrotem sprawy jest bardzo ukontentowanych. Pazerne pielęgniarki i położne dostały...

Co na to "panie w czepkach", które podpisały porozumienie z 2015 roku? Na razie milczą! Czekamy na stanowisko w sprawie...  

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.06 13:17:29 ~piel

I reasumując te lata dostaliśmy 1600zł dodatku brutto

#2  2017.06.06 13:17:33 ~piel

I reasumując te lata dostaliśmy 1600zł dodatku brutto

#3  2017.06.06 13:47:15 ~Do #1

Nie każda z Was dostała ( czy dostanie ) 1600 brutto. Dostanie to od NFZ Wasz pracodawca zobowiązany do podzielenia tych pieniędzy wyłącznie dla pielęgniarek i położnych w sposób zaakceptowany przez organizacje związkowe lub w przypadku ich braku przez izby pielęgniarskie. I te instytucje będą musiały wyrazić zgodę na przeznaczenie części z tych pieniędzy na podwyżki ustawowe.

#4  2017.06.06 13:50:29 ~Bo

A czego się spodziewaliscie? Przecież teraz jesteśmy w PRL-bis wg wizji pewnego prezesa.Lepiej już było! Jak znam życie, to Panie z Izb śmieją się z nas w ukryciu,żeby oficjalnie nie prowokować. A szefowa OZZPiP to wprost,bo na często pokazywanym zdjęciu ma taki wyraz twarzy,że od razu kojarzy mi się z hasłem "Ale Was zrobiłam i możecie mi skoczyć. Ja tu rządzę! "(takie foto z głową do góry i uśmiechem- kojarzycie może? ).Komunikacja pozawerbalna mówi wiecej niz milion milutkich słówek do swoich koleżanek po fachu.A może jestem uprzedzona? Co do sedna - jak chcemy godziwych zarobków, to trzeba wyjechać. Innego sposobu nie ma,przynajmniej w najbliższych 5 latach.Zwłaszcza młode koleżanki mają duże możliwości, np.w Irlandii czy Danii,bo tam od najcięższych i prostych cz.higienicznych są opiekunki.I uwaga-mają b.dobre ugododnienia typu podnośniki,wygodne łazienki i wanny.Tam nikt chorego nie "paćka" wiadomej firmy pianką w łóżku.Tu nadal mamy XIX wiek.

#5  2017.06.07 10:00:51 ~wieśka

Trzeba tą ustawę zaskarżyć, ale chyba do Strassburga.

#6  2017.06.07 12:47:12 ~piel.

WAŻNE ! https://www.termedia.pl/mz/Place-minimalne-zainteresowani-rozmawiaja-z-politykami,26387.html

#7  2017.06.07 17:42:23 ~piel.

Zapis dzisiejszych obrad Komisji Zdrowia http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp? view=1&unid=1241BA46E2139749C12581310035A06D

#8  2017.06.17 22:28:31 ~G-a

Burak z tego Radziwiłła. To jest bezczelność.