Może teraz niedowiarki uwierzą w to co pisaliśmy od dawna na portalu. Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) w sejmie: środki wypłacane dotychczas przez NFZ na dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych będą w podmiotach leczniczych przekazywane na realizację ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Może teraz niedowiarki uwierzą w to co pisaliśmy od dawna na portalu. Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) w sejmie: środki wypłacane dotychczas przez NFZ na dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych będą w podmiotach leczniczych przekazywane na realizację ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Zobacz także:

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

W dniu 1 czerwca 2017 roku projekt ustawy autorstwa (NIE)porozumienia zawodów medycznych, który płacowo robi pielęgniarki i położne: "w balona", "na szaro", "w konia", "w trąbę" został skierowany przez marszałka sejmu do dalszych prac sejmowych. Zobacz cały tekst projektu wraz uzasadnieniem.

Poznaj dwa projekty ustaw, które wpłynęły do sejmu. Dotyczą wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Pierwszy ministra Radziwiłła - nie daje praktycznie żadnych szans, na szybki wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Drugi (NIE) porozumienia związków zawodowych - deprecjonuje rolę pielęgniarek i położnych względem innych zawodów medycznych. Czyli wybór między cholerą a zarazą!

Pielęgniarko i położno! Tego związkowcy z (NIE)porozumienia związków zawodowych tobie nie powiedzą. Jest rok 2018. Weszła w życie ustawa ich autorstwa. Na oddziale internistycznym pracuje pielęgniarka oraz ratownik medyczny. Jakie mają wynagrodzenie zasadnicze? CUDA. CUDA. CUDA!

(NIE)porozumienie związków zawodowych zdecydowanie postawiło na deprecjonowanie zawodu pielęgniarki i położnej. Nawet minister Radziwiłł nie pozwolił sobie na takie działanie wobec naszych zawodów. Przykład? Proszę bardzo...

(NIE)porozumienie związków zawodowych składa serdeczne podziękowania "Pani Lucynie...". Pielęgniarki i położne też dziękują tej pani.

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.07 21:01:39 ~Monia

Brak słów,nawet nie chce mi się zbyt wiele pisać, i cieszę się,że niedługo odchodzę na emeryturę i wreszcie ten problem nie będzie mnie dotyczył,tylko żal że to nasze pielęgniarstwo schodzi na psy i dużo czasu potrzeba żeby coś się zmieniło.

#2  2017.06.07 21:16:45 ~piel

Wyjadę, wyjadę, na pewno wyjadę. Nie pozwolę na dalsze mnie poniżanie.

#3  2017.06.07 21:36:21 ~Ada

Panie Mielcarek dlaczego nie wstawi Pan wypowiedzi Pani Minister gdzie mówi że dalej będzie utrzymane wypłacanie środków 4x400 i że nie planuje się jego likwidacji jak zwykle publikuje Pan kilka sekund materiału wyrwaną z kontekstu wypowiedzią

#4  2017.06.07 21:49:55 ~XYZ

Wstydzę się przyznać jaki wykonuję zawód i słowo pielęgniarka z coraz wiekszym trudem i zażenowaniem przechodzi mi przez gardło, bo pielęgniarka w Polsce to symbol kogoś gorszego ,synonim biedaka i nieudacznka życiowego, skazanego na porażkę taniego służącego, niewolnika kopanego w dupę i lekceważonego przez wszystkich , nie szanowanego i poniewieranego przez przełożonych woła roboczego.

#5  2017.06.07 21:50:05 Redakcja Portalu

Proszę się nie denerwować. Wszystkie wypowiedzi będą sukcesywnie publikowane na portalu. Co do dodatków brutto brutto to sprawa jest poruszana od kilku tygodni i wiadome jest, ze dodatki brutto brutto zostaną w jakimś stopniu wykorzystane na sfinansowane regulacji płacowych wynikających z nowej ustaw o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek. P.S. Pani wiceminister mówi o tym że wypłacanie dodatków zostanie utrzymane przez NFZ. I tego nikt nie neguje.

#6  2017.06.07 23:17:03 ~Meg

Płakać mi się chcę, jak można nas tak potraktować za bardzo ciężką nie docenioną nigdy naszą pracę ale wciąż ocenianą, wszyscy nas oceniają i krytykują.

#7  2017.06.08 07:18:00 ~kk

Obiema rekami podpisuje się pod komentarzem nr4 (XYZ).Ja tez mam takie odczucia!

#8  2017.06.08 08:55:02 ~obserwator

Ciekawe jak będzie wyglądać praca pielęgniarek na oddziałach? . Pielęgniarki wykonujące taką samą ciężką, odpowiedzialną pracę, a płaca tak bardzo zróżnicowana. Czy Panie na górze zastanowiły się jak bardzo poróżniły pielęgniarki dzieląc ich na trzy kategorie płacowe i czy faktycznie był to zamierzony cel? . Jeżeli tak to większość z nas wyjedzie.

#9  2017.06.08 09:49:15 ~mm

Nie wyjeżdżaj skladaj pozew do sadu pracy o drastyczmne roznice placowe na tym samy M stanowisku pracy.Lodeks pracy jest w tym względzie jednoznaczny

#10  2017.06.08 09:57:51 ~Bo

Do obserwator-przecież te Panie i MZ ma nas i pacjentów głęboko w tyle.Martwią się tylko,że im kwota daniny z obowiązkowych składek spadnie-o jakies 30 procent w najblizszych latach.A one zarabiają powyzej 10 tysięcy/ m-c.I to jest ból.Co tam praca na rzecz pielęgniarek- trzeba je tylko skasować z ich w większości marnych pensji! Jest takie zapomniane,starożytne słowo "etyka".A te Panie nie umieją się nawet zachować przyzwoicie.Odchodzę z zawodu-to najlepsze rozwiązanie na obecną chwilę.

#11  2017.06.08 10:23:22 ~:-(

Zgadzam się z nr 4.

#12  2017.06.08 12:09:33 ~dilo

Która z pań z MZ zamieniłaby sie znami na swoje pobory? wiem na 100% ,że żadna.A co wkońcu z pielę. pracującymi w gab zabiegowych i punktach szczepień bo jak do tej pory nikt za nami się nie wstawił. Dzwoniłam kilka razy do kochanych izb piel. to za każdym razem Pan Irzykowski doradzal niech pani zaszantażuje,że odejdzie z pracy i co mam dojeżdzac 50 km dalej gdzie Dyrekcja twierdziła że nie mają braków w pielegniarkach, no to może poszukac pracy o 100 km dalej? Cala służba Zdrowia chora.

#13  2017.06.08 13:34:36 ~dilo

A lekarze z POZ-tów nadal twierdzą ,że na pielegniarki zabiegowe nic nie dostają ,pytam wiec czy my zabiegowe mamy pracowac jako wolontariuszki? czy nam sie zapowiadane podwyżki 4x400 nie należą,a tak zapewniano ,że wszystkie pielęgniarki dostaną bez względu na rodzaj zatrudnienia i co ? wielkie G. Niektóre piel dostaną już 3cią transzę podwyżek a niektóre jeszcze 1-wszej nie otrzymały . Gdzie tu sprawiedliwość? A panie magisterki kłóca sie , która jakie studia skończyła albo jakie to ma specjalizacje i po co to komu ,czy na czepku ma wypisane to? a prace musi wykonac ta samą co pielegniarka po LM.Po co nam izby skoro nie walcza w naszej sprawie nawet gdy się do nich zwraca z prosbą. Szlak trafia na wszystko

#14  2017.06.08 14:42:15 ~JA

Do 13 po LM RECEPT NIE PISZĄ I NIE TYLKO TO ! ZACZYNAJĄ SIĘ ZMIANY A WY KLEPIECIE BY BRONIĆ SWOJEGO !

#15  2017.06.08 14:51:06 ~do dilo

Pielęgniarki z tytułem magistra słusznie walczą o uznanie ich wykształcenia, żaden argument, że wykonują taką sama pracę jak po LM, zobacz jak jest w środowisku nauczycielskim, jest nauczyciel mianowany, nauczyciel dyplomowany, nauczyciel kontraktowany, ale oni mają plan rozwoju zawodowego- w sumie wszyscy są nauczycielami, inaczej uczą? Pielęgniarki kończą różne szkoły, nie mów, że wszystkie wykonują tą samą prace tak samo, bo tak nie jest!

#16  2017.06.08 15:33:45 ~Do #13

Twój lekarz POZ niestety oszukuje Cię. Poniżej komunikat Prezesa NFZ : Komunikat DSOZ 16-08-2016 Komunikat w sprawie realizacji wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek gabinetów zabiegowych i punktów szczepień w podstawowej opiece zdrowotnej W związku z opublikowanym 27 czerwca br. zarządzeniem Nr 50/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, Narodowy Fundusz Zdrowia informuję, co następuje. Z dniem 1 lipca 2016 r. uległa zwiększeniu z 1,12 na 1,18, a począwszy od września 2016 r. na 1,2, wartość współczynnika korygującego bazową stawkę kapitacyjną przypisaną w warunkach rozliczania świadczeń lekarza POZ, do grupy świadczeniobiorców w wieku od 40 do 65 roku życia. Celem wzrostu jest między innymi zapewnienie środków na wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych ,praktyk lekarskich&rdquo, uczestniczących w realizacji umów o udzielanie świadczeń lekarza POZ, w szczególności jako personel prowadzonych gabinetów zabiegowych i punktów szczepień. Dokonana zmiana zgodna jest z treścią Porozumień zawartych z Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie oraz Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia i stanowi realizację postulatów przedstawicieli ww. organizacji świadczeniodawców, a także środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych, o zapewnienie przez Fundusz cyklicznego wzrostu wartości ww. współczynnika korygującego stawkę kapitacyjną w finansowaniu świadczeń lekarza POZ, do poziomu gwarantującego realizację wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych ,praktyk lekarskich&rdquo, odpowiednio do przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów, dotyczących wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w innych rodzajach świadczeń. Informuje jednocześnie, że wykorzystanie wskazanych wyżej środków przez świadczeniodawców zgodnie z celem, na jaki zostały przekazane będzie przedmiotem zainteresowania Funduszu.

#17  2017.06.08 15:50:12 ~KOCHANE

Dołączcie się do akcji wyślijcie pustego e maila na pielegniarkicyfrowe@wp.pl i w zwotnym dostaniecie szczegóy planu ;)

#18  2017.06.08 15:51:18 ~KOCHANE

JEST nas DUUUŻO ale potrzeba jeszcze więcej do akcji. czekamy :)

#19  2017.06.08 16:54:47 ~Do #14

Wg Ciebie "te po LM RECEPT NIE PISZĄ" i tu jesteś w błędzie.Do pisania recept uprawnione są pielęgniarki po ukończeniu dwóch rodzajów kursów. Pierwszy z nich, dający większe uprawnienia, jest dla magistrów i specjalistek (również tych po lekceważonym przez Ciebie LM), drugi dla licencjatek. Jeśli, jak sądzę, jesteś licencjatką bez specjalizacji będziesz mogła uzyskać mniejsze uprawnienia niż "ta po LM". A i minimalną stawkę zasadniczą będziesz miała niższą .

#20  2017.06.10 09:07:23 ~jaga68

Do 15------"nie mów, że wszystkie wykonują tą samą prace tak samo, bo tak nie jest! ". Zgadzam się, że nie wszystkie pracują tak samo, bo pielęgniarki z 30-35 letnim stażem pracy, te po LM i licencjacie, w większości rozumieją co to znaczy pielęgnacja i pacjent, co jest najważniejsze w ich pracy (tak były uczone w szkole), natomiast pielęgniarki magisterki , specjalistki (też w większości), za priorytet uznawają dokumenty, dokumenty, dokumenty i edukację, edukację, edukację (też tego uczone na tzw. studiach). Żenada. A gdzie pacjent? Na razie te stare pielęgnują, a te uczone "dokumentują i edukują". Tylko co będzie, jak za chwilę tylko one zostaną, bo te "nieuczone" przejdą na emeryturę? Biedni pacjenci.

#21  2017.06.10 09:49:43 ~Do #20

Twoja wizja przyszłości nie jest zbyt optymistyczna, choć niestety bardzo prawdopodobna.

#22  2017.06.11 13:55:17 ~do 20

Jak odejdą stare,które pielęgnują,to wtedy doceni się pielęgniarki i w końcu zacznie ich pod każdym względem doceniać i traktować jak personel medyczny,a nie tanie posługaczki

#23  2017.06.12 07:48:47 ~pielęgniar

Skrzywdzone magisterki ,zrównane poziomem do poziomu pielęgniarka bez matury ,ale ze specjalizacją ,co tu jest grane ? Magister z poziomu Uniwersyteckiego do poziomu średniego wykształcenia nawet bez licencjatu,kto ustalał program magisterski na Uniwersytetach medycznych na wydziałach pielęgniarstwa ,te osoby powinny być zmienione ,bo pielęgniarstwo magisterskie prestiżem upadło do poziomu pielęgniarki bez matury

#24  2017.06.12 07:55:07 ~pielęgniar

Jeżeli magistrowie pielęgniarstwa nie będą więcej zarabiać od pielęgniarka ze specjalizacją po średniej szkole ,to po co nam izby pielęgniarskie -od płacenia składek? Panie z Izby Pielęgniarskich róbcie coś dla magistrów pielęgniarstwa,weście się za inicjatywę nie pozwólcie aby magister był postaiony w uposażeniu z pielęgniarka bez matury

#25  2017.06.12 07:59:49 ~magister p

Magister pielęgniarstwa to przede wszystkim matura ,potem liceum ,potem licencjat 2 lata następnie magister 2 lata i 2,5 lat jak w Poznaniu ,i to wszystko nie ma znaczenia -to początek końca zaufania Izbą Pielęgniarskim .Dlaczego Panie z Izb nie walczycie o prestiż magistra pielęgniarstwa ,dlaczego czyżbyście nie posiadały takiego stopnia zawodowego?

#26  2017.06.12 09:01:45 ~magister p

Co magistrami pielęgniarstwa bez specjalzacją powinny zarabiać wyżej niż pielęgniarka po liceum ze specjalizacją