Oświadczenie (nie)porozumienia zawodów medycznych z dnia 8 czerwca br. w sprawie odrzucenia przez sejm wniosku w sprawie rozpatrzenia projektu ustawy, która dyskryminuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych względem innych zawodów medycznych.

(NIE)porozumienie związków zawodowych.

Zobacz poniżej jak sejm odrzucił wniosek (nie)porozumienia zawodów medycznych o jednoczesne rozpatrywanie dwóch projektów ustaw o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia: ministra Radziwiłła oraz bardzo niesprawiedliwego dla pielęgniarek i położnych projektu autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych.

Zobacz także:

Aktualności według działów  Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

W dniu 1 czerwca 2017 roku projekt ustawy autorstwa (NIE)porozumienia zawodów medycznych, który płacowo robi pielęgniarki i położne: "w balona", "na szaro", "w konia", "w trąbę" został skierowany przez marszałka sejmu do dalszych prac sejmowych. Zobacz cały tekst projektu wraz uzasadnieniem.

Poznaj dwa projekty ustaw, które wpłynęły do sejmu. Dotyczą wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. Pierwszy ministra Radziwiłła - nie daje praktycznie żadnych szans, na szybki wzrost wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Drugi (NIE) porozumienia związków zawodowych - deprecjonuje rolę pielęgniarek i położnych względem innych zawodów medycznych. Czyli wybór między cholerą a zarazą!

Pielęgniarko i położno! Tego związkowcy z (NIE)porozumienia związków zawodowych tobie nie powiedzą. Jest rok 2018. Weszła w życie ustawa ich autorstwa. Na oddziale internistycznym pracuje pielęgniarka oraz ratownik medyczny. Jakie mają wynagrodzenie zasadnicze? CUDA. CUDA. CUDA!

(NIE)porozumienie związków zawodowych zdecydowanie postawiło na deprecjonowanie zawodu pielęgniarki i położnej. Nawet minister Radziwiłł nie pozwolił sobie na takie działanie wobec naszych zawodów. Przykład? Proszę bardzo...

(NIE)porozumienie związków zawodowych składa serdeczne podziękowania "Pani Lucynie...". Pielęgniarki i położne też dziękują tej pani.

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.09 09:29:59 ~PIELĘGNIAR

Bedziemy pMietC przy wyborach

#2  2017.06.09 10:44:48 ~Ggg

Ale wam zamulili łby tymi cyframi. Jeżeli myślicie, że będziecie zarabiać 5000-8000 tys. To życzę powiedzenia.

#3  2017.06.09 11:06:16 ~Monia

Te projekty ustawy nadają się wyłącznie do kosza to jest dyskryminacja zawodu pielęgniarki. Śmieszy fakt, że głośno mówi się o emigracji lekarzy,ale nikt nie wspomina o tym ,że to właśnie pielęgniarki uciekają od tego zawodu lub wyjeżdżają tam gdzie są doceniane. -Jak długo jeszcze polskie pielęgniarki będą nie zauważane ? -Co złego jeszcze musi się wydarzyć,żeby nasi decydenci podjęli konkretne działania dla ratowania tego zawodu ? -W żadnym zawodzie nie ma takich braków kadrowych i proces ten ciągle się pogłębia,a my jesteśmy tanią siłą roboczą,bo pracujemy za 2,a często za 3 osoby,pracujemy ponad siły. Mogę śmiało powiedzieć,czuję się niewolnikiem we własnym kraju i chce mi się płakać z bezsilności i z powodu niesprawiedliwości.

#4  2017.06.09 11:53:16 ~mm

Władza wie ze pielęgniarki dalej będą lapac po 3 etaty, tragedii nie będzie. A za jakies 5 lat system sie z hukiem zawali, ale kto by się tym teraz przejmował?

#5  2017.06.09 13:01:57 ~ do 4

Za 5 lat system też się nie zawali, dzięki pielęgniarkom -siłaczkom. Pensję będą malały,więc nie 70% jak obecnie ale ponad 95% pielęgniarek będzie miało drugi etat a znaczna część nie 3 ale 4 etaty. Pracodawcy nauczyli się,że jak pielęgniarkom zmniejszyć pensję to one się rozmnożą przez podział i pączkowanie.Pracodawcy już widzą,ze polska siostra to tytan pracy, taki Atlas podtrzymujący system,żeby się nie zawalił.

#6  2017.06.09 14:17:31 ~p.

Najgłupsze istoty na świecie! Pozagryzajcie się wszystkie i te mądre , wyuczone, genialne magisterki i te ciemne, niedouczone po medyku! Jesteście jednakowo głupie! Ludzie na stołkach zarabiają pieniądze, a wam grosze proponują, a wy jak sępy! Rzucacie się jak muchy na g!

#7  2017.06.09 15:31:01 ~do#6

NIE SKACZ NIE SKACZ bo się ze:)

#8  2017.06.09 17:56:54 ~John A

Hej czy nie wiecie, że w Polsce jest już dobrze, państwo rośnie w siłę a ludziom żyje się lepiej -tak mówili we wiadomościach w pr I i TVP info -a my coś bez entuzjazmu

#9  2017.06.09 18:18:13 ~aga

Proponuję , żeby tym z długimi włosami dać 0 20 % więcej! Niech te w krótkich zapuszczą! Taki sam argument jak ten " super" magister, potrzebny przy wynoszeniu basenów

#10  2017.06.09 22:11:32 ~piel

Do 8 i 9- uwielbiam takie komentarze, się uśmiałam,pozdro !

#11  2017.06.09 23:07:52 ~do john

A w tefałenie szczują psami-:)

#12  2017.06.10 10:49:33 ~do 10

Wróć do szkoły podstawowej i naucz się pisowni. Przerażające, aż w oczy drażni!

#13  2017.06.10 10:50:10 ~cd

Przepraszam, to było do 11:)

#14  2017.06.11 23:01:21 ~magister p

Jak można porównać pielęgniarkę po liceum do pielęgniarki z tytułem magistra ,co po drodze i licencjat skończyła,jeżeli magisterki nie będą więcej zarabiały od pielęgniarek po liceum ,to trzeba niestety na uniwersytetach medycznych zlikwidować drugi stopień pielęgniarstwa ,ponieważ wówczas wiedza przekazywana przez profesorów jest nie wartościowa ,a tego nie chcemy,