Dyrektor szpitala: "Komentowanie stanu zatrudnienia czy kwestii ewentualnego zamknięcia oddziałów nie leży w kompetencjach pielęgniarek i jest wyrazem łamania regulacji wewnętrznych szpitala oraz przepisów prawa pracy".

Pielęgniarki 2017.

       

PILNE!!!

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie - Dyrektor SPSK1 odpowiada pielęgniarkom na zarzuty

Zobacz także:

Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.11 15:17:59 ~MeadowDew

I bardzo dobrze, niech sie zwalniają. takie są skutki braku szacunku dla personelu.

#2  2017.06.11 15:26:13 ~Pielęg.

Dziewczyny z Lublina trzymajcie się!

#3  2017.06.11 15:37:19 ~gosc

Nie jestem z Lublina ale tez zamierzam dostarczyc wypowiedzenie pracodawcy:) Dokladnie brak szacunku! Czas zacząć sie cenic:)

#4  2017.06.11 16:02:35 ~poł

Zazdroszczę Wam,ja nie mogę i tutaj rozpoczyna się dramat. Wam koleżanki życze osiągnięcia celu,bo medal należy się za odwage i działanie a nie za kłapanie.

#5  2017.06.11 16:35:24 ~piel

Musiał dyro naprawdę przysłużyć się pielęgniarkom. Dobrze, że mają odwagę. Nareszcie przekonają się czy będzie szpital istniał bez pielęgniarek.

#6  2017.06.11 16:38:56 ~infirmaria

No cóż tak to właśnie wygląda w życiu zero szacunku;dyrektorzy są nie reformowalni i mają się za właścicieli placówek medycznych;tak przynajmniej się zachowują! czas to zmienić a zacząć od tego aby dyrektorów -lekarzy usunąć a w zamian zatrudniać menedżerów. Oni kończyli studia po to żeby leczyć a nie rządzić;jak to widać w każdym szpitalu zadłużenia;zadłużenia i walka ze związkami zawodowymi i kasa tylko dla koleżków;inni się nie liczą.Widział lub słyszał ktoś strajkujących lekarzy? Dość degradacji w szeregach pielegniarek i szukania oszczędności nie tu gdzie się powinno.Na szczęście już nie długo!

#7  2017.06.11 16:53:33 ~Gość

Brawo dziewczyny.

#8  2017.06.11 17:49:16 ~anna

Pokazcie mu panie co w waszych kompetencjach może być dwa dni waszej nieobecności i po szpitalu nie cofajcie się już teraz ani o krok nie ma pielęgniarek nie ma szpitala jesteście wielkie to wy jesteście fudamentem tego szpitala pokazcie mu co znacza pielęgniarki trzymajcie się jak zajdzie taka potrzeba to wam pomożemy przecież jesteśmy siostrami i musimy się wspomagac siosry z sąsiedniego szpitala przyjdzie jeszcze taki czas ze na kolanach będą prosić by ktoś chciał pracować w takim syfie

#9  2017.06.11 17:51:45 ~Bo

Żyjemy (chyba)w demokratycznym kraju.Każdy ma prawo do wyrażenia swojej/opinii czy konstruktywnej krytyki,zwłaszcza w odniesieniu do jednostek publicznych czy finansowanych z pieniędzy podatników.I ich kierownictwa. A pielęgniarka nie dość,ze obywatelka,to jeszcze podatniczka.Nie dawać się Koleżanki - zawsze walczyć o swoje.A co do tych menadżerów w ochronie zdrowia - pora postawić na kreatywne rozwiazania,bo dotychczasowy wyzysk pracowników b.szybko się skończy.Po prostu-zabrakło naiwnych.

#10  2017.06.11 18:01:01 ~Do ~anna

Qźwa, jakimi WY jesteście siostrami? Myślałam, że jesteśmy PIELĘGNIARKAMI, a nie jakimiś siostrami. Masakra, jeśli niektóre z pielęgniarek nazywają się w ten sposób.

#11  2017.06.11 18:02:45 ~11

Brawo, Dziewczyny! Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że skoczki zleceniowe nie polecą na wyścigi, aby Was zastąpić. Powodzenia.

#12  2017.06.11 20:00:25 ~Kochane

Pozdrawiam Dziewczyny z Lublina! nie dajcie się! Jesteśmy z wami :)

#13  2017.06.11 20:40:50 ~x

A,KIEDY STRAJK GENERALNY? CO ROBIĄ ZWIĄZKI ZAKŁADOWE CHYLĄC CZOŁA NACZELNYM I SKORUMPOWANYM DYREKTOROM!

#14  2017.06.12 02:26:11 ~piel

Jeśli są łamane nie tylko prawa pracownicze pielęgniarek ale i ludzkie to najwyższy czas odejść.

#15  2017.06.12 02:44:24 ~DO BO

Popieram! POPIERAM!

#16  2017.06.12 03:05:25 ~Piel

To nie jest szpital dla pielęgniarek. Omijać szerokim łukiem !

#17  2017.06.12 08:07:43 ~IZ

Po co ustalać najniższe wynagrodzenie dla PIP,przecież jest ustalone ogólnie dla wszystkich,to wynika z ustawy,ta ustawa o najniższych wyn,dla nas skreśla nas z praw demokratycznych

#18  2017.06.12 08:28:50 ~do 10

Jak będziesz czytać ze zrozumieniem, to zrozumiesz co anna chciała przekazać swoim komentarzem. Bardzo bym sobie życzyła, aby wszystkie pielęgniarki w Polsce były dla siebie jak siostry. Pozdrawiam

#19  2017.06.12 09:40:36 ~Kamyk

Biała Podlaska też Was wspiera. U nas w zwiazku z wprowadzaną ustawą dyrektor( aby nie dać zarobić pielęgniarkom ) chce usunąć dodatek stażowy, likwiduje też d dodatek za wczasy pod gruszą. Pielęgniarki coraz starsze, młode uciekają do większych miast.

#20  2017.06.14 01:18:36 ~piel.

MOBBING. !