Jesteś zainteresowana(y) w 100% dofinansowaną przez Fundusz Pracy specjalizacją dla pielęgniarek i położnych? Masz szansę! W 2017 roku będzie około 3 000 dofinansowanych miejsc szkoleniowych.

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych 2017.


Ministersto zdrowia poinformowało, że w roku 2017 dofinansuje minimum 2250 miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, które rozpoczną specjalizację. Organizatorzy kształcenia zostaną wyłonieni w drodze postępowania przetargowego. Dofinansowanie jednego miejsca szkoleniowego za cały okres trwania specjalizacji dla szkoleń rozpoczynających się w 2017 roku wyniesie nie więcej niż 3.500 zł. Podstawa prawna: Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie minimalnej liczby miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, maksymalnej kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego oraz maksymalnej kwoty przeznaczonej na szkolenia specjalizacyjne w 2017 r. Poniżej publikujemy za ministerstwem zdrowia dziedziny pielęgniarstwa, które będą mogły uzyskać dofinansowanie w 2017 roku, z uwzględnieniem dziedzin specjalizacji oraz podziałem na województwa.   

Kolejne informacje w przedmiotowej sprawie wkrótce na portalu.

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.18 20:54:56 ~Mgr, specj

Chyba nie warto robić tych specjalizacji! Już sama nie wiem, czy mają sens, czy nie!

#2  2017.06.18 20:54:57 ~Mgr, specj

Chyba nie warto robić tych specjalizacji! Już sama nie wiem, czy mają sens, czy nie!

#3  2017.06.18 21:15:29 ~Aga

Podejrzewam ze gdzies sie kryje pułapka typu dofinansujemy specjalizacje jak podpiszecie lojalki ze szpitalem na 5 lat pracy albo i wiecej

#4  2017.06.18 21:54:53 ~Ewa

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w roku 2017 dofinansuje - nie szpital. Czy warto - warto.

#5  2017.06.18 21:58:24 ~Ona

Szpital nie ma nic do rzeczy, podpisuje się papiery że w wypadku rezygnacji ze specjalizacji(w trakcie jej trwania) za okres nauki który już miał miejsce płaci słuchacz. Dlatego warto wytrwać do końca.

#6  2017.06.18 22:53:56 ~ania

Z powyższej tabeli widać wyraźnie na podwyżki brak pieniędzy ale na specjalizacje są tylko ,że to kasa dla wykładowców a dla pielęgniarek niekoniecznie bo nie wiadomo co będzie po kolejnych wyborach.

#7  2017.06.19 08:31:46 ~x

A ja dzwoniłam do osrodka doskonalenia i padla konkretna kwota i to niemala. paniusia zaznaczyla ze należy ja wylozyc z własnej kieszeni. pielęgniarstwo jest chyba jedynym zawodem,gdzie nie funkcjonuje pojecie samodoskonalenia i samokształcenia.czy wszystko należy przeczytać ze slajdow na scianie? ja już tego nie mogę sluchac,szkoda ze sa panie które tak solidnie chcą się uczyc w laweczkach przez cale zycie. to wy nadajecie trend i mozliwosc potężnych zarobkow dla osob ,które już dawno porzucily zawod ,bo albo miały ambicje (SARKAZM),albo się im pracować nie chciało. tak,tak nie chciało. robicie ze szkol jakiś slams ,który niczego nie uczy,tylko kursy,kursy i jeszcze raz kursy sa cacy. wlaczcie komputer,kupcie ksiazke,pojedzcie na konferencje i spedzcie uroczy czas z mezem i dziecmi. to co teraz się dzieje to następny krok do upokorzenia naszego zawodu. wnioskuje po tym ,ze mgr został pominięty,nawet nie raczono wpisac go do konkretnej grupy,a nasze srodowisko wpakowalo go do najniższej grupy. nie slysze,aby ktokolwiek tym się zajal.nie mowcie wiec ,ze macie na uwadze dobro ogolu.pomijam formy wynagrodzen.jakas czesc pielęgniarek została wyrzucona za burte,a pozostala jakas czesc koleżanek preparuje teorie adekwatne do sytuacji. proszę wiec nie piszcie jak lezy Wam na sercu dobro zawodu,bo naprawdę lezy Wam na sercu wasze własne. zabrać jednym i dac mnie. nie wiem kiedy obudza się nasi bezpośredni przelozeni i zagonia paniusie intelektualistki do roboty,a nie będą przesiadywać w laweczkach i tlumaczyc jak to kursiki sa niezbędne.uczyl Marcin Marcina. zamiast kursow trzeba było wybrać dobra szkole pielegniarska . pielęgnowanie to praca fizyczna oparta na teoretycznym przygotowaniu i praktyce. potrzeby człowieka pozostają niezmienne od lat,wiec nie piszcie jak to co roku pojawia się fura nowych teorii. sa nowości,ale one sa do ogarniecia bez burz. kazda z nas obowiazuje odpowiedzialność zawodowa i w interesie każdej z nas jest wiedzieć. chyba ,ze czesc naszych koleżanek potrzebuje analizy i prowadzenia za raczke. ale jak zwal tak zwal,szkoda slow

#8  2017.06.19 09:16:08 ~Bo

Ale w mojej izbie są realizowane tylko 2 specjalizacje-nie ma reszty z tego wykazu.Jak to możliwe?

#9  2017.06.19 15:36:30 ~Iwona

Czy można jeszcze zapisać się na studia pomostowe dla pielęgniarek? Może ktoś wie np. gdzie i ile kosztują?

#10  2017.06.19 16:12:18 ~Bo

Można- robi je ATH w Bielsku-Białej i jakaś szkoła wyższa w Dąbrowie Górniczej-Polska Południowa. O innych regionach nic nie wiem.Podobno ta druga dużo lepsza od pierwszej.

#11  2017.06.19 16:48:44 ~Dora

W pełni popieram Panią 7. Cała prawda o pielegniarstwie.

#12  2017.06.19 22:45:08 ~Goska

Dziś zrezygnowałam po 20 latach z tego zawodu założyłam własną działalność przebranżowienie się i wreszcie jestem wolna

#13  2017.06.19 23:03:44 ~majka

Mam w szpitalu bliską osobę,odbyłam rozmowę z lekarzem prowadzącym i zostałam potraktowana jak uczennica chociaż mam prawie 30 letni staż pracy i studia.Nie fascynujcie się już tak tym dokształcaniem, nie mówcie o partnerskich układach z lekarzami bo to nieprawda chociażby każda z nas miała doktorat i tak będziemy dla nich nikim,a w tym podnoszeniu kwalifikacji chodzi o to ,że znowu sobie zarobìą na pielęgniarkach wykładowcy!

#14  2017.06.20 22:56:13 ~do 12

Poradz siostro jak to zrobić,ja również pragne wyrwac się z tej sekty. nie mam zamiaru uczestniczyć w tym wyścigu szczurow. w najczarniejszych obawach nie sadzilam,ze dojdzie do tego. a tak nawiasem ,bo musze -do pacjenta trzeba mieć serce bo inaczej ten zawod jest tylko sposobem zarabiania.oczywiscie jedno nie wyklucza drugiego

#15  2017.06.28 10:46:41 ~Emma

Gdzie się zgłaszać, jeśli chce się podjąć specjalizacji z Funduszu Pracy, i to tylko kursy organizowane z Izb Pielegniarskich w to wchodzą ?

#16  2017.07.05 11:24:14 ~dana

W pełni się zgadzam z panią nr.13 jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,trzeba żeby wykładające miały ze specjalizacji nowe zródło dochodu ,niedobitki porobiły kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne,nie ma komu wykładać,więc trzeba robić nagonke na specjalizacje bo godzina wykładów dużo kosztuje a to łatwy sposób na zarobienie pieniędzy i narobić się nie trzeba tak jak pielęgniarka na odcinku,jak zaczynałyśmy pracę 30 lat temu to pielęgniarka po 40 roku życia pracowała w przychodni a na oddział i na noce przychodził młody personel po szkole.Tylko kto czyta z wyższej sfery te nasze wołania i prośby ,chyba tylko my same.

#17  2017.07.13 00:46:07 ~motyl

NIE RÓBCIE TYCH SPECJALIZACJI . Bo IM , tym co wyciągają KASĘ TYLKO O TO CHODZI " NIECH W, tyłek je sobie włożą to może BĘDĄ MIAŁY WIĘCEJ ROZUMU ABY WAS GODNIE REPREZENTOWAĆ . Nawet załatwiły te specjalizacje Z FUNDUSZU PRACY - zobaczcie CO ZA PRZEBIEGŁOŚĆ . Godna pożałowania bo LEPIEJ TERAZ KIEDY PROCEDOWANA USTAWA BY SIĘ TYM ZAJĘŁY ALE PO CO? - bo co miesiąc HARACZ ZE SKŁADEK WPŁYWA NIE DAJCIE SIĘ WMANIPULOWAĆ W TE SPECJALIZACJE . NIE DAJCIE ZGODY NA TO .

#18  2017.07.13 00:48:54 ~motyl

Sprawdzałem na stronie Pana Prezydenta i jeszcze nie jest ta nowa ustawa PODPISANA . Mam nadzieję że będzie dobrze ? zobaczymy .

#19  2017.10.10 21:01:59 ~dana

Nie dajmy się zwariować,niedługo specjalizacje tak jak licencjaty pomostowe będą darmowe a większość pielęgniarek jest 50+ to pewnie bliżej niektórym do emerytury i kiedy mają robić te specjalizacje.