Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia:

12.00 - Obrady otworzyło wystąpienie pani wiceminister zdrowia (pielęgniarki).

Jeden z senatorów: wpłynęły pisma z izby pielęgniarkiej w sprawie zmiany grup pielęgniarek i położnych.

12.10 - Przewodniczący komisji: na chłopski rozum podział pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwy!

12.15 - Pytanie przewodniczacego: Ile by kosztowałoby przeniesienie magistrów pielęgniarstwa (bez specjalizacji) do gr 8?

Pani wiceminister (pielęgniarka): kosztowałoby to więcej ponad 10 miliardów złotych w perspektywie 10 letniej. Takie symulacje przeprowadziliśmy w ministerstwie.

12.20 - Wiceminster zdrowia (pielęgniarka): jesteśmy przeciwni zmianom w podziel pielęgniarek na grupy. Taki jaki jest podział w ustawie przyjętej przez sejm, został także przyjety w obywatelskim projekcie przedmiotowej ustawy, któy także poparły pielęgniarki.

Bingo...

Zobacz także: Jaka będzie odpowiedź PiS w senacie na wnioski izby i związku pielęgniarek i położnych w sprawie podziału pielęgniarek i położnych na grupy? Odpowiedzą: przecież tak chciała pani Lucyna...

12.50 - Wiceminster zdrowia (pielęgniarka): od 2014 roku wydano ponad 20 tysięcy zaświadczeń dla pielęgniarek, które są niezbędne do wyjazdu do pracy za granicę w charakterze pielęgniarki. Ile ostatecznie wyjechało nie wiadomo!

12.50 - dyskusja zeszła na temat liczby absolwentów szkół pielęgniarskich oraz ilu absolwentów podejmuje pracę w Polsce oraz struktury wiekowej pielęgniarek. Podano, że jest to średnio około 50 lat. 

12.55 - w Polsce obecnie jest około 3 tysięcy zarejestrowanych bezrobotnych pielęgniarek - podaje przedstawiciel ministerstwa zdrowia. 

13.00 - Wiceminster zdrowia (pielęgniarka): podwyżka brutto dla pielęgniarek w poszczególnych przypadkach, ze wszystkimi pochodnymi, może wynieść nawet około 3 tysięcy złotych.

13.05 - głos zabiera strona społeczna. Jako pierwsza mówi wiceprezes naczelnej izby pip. 

13.08 - wiceprezes naczelnej izby pip nie odnosi się konkretnie do poprawek zgłoszonych przez izbę pielęgniarek w kontekście podziału pielęgniarek na grupy. Mówi, że nie izba brała udział w "eliminowaniu magistra pielęgniarstwa...".

13.10 - przewodniczący komisji prosi wiceprezes naczelnej izby pip o przeczytanie poprawki zgłoszonej przez izby...

13.10 - co na to wiceminster zdrowia (pielęgniarka) pyta przewodniczacy obrad.

13.11 - jesteśmy przeciw. To jest nie tylko przeniesienie magistra do grupy 8, ale także podniesienie wskaźników, co niesie za sobą koszty. To rodziło by także protesty innych grup zawodowych...

13.13 - głos zabiera przedstawiciel związku pip. Trudno powiedzieć o czym mówi przedstawiciel związków... Redakcja portalu - należy pamietać, że to związek agitował za podziałem pielęgniarek na grupy, jaki jest obecnie w ustawie uchwalonej w dniu 8 czerwca 2017 roku.  Magister pielęgniarstwa był także tylko w grupie 7 w projekcie obywatelski (nie)porozumienia związków zawodowych.  

13.25 - przewodniczący obrad ogłasza przerwę do godz. 16.00 

Cdn...

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.20 13:01:18 ~mgr ze spe

To było do przewidzenia, choć była iskierka nadziei ze mgr dadzą do 8 gr, nic tylko magistrom robić szybko specjalizację.

#2  2017.06.20 13:11:15 ~mm

Na oddziale są potrzebne dwie specjalistki specjalizację zrobia wszystkie np 15 osób.Nie wierze ze kazda dostanie te sama wyzsza stawkę.

#3  2017.06.20 13:16:41 ~piel.

No nie wszystkie mają mgr

#4  2017.06.20 13:24:56 ~piel.

Przerwa wznowienie o godz.16.oo, czarno to widzę ale czkajmy

#5  2017.06.20 13:25:55 ~KOCHANE

Pani wiceminister (pielęgniarka): kosztowałoby to więcej ponad 10 miliardów złotych w perspektywie 10 letniej. Takie symulacje przeprowadziliśmy w ministerstwie. POTEM POPRAWIA SIE ZE 2 MILIARDY i się pomyliła! a do mediów poszło.

#6  2017.06.20 13:26:43 ~Aqua

Umiejętność rządzenia wiąże się z umiejętnością zmiany decyzji. Oby na korzyść Naszego środowiska. Projekty, ustawy nie tworzą krasnoludki.

#7  2017.06.20 13:27:41 ~KOCHANE

Ale, nasza AKCJA odniosła skutek! ZAUWAŻoNO nas :)

#8  2017.06.20 13:28:01 ~Go

Przecież juz MZ przekalkulowal,ze nie ma na to kasy.A ze inne zawody medyczne już z tytulem licencjata mają wskaznik 0,73-to drobiazg.Jak się nie wypiszemy z OZZPiP to one się nie obudzą.Może pora żeby działaczki potracily wygodne etaciki zwiazkowe.Po co nam związek który szkodzi nam za nasze własne pieniądze.

#9  2017.06.20 13:30:39 ~Aqua

Paniom z IZB i ZWIĄZKÓW należałoby na obrady dostarczyć RED BULL !

#10  2017.06.20 13:38:37 ~jes4

Dla mnie jest to błąd negocjacyjny ,należało naciskać na przeniesienie pielęgniarek z tytułem mgr a nie jeszcze na zmianę wskaźników .Tak byłaby mała szansa bo aktualne rozwiązanie jest ewidentnie niesprawiedliwe .

#11  2017.06.20 13:38:49 ~do go

To zrób coś z tym.

#12  2017.06.20 13:41:20 ~Bo

Tym paniom NIC nie doda skrzydeł.Jak ktoś się d.pą urodził, to orłem nie będzie. Naprawdę nie wiem jak to się stało, że na czele zwiazku i Izb znalazły się takie miernoty.

#13  2017.06.20 13:47:39 ~Kasiapiel

I tak się nic nie zmieni, w Polsce nic się nie udaje, ja mam tą politykę gdzieś.

#14  2017.06.20 13:56:51 ~do 13

To się nie wypowiadaj.

#15  2017.06.20 13:57:57 ~DO RED

Moż filmiki z posiedzenia? ja mam a Pan?

#16  2017.06.20 14:01:24 ~do 14 (kas

A tak nie będzie? Mądre głowy będą debatować podpiszą parę papierków a my i tak będziemy zasuwać na odcinku za 2100 brutto. W Polskim pielęgniarstwie tak było, jest i będzie!

#17  2017.06.20 14:03:01 ~Go

Do 11-już zrobiłam (wypisalam się z OZZPiP oraz biorę udział w akcji pielegniarek cyfrowych).Moje dalsze kroki zwiazane będą z odejściem z zawodu (mogę sobie na to pozwolić i szukać innej pracy,a właściwie już przeglądam BIP). A Ty jak działasz?

#18  2017.06.20 14:08:45 ~funia

I tak to pielęgniarki przeciw pielęgniarkom! paniom Lucynie i Izbiankom serdecznie dziękujemy,właśnie pogrzebały pielęgniarstwo w Polsce!

#19  2017.06.20 14:34:44 ~Mamona

Oni nie martwia sie pielegniarstwem i pielegniarkami. Zrobili symulacje kasowa i tak wyszlo. Nie zwazajac na logike wpakowali wyksztalcona kadre do najnizszej grupy. Specjalizacje zwykle deklaruja przymusowe pozostanie w zakladzie,ok 5 lat. Mgr i tak wyjada,jesli oczywiscie taka bedzie ich chec,wiec nie warto ich celebrowac. Mysle ,ze mgr ze specjalizacja ogarna,tlumaczac jak to docenili kwalifikacje i jaka to reforma sie odbyla. Bedzie takie mikro janosikowe. Ciekawe jak im wyszla calosciowa symulacja,ile na tej reformie zarobia i jak wielka grupe upokorza. Mialam jeszcze nadzieje,ze w naporze obowiazkow zapomnieli o kadrze z wyzszym wyksztalceniem ,ale teraz wiem ,ze zrobili to z premedytacja. To bardzo upokarzajace jak dla mnie.

#20  2017.06.20 14:38:49 ~Do Go

Nie wiesz jak Ci zazdroszcze i jak Cie szanuje. Szkoda,ze jestem dziadem ktory cale zycie czeka na lepsze no i nie znalazlam sobie meza,ktory zapewnilby mi byt. W mioch pragnieniach ,postapie tak jak Ty.Wielki szacun

#21  2017.06.20 14:49:07 ~do go

Tu 11 _ TO SAMO CO TY :)! witaj w klubie

#22  2017.06.20 14:58:49 ~Go

Do 20-Proszę,nie demonizuj/ironizuj

#23  2017.06.20 14:59:55 ~piel

Powinien być podział na - pielęgniarka ( bo może są ci co wrócą do zawodu ), starsza pielęgniarka, licencjat pielęgniarstwa, mgr piel, piel.spec, lic.piel.spec, mgr spec. i różnice o każdy szczebel np. od 300 zł. wtedy opłacałoby się podnosić kwalifikacje i byłaby zachęta i nie byłoby takiej wrogości w stosunku do tych najlepiej wykształconych. Nie chce się wierzyć, że płacimy podatki na takie tumany, nie mogące wymyślić takich prostych rzeczy, przecież i finansowo dla państwa też by to się lepiej opłacało , byłaby ścieżka rozwoju, a osoby wybierające ten zawód miałyby jasność co je czeka i poczucie satysfakcji. A tak to czeka ich Trybunał Konstytucyjny, sądy pracy, strajki. Póki co dostałam się na bezpłatną specjalizację oczywiście za zgodą pracodawcy, zanim dyrekcja zacznie robić wałki ilu specjalistów mu potrzeba. Lepiej zacząć od specj, bo to bardziej polityczne, i nie wystraszy tak od razu pracodawcy, a później tylko skok na mgr, to może być trudniejsze jak się dyrektor zorientuje o ile będzie musiał podnieść podstawę - i o tym mówię, jakieś podchody, strategie, problemy i po co ? Po to żeby nas skłócić, dać jak najmniej, ale że związki i izby dały się tak podejść - dramat.

#24  2017.06.20 15:02:39 ~Mycha

Jestem ciekawa , bo mówią coś o 10 mld za parę lat . Ok to jak mgr zrobią specjalizację , bo czemu nie to nie będziemy ich kosztować . Zrobiłam mgr to i to zrobię ,tylko gdzie są granice . Niech kłamią ,ale umiejętnie , bo obrażają moją inteligencje

#25  2017.06.20 15:04:37 ~Go

Urwało mi resztę komentarza do 20-zawsze licz na siebie,nie na męża czy inne osoby.A warto wybrać się czasem na inne studia-poszerza się perspektywy.Pielęgniarstwo jest świetne, ale jak pracujesz 20 lat i go studiujesz to jest takie monotematyczne.

#26  2017.06.20 15:12:57 ~Go

Do Mycha-właśnie chodzi o gonienie króliczka. Jak juz wszystkie zrobią mgr i specjalizację, to.uchyla tę ustawę i wprowadzą nową: grupa 7-prof.n.med.ze specjalizacja-1.05,dr n.med. ze specjalizacja-0.73,pozostałe doktory bez specj-0.64.Magistrowie pielegniarstwa-wskaźnik 0.20 i do czynnosci higienicznych.Jeśli ich teraz nie utemperujemy,one będą brnąć w takie idiotyczne rozwiazania.Aha-te profesury i doktoraty będzie sie robić odplatnie w Wielce Oswieconych Izbach.

#27  2017.06.20 15:20:27 ~x

KOBIETY ORGANIZUJMY STRAJK!

#28  2017.06.20 15:21:49 ~Gość

Jak podano w senacie 3000 bezrobotnych pielęgniarek. Ktoś z was może. Bo ja nie znam. Jak nie pracują tzn stać je na to. Zazdroszczę

#29  2017.06.20 15:28:33 ~Go

Do 27-dobra myśl,ale wyczekajmy z zimną krwią na jesień-wtedy wiele koleżanek odchodzi na emeryturę (tak deklaruja) i wtedy np.bardziej dotkliwa forma-np. tylko 1 etat w wybranym miesiącu (np.listopad,grudzień).Tak,żeby wierchuszka mogła wreszcie policzyć jakie są braki faktyczne (bo oni nie wiedzą).Jeśli nie udowodnimy ze bez nas wszystko leży- w życiu nie zarobimy więcej. Pamiętajmy o tym.

#30  2017.06.20 15:42:26 ~motyl

Mam nadzieję że po moich kilkunastu interwencjach w sprawie deprecjacji i dyskryminacji mgr pielęgniarstwa a zarazem wyższego wykształcenia senat nie dopuści aby TA HANIEBNA USTAWA PRZESZŁA ( pomimo naporu kogo ? TYCH ZAWSZONYCH KUNDLI , KONFIDENTÓW NIE WARTYCH TEGO ABY NAWET IM SPLUNĄĆ W TWARZ ( o ile jeszcze JĄ MAJĄ ) bo wydaje mi się że dawno już JĄ stracili i OKRYWA ICH HAŃBA . Miejmy nadzieję że NIE DOJDZIE DO ZATWIERDZENIA TEJ HAŃBY DLA WAS . MOŻE BÓG DOPOMOŻE .

#31  2017.06.20 15:42:33 ~:)

A każda z nas wiedziała, że wystarczy na 2-4 tygodnie oderwać się od dodatkowych dyżurów. To tumany pielęgniarki nie mogły tego pojąć. Teraz im trzeba podziękować.

#32  2017.06.20 15:59:03 ~magister p

Jężeli magister pielęgniarstwa bez specjalizacji i to jeszcze z długim stażem np.od 28 lat wzwyż nie otrzyma innej grupy to związek zawodowy w placówkach do zmiany kadrowej i izby -czyli płacenie 1 procenta znięść i dobrowolna składka dla tych co chą bo 24 zło miesięcznie na izby razy 12 miesięcy i razy 30 lat pracy o nie mała suma a podnosić kwalifikacje miałyśmy w regulaminie ,więc magistrowie powinny być zwolnieni z opłacania składek na związki i na izby pielęgniarskie i same dostana podwyżkę oczywiście z zachowaniem wszelkich praw

#33  2017.06.20 15:59:11 ~piel.

Nie 10 a 8 miliardów w perspektywie 10 lat źle pan to napisał panie Mariuszu.

#34  2017.06.20 16:05:03 ~likwidacja

Bez podwyżki dla magistrów pielęgniarstwa bez specjalizacji i zrównania magistrów z pielęgniarkami bez matury to jakiś absurd i w takim przypadku wszystkie panie pielęgniarki na stanowiskach powinny być do zmiany i zlikwidować obowiązkowe składki ,to nie sprawiedliwe o co chodzi ,to niech te panie pracują za pieniądze zrównane z piel.bez matury,Koleżanki zróbmy coś nie może magister pielęgniarstwa być tak potraktowany

#35  2017.06.20 16:07:49 ~motyl

A ja trochę przeklnę . A HUJ wiceministrowej do Pań które nie chcą pracować ,za miskę ryżu " . Jak tak ubolewa to proponuję na oddział . Bo ona razem z tymi z Izb przez te wszystkie lata co robiły? Cały czs podnosiły składki nie bacząc nawet na to czy są one adekwatne do PAŃ zarobków .Miały to głęboko w DUPIE .Na tym portalu pisałyście Panie ( że zapierdalacie ciężko a one spijaja miodek na ciepłych posadkach .Bo ich gaże TO WERSAL a Wasze Żebracze . A teraz kiedy ZDEPRECJONOWAŁY i ZDYSKRYMINOWAŁY WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE - ja osobiście chcę aby poszły do pracy na oddział .Aby wypełnić etos , misję i powołanie . Bo tak łatwo padały te słowa a teraz KOLEJ NA CZYNY i DO ROBOTY . A koledzy konowały będą wniebowzięte że takie PERSONY sa obok nich . Do roboty !

#36  2017.06.20 16:08:44 ~po co nam

Izby pielęgniarskie,skoro panie z izb nie wiedza co to znaczy magister pielęgniarstwa ,jak trzeba się namęczyć żeby go zdobyć itd ,kiedy głosowanie nad likwidacją izb pielęgniarskich

#37  2017.06.20 16:11:17 ~Ta

A ja przed emeryturą 5 lat mam przybierać głodem za taką pensję, nie mam specjalizacji dokształcam się na różnych kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych i co i nic . Wprowadzam młode mgr może nie warto.

#38  2017.06.20 16:13:20 ~do 30

Jak trwoga to do Boga! a dotychczas się tylko obrzucało błotem nic więcej -smutne ale prawdziwe! na emerytki też nie liczcie bo z tego co się mówi to większość ma zamiar dalej pracować:)odchodzą tylko te które naprawdę pracowały a nie robiły dobre wrażenie to właśnie teraz będzie widać i czuć-żenada! ta grupa zawodowa nie jest w stanie nic zdziałać!

#39  2017.06.20 16:23:05 ~piel.

Bingo to prawda, dlatego było tyle wałkowane żeby nie podpisywać (nie)porozumienia bo tam też był taki podział a wiele pielęgniarek to podpisało a teraz się plują, że jest niesprawiedliwy podział

#40  2017.06.20 16:23:37 ~MaX

Pielęgniarki nie mają "jaj" dosłownie i w przenośni żeby cokolwiek wywalczyć. od najniższego do najwyższego szczebla. Stołkowe chcą utrzymać stołki, stare chcą w "spokoju" pracować a jak im zapłacą to fajnie, młode nic nie mogą bo starsze im nie dadzą dojść do głosu dla zasady stołkowe zablokują. A rządy i zarządy tak podzielą i zamieszają żeby się nie jednoczyły. Ten zawód umrze bo jego reanimacja to "uporczywa terapia" zwłok.

#41  2017.06.20 16:32:58 ~MGR.PIEL.

Kodeks pracy -za wykonywanie takiej samej pracy o jednakowej wartosci nalezy się takie samo wynagrodzenie

#42  2017.06.20 16:33:28 ~Motyl

Będę trochę wulgarny i rzucę ,mięsem " .HUJ wiceminister zdrowia aby szarpać Panie , które nie chcą być wyzyskiwane ( tak jak oni by chcieli ) a zarazem aby płaciły na nich co ? HARACZ ( w postaci składek , które na swój użytek cały czas podnosiły , nawet nieadekwatnie do zarobków Pań , KRWIOPIJCY . A Panie pisały na portalu że musicie co ? ZAPIERDALAĆ na nich , na CIEPŁE POSADKI . Bo ich zarobki TO WERSAL A wasze jakie ? Żebracze ale ONI MIELI W DUPIE , bo wiedzieli że z PANIAMI MOŻNA WSZYSTKO , HULAĆ DO WOLI . ALE chyba nadchodzi KRES TEGO , zobaczymy .Ja osobiście chcę aby te z Izb poszły na oddziały do dalszej pracy , przecież tak łatwo ZDEPRECJONOWAŁY WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE i ZDYSKRYMINOWAŁY PANIE - to niech spróbują ,miodu " z innej strony , ku satysfakcji i aby etos się wypełnił

#43  2017.06.20 16:47:42 ~Małgorzata

To co się wyprawia z zarobkami pielęgniarek woła o pomste do nieba.Zacznijcie szanowac koleżanki przed emeryturą.one nie zdążą skończyć studiów i zrobić specjalizacji ,ale ich doświadczenie jest bezcenne.Za głodowe pensje będą wprowadzac panie po studiach do pracy w danym oddziale.Żenujące.

#44  2017.06.20 16:53:18 ~piel.

Obrady Komisji Zdrowia zakończone. Gadu, gadu, gadu i "po ptokach". Komisja nie zgłasza poprawek

#45  2017.06.20 16:53:20 ~piel.

Pozamiatane, przeszła bez poprawek

#46  2017.06.20 16:55:06 ~Pielęgniar

I to ma być wice minister nasza kolezanka niby po fachu hahaha. W dupie ma nas , a siedzi tam tylko dla kasy. Obłuda i masakra. Nigdy dobrze nie będzie.

#47  2017.06.20 17:18:29 ~:>

No to teraz wracajcie do pracy po 500 godzin w miesiącu, dalej pokazujcie jak się nie szanujecie i jak jesteście głupie.

#48  2017.06.20 18:26:23 ~Ja

To wszystko jest niepojęte, jak Ci, którzy są odpowiedzialni za tworzenie ustaw, nie rozumieją podstawowych spraw. W tym przypadku to widać, że członkowie komisji zdrowia nie znają się na pracy w ochronie zdrowia, w możliwych różnicach w wykształceniu, a mam wrażenie, że w wykształceniu pielęgniarek szczególnie. Skoro potrafią przyjąć ustawy, które tak dyskryminują środowisko pielęgniarek tylko dlatego, że jest to największa grupa zawodowa i po wyliczeniach tak wychodzi TANIEJ! Mam wrażenie, że to wszystko to jakaś zmowa milczenia, każdy decydent udaje, że nie ma żadnego problemu, najprostsze i najbardziej oczywiste sprawy (mam na myśli np.porównania w przelicznikach innych grup zawodowych) nie istnieją i łatwiej powtarzać jakieś tam błędne formułki wyrwane z kontekstu niż zrobić coś dla pracowników ochrony zdrowia. Pytam (choć nie wiem kogo) PO CO I DLA KOGO głowią się nad taką ustawą, na pewno nie dla pracowników ochrony zdrowia, bo mam wrażenie bez tej ustawy wszystkim z czasem, a już na pewno pielęgniarką, byłoby lepiej. Prawa rynku wymusiły by podwyżki, a tak Dyrektorzy będą mieć wymowkę, że taka jest ustawa.więc może jeszcze wpadną na pomysł obniżek dla tych co już dziś mają więcej, a to i tak są pensje niegodne pracy pielęgniarki. Lekarze to już wg. ministerialnych wskaźników będą mieć kosmiczne pensje. Tylko czy członkowie szanownej komisji wiedzą jakie już dziś lekarze zarabiają pieniądze.chyba nie i to oni są decydentami takich spraw.zgroza. Kończąc chciałabym tylko zaznaczyć, że lekarze mają w Polsce europejskie pensje i dobrze.wywalczyli to sobie po cichu, wytrwałą i solidarną pracą, dzięki temu dziś sobie nic nie robią z ustawy. Dlaczego tak nie może być z pielęgniarkami? My tylko mamy wymagania europejskie, które nasze władze chłoną i narzucają, ale pensje to już takie nie mogą być.bo ZA DROGO! Dla kogo? Nawet w Rumunii, dając ostatnio prawdziwe podwyżki, widać, że rozumieją oczywiste rzecze.

#49  2017.06.20 18:34:05 ~Aqua

Do 48 "po cichu, wytrwałą i solidarną pracą "- no właśnie, a nie targowiskiem jazgotu !

#50  2017.06.20 20:33:33 ~ewa

Pracuję na internie blisko 40 lat, jak zaczynałam prace było 20 pielęgniarek dziś jest 5 zatrudnionych na cały etat, prawie wszystkie +50.oddział duży 50 łóżek.podwyżki nie było od 10 lat.

#51  2017.06.20 20:45:47 ~Do ~ewa

Ale ile z tych "mądrych" 50 pracuje na więcej niż jednym etacie? Niech pięć wezmą i zamieszkają w szpitalu skoro Bozia rozumu nie dała.

#52  2017.06.20 22:13:14 ~Ewa

Cały czas ddajemy sie oszukiwac. Pracujemy w nocy w.swieta zostawiamy rodzine dzieci a pensje mamy mniejsza niz emigranci.ci wola umrzec niz pracowac w Polsce za takie pieniadze. Zarobki posłów sa co najmniej 10 razy wieksze niz Pielegniarek To skandal na skalee Europy.

#53  2017.06.21 00:39:58 ~pielęgniar

To kiedy organizujemy strajk

#54  2017.06.21 00:54:06 ~pielegniar

W większości oddziałów praca pielegniarki to jeden wielki mobbing począwszy od dyrekcji mobbingującej podwładne sobie oddziałowe, które mobbingują personel w oddziale. Pielęgniarka jak otrzyma wyższe stanowisko to tak jakby się jej stołek przykleił się do dupy na stałe, zrobi wszystko, nie patrzy na podwładnych tylko myśli o swojej dupie

#55  2017.06.21 01:02:31 ~pielegniar

Panie przełożone, naczelne zmieniły swoje tytuły na dyrektorów, zastępców dyrektorów do spraw pielęgniarstwa, a dlaczego nie zmienią przydupasom oddziałowym, przecież oddziałowa kojarzy się z obozami pracy, zagłady to tam były oddziałowe bloków- kapo i tak też te nasze "koleżanki" się zachowują. I my łudzimy się tym, że nam dadzą większe zarobki, przecież one pilnują by im nie zabrano albo ich nie wysadzono, ze stołka.

#56  2017.06.21 10:20:29 ~Ja

Wy wieloetatówki nie tylko na okres świąt zostawiacie swoje rodziny. Pracujecie na trzech etatach wiec nie robcie z siebie sierot! Przez was cierpi cala grupa zawodowa.

#57  2017.06.21 15:09:05 ~Pie. z mgr

Żenada.wypisze się że związku, który źle reprezentuje moje interesy a właściwie.pogrąża.po dyplomie poszłam na studia.mam 2 dyplomy pielęgniarskie na różnych poziomach.jestem mgr ale bez specjalizacji.

#58  2017.06.21 15:17:26 ~mgr

Wypiszmy się że Zwiazkow! .kto za?

#59  2017.06.24 10:05:48 ~Do #6

Popieram, ale kto ći kazał się do nich zapisywać. Nie było to obligatoryjne jak w przypadku izb.

#60  2017.06.27 21:02:59 ~magister p

Zniszczone magisterki pielęgniarstwa bez specjalizacji zrównane z tymi paniami bez matury kto magisterki obroni gdzie sa związki zawodowe i Izby