Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.22 15:08:49 ~1

To było do przewidzenia. Wyszła słabość i nieudolność izb polskiego pielęgniarstwa. Wszystko zostało przeliczone i ustalone z rządem . Nie ma się co łudzić nikt już tej ustawy nie zmieni . Jedna wielka porażka !

#2  2017.06.22 15:41:02 ~N

To juz koniec nie ma juz nic .

#3  2017.06.22 15:48:17 ~Kochane

Miało być" skrócie" przepraszam

#4  2017.06.22 15:54:31 ~Jes4

Według mnie wstrzymanie prac nad rządowym projektem było podyktowane stworzeniem wrażenia poważnego traktowania projektu związkowego. Te wskaźniki wzrostów wynagrodzeń są wzięte po prostu z kosmosu Pozory są stworzone a jak by była wczoraj uchwalona ustawa to związkowa z automatu poszłaby do kosza

#5  2017.06.22 15:54:45 ~Meadow Dew

Ustawa pokazała że w polskim pielęgniarstwie nie będzie jutra. Polskie pielęgniarstwo kona na oczach rządu a ucierpią na tym pacjenci .

#6  2017.06.22 16:17:41 ~mgr

Dietetyk za wizytę 20 -30 min bierze 180 zł , pielęgniarka za godzinę pracy godzi się na wynagrodzenie 17-30 zł . Dietetyk kreuje się na lekarza od odżywiania , a ja przypominam , ze każda pielęgniarka jest dietetykiem i to my wydajemy po leczeniu szpitalnym min.zalecenia dietetyczne dla pacjenta

#7  2017.06.22 16:46:46 ~ja

Stopniowanie przymiotnika "głupi": głupi, głupszy,pielęgniarka.

#8  2017.06.22 16:49:36 ~do 6

Kona przez związki i izby bo to one nas sprzedały

#9  2017.06.22 16:49:45 ~~mgr piel

#7 dokładnie jak Pani napisała, a ja jak i wiele Pań za tyle lat nauki i wyrzeczeń nie dostałam ani złotówki podwyżki a teraz okazuje się że /po 25 latach pracy na oddziale / będę w tej samej grupie co panie bez.licencjatu i mgr brawo, doceniono nas- dokładając coraz więcej obowiązków z pensją 2000 zł.żenada i śmiech na sali. odchodzę z zawodu, teraz już bez żalu, w Polsce pielęgniarka już nigdy godnie nie zarobi :-(

#10  2017.06.22 17:07:03 ~ela

Polskie pielegniarstwo kona a rzad zamiast je reanimowiac wbija ostanie gwozdzie do trumny

#11  2017.06.22 18:44:57 ~G-a

Powinniśmy się zebrać w jak największej liczbie pielegniarek i pielęniarzy przed sejmem i robić hałas. Nie spacerek tak jak ostatnio. I tak do czasu, kiedy Radziwiłł wyjdzie do nas i poda konkretną propozycję.

#12  2017.06.22 20:01:50 ~Położna

Tu nie tylko chodzi o wspolczynniki. W projekcie omawianym w senackiej komisji zdrowia poruszony był temat kwoty bazowej 3900 brutto, zamrozonej na pare lat. Tu jest problem, dlaczego odrazu nie sredia krajowa z roku poprzedzajacego? Wydaje mi sie, choc moge sie mylic, ze w projekcie ustawy, ktorej czytanie ma sie odbyc w sejmie,nie ma wzmianki o kwocie 3900. Prosze o dyskusje w tym temacie, bo naprawde zenujace juz jest czytanie o tym kto ma jakie wyksztalcenie.Zawod to zawod, Pielegniarki i Położne. Pozdrawiam

#13  2017.06.22 21:40:08 ~Pielęgniar

Do 10 masz rację,że odchodzisz z zawodu ,jeżeli nie sznujesz koleżanek po LM to wyobrazam sobie jak szanujesz pacjentów

#14  2017.06.22 22:26:50 ~Xxl

A mnie się wydaje że te podwyżki to będzie fikcja. Szpitale zadłużone to gdzie znajdą kase żeby nam dołożyć chociaż trochę. Teraz wezmą z zębalowego. A skąd wezmą te szpitale które zębalowe włączyło do podstawy? A my droczymy się o to kto ma mgr licencjat czy specjalizacje. A ja jestem po LM i dobrze mi z tym.

#15  2017.06.23 05:49:54 ~Do #7

"Dietetyk za wizytę 20 -30 min bierze 180 zł". A tak naprawdę bierze tyle ile pacjent ( klient ) zechce mu zapłacić - prawo wolnego rynku.Pielęgniarka za godzinę pracy nie musi godzić się na wynagrodzenie 17-30 zł.

#16  2017.06.23 09:42:34 ~specj. z m

Chcialam nawiazac do problemu jaki powstaje w naszym srodowisku zawodowym . A mianowicie Brak empati .Panie pielegniarki "nowoczesne" bardzo zle reaguja na okreslenie siosta ,i to moge zrozumiec .Ale czy tak bardzo w glowkach sie poprzewracalo ze trzeba byc zolza? przyklad _ ostatnio bylam w szpitalu Starsza kobieta moze po 60 tce? zwrocila sie do pielegniarki siostrzyczko , a Ta do pacjentki "nie poto robilam magistra zeby mnie pani nazywala siostra ,nie jestem pani siostra " i ta jej mina i poczucie wyzszosci . Szoooook! Zycze tej pielegniarce zeby kiedys trafila do szpitala a inna jej podobna tez ja tak potraktowala .Jestem Ciekawa czy ta pani tak samo by pouczala pacjenta np. pod wplywem dopalaczy czy alkocholu na pewno zamiast siostrzyczko uslyszalaby Ku. albo Szmato ! i co wtedy? p mgr? . obrazi sie pani i odejdzie od lozka pacjenta? Pozdrawiam wszystkie Siostrzyczki hehe

#17  2017.06.23 10:54:51 ~do 17

Pracuję 39 lat i nie przeszkadza mi jak pacjent mówi do mnie siostro. Dziesiątki lat a może i setki tak zwracali się do pielęgniarek. Biedni pacjenci, bo nie dość, że są załamani z powodu swojego stanu zdrowia to jeszcze nieprzyjemna pielęgniarka. Takie zachowania pielęgniarek powinny być piętnowane. Niby jak mają się odzywać, "pielęgniarko"?

#18  2017.06.23 11:44:06 ~ja

Dopóki będą nas tytułować siostro dopóty będziemy pracować za Bóg zapłać

#19  2017.06.23 11:51:45 ~do ja

To nie dlatego pracujemy za Bóg zapłać. Powiedz, jak mają wołać? Jedno słowo może mieć więcej znaczeń.

#20  2017.06.23 16:54:00 ~Musiek

Drogie Panie specjalnie was jarają tym tematem a wtyk samym czasie przepchna urlop zdrowotny dla lekarzy. A wy się dalej kotłujcie Gratulacje!

#21  2017.06.23 18:15:38 ~elka

Do 12 - Art.7 w/w ustawy -do 31 grudnia 2019 kwota bazowa to 3900 brutto.

#22  2017.06.23 23:51:33 ~Piel do#20

Dokładnie! PŁATNY urlop zdrowotny dla lekarzy!

#23  2017.06.24 04:49:03 ~Do Redakcj

O płatne urlopy zdrowotne dla lekarzy zwrócili się do MZ delegaci XXXV Okręgowego Zjazdu Lekarzy Łódzkiej OIL Z oczywistych względów dotyczy to jednej grupy zawodowej. O tej akcji można poczytać : http://www.medexpress.pl/bedzie-platny-urlop-dla-poratowania-zdrowia-dla-lekarzy/67223 Uważam, że z podobnym wnioskiem dotyczącym pielęgniarek i położnych winna wystąpić NRPiP. Oby nie było za późno. Temat dla Redakcji Portalu.

#24  2017.06.26 22:09:40 ~motyl

Panie Mariuszu - ja nie widzę swoich wpisów DLACZEGO? może mi Pan wytłumaczyć ?