Komentarz na pielegniarki.info.pl: Droga Pani Wiceminister zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych na grupy w nowej ustawie o płacach powinien być taki...

Komentarze pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Droga Pani Wiceminister zdrowia. Podział powinien być taki: Pielęgniarka /położna dyplomowana 0,64 plus 0,9 za specjalizację. Licencjat pielęgniarstwa/położnictwa 0,73 plus 0,9 za specjalizację. Magister pielęgniarstwa /położnictwa 1,05 plus 0,9 za specjalizację lub studia podyplomowe medyczne. Niestety wiem, że to utopia co pokazała dzisiejsza wypowiedź Pani w ministerstwie oraz komentarze na tym portalu zawistne nienawistne i pełne pogardy dla ludzi wykształconych w nowym systemie, przykre bo niedługo własnie Ci ludzie będą się Wami opiekowali, bo już dzisiaj pielęgniarki są wiekowe i mają bardzo zniszczone zdrowie swoją pracą. Zastanówcie się karma wraca.


Zobacz komentowany artykuł: Wiceminister zdrowia (pielęgniarka): "Ustawa zniweluje nierówności między poszczególnymi zawodami medycznymi i pielęgniarka z wyższym wykształceniem ze specjalizacją będzie mogła zarabiać porównywalne kwoty co lekarz".


Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Recepty pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.24 17:15:23 ~jola

Koleżanki proszę o powagę i szacunek dla samych siebie i całej grupy zawodowej.Opluwacie się wzajemnie.Za wykształcenie były jakieś pieniądze w każdym zakładzie pracy.Obowiązki piel.odcinkowej są jednakowe,wykonujemy tę samą pracę o czym tu mówimy pieniądze powinnyśmy zarabiać te same,a nie aż tak zróżnicowane.Zachowajmy szacunek dla przynajmniej dla samych siebie.

#2  2017.06.24 17:48:14 ~h

Każda grupa zawodowa jest nagradzana wedle wykształcenia a tylko jedne pielęgniarki się gryzą

#3  2017.06.24 18:20:13 ~Piel.

Proponuję kształcić się i nie dać się tłamsić, tego nikt nam nie odbierze. Swoim dzieciom powtarzam cały czas ze wykształcenie jest najważniejsze i sama daję przykład. Warto odpuścić sobie wyjazd na wakacje i zainwestować w siebie żeby później się cenić i nie mieć pretensji do innych że lepiej zarabiają wykonując te same czynności.

#4  2017.06.24 18:33:53 ~piel

Podział powinien być taki, że dla wykonujących tą samą pracę taka sama stawka. Niech będą dodatki za dyplomy adekwatne do stanowiska, ale na wszystko nie degradujcie osób doświadczonych i będących w wieku przedemerytalnym do minimum. Wy też kiedyś będziecie miały ten swój złoty wiek i nie życzę nikomu aby wówczas został zdegradowany kosztem drugiego. Proszę się nad tym zastanowić dobrze, bo w końcu jesteśmy jedną grupą zawodową. Dziękuję.

#5  2017.06.24 19:44:33 ~do#4

Ja tu nie widzę żadnej degradacji tylko docenienie osób, które podczas swojej długoletniej pracy na stanowisku odcinkowej podjęły trud ciągłego doskonalenia się pomimo, że wcześniej nikt tego od nich nie wymagał i ich do tego nie motywował, robiły coś dla siebie. Nierzadko z własnych oszczędności, które mogły przeznaczyć tak jak ich koleżanki na inne cele, bardziej rozrywkowe. Obecnie w szpitalu pielęgniarki z magistrem i specjalizacją stały się solą w oku koleżanek zwłaszcza tych przed emeryturą bo młodsze jeszcze mają czas i chęci żeby to wykształcenie uzupełnić (czynnik motywujący w formie wyższego wynagrodzenia zadziałał).

#6  2017.06.24 19:52:11 ~piel, spec

Do 3. W pełni popieram Również proponuję kształcić się i zdobywać nową wiedzę a nie jątrzyć w kółko. Właśnie dzisiaj zdałam egzamin i powiększyłam grono pielęgniarek ordynujących leki. Do-4, właśnie mam wiek emerytalny i nadal korzystam z dobrodziejstwa jakim jest zdobywanie wiedzy. (od siedmiu lat intensywnie). Śmieszą mnie moje młodsze koleżanki, które siedzą na laurach i oczekują same nie wiedząc czego. Nigdy nie jest późno ale trzeba wielu wyrzeczeń, a na to to już chętne nie są. Śmiały się niejednokrotnie nawet uszczypliwie dokuczały i to również przeżyłam. Niech mi nikt nie mówi ze, mam być zaszeregowana z koleżanka, która ostatnią edukację zakończyła około trzydziestu lat temu. Izby pielęgniarskie organizują przeróżne formy kształcenia i co? . Zawsze słyszę te same wymówki dzisiaj nie bo, bo, bo.

#7  2017.06.24 20:03:15 ~do6

SZACUN:)

#8  2017.06.24 22:07:56 ~Ja

Tak to ma być. Trzeba ruszyć na Warszawę

#9  2017.06.24 22:23:41 ~22

TRZEBA SIĘ UCZYĆ A I DAĆ KASĘ TYM CO SIĘ MĘCZYŁY KOSZTEM SWOJEGO WOLNEGO CZASU RODZINY I PIENIĘDZY '

#10  2017.06.24 22:36:01 ~Ola

Do 5. Masz rację - warto od czasu do czasu poczytać mądre komentarze. Do 3 i 6 - popieram i gratuluję.

#11  2017.06.24 22:41:44 ~dygresja

Jak zwykle panie po LM maja najwiecej do gadania. Nie ma zadnej degradacji jest naturalna, jak w kazdym zawodzie placa za wyksztalcenie.

#12  2017.06.24 22:48:33 ~Piel

0,9? Za specjalizację? Czyli dwa razy więcej za specjalizację niż podstawy? Jakiś mały błąd chyba się wkradł. Może to powinno być 0,09?

#13  2017.06.24 23:05:51 ~ooo do 6

W pełni popieram wypowiedź 6. Mam 3 lata do emerytury i też sie dokształcam. Pielęgniarstwo przeszło niesamowite przeobrażenie. w porównaniu z przed 37 lat kiedy kończyłam LM.

#14  2017.06.24 23:16:30 ~masz rację

Mssz rację, zawistne, nienawistne. Jeszcze nic nie dali, a te " najbardziej wyksztalcone" czyli po LM juz sycza, juz jadem pluja na bardziej wyksztalcone.

#15  2017.06.25 02:53:02 ~15

3 i 6 popieram

#16  2017.06.25 07:47:52 ~Aqua

Wykształcone pielęgniarki nie tylko podnoszą swoje kompetencje, ale również spełniają wymagania ustawowe - obowiązek kształcenia. Niektóre "panie "nie mają godności a ciągłe "skomlenie" o akceptacje ich postawy zawodowej - pasywności, indolencji, jest nieprzyzwoite i stawia pielęgniarstwo (również jako naukę ) w karykaturalnym świetle.

#17  2017.06.25 08:21:21 ~kkk

Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, tylko trzeba czasu ,pieniędzy i wysiłku, motywacja uruchomiona (tabela podziału) - do dzieła- popieram wypowiedzi kol.3,5,6 (trafne komentarze)

#18  2017.06.25 09:06:04 ~Aaaa

Koleżanki po LM mają najwięcej do powiedzenia, więc zapytam co robiły przez ten okres od skończenia LM ? Nawet nie zdają sobie sprawy ile kosztowało wyrzeczeń skończenie studiów i specjalizacji, każda mogła się uczyć ! Nauczyciele po zdobyciu każdego szczebla awansu otrzymuje wyższe wynagrodzenie i to jest normalne , a my pielęgniarki mamy zawsze problem. Niestety jesteśmy najbardziej niesolidarną grupą zawodową !

#19  2017.06.25 09:35:24 ~piel.

Doświadczenie wieloletniej pracy w szpitalu ( w tym na stanowisku oddziałowej ) pozwalają mi stwierdzić, że bardzo często złą robotę dla środowiska robią panie po LM czy SM. Wykonują bardzo często czynności będące w zakresie czynności lekarzy. Tą oczywistą formę wyzysku nie traktują jako to czym jest w rzeczywistości a jako obdarzaniem ich zaufaniem przez lekarzy. Młode, wykształcone koleżanki nie dajcie się wykorzystywać ( na początku może to być trudne, wiem to z autopsji ) - niech każdy robi to co leży w zakresie jego czynności i co równie ważne, to za co mu płacą.

#20  2017.06.25 10:06:25 ~Mgr spec

Brawo dziewczyny, wszystkie z wyjątkiem #1 i #4 - tym paniom proponuję przestać użalać się nad sobą, przestać oczekiwać szacunku od innych, a jednocześnie ich opluwać, wziąść sie za naukę, a nie czekać na mannę z nieba. Natomiast panią #8 pytam, po co chce ruszać na Warszawę i proponuję w zamian pielgrzymkę do Częstochowy, aby pomodlić się o wyciszenie i rozum. Wielki szacun dla PAŃ PRZED EMERYTURĄ, które dalej się dokształcają. Pozdrawiam wszystkich!

#21  2017.06.25 10:21:03 ~-:(

Wredne babska! zero kasy choćby dlatego,że nie potraficie wspólnie dojść do porozumienia a tylko nawzajem się opluwacie.NAJWIĘKSZA GRUPA JUDASZY-:(

#22  2017.06.25 10:43:38 ~#8

Zacznij odkładać drobne monety i puste butelki po napojach. Taki obraz kojarzy mi się z poprzednimi pikietami. ŻENADA

#23  2017.06.25 13:21:48 ~gosia9566

Ja a licencjat nie dostał ani grosza !

#24  2017.06.25 13:57:42 ~Do #23

O co chodzi ? Wpis godny "pomostowej" licencjatki.

#25  2017.06.26 13:51:00 ~soledad

Popieram wszystkie komentarze w stylu 5,6 itp.trzeba się było uczyć a nie ćwiczyć mięśnie kciuka przed telewizorem.Wyższe wykształcenie to nie tylko ta sama praca,ale też nieco inny sposób myślenia,nie tak bardzo służalczy,dziewczyny te znają swoją wartość,są po prostu inne w rozmowie z lekarzami,oni też to czują,że z nimi trzeba się liczyć.Ja mam 20 lat pracy,mam mgr i specj,mam kurs recept i masę innych i jestem z tego dumna.Doświadczenie plus wykształcenie=godziwa zapłata.Bo panie po LM ciagle podnosza kwestię braku doświadczenia u mgr.Ale ile jest młodych bezpośrednio po szkole? To zaledwie 20%,to my stare uzupełniamy wykształcenie,chcemy coś zmienić i robimy to,nie tylko szczekaczką:))Pamiętajmy,że 80%"wykształciuchów"rekrutuje się z pielegniarek ze sporym wykształceniem.Jestem za.Tak jek wszędzie jest:u lekarzy,nauczycieli itp.A czy lekarz z dr przed nazwiskiem inaczej osłuchyje? No właśnie.

#26  2017.06.26 19:40:04 ~Do #25

"A czy lekarz z dr przed nazwiskiem inaczej osłuchuje? No właśnie". A czy lekarz z dr przed nazwiskiem ma w ustawie wyższy wsp. niż ten bez? Sprawdź sobie wymagania NFZ w zakresie kwalifikacji personelu - nigdzie nie ma magisterium - liczy się specjalizacja i kursy kwalifikacyjne. Mgr bez konkretnej specjalizacji nie tylko dla MZ ale i dla NFZ jest bez znaczenia. To kolejny błąd . Pozostaję z szacunkiem dla PAŃ GR PIELĘGNIARSTWA >