Dyrekcja szpitala: "Pielęgniarki mają być wszechstronne i nie ograniczać się do wąskich specjalizacji! Musimy bardziej elastycznie wykorzystywać poziom zatrudnienia. Pielęgniarki będą pracowały tam, gdzie będą potrzebne. Pielęgniarka, która trafi np. na kardiochirurgię z innego oddziału, będzie wykonywać podstawowe czynności pielęgniarskie, które są takie same na każdym oddziale."

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Dyrekcja szpitala: "Pielęgniarki mają być wszechstronne i nie ograniczać się do wąskich specjalizacji! Musimy bardziej elastycznie wykorzystywać poziom zatrudnienia. Pielęgniarki będą pracowały tam, gdzie będą potrzebne. Pielęgniarka, która trafi np. na kardiochirurgię z innego oddziału, będzie wykonywać podstawowe czynności pielęgniarskie, które są takie same na każdym oddziale."
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Recepty pielęgniarek
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.26 10:07:23 ~Piel m

Pewnie okaże się niedlugo że minister o

#2  2017.06.26 10:15:11 ~Piel m

Zaraz sie okaze ze minister oglosi ze w pielegniarstwie nie sa potrzebne specjalizacje w zwiazku ze zmniejszona iloscia personelu.

#3  2017.06.26 10:17:48 ~pielegniar

Dyrekcjo szpitala ciekawa jestem czy tak samo bedzie traktowany lekarz,najlepiej ganiac pielegniarki jak słuzace

#4  2017.06.26 10:35:48 ~Majo

Doprowadzą do tego że znowu się stanie coś złego I to bedzie wina pielęgniarki. A nie biorą tego pod uwagę że każdy oddział ma swoją specyfikę pracy. I że nie tak prosto jest przejść z jednego miejsca pracy do drugiego. Papierologia może I podobna ale praca już nie koniecznie.A o nieszczęście nietrudno.

#5  2017.06.26 10:35:57 ~damesa

No magisterki i specjalistki oraz kolekcjonerki papierków wszelkiej maści - teraz będziecie się mogły wykazać, w końcu macie papiery jakie to jesteście wyszkolone :)

#6  2017.06.26 10:48:02 ~6 mgr piel

Do-5. Uczelnie wydaja dyplomy oraz Swiadectwa ukonczonych studiow. Prosze leczyc swoje kompleksy!

#7  2017.06.26 11:12:41 ~ip

DEBIL !

#8  2017.06.26 11:24:23 ~8

Do - Mowisz o sobie!

#9  2017.06.26 11:24:25 ~mm

Pielęgniarki w Rzeszowie maja czyste kartki formatu A4? Myślę ze to jest wlasciwa odpowiedz na działania dyrekcji .

#10  2017.06.26 11:47:58 ~Gość

No świetnie pielęgniarka ranek na zolu A następny ranek na bloku operacyjnym raz instrumenty, raz anestezja. Potem chirurgia, kardiologia. Ostatni psychiatryk pielęgniarka w roli pensjonariuszki. I słusznie odpoczynek się należy.

#11  2017.06.26 11:56:03 ~Greta

Dyrekcja niech się palnie w łeb dużym młotkiem,bo mały młotek może być za słaby i nieskuteczny

#12  2017.06.26 12:34:17 ~mm

To jest postrzeganie zawodu pielęgniarki przez dyrekcję robi to samo na każdym oddziale. Pewien doktor powiedział zę jemu nie jest potrzebna pielęgniarka anestezjologiczna, bo jak będzie trzeba to on sobie salową przyuczy

#13  2017.06.26 12:34:32 ~Bb

I zobaczcie Panie jak nas traktują.nasz zawód to zapchaj dziura. żenujące.

#14  2017.06.26 12:38:50 ~gość

Lamentujcie tak dalej

#15  2017.06.26 13:16:25 ~Eliza

To bylo do przewidzenia! tymi papierkami mozna sobie wytrzec.

#16  2017.06.26 13:21:52 ~Piel

Do 5 Właśnie po to mają papiery, aby nie dać się przerzucać z oddzialu na oddział niczym worek kartofli. Jeśli ty robisz za popychadło i zapchajdziurę, to miej pretensje wyłącznie do siebie. Baby zacznijcie w końcu myśleć, weźcie zwolnienie, odpocznijcie, postawcie się dyrektorkowi, napiszcie wypowiedzenia i dajcie mu je z uśmiechem. Dokąd dacie się tak poniewierać? Jak długo jeszcze będziecie robić za ścierę, którą można wytrzeć każdy kąt? Pokażcie lekarza, który daje się tak traktować?

#17  2017.06.26 13:35:27 ~Do 15

Co było do przewidzenia? Tak nas traktują, jak na to pozwalamy. Jeśli masz papierek, to możesz nim sobie wytrzeć tyłek, ale możesz też nim wyznaczyć cenę za swoją pracę. Twój wybór! Ja nie zamierzam używać swoich jako papieru toaletowego, bo się cenię. Jeśli te głąby chcą przyuczać salowe do pracy zamiast pielęgniarek anestezjologicznych, to życzę powodzenia. Zawsze powtarzam, że mogę usiąść w byle biedronce na kasie i przeczekać, a nie dawać się wykorzystywać za michę ryżu. Ja zastąpię panią na kasie po jednym dniu przyuczenia, ale ona już tego nie zrobi. Przestańcie już lamentować, bo mnie mdli od tego zawodzenia. Pozdrawia mgr spec.

#18  2017.06.26 14:12:28 ~Anka

To po jakiego ch. .wprowadzono te specjalizacje i inne ogłupiacze. Banda złodziei tylko na nas się obłowiła. Oddawać kasę za te kształcenia. Uzbierało by się w moim przypadku z 10 tys.

#19  2017.06.26 14:15:15 ~do 17

Wreszcie mądry komentarz,a nie biadolenie i zawodzenie

#20  2017.06.26 14:39:59 ~mm

Do 17

#21  2017.06.26 14:42:40 ~mm

U nas próby podobnej elastyczności pracy zakonczyly sie plikem wypowiedzeń. Tym samym sprawa została zamknięta. Ale do tego potrzeba zgrania i solidarności a o to trudno.

#22  2017.06.26 14:51:58 ~Aqua

Zgadzanie się na wszystko niszczy poczucie własnej wartości.

#23  2017.06.26 15:03:28 ~Piel

Chodzi właśnie o to, co napisała Pani w poście 21. Jak długo jeszcze będziecie chodzić na kolanach, ze spuszczoną głową, za jałmużnę tam, gdzie łaskawca dyrektor Was rzuci? A rzucić mu wszystkie wypowiedzenia czy zwolnienia lekarskie i poprostu odpocząć. Niech on wtedy pokaże swoją elastyczność i trochę pogimnastykuje się, aby zapewnić obsadę na oddziałach. Nie jesteście niewolnicami, którym za pracę, normalnie wykonywaną prez kilka osób, płaci się takie ochłapy. Czy tak powinna być wynagradzana wszechstronność, której oczekuje od Was wielmożny pan dyrektor?

#24  2017.06.26 15:06:51 ~skandal

"będzie wykonywać podstawowe czynności pielęgniarskie, które są takie same na każdym oddziale" - do takich czynności "pielęgniarskich" pielęgniarka nie jest potrzebna - niech zatrudni opiekunów.

#25  2017.06.26 15:25:38 ~halinka

Wiecie co w dużej mierze to jak jesteśmy traktowane zależy od nas. Pracę zaczynałam w szpitalu wojewódzkim gdzie duża część pielęgniarek dawała się poniewierać w każdy możliwy sposób, bez większego sprzeciwu godziły się na przeniesienia z oddziału na oddział na brak podwyżek i tym podobne sytuacje. Po kilku latach trafiłam do szpitala powiatowego tam też cudów nie zarobię ale zespół jest na prawdę zgrany. W 2014 roku zmienił się dyrektor nowa pani kierownik chciała "zdyscyplinować personel pielęgniarski" jak sama to określiła. Efekt był taki że praktycznie wszystkie pielęgniarki przyjęły jednakowe stanowisko i wystarczyło kilka dni by pani dyrektor zmieniła swoje plany. Szkoda że tak zgrane zespoły to wyjątki.

#26  2017.06.26 15:37:35 ~Piel

Do Halinki Tylko pozazdrościć tak zgranego zespołu. Zecydowana większość pielęgniarek to (przepraszam za określenie) zawodowe prostytutki, które dają się wykorzystywać alfonsowi, jakim jest dyrektor szpitala. Pójdą tam, gdze ich wyśle i zrobią, co każe za grosze, a potem lamentują na tym forum i oczekują współczucia.

#27  2017.06.26 15:45:56 ~John

"Dyrekcja szpitala." - którego?

#28  2017.06.26 15:50:29 ~piel

Kiedyś jeden dyrektor przesunął pielęgniarkę operacyjną na internę , złośliwie, ona podała go do sądu i dyrektor dostał rok więzienia - było to opisywane na portalu, po porostu nie trzeba się bać, jak mu wpiszą w akta ze 2 razy mobing, to z funkcjami kierowniczymi może się pożegnać.

#29  2017.06.26 16:16:49 ~Do 26

Dobre porównanie. Tyle tylko, że nawet prostytutka ceni swoją pracę i samą siebie, bo ma swój taryfikator za wszechstronność. Jeśli klient życzy sobie czegoś więcej, to musi dodatkowo zapłacić. A jak jest z polską pielęgniarką? Zrobi migiem wszystko, za wszystkich za grosze lub za frico i jeszcze przeprosi za to, że żyje. Jeszcze kilka lat temu mogła się bać, bo dyrektor wszelkie sprzeciwy ucinał jednym zdaniem "mam podań pełne szuflady". Teraz nie ma nas czym straszyć, ale jeszcze liczy na to, że ostrym tonem coś ugra na naiwnych pielęgniarkach. Chyba nadeszła pora, aby pokazać mu środkowy palec.

#30  2017.06.26 16:40:03 ~S

Przypominam tylko, że w świetle obowiązujących przepisów dyrektor ma prawo przesunąć pracownika na inny oddział bez jego zgody na 3 miesiące. Później wymagana jest już zgoda pracownika. Dotyczy: raz w roku.

#31  2017.06.26 17:44:31 ~mgr

Do 5, jak sama napisałaś mgr, specjalisty są wyuczone, jak mniemam ty nie zatem wreszcie bedziesz miala okazję podszkolić się choć troszeczkę.

#32  2017.06.26 17:48:43 ~Do 30

No i co z tego, że ma prawo? A ty o swoich zapomniałaś? Nie zgadzasz się i tyle w temacie! Co, postraszy cię zwolnieniem? Proszę bardzo! Boicie się własnego cienia i zawsze będziecie tylko popychadłami.

#33  2017.06.26 18:12:42 ~piel

To jest sprawdzenie na ile Sobie pozwolimy. W wielu szpitalach już tak jest i wszyscy się zgodzili. Myślę, że w tym przypadku czyli innych szpitali tak samo się skończy.

#34  2017.06.26 19:09:53 ~Do #30

Ten przepis z Kodeksu Pracy znajdzie zastosowanie w tylko przypadku gdy w umowie o pracę ( popularnie zwanej angażem ) znajduje się zapis- "zatrudniam Panią na stanowisku pielęgniarki w oddziale takim a takim". Jeżeli jedna zapis ma treść "zatrudniam Panią na stanowisku pielęgniarki w takim a takim szpitalu" przeniesienie na inny oddział nie wywołuje żadnych skutków prawnych. Ostrzegam przed podpisywaniem dokumentów zwanych porozumieniem stron - tego nie wolno robić. Wówczas dyrekcja musi wypowiedzieć Ci warunki pracy i płacy.Jeśli jednak przykładowo masz specjalizację z pulmunologii a dyrekcja chce przenieść Cię na oddział dziecięcy wygrasz w każdym Sądzie Pracy, a zwykle wystarczy w takim przypadku powiadomić Państwową Inspekcję Pracy.

#35  2017.06.27 09:43:36 ~Benek C

Przepraszam ale nasuwa mi się jedno powiedzenie -psy szczekają ,a karawana jedzie dalej -smutne!

#36  2017.06.27 18:32:22 ~Do #35

Po przeczytaniu Twoich wpisów stwierdzam, że masz rację. Karawana jedzie dalej, Ty razem z nią. Jako wielbłąd.

#37  2017.06.27 23:52:43 ~37

Administracje w szpitalu tez trzeba migrować - kadry do płac , inwestycje do księgowości , a czemu nie ? Przecierze wszędzie robi się w "papierach".