Wiceminister zdrowia (pielęgniarka): "Ostatnio Sejm przyjął ustawę o minimalnym wynagrodzeniu zasadniczym pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych i regulacja ta obejmie również pielęgniarki. Pielęgniarki będą mogły uzyskać konkretne, wymierne podwyżki wynagrodzenia zasadniczego, a w ustawie dokładnie określono ścieżkę dojścia do tego wynagrodzenia".

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


DZIAŁALNOŚĆ WICEMINISTRA ZDROWIA (PIELĘGNIARKI)

Przeczytaj wywiad z wiceminister zdrowia (pielęgniarką) - Wiceminister zdrowia (pielęgniarka): Ostatnio Sejm przyjął ustawę o minimalnym wynagrodzeniu zasadniczym pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych i regulacja ta obejmie również pielęgniarki. Pielęgniarki będą mogły uzyskać konkretne, wymierne podwyżki wynagrodzenia zasadniczego, a w ustawie dokładnie określono ścieżkę dojścia do tego wynagrodzenia".
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.26 12:36:16 ~Greta

Siostro wiceministrze nie brnij dłużej ścieżką kłamstwa,bo wielki nos ci urośnie

#2  2017.06.26 13:14:04 ~lic

A specjalizacja kosztuje tyle, że masakra. jeszcze jakieś głupie kursy trzeba robić, też za kilka stówek czy nawet tysiąc, żeby Cie do niej dopuścili ;/ żałosne.

#3  2017.06.26 13:27:36 ~SIOSTRZYCZ

żałosne,liczyłyśmy na ministra piel.ale okazało się że dopchała się do żłobu.Podpisać taką ustawę? Mgr po 5 letnich studiach wsadziła do wora z liceum a specj.bez matury wyżej,żenada,ja wypier.z tego jeb.kraju,już mam załatwioną pracę za konkretną kasę,a pani minister niech dalej dba o swoją d.Zawiodłyśmy się na niej

#4  2017.06.26 13:38:29 ~pielegniar

Pytam czy te kwoty czy 3200 3650 5200 to jest podstawą czy to jest pensja brutto czyli nocki święta wysluga lat bo moja wiceprzewodnicząca regionu poinformowała mnie ze to pensja brutto

#5  2017.06.26 13:45:31 ~Meadow Dew

Dzis o 7 zeszłam z dyżuru. Oddział wewnetrzny 25 łóżkowy, 10 pijaków do komplexowej opieki, 5 pacjentów samodzielmych a reszta to babcie I dziadki do pielęgnowania. 2 respiratory. Na sorze kolejka do przyjęcia na oddzial ( w tym 27 latka w delirium ) . 1.30h rano w toaletach no bo nie ma opiekunek. Po skoñczonych , pampersach , podchodzi pacjentka I pyta sie mnie tak z ciekawości ile zarabiam. 2650zl. Chwila milczenia.pacjentka odpowiada - moja córka ma w biedronce 3600 a na reke 2800 wychodzi, pani pójdzie do biedronki bedzie miała Pani lżej I noce w domu .

#6  2017.06.26 13:49:02 ~Umbrelaela

Do #4 to kwota brutto wynagrodzenia zasadniczego czyli bez nocy swiąt wysługi lat itp

#7  2017.06.26 13:51:12 ~do 5

ODDZIAŁ WEWNĘTRZNY. ! NIC DODAĆ.

#8  2017.06.26 14:03:39 ~Anka

Czy ta pani naprawdę jest ( była) pielegniarką. Przecież pielęgniarki delikatnie mówiąc nie mogą być aż takie niemądre.

#9  2017.06.26 14:52:55 ~Jola

Naprawdę jest piel.Ale tylko z piel.można odwalać takie numery.

#10  2017.06.26 14:55:15 ~9

Za kilka lat usłyszymy od dyrekcji : przykro nam ale funduszów nie ma na podwyżki. Chyba nie ma w Polsce pielęgniarki , która uwierzy w te obietnice tym bardziej ze przez ostatnie lata zostałyśmy kilka razy oszukane ! Czas pokaże.

#11  2017.06.26 15:04:34 ~jola

Pani minister(RZYGAĆ SIĘ CHCE)

#12  2017.06.26 15:09:22 ~Ula

Strajk we wrześniu czas zacząc

#13  2017.06.26 15:15:01 ~Aqua

Do 12 - Stań na czele

#14  2017.06.26 15:29:51 ~do #12

I co Ci to da ? może trochę hałasu i nic więcej; no może jeszcze zwolnią Cię z pracy jak to ostatnio uczyniono strajkującym pielęgniarkom:(

#15  2017.06.26 15:30:13 ~Do #13

Bardzo słuszna uwaga. Zgodnie z hasłem - "weźmy się i zróbcie".

#16  2017.06.26 15:36:23 ~Ula

Cała Polska jednego dnia ,jednej godziny tylko to da nam szanse .

#17  2017.06.26 15:36:51 ~morelka

Strajk nic nie da,ale odejscie od łóżek jednoczasowo w całej Polsce to może nam pomóc.Jeśli tego nie zrobimy to nikt nam nie pomoże,izby walczą tylko o siebie nie o nas.

#18  2017.06.26 15:37:26 ~!

Dalej do Was nic nie dociera? My nie musimy strajkować. Wystarczy, że pielęgniarki na bardzo krótki okres czasu zaprzestaną brania dodatkowych dyżurów. Kiedy Wy to wreszcie pojmiecie? Rzygać mi się chce jak czytam herezje. Głupia ta nasza grupa zawodowa, aż wstyd.

#19  2017.06.26 15:38:03 ~Do ~morelk

Wystarczy oderwanie się od dodatkowego koryta!

#20  2017.06.26 15:42:53 ~Oop

Odejście od drugiej pracy nic nie da tylko strajk

#21  2017.06.26 15:44:37 ~Uu

Odejście od łóżek o jednej godzinie jednego dnia oczywiście ze tak i to pomoze

#22  2017.06.26 16:04:34 ~x

TAK ODEJDZMY OD ŁÓŻKA!

#23  2017.06.26 17:56:21 ~Piel

Chcecie odchodzić od łóżek? Chyba swoich! A z resztą już dawno to zrobiłyście, bo przecież co niektóre z was nie mają czasu w nich spać. Wygodniejsze są szpitalne fotele i kozetki. Prawda?

#24  2017.06.26 18:28:41 ~piel.

Oh Ziuta -- "Za byle co ty bijesz mnie, pieniędzy żadnych nie chcesz dać Szepczesz koteczku: kochaj mnie"

#25  2017.06.26 20:28:41 ~Aqua

Do 24 czy to wpływ " Jasia wędrowniczka"?

#26  2017.06.27 05:46:52 ~Do #25

Zdecydowanie nie lubię wymienionego w Twoim wpisie alkoholu. Nie wymieniam jakiego, wówczas wspólnie z Tobą mogła bym "podpaść", popełniłabym wykroczenie związane z zakazem reklamy napojów o zawartości ponad 0,5 % alkoholu w mediach. Mam koleżankę o imieniu Józefa, wszyscy mówią do niej Ziuta, choć jest to zdrobnienie nie tylko od tego imienia. I jakoś takk tekst tej starej piosenki skojarzył mi się z inną Józefą ( od pieniędzy ).

#27  2017.06.27 08:50:24 ~Aqua

Do 26 zrozumiałam do kogo ten tekst od razu :)

#28  2017.06.27 12:14:07 ~pielęgn

Jak czytam wpisy wice minister zdrowia PIELĘGNIARKA< to dostaje mdłości, wszystko na temat.

#29  2017.06.28 16:22:36 ~pielęgniar

" Bardzo nas cieszy fakt, że na wielu uczelniach jest więcej chętnych do kształcenia się w zawodzie pielęgniarskim niż dostępnych miejsc." ? A która to uczelnia pani Pisowska minister? Jest taka?

#30  2017.06.29 05:12:55 ~Do #29

Pewnie jest, pisowska . W Toruniu.